Savet, drage moje!

A šta smeta izrazu ''tudja deca''???? kad je to činjenica ... bez obzira što su deca čoveka koga ti voliš, i bez obzira koliko ti tu decu voliš, pa i ona tebe .... jednostavno ta deca nisu tvoja i glupo je prisvajati ih pod ''naša'' - to mi malo liči na iluziju.

Pitanje je da li bi bila ''njihova'' deca i kako bi se taj odnos gradio godinama .... Možda bi je deca prihvatila kao rodjenu majku ... a možda i ne bi ..... Koliko god da se ona trudila, ne znači da bi je ta deca usvojila, kao što je ona njih usvojila .... Jer prava majka je ipak živa i verovatno se sa vremena na vreme javlja i vidja ih. Mnogo je tu razloga za i protiv ...

Po mom mišljenju bi ''njihova deca'' bila samo u slučaju da i ona rodi svoje dete, pa da se ta deca lepo izmešaju, pa što jednom to i ostalima .... da se i ona ostvari kao majka, da i on bude otac njenog deteta ... pa i ovo troje zajedno sa njima prožive u sreći i veselju .....

Smatram strašno plemenitim, svaku osobu, koja prihvati tudje dete kao svoje .... ali mislim da je to jako teško i da za to treba imati baš baš veliko srce.
da se nadovežem...
jer znam za jedan slučaj gde su deca pripala ocu... jer ih majka nije želela...
nije nikakvo čudo što su iza takve porodične situacije stajale komplikacije i frustracije dvoje problematične vec formirane dece sa kojima se nije nimalo lako izboriti... a jos teze prihvatiti ih kao svoje....
 
Auh, pa skoro bese tema o tome koliko dece imate i koliko biste zeleli. Bilo je onih koji imaju jedno dete i ne zele vise od jednog deteta ni sa istim suprugom u istom okruzenju. Znaci nema tvoja - moja deca i sl. I ne vidim da ih iko zbog toga kritikuje. A onda ispada cudno da neko posle troje dece jednostavno nije za jos...
 
Његов угао - имам троје деце која су ми на првом месту. Њима је боље да не добију брата или сестру, и у материјалном смислу, а и зато што не бих могао да им се посветим довољно. Уосталом, троје ми је и више него довољно, испунио сам своје амбиције.
Њен угао - желим своје дете, бар једно, али своје. Бринућу и о његовим девојчицама, али желим дете. Не могу да будем мајка деци која је већ имају, иако није присутна. Увек ће бити растрзана између нас две, не желим да останем без љубави, нити да се борим за њу.

И једно и друго имају право. С тим што се он мало касно изјаснио, што је и довело до неприлика.
Њу и те како разумем, а и њега донекле - остварио се, доста му је. Али мислим да је њој теже јер се није остварила као мајка (а жели то). Мислим да је себично од њега очекивати да она подреди свој живот његовој деци, а да и сама нема своје. А кад је реч о материјалном (ако је до тога) - да, њему је најповољнија ситуација да њих двоје заједно издржавају петочлану породицу. Али пошто њој то очигледно никако не одговара - мање би га коштало да она роди још једно дете ако ради, него да га остави да сам издржава три клинкице.
Око ове ствари је немогућ компромис, као што неко рече, не може да роди пола детета. Ипак, она има избор - да оде, и нађе другога који замишља будућност као и она. Искрено, ја не бих остала са човеком који не жели дете са мном. Не бих пристала да жртвујем нешто мени толико битно због среће његове деце.
 
Poslednja izmena:
Jedna stvar je da on nema decu i da ne moze da ima decu, a sasvim druga stvar je to sto on vec ima decu, ali ne zeli dete sa njom. Njemu treba majka za njegovu decu i pomoc oko njih. Kolika je ljubav sa njegove strane? Yebes takvu ljubav ako mu je potrebna kucna pomocnica, nek izvoli pa neka plati zenu koja ce da gaji njegovu decu, a ne da se vadi na neku tzv. ljubav.

Ja nisam skonto da on zove nju da zive zajedno bas da bi ona gajila njegovu decu..cudo jedno kako ste zene bas to procitale izmedju redova;)
 
Verovatno je lakse zeni koja ima svoju decu (ili dete) da i tudju decu voli kao svoju.

ne nego je verovatno lakse, posto vec savko ima "proslost" da odvoje te zivote od buducnosti...
razlikuju se zelje i potrebe, a da bis ezivelo u skladnoj zajednici treba da se ne razlikuju drasticno...a nema veze sa mogucnostima voljenja tudje dece...svoju valjda uvek volis vise..meni je to prirodno i normalno...
 
svaka tebi cast autorko
meni je to fantasticno kad neko ko nema obaveza je spreman da preuzme 3 tudje dece i jos kuka za jos
jer obaveze ces imati kao da si im majka a ljubavi(od te dece) ipak manje nego da si im majka
je l si spremna na to?
mislim da mozda mozes da probas da zivis s njim za pocetak,da vidis jesi li spremna na tu avanturu
jer iz ove pozicije ti je mozda lepa ta ideja,puna kuca dece,smeh,cika
a u americkim filmovima ne vidis kad jedno oce da se sexa sa 14 god,drugo stalno kod direktora u kancelariji jer ometa nastavu a trece pisa u krevet sa 10god,pa dodaj jos bebu kojoj je potrebna sva tvoja paznja.nije lako
 
svaka tebi cast autorko
meni je to fantasticno kad neko ko nema obaveza je spreman da preuzme 3 tudje dece i jos kuka za jos
jer obaveze ces imati kao da si im majka a ljubavi(od te dece) ipak manje nego da si im majka
je l si spremna na to?
mislim da mozda mozes da probas da zivis s njim za pocetak,da vidis jesi li spremna na tu avanturu
jer iz ove pozicije ti je mozda lepa ta ideja,puna kuca dece,smeh,cika
a u americkim filmovima ne vidis kad jedno oce da se sexa sa 14 god,drugo stalno kod direktora u kancelariji jer ometa nastavu a trece pisa u krevet sa 10god,pa dodaj jos bebu kojoj je potrebna sva tvoja paznja.nije lako

:lol: e ovo nisi trebala da napises....ja sam to prvopomislila ali minirati je u tom proavcu....pa lepo bi bilo da to troje dece ima mamu....:neutral:....nekako mi u tim kombinacijama i varijacijama uvek zao dece.....mnogo muke i truda treba da deca ne osete preterano te promene...nek oni rade sta hoce, samo da decu ne povrede.....
 
pa zamisli da ode da zivi kod njega,zatrudni i posle godinu dana shvati da zeli sto pre da pobegne iz cele te price jer ce glava da joj eksplodira,ne bi bilo posteno ni prema sebi samoj ni prema njemu ni prema deci
ja sam za to da kad zagrizes g0vno onda ga i progutas,pa zato bolje prethodno odmeriti
najbolje je da niko ne bude povredjen,ali zivot nije uvek divan i krasan,i mislim da ona nema moc da ih povredi kao sto imaju rodjeni roditelji
pre nego sto sam ostala trudna govorila sam i iskreno verovala da cu roditi 5oro dece
posle toga rekoh dosta je i jedno,u tome je bila poenta
 
koliko imas godina?
sve zavisi od liste prioriteta u zivotu,neko je vise kucni tip,neko voli da luta po svetu a nema dovoljno para da vuce i privatne ucitelje i dadilje ,i ok je da budes bilo koji od ova dva,samo da budes svestan toga
 
Sto bi bio razapet ako bi imao jos jedno dete? :eek:

Otkud znam, ali mislim da niste u ravnopravnim pozicijama pa samim tim ne mozete da budete ravnopravni u zeljama. Je.biga. :neutral:

Ali koliko i on ima prava na svoje, imas i ti na svoje. Nije bas bio kategorican, mozda nije spreman ovog momenta. Sacekaj malo pa proceni situaciju, ne znam sta drugo da ti kazem.
Ali nema prava da se ljuti sto neces da predjes kod njega. Neki kompromis ipak mora da se napravi i ne moze od tebe ocekivati da potpuno podredis zivot njenu i njegovoj deci a tvoje zelje da budu odbacene.

Браво!

Мош' мислити, не жели више деце али би радо да она пређе код њега и да учествује у одгајању његових троје.

Тема:

Што се мене тиче, морао би за такву егзибицију да нађе неку другу.

Ја сам била у вези са човеком који је имао- има троје деце и на тему четвртог тј. нашег детета је имао крајње позитиван став.

Сваки мушкараца зна шта жени значи дете.
Посебно би то требао да зна онај који има већ троје деце.
Да не кажем да би требао да буде пресрећан с обзиром да је нашао добру жену која прихвата његових троје из првог брака.

Такву ће тешко наћи поново.
Знам да бих била јако повређена и вероватно бих га оставила.
 
ne nego je verovatno lakse, posto vec savko ima "proslost" da odvoje te zivote od buducnosti...
razlikuju se zelje i potrebe, a da bis ezivelo u skladnoj zajednici treba da se ne razlikuju drasticno...a nema veze sa mogucnostima voljenja tudje dece...svoju valjda uvek volis vise..meni je to prirodno i normalno...
Ма јок бре...зависи од човека до човека...мој ујак је оженио трудну жену, трудну с другим човеком...њено дете с тим неким нн лицем је одгајио као да је његово...добили су њих двоје касније још једно дете ( значи искључиво ујаково :D ), али разлику никад није правио, и не прави је ни данас кад су већ одрасли људи....чак је и имовину поделио на равне части.
 
Ма јок бре...зависи од човека до човека...мој ујак је оженио трудну жену, трудну с другим човеком...њено дете с тим неким нн лицем је одгајио као да је његово...добили су њих двоје касније још једно дете ( значи искључиво ујаково :D ), али разлику никад није правио, и не прави је ни данас кад су већ одрасли људи....чак је и имовину поделио на равне части.

Pa drugačije je kad odgajaš dete od bebe, od prvog dana njenog rodjenja .....mislim, takvo dete odmah možeš da prihvatiš kao svoje (naročito muškarci), a drugačije je kada ti dodješ na troje ''gotove dečice'' što bi rekao deda jedne moje drugarice .... na decu koja već imaju svest o životu, majci, ocu .... tatinoj devojci ..... itd.

Ali stoji i to što si rekla da zavisi od čoveka do čoveka.... Neki ljudi svoju decu ne mogu da smisle, dok neki drugi i tudju hrane.
 
Барабара, а да се, не дај Боже, разведеш, и да се поново заљубиш и тај нови пожели да родиш још једно, због њега...да ли би то урадила и поред своје троје?

Koliko sam obavestena, ako je neko stvarno u dorbom braku tu nema moje-tvoje ni kod tanjira, ni kod para ni kod problema a kamoli kod dece. :neutral:
A to dete bi isto bilo njeno. I njegovo i babino i dedino. A deca bi imala brata ili sestru.

Tako da te postavke da neko trazi da mu se rodi dete pored SVOJE dece je ....ne bih da se izrazavam.
 
Koliko sam obavestena, ako je neko stvarno u dorbom braku tu nema moje-tvoje ni kod tanjira, ni kod para ni kod problema a kamoli kod dece. :neutral:
A to dete bi isto bilo njeno. I njegovo i babino i dedino. A deca bi imala brata ili sestru.

Tako da te postavke da neko trazi da mu se rodi dete pored SVOJE dece je ....ne bih da se izrazavam.

A šta je "stvarno dobar brak"?
Da li ta deca žele brata ili sestru?
Ima moje-tvoje,već na samom startu...a kasnije samo od njih zavisi da li će se pomiriti sa takvom sitacijom(komplikovanom),ili će svako vuću na svoju stranu,što je verovatnije.
 
Ма јок бре...зависи од човека до човека...мој ујак је оженио трудну жену, трудну с другим човеком...њено дете с тим неким нн лицем је одгајио као да је његово...добили су њих двоје касније још једно дете ( значи искључиво ујаково :D ), али разлику никад није правио, и не прави је ни данас кад су већ одрасли људи....чак је и имовину поделио на равне части.

svaka cast, zivota mi!
:super::klap::klap:

ja ne bih mogla...
 
Pa drugačije je kad odgajaš dete od bebe, od prvog dana njenog rodjenja .....mislim, takvo dete odmah možeš da prihvatiš kao svoje (naročito muškarci), a drugačije je kada ti dodješ na troje ''gotove dečice'' što bi rekao deda jedne moje drugarice .... na decu koja već imaju svest o životu, majci, ocu .... tatinoj devojci ..... itd.

Ali stoji i to što si rekla da zavisi od čoveka do čoveka.... Neki ljudi svoju decu ne mogu da smisle, dok neki drugi i tudju hrane.

a ozeniti trudnu zenu?

nema pravila...
..covek je znao sta radi...
svaka cast!
 
svaka tebi cast autorko
meni je to fantasticno kad neko ko nema obaveza je spreman da preuzme 3 tudje dece i jos kuka za jos
jer obaveze ces imati kao da si im majka a ljubavi(od te dece) ipak manje nego da si im majka
je l si spremna na to?
mislim da mozda mozes da probas da zivis s njim za pocetak,da vidis jesi li spremna na tu avanturu
jer iz ove pozicije ti je mozda lepa ta ideja,puna kuca dece,smeh,cika
a u americkim filmovima ne vidis kad jedno oce da se sexa sa 14 god,drugo stalno kod direktora u kancelariji jer ometa nastavu a trece pisa u krevet sa 10god,pa dodaj jos bebu kojoj je potrebna sva tvoja paznja.nije lako

E alal ti na svakoj izrecenoj!
 
Hteo bih da napomenem da mi usvajanje dece deluje pomalo glupo ako uzmemo za pretpostavku da su oboje zdravstveno sposobni da imaju decu.
On se tu kao necjka a ona je kao naivna...
.ebo lud zbunjenog...
 

Back
Top