Savet, drage moje!

...možda je malo "uplašen"...Polako, ali istraj u svome...Svako dobro!

Ja verujem da ste na dobrom putu da dobijete zajednicko dete
Prava ljubav se krunise potomstvom
Mozda je to jedan test za njega, koji mu je Bog poslao, i ja bih to tako i shvatila
Imas svako pravo i da se naljutis i da trazis dalje, ako on nije spreman da se prepusti pravoj ljubavi do kraja:ok:
Ako bude osetio da si slobodna, drugacije ce se ponasati
Srecno:ok::ok::ok:
 
Ti generalizujes...svaka zena i svaki muskarac su prica za sebe...dete treba da bude stvar dogovora oba partnera, oboje treba da budu spremni i da to zele...
Ne znam koliko godina imas, ali pretpostavljam vise od dvadeset...jesi li ti sa dvadest zeleo da se "zakopas" obavezama koje nosi porodicni zivot i odgovornoscu kakvo je dete? :)

Naravno da ne..ali znamo dosta roditelja u tim godinama koji su se ucili usput kako odgajati decu..jeste dogovor a ipak je zena uvek ta koja se pita i od nje se ocekuje kad je spremna..ocigledno da nije jedini primer gde je dete ispred ljubavi..da ne kazes da je opet generalizacija..sto i jeste u zivotu uvek posto je dete jedina opcija koja se ovde namece..ja ne teram ovde musku stranu samo objektivno sagledam obe strane..sta da covek vise ne moze imati decu..ona bi ga ostavila jel..ili bi bila nesrecna ceo zivot..i prebacivala mu sto nema dece
 
Naravno da ne..ali znamo dosta roditelja u tim godinama koji su se ucili usput kako odgajati decu..jeste dogovor a ipak je zena uvek ta koja se pita i od nje se ocekuje kad je spremna..ocigledno da nije jedini primer gde je dete ispred ljubavi..da ne kazes da je opet generalizacija..sto i jeste u zivotu uvek posto je dete jedina opcija koja se ovde namece..ja ne teram ovde musku stranu samo objektivno sagledam obe strane..sta da covek vise ne moze imati decu..ona bi ga ostavila jel..ili bi bila nesrecna ceo zivot..i prebacivala mu sto nema dece

Deca mogu i da se usvoje, a koliko smo razumeli u konkretnom primeru MOGU da imaju zajednicku decu
Uciti usput kako se gaje deca je mnogo lepse nego nacitan roditi dete i shvatiti da sve sto pise u nekoj knjizi ipak nije ZIVOT
:bye::bye::bye:
 
A sta je, ako nije zavlacenje?!>!?!:think:
Imas bolje objasnjenje?

:lol:meni je to smesno kako se postavite tako naivno..pa svako ima izbor..moje je pitanje kad svaka zena pomisli da je sa muskarcem zbog dece..sa koliko godina..20--25--30..koliko trebaju biti u vezi da dodje do price o deci?kao da u medjuvremenu nikad ne pricaju o tome sta ko misli gde ta veza vodi..nego kao prodju godine mladosti i muskarac je nekoga zaebo..prevario..iskoristio..nasamario..kao gubila ja vreme s njim..svasta:lol:
Deca mogu i da se usvoje, a koliko smo razumeli u konkretnom primeru MOGU da imaju zajednicku decu
Uciti usput kako se gaje deca je mnogo lepse nego nacitan roditi dete i shvatiti da sve sto pise u nekoj knjizi ipak nije ZIVOT
:bye::bye::bye:

Oni vec imaju troje zajednicke dece odnosno njegove koje je ona prihvatila valjda..ali ocigledno da ce je samo njeno dete ispuniti
 
Poslednja izmena:
U porodicama gde deca rastu sa oba roditelja, muškarac učestvuje u odgajanju i vaspitanju ali da budemo iskreni, većinu "tereta" snosi žena... A kada je prinuđen da sam odgaja decu, onda u stvari
spozna kolika je to odgovornost, a samim tim, potpuno razumem da čovek nije spreman za još dece.

Možemo da budemo idealisti do mile volje, da se pozivamo na uzvišenost roditeljstva, na bezuslovnu ljubav i sve ono što roditeljstvo jeste, ali pored toga, ipak je to i jako težak i odgovoran posao, nije baš
samo za jednu osobu.

Kada je postavljačica teme ulazila u takvu vezu, nije bila baš derište koje takve stvari ne razume, samim tim je bezvezna dilema... Matematika je prosta, ima svoju decu, svakako i normalno da ih voli, i ne želi da ima još.. Nije za osudu ni najmanje.
 
:lol:meni je to smesno kako se postavite tako naivno..pa svako ima izbor..moje je pitanje kad svaka zena pomisli da je sa muskarcem zbog dece..sa koliko godina..20--25--30..koliko trebaju biti u vezi da dodje do price o deci?kao da u medjuvremenu nikad ne pricaju o tome sta ko misli gde ta veza vodi..nego kao prodju godine mladosti i muskarac je nekoga zaebo..prevario..iskoristio..nasamario..kao gubila ja vreme s njim..svasta:lol:


Oni vec imaju troje zajednicke dece odnosno njegove koje je ona prihvatila valjda..ali ocigledno da ce je samo njeno dete ispuniti


Zasto ona ne bi rodila svoje dete?
Ja ne bih pristala da nekom gajim troje njegove dece s nekom, a da nemam svoje i nasla bih nekog ko deli moje poglede na svet i ljubav:bye:
 
U porodicama gde deca rastu sa oba roditelja, muškarac učestvuje u odgajanju i vaspitanju ali da budemo iskreni, većinu "tereta" snosi žena... A kada je prinuđen da sam odgaja decu, onda u stvari
spozna kolika je to odgovornost, a samim tim, potpuno razumem da čovek nije spreman za još dece.

Možemo da budemo idealisti do mile volje, da se pozivamo na uzvišenost roditeljstva, na bezuslovnu ljubav i sve ono što roditeljstvo jeste, ali pored toga, ipak je to i jako težak i odgovoran posao, nije baš
samo za jednu osobu.

Kada je postavljačica teme ulazila u takvu vezu, nije bila baš derište koje takve stvari ne razume, samim tim je bezvezna dilema... Matematika je prosta, ima svoju decu, svakako i normalno da ih voli, i ne želi da ima još.. Nije za osudu ni najmanje.

:ok:To je realno razmisljanje..a ne kao 5-10 god u vezi na zna na cemu je sa covekom s 3 cerke..i gleda u pasulj dal ce se on predomisli..bas me zanima da li bi ga ostavila iako ga voli
Zasto ona ne bi rodila svoje dete?
Ja ne bih pristala da nekom gajim troje njegove dece s nekom, a da nemam svoje i nasla bih nekog ko deli moje poglede na svet i ljubav:bye:

Pa super..to i njoj savetujemo..a zasto je sa njim sve vreme..zasto ga nije nasla sa 20..25god?dakle ako on hoce jos jedno dete ti bi pristala na ove 3 cerke..malo bzvz ;)
 
P.S. Ja jesam, jer to nije "zakopavanje"
Ali ja sam stvarno slucaj u istoriji:hahaha: a i skromnost mi je vrlina, vidi se:mrgreen:

Ja sam upravo stavila pod navodnike zakopavanje, jer licno mislim da je zivot takav i da mu se moramo prilagodjavati, a i popravljati koliko god je u nasoj moci...i moji su mene dobili sa dvadeset (planirano), ali to su bila vremena druga...plata je bila dovoljna za zivot...sad, nazalost, i dve nas ne mogu pokrpiti...zato je "zakopavanje" i odgovornost velika...
 
Pa super..to i njoj savetujemo..a zasto je sa njim sve vreme..zasto ga nije nasla sa 20..25god?dakle ako on hoce jos jedno dete ti bi pristala na ove 3 cerke..malo bzvz ;)

Ne
Ja ne bih pristala da neko mene "zavlaci" s troje dece i da podizem tudju decu, a da оn ne zeli da imamo zajednicko.
Zasto bih to radila? Sta sam onda - mama servis, sta?
To jeste sebicno s njegove strane, ma kako da ga je ujela zmija, guster ili ne znam ko
 
Ja verujem da ste na dobrom putu da dobijete zajednicko dete
Prava ljubav se krunise potomstvom
Mozda je to jedan test za njega, koji mu je Bog poslao, i ja bih to tako i shvatila
Imas svako pravo i da se naljutis i da trazis dalje, ako on nije spreman da se prepusti pravoj ljubavi do kraja:ok:
Ako bude osetio da si slobodna, drugacije ce se ponasati
Srecno:ok::ok::ok:


Boldovano moram da naglasim - ti imas pravo da biras, svako ima pravo da bira, i to bi tvoj covek trebalo da malo bolje razume, a verujem i da hoce:ok::ok::ok:
 
Ne
Ja ne bih pristala da neko mene "zavlaci" s troje dece i da podizem tudju decu, a da оn ne zeli da imamo zajednicko.
Zasto bih to radila? Sta sam onda - mama servis, sta?
To jeste sebicno s njegove strane, ma kako da ga je ujela zmija, guster ili ne znam ko

Cekaj jel svako ima mozak..oce ona dozvoliti da je neko zivu zakopa..vec rekoh da li ona treba traziti drugog alfa muzjaka citaj donatora spermica kad on ne bi mogao vise imati dece?Dakle ona postavlja ultimatum dete ili trazi drugog zainteresovanog za pravljenje deteta na osnovu njenog majcinskog insekta i bioloskog sata..***** ti takvu ljubav i nemoj da glumite da je to ljubav..i da je dete nadogradnja bogznakakve obostrane ljubavi kad samo na dete misli i kako je jadna zavucena..slepa pored ociju i nikad nisu pricali o tome do sad..pa je strefilo
 
mislim, čekaj, al ti si znala da on ima troje dece i pre nego što ti je postao "moj dečko", a što stavljaš to pod znake navoda..to što je neko sa tobom, ne znači da odmah mora i da se ženi i da ima decu sa tobom...žene moraju da nauče, a i neki muškarci da ne odlučuju samo žene o svom potomstvu.....ša tu ima još da se priča i dokle tako.. ( : ovaj, tri ćere bi i meni bile sasvim dovoljne, uz to ne bih da im komplikujem život sa nekom polubraćom ili sestrama..al ja pre ne bih imao nikakvu bitnu vezu u tom slučaju da sam samohrani otac troje dece.....sad ja kao sam "u istuaciji" tog čoveka, zamišljam, al nisam ....misim, rekao je čovek, i ja bih to uzeo zdravo za gotovo...
 
ako zelis dete a on ne, u ozbiljnom ste problemu.....a jos i njegovih troje....pa nisi ti majka Tereza bre....da ostanes bez svog deteta a da budem maceha troma.....surovo i odvratno i sebicno od njega.....

Meni ovo izgleda kao da on nju ne voli, vec mu treba zena koja ce da brine o njegovoj deci. Nije bas surov i odvratn, ali sebican na neki nacin jeste, a mora da se sagleda i ekonomska situacija u kojoj se nalaze oboje.
Po meni veza bez buducnosti ili veza u kojoj ce jedno uvek nesto da prebacuje drugome.
 
Cekaj jel svako ima mozak..oce ona dozvoliti da je neko zivu zakopa..vec rekoh da li ona treba traziti drugog alfa muzjaka citaj donatora spermica kad on ne bi mogao vise imati dece?Dakle ona postavlja ultimatum dete ili trazi drugog zainteresovanog za pravljenje deteta na osnovu njenog majcinskog insekta i bioloskog sata..***** ti takvu ljubav i nemoj da glumite da je to ljubav..i da je dete nadogradnja bogznakakve obostrane ljubavi kad samo na dete misli i kako je jadna zavucena..slepa pored ociju i nikad nisu pricali o tome do sad..pa je strefilo

Jedna stvar je da on nema decu i da ne moze da ima decu, a sasvim druga stvar je to sto on vec ima decu, ali ne zeli dete sa njom. Njemu treba majka za njegovu decu i pomoc oko njih. Kolika je ljubav sa njegove strane? Yebes takvu ljubav ako mu je potrebna kucna pomocnica, nek izvoli pa neka plati zenu koja ce da gaji njegovu decu, a ne da se vadi na neku tzv. ljubav.
 
Znam za slucaj muskarca koji je po propalom braku iz koga ima maloletno dete usao u funkcionalnu emotivnu vezu sa zenom koja mu je u svemu odgovarala. Dete je ostalo sa majkom, ali je on sa njim provodio bar 4 dana nedeljno, a njegova devojka je u svemu ucestvovala sa mnogo ljubavi prema obojici. Posle nekog vremena ona je pozelela svoje dete. Ali on nije. Cvrsto veruje da ce ako bude imao zajednicko dete sa zenom sa kojom zivi i koju voli to uticati na njegove emocije prema prvom detetu sa kojim ne zivi i da ce ga voleti manje. Bez obzira na sok koji sam pretrpela kad sam cula izjavu takve sadrzne, shvatila sam da on nije jedini koji tako misli.
 
Meni ovo izgleda kao da on nju ne voli, vec mu treba zena koja ce da brine o njegovoj deci. Nije bas surov i odvratn, ali sebican na neki nacin jeste, a mora da se sagleda i ekonomska situacija u kojoj se nalaze oboje.
Po meni veza bez buducnosti ili veza u kojoj ce jedno uvek nesto da prebacuje drugome.


ako sa ove strane analiziramo , on je svakako na dobitku,
dobija "majku"za decu , kucnu pomocnicu i plus ljubavnicu , malo li je :cool: za iste pare :thumbdown:

moje misljenje ,
tamo gde je LJUBAV razlog sto su dvoje ljudi u vezi , ovakva dilema
nikad ne bi zazivela .
 
Poslednja izmena:
..al ja pre ne bih imao nikakvu bitnu vezu u tom slučaju da sam samohrani otac troje dece.....sad ja kao sam "u istuaciji" tog čoveka, zamišljam, al nisam ....misim, rekao je čovek, i ja bih to uzeo zdravo za gotovo...

To je pošten odnos u odnosu na ovaj iz teme. Malo bode oči poziv za zajednički život i da odgajaju njegovu decu, a da se zanemare njene potrebe. Njegov strah je opravdan, ali nema pravo da ti uskraćuje dete.

Nemam savet. Možda što Harmony kaže, odrediti neki rok do koga treba da se usaglasite sa potrebama, a ako ne, onda svako na svoju stranu.
 
Divan je osecaj roditi dete i traziti u njemu slicnosti sa sobom i sa osobom koju volimo...
Ne treba se odreci materinstva ako ako je zena zdravstveno u stanju da rodi, a jos i jako zeli...
Sve vise je onih slucajeva i parova koji ne mogu da imaju decu, pa bar oni koji mogu neka dozive to roditeljstvo. U ovom slucaju on je ispunjen ali ona nije. I mislim da nikada i nece biti ukoliko ne ostveri tu svoju zelju i potrebu...i dobije psihicko, emotivno i dusevno ispunjenje. Tek onda ce kao tako ispunjena zena i majka, moci da zaista gaji i njegovu decu tj. i njenu kojima nije bioloska majka.
 
Ja verujem da je voli .... ali ne mogu ni da ga osudim što neće više dece, jer ih već ima troje ..... Možda njegova materijalna situacija ne dozvoljava još jedno dete ... Možda njegovi živci to ne bi mogli da podnesu ... Možda jednostavno ne oseća potrebu ..... Možda suviše razmišlja unapred: treba tu decu odgojiti, vaspitati, školovati ..... treba za tu decu puno dati .....

Ali, nije njeno da o tome misli, naročito kada su tudja deca u pitanju ... Postavljačica teme ima izbor .... a to je najbitnije.
 

Back
Top