САРАЈЛИЈЕ НЕ ДАЈУ ДЕДА МРАЗА

Ја прихватам сву децу, поготово Србску... :)

"Случајно" сам Србин Православац, и Исус Христ живи у мени и ја у Њему. :)

Шта за тебе представља лав? :)


И како си сад Муслиман, кад потичеш од Илира? :grudvanje3:

Kakve veze imaju Iliri sa islamom ? Baš lupetaš !
I ti si južni slaven pa su ti vjeru donijeli grci (a ne rusi kako misli 90% srbije).
Pohvalno je to što si vjernik i što voliš djecu.
Koliko je istina ne znam.
 
Kakve veze imaju Iliri sa islamom ? Baš lupetaš !
I ti si južni slaven pa su ti vjeru donijeli grci (a ne rusi kako misli 90% srbije).
Pohvalno je to što si vjernik i što voliš djecu.
Koliko je istina ne znam.
Па ти си то изнео... Ти Муслиман, а пореклом Илир... :lol:

За себе знам да сам потомак вечине припадника Словенских племена, Носим Светосавски Крст, са заветом цара Душана... :)

Ти си изнео да си потомак недефинисан, смучкао си и просуо. :)

Да, јесам верник и поштујем све вере, а највише своју. :)

Имам троје деце и 4-воро унучади, од којих су 3-је мушкарци и једна лепотица. :)
За сада. :)

Које СрПи желе да униште.

Верујеш ли ти икоме?
 
Па ти си то изнео... Ти Муслиман, а пореклом Илир... :lol:

За себе знам да сам потомак вечине припадника Словенских племена, Носим Светосавски Крст, са заветом цара Душана... :)

Ти си изнео да си потомак недефинисан, смучкао си и просуо. :)

Да, јесам верник и поштујем све вере, а највише своју. :)

Имам троје деце и 4-воро унучади, од којих су 3-је мушкарци и једна лепотица. :)
За сада. :)

Које СрПи желе да униште.

Верујеш ли ти икоме?

Islam ne prinaje razlike u boji kože, obrazovanju, imetku...bilo čemu.
U islamu su svi jednaki pred Bogom. Zato nama nije važno ko je koje nacije jer smo svi isti bilo kojoj državi da pripadamo.
Zato je meni bliži musliman iz Australije nego pravoslavac iz Bosne. Islam je vrhunska poveznica i on traje kroz vijekove.
Nacionalnost se može promijeniti vremenom a islam ne.Naprimjer, preseliš negdje i tvoji potomci se počnu osjećati pripadnicima te nacije u kojoj su rođeni.
Želim ti da i ti i tvoja djeca i unučad budete zdravi, sretni i blagoslovljeni.
Zašto me pitaš da li ikome vjerujem ?
Naravno da postoje ljudi kojima vjerujem.
 
Islam ne prinaje razlike u boji kože, obrazovanju, imetku...bilo čemu.
U islamu su svi jednaki pred Bogom. Zato nama nije važno ko je koje nacije jer smo svi isti bilo kojoj državi da pripadamo.
Zato je meni bliži musliman iz Australije nego pravoslavac iz Bosne. Islam je vrhunska poveznica i on traje kroz vijekove.
Nacionalnost se može promijeniti vremenom a islam ne.Naprimjer, preseliš negdje i tvoji potomci se počnu osjećati pripadnicima te nacije u kojoj su rođeni.
Želim ti da i ti i tvoja djeca i unučad budete zdravi, sretni i blagoslovljeni.
Zašto me pitaš da li ikome vjerujem ?
Naravno da postoje ljudi kojima vjerujem.
Koлико видим верујеш злима.

П и Православље неправи разлике у боји коже, али националност је обележје припадности неког народа, што није у супротноти са вером... :)

А колико знам ,грешиш у вези Ислама. Ислам је и Националан, и оличје је припадности неком Народу, са којм ти ни остали балканци немате никакве везе.
О томе ти говорим сво време до сад... Ви сте "странци" у тој вери, и отуда немој очекивати поштовање које ти припада, јер Ислам такође има строга правила према нацији...

И како може бити ти неко ближи са којим немаш никаве везе, а далек ти је онај који је пореклом крвно везан са тобом???


Мада сматрам да ако си и примио Ислам као веру, и ако је испоштујеш онако како треба, нечеш погрешити. А Она, вера, ће те навести на прави пут, да препознаш себе, ко си, шта си, и где припадаш. Што не бих рекао да си разумео веру...

Хвала на лепим жељама мојој породици, и ја теби и твојима желим све најбоље, нека их Бог чува. :)


ПС

Знаш ли највечу Божију Заповест која је од Бога свим верницима, Народима упучена почетком овог века, за наступајући, овај 3. Миленијум?

Односно, започета крајем прошлог века?
 
Poslednja izmena:
Smiješno je da dolazimo u situaciju da mi objašnjavaš islam...
Kao što sam ti rekao, mi smo jedan narod i jedna nacija i nas veže puno veća i ljepša stvar od nacionalne pripadnosti.
Nacije su izum 19.vijeka i islamu su nepotrebne.
Opomenuti smo u Kur'anu " ne hvalite se rodom svojim...". Svi smo mi slučajno rođeni u nekoj državi zato je to irelevantno i ne smije se arapa hvaliti nearapu svojim porijeklom.
Ti si mogao biti rođen u Rusiji ili u USA i osjećao bi se pripadnikom te nacije.

Ukratko, ovo je nama najveća zapovijest:

Reci: "On je Allah - Jedan!
Allah je Utočište svakom!
Nije rodio i rođen nije,
i niko Mu ravan nije!"
 
Smiješno je da dolazimo u situaciju da mi objašnjavaš islam...
Kao što sam ti rekao, mi smo jedan narod i jedna nacija i nas veže puno veća i ljepša stvar od nacionalne pripadnosti.
Nacije su izum 19.vijeka i islamu su nepotrebne.
Opomenuti smo u Kur'anu " ne hvalite se rodom svojim...". Svi smo mi slučajno rođeni u nekoj državi zato je to irelevantno i ne smije se arapa hvaliti nearapu svojim porijeklom.
Ti si mogao biti rođen u Rusiji ili u USA i osjećao bi se pripadnikom te nacije.

Ukratko, ovo je nama najveća zapovijest:

Reci: "On je Allah - Jedan!
Allah je Utočište svakom!
Nije rodio i rođen nije,
i niko Mu ravan nije!"
Видим да неразумеш, али добро, нећу те убеђивати и мешати се у Ислам. :)

Али ниси одговорио на моје битно питање, Божију Заповест над свим заповестима над свим верама и човечанству! Важи и за Ислам!
 
Видим да неразумеш, али добро, нећу те убеђивати и мешати се у Ислам. :)

Али ниси одговорио на моје битно питање, Божију Заповест над свим заповестима над свим верама и човечанству! Важи и за Ислам!

Ja sam ti naveo šta je u islamu vrhovna zapovijest.
Šta je za tebe vrhovno i ko je takvu zapovijest dao...ne znam.
 
Видим да неразумеш, али добро, нећу те убеђивати и мешати се у Ислам. :)

Али ниси одговорио на моје битно питање, Божију Заповест над свим заповестима над свим верама и човечанству! Важи и за Ислам!
ПС

Да се надовежем свом коментару,

видиш колико си контрадикторан, неразумеш, погрешно тумачиш своју веру. :)

Колико има Исламских држава у свету, а све су Националне? :)
 
Ja sam ti naveo šta je u islamu vrhovna zapovijest.
Šta je za tebe vrhovno i ko je takvu zapovijest dao...ne znam.
Обазрео си се само на интерно, а свака вера има за циљ да уздигне човека и приближи Богу... :)
Зато мораш знати шта је Божија Воља, а не да читаш Ку.ран као политикин забавник... :)

Али речићу ти, видим да незнаш, као и маса осталих из разних верских заједница:

Божија Воља за овај Миленијум, и надаље, гласи: "Врачајте се свако својој Цркви"!

А сви који одступају од Божије Воље и не испоштују, поготово они који заводе вернике и наводе на погрешан пут, сносиће последице...

Размисли о томе...
 
ПС

Да се надовежем свом коментару,

видиш колико си контрадикторан, неразумеш, погрешно тумачиш своју веру. :)

Колико има Исламских држава у свету, а све су Националне? :)

Gubim vrijeme s tobom. Ne razumiješ i džaba pričam.
Evo da ti ukratko objasnim zadnji put. Nacija je za dnevnu upotrebu a islam je za sva vremena.
Propadali su i narodi i nacije i carstva a vjera je ostajala.
Ako ne razumiješ pouku...žao mi je.
 
Gubim vrijeme s tobom. Ne razumiješ i džaba pričam.
Evo da ti ukratko objasnim zadnji put. Nacija je za dnevnu upotrebu a islam je za sva vremena.
Propadali su i narodi i nacije i carstva a vjera je ostajala.
Ako ne razumiješ pouku...žao mi je.
Православље, једина истинита вера је за сва Времена, А Светосавље за навек, без обзира на политичке границе и стање Народа на Светосавској територији! :)

Твој избор, хочеш ли бити привремени слуга некоме другом, и ићи тим путем, или ћеш послушати Божију Реч, закон... :)

У Православљу има једна Света Промисао, - јешче свако путеве своје - :)
 
Poslednja izmena:
Обазрео си се само на интерно, а свака вера има за циљ да уздигне човека и приближи Богу... :)
Зато мораш знати шта је Божија Воља, а не да читаш Ку.ран као политикин забавник... :)

Али речићу ти, видим да незнаш, као и маса осталих из разних верских заједница:

Божија Воља за овај Миленијум, и надаље, гласи: "Врачајте се свако својој Цркви"!

А сви који одступају од Божије Воље и не испоштују, поготово они који заводе вернике и наводе на погрешан пут, сносиће последице...

Размисли о томе...

Prvo mi je smiješno da ti meni tumačiš islam. Mislim, baš si me nasmijao.
Drugo, ne postoje u islamu zapovijedi za ovaj ili onaj milenijum, ove ili one nacije, ljude, grupe...Poruke islama su objavljene jednom, svima i za sva vremena. I tebi !!!!
Treće, crkva je tebi važna a meni ne i zato se ti vrati svojoj crkvi. Ja se svojoj džamiji ne trebam vraćati jer nisam ni otišao iz nje.
Četvrto, ljude koje ti smatraš vjernicima ja smatram nevjernicima. Za mene su vjernici samo muslimani a svi ostali su nevjernici.
I peto, nemam ja potrebu nikoga navoditi na krivi put jer "pravi put je jasno odvojen od stranputice". Ko ne vidi pravi put on sam ide stranputicom bez ičije pomoći.
I sebe ubroji u takve.
 
Prvo mi je smiješno da ti meni tumačiš islam. Mislim, baš si me nasmijao.
Drugo, ne postoje u islamu zapovijedi za ovaj ili onaj milenijum, ove ili one nacije, ljude, grupe...Poruke islama su objavljene jednom, svima i za sva vremena. I tebi !!!!
Treće, crkva je tebi važna a meni ne i zato se ti vrati svojoj crkvi. Ja se svojoj džamiji ne trebam vraćati jer nisam ni otišao iz nje.
Četvrto, ljude koje ti smatraš vjernicima ja smatram nevjernicima. Za mene su vjernici samo muslimani a svi ostali su nevjernici.
I peto, nemam ja potrebu nikoga navoditi na krivi put jer "pravi put je jasno odvojen od stranputice". Ko ne vidi pravi put on sam ide stranputicom bez ičije pomoći.
I sebe ubroji u takve.
Хехе,

незнам одкут та ограниченост код вас, да несмете се суочити са Богом, већ "ходате испод земље". Стављена вам је ЦРТА коју несмете пречи, нити контактирати са Богом. "завезли вам очи да невидите, и да нечујете"...
То закључујем по вама појединим верницима Муслиманске вероисповести.

Вероватно зато вам "није дато" да видите, јер сте издајници својих предака.. (Без увреде)

То што ти причаш нема везе са Исламом, са вером. Рекох ти, ниједан верски запис се не чита као политикин забавник. :)

Друго, ја преносим Божију Промисао, указујем на њу, јер ми је "дато на знање", ради спасења човечанства, ако можеш ово разумети. :)

Следеће, "ја нисам нигде отишао", већ износим Божију Промисао и закон, који нам је дат за вас изгубљене, да се освестите и дозовете памети, јер ВИ СТЕ ОТИШЛИ у другу веру, где нисте добро примљени.

А то што ти сматраш, и било ко, па чак и ја, можемо обесити мачку о реп, Божија Реч је закон, и ако је неследимо, није добро... :)


И битно, ја могу да разумем све вере и верска учења, јер су све вере сложене по хијерархији почев од врха свих верских заједница, и свака вера има своје место у улози напретка и опстанка човечанства. :)


И прочитај шта пише у Ку.рану о бандоглавости, тврдоглавости... :)
 
Poslednja izmena:
Razumijem ja sve šta ti meni želiš reći.
Razumijem ja i da si ti ubijeđen da je tvoja vjera ispravna, da je tvoja misija da nekoga spašavaš, da nekome objasniš...
Radiš to na pogrešan način.
Da, nama je jasna linija između dobra i zla, puta i stranputice, vjere i nevjere...i strogo se toga držimo.
Mi ostavljamo ljude da vjeruju u ono što žele i ne miješamo se u to. Vama vaša vjera a nama naša.

Ja sam proučavao kršćanstvo i dosta toga znam i o pravoslavlju.
Naprosto, previše je kontradikcija i nelogičnosti u toj vjeri a Bog je savršen i Njegova vjera mora biti savršena.

Čim kršćanstvo dođe na klizav teren odmah se prihvati demagogije, tajnovitosti...itd.
Islam kaže: 1+1+1=3
Kršćanstvo kaže: 1+1+1=1
Razmisli ti malo o tome...
 
Razumijem ja sve šta ti meni želiš reći.
Razumijem ja i da si ti ubijeđen da je tvoja vjera ispravna, da je tvoja misija da nekoga spašavaš, da nekome objasniš...
Radiš to na pogrešan način.
Da, nama je jasna linija između dobra i zla, puta i stranputice, vjere i nevjere...i strogo se toga držimo.
Mi ostavljamo ljude da vjeruju u ono što žele i ne miješamo se u to. Vama vaša vjera a nama naša.

Ja sam proučavao kršćanstvo i dosta toga znam i o pravoslavlju.
Naprosto, previše je kontradikcija i nelogičnosti u toj vjeri a Bog je savršen i Njegova vjera mora biti savršena.

Čim kršćanstvo dođe na klizav teren odmah se prihvati demagogije, tajnovitosti...itd.
Islam kaže: 1+1+1=3
Kršćanstvo kaže: 1+1+1=1
Razmisli ti malo o tome...
Хехе,

уз сво поштоваље, ја поштујем Ислам, али ти га неразумеш, као што неразумеш Свето Писмо. :)

Нема контрадикторности у Светом Писму, а уједно КРШЧАНСТВО није ПРАВОСЛАВЉЕ. Већ ХРИШЋАНСТВО!

Читао си нешто и ниси разумео, јер "НЕМАШ ВИД"... И не читај јеретичке књиге...

Ја не убеђујем никог ни у шта, погрешно тумачиш наш дијалог. :)
Изношење Божије Промисли и закона је дужност сваког верника, као у овом случају где се Бог обраћа свим верницима свих Вероисповети!.

Клизав терен си увидео код неких Католичких групација, што нема везе са Православљем, зато Ви и цео Свет нападате Православље. Зато што је једина и истинита вера која је најстарија од кад је човечанства, и не негира остале вере, јер једина је СТВАРНО САБОРНА која је у директној вези са Богом и чува свет од пропасти... :)

Кад си поменуо бројеве, као верник морао би знати шта су ЗНАКОВИ, слова и бројеви. Велика је то филозофија, и отуда се препознаје ко шта зна, колико је верник и колико је Близак Богу, Божијој Промисли, и где му је место. :)

1+1+1 јесте 3 увек, али Свето Писмо где је садржана Божија Промисао и сво знање света, прошлог и будучег века, је највеча тајност за неке, где је уткана сва НАУКА која проистиче знањем умних људи од памтивека и у многоме неоткривено у свим сверама науке и технике.

У Старом Завету имаш комбинаторику бројева која је својствена науци, и као што си приказао да је 1+1+1 једнако 1, јесте истина коју ниси разумео, а седиш за рачунаром и куцкаш... :)

Знаш ли шта је АСЦИ КОД? Једно од Христових Наука које Исус Христ указује у Старом завету, зове се ЗЛАТНА АЗБУКА... И Она садржи још много научних и техничких тајни, које за простог човека коме "није дато" сазнање, невиди....:)

Сад замисли пре колико хиљада година су људи уз помоћ Божије Промисли знали за тајне науке, електронику и информатику? Такође и за све науке које су остављене од наших Светих Предака, нама на корист, на уздизање човечанства, а не на уништење...

А Свето Писмо садржи сву науку овога и будучег света, која је откривена, и још више коју људи нису открили... :)

3 у један, то те буни, Свето Тројство, хехехе :)
 
Poslednja izmena:
Moraš shvatiti jednu stvar: nas savršeno zaboli qoorac ko šta misli o nama i šta ko sniva u vezi Bosne.
Snivala je i Turska i Austrougarska...pa su popušili a mi smo evo i dan danas ovdje.
Snivala je i Srbija i Hrvatska a sniva i RS i istu stvar će na kraju dobiti kao ovi gore nabrojani.
Nikako da shvatite da vi nas treba da pratite a ne mi vas.
Nije slučajno Bosna dala nobelovca, oskarovca, pa i tog Kusturicu šupka, Mešu Selimovića kojeg kradete, Bijelo Dugme, Nadrealiste, filmove, Čola, Brega...da ne nabrajam.
Zamisli da vama najbolje srpska knjiga počinje sa "u ime Allaha".
Vučić vam je bosanac, Tadić prije njega isto tako, Šešelj, Drašković, Vuk Jeremić...
Nekoliko fudbalera u repkama Srbije i Hrvatske su Bosanci, Ibrahimović u Švedskoj...i opet se mi plasirali a vi niste.


Turci nije da nama ne vjeruju nego mi nismo sluge kao vi a to njima ne odgovara i tu se priča završava.
Kupuju vam Srbiju a vi to gledate. A mrzite ih iz dna duše da se ne lažemo.
A gledate turske sapunice i vi i hrvati.

Ima jedan stih koji kaže "Bosna je ćilimom zastrta, kad ulaziš skini cipele"...
Svi vi ulazite u cipelama a poslije vas iznose s nogama naprijed.
Skinite cipele i uđite ko ljudi pa ćete biti primljeni i ugošćeni.
Tako su uradili Bogumili...pa izvucite pouku.

Pogle ovih Talijana cigana na 0:20 napisali za Bošnjaka nacionalnot SERBA .. naučilo lopužat sa Srbima ..
Muhamed Kahrimanović, Bošnjak iz Ilijaša kod Sarajeva, sa adresom u Hamburgu od 1974. godine , majstor je taekwonda 7. Dan, majstor Hapkidoa 5. Dan, ima 1. stepen vještine Wing Chun Kung Fu , vlasnik 8 Ginisovih rekorda.
 
'Nijemci traže da UNESCO zaštiti domaćeg Djeda Mraza

slikac.php


BERLIN - Jedan muzej u Njemačkoj zatražio je da se na UNESCO-vu listu svjetske baštine uvrsti Otac Božić (Vajnahtman), ističući da tradicionalnog njemačkog Djeda Mraza ugrožava verzija veselog djedice u crvenom odijelu koji je u svijetu popularizovala "Koka Kola".

Njemački Božićni muzej u Rotenburgu, u Bavarskoj, navodi da je američki Santa Klaus nastao po uzoru na njemačkog darodavca koji je djeci za Božić udjeljivao ne samo poklone, već i kazne, ali da znanje o njegovom porijeklu polako blijedi.

"Djeca znaju samo za Santa Klausa, jer se smije, dobroćudan je i donosi poklone, a raznim marketinškim kampanjama postao je popularan širom svijeta", kazala je za AFP predstavnica muzeja Felisitas Heptner.

Ona je zatražila da Otac Božić, kao i njegov preteča - sveti Nikola, dobiju status "nematerijalnog kulturnog blaga" .

Otac Božić je nastao nakon protestantske reformacije. Budući da protestanti ne slave svece, bila im je potrebna nova božićna tradicija pa je Vajnahtman postao taj koji donosi poklone.


Njemački Djed Mraz je bio predstavljen kao starac duge brade, u dugom kaputu s kapuljačom. Hodao je ulicama noseći jelku i štap kojim je kažnjavao bezobraznu djecu.

"Santa Klaus nikada nije ozbiljan ili namrgođen. Nikad ne pita djecu da li su zaista bila dobra tokom protekle godine i nikad od njih ne traži da recituju neku pjesmu prije nego što dobiju poklon, kao što je to u njemačkoj tradiciji", objasnila je Heptner, koja smatra da je obrazovna komponenta božićnih praznika izgubljena u korist komercijalnog Santa Klausa.'
http://www.nezavisne.com/zivot-stil...NESCO-zastiti-domaceg-Djeda-Mraza-222778.html
 
Pogle ovih Talijana cigana na 0:20 napisali za Bošnjaka nacionalnot SERBA .. naučilo lopužat sa Srbima ..
Muhamed Kahrimanović, Bošnjak iz Ilijaša kod Sarajeva, sa adresom u Hamburgu od 1974. godine , majstor je taekwonda 7. Dan, majstor Hapkidoa 5. Dan, ima 1. stepen vještine Wing Chun Kung Fu , vlasnik 8 Ginisovih rekorda.

Kakve to ima veze sa deda mrazom?

Okomile se evropske komsije protiv dobrih bosnja?
 
"Jingle Bells" i Božić nemaju nikakve veze

Jedna od omiljenih prazničnih pesama svakako je “Jingle bells”, nezvanična božićna himna koja je doživela verzije na mnogim svetskim jezicima, uključujući i srpski. Da li ste se zapitali kakve veze imaju ta pesma i Božić?


99165615252b85c2574c5f253185958_orig.jpg



Dve su posebne zanimljivosti vezane za nju: kao prvo, gotovo svaka država na svetu ima svoju verziju, a kao drugo – pesma uopšte nije bila predviđena za božićne praznike, prenosi portal Muzika.hr.

Napisao ju je 1857. američki sveštenik Džejms Lord Pjerpont inspirisan trkama konja sa sankama koje su se održavale svake godine u Medfordu, u saveznoj državi Masačusets.

U originalu se zvala "One Horse Open Sleigh" i trebalo je da se izvodi za američki Dan zahvalnosti. Melodija i tekst razlikovali su se od verzije koja je popularna danas. Naravno, priloženi video može samo približno dočarati kako original zvuči jer još uvek nisu digitalizovnai prvi snimci.



A kako je pesma uspela da se poveže sa proslavom rođenja Isusa Hrista? Veoma jednostavno... Za Dan zahvalnosti je bila toliko popularna među ljudima da su je ponovno pevali i za Božić. Uostalom, iza četvrtog četvrtka u novembru i 25. decembra, kada veći deo američkog stanovništa slavi Božić, nije veliki kalendarski razmak. Tako je s vremenom postala simbol božićnih praznika.

Nabrojiti ko je sve snimio svoju verziju ove pesme bila bi nemoguća misija. Reč je o stotinama izvođača! Zato ćemo kratko prošetajte zemaljskom kuglom i poslušajte kako "Zvončići" zvuče na različitim jezicima sveta, među kulturama i narodima koji sa Božićem možda i nemaju mnogo veze. S američkim Danom zahvalnosti još manje.


Japanska verzija


"Jingle bells" na kineskom


I arapske zemlje imaju svoju verziju


Ni Rusi nisu odoleli zvončićima


Zvončići odjekuju i hladnim evropskim severom


U pesmi im se pridružuju i Nemci


Španci, gle čuda, zaista pevaju o Božiću


A i Srbija svoje zvončiće za trku ima


http://www.b92.net/zivot/pop.php?yyyy=2013&mm=12&dd=23&nav_id=792512
 
Poslednja izmena:
"Budući da u Novom zavjetu ne stoji kada se točno rodio Isus, prvi kršćani nisu slavili Božić, nego samo Uskrs. Božić se počeo slaviti u Rimu u 4. stoljeću (u izvorima dokazana godina 336.). Do danas nije jasno zašto se Božić slavi baš 25. prosinca. Prevladavajuće je mišljenje da se Božić počeo slaviti toga datuma zato što se toga datuma u tada još uvijek većinski poganskom Rimu slavilo rođenje boga Sunca (Nativitas Solis Invicti - Rođenje nepobjedivoga Sunca) pa je Crkva željeći potisnuti taj poganski blagdan tada počela slaviti rođenje Isusa Krista koji je Božansko Sunce s visine."

"Natalis Solis Invicti
25. prosinca Rimljani su slavili Dies natalis Solis Invicti ili "rođendan nepobjedivog Sunca". Naziv Sol Invictus dopuštao je slavljenje nekoliko božanstava povezanih sa Suncem. Car Aurelije proglasio je taj dan blagdanom diljem cijelog carstva.

Taj je dan smatran i danom zimskog solsticija koji su Rimljani nazivali bruma. To je bio dan kad je Sunce dokazalo da je nepobjedivo."
http://hr.wikipedia.org/wiki/Božić

Božić počeli slavit poslije 1. nikejskog sabora 335. god. , kad su ozvaničili Sveto trojstvo ..
 
Islam ne prinaje razlike u boji kože, obrazovanju, imetku...bilo čemu.
U islamu su svi jednaki pred Bogom. Zato nama nije važno ko je koje nacije jer smo svi isti bilo kojoj državi da pripadamo.
Zato je meni bliži musliman iz Australije nego pravoslavac iz Bosne. Islam je vrhunska poveznica i on traje kroz vijekove.
Nacionalnost se može promijeniti vremenom a islam ne.Naprimjer, preseliš negdje i tvoji potomci se počnu osjećati pripadnicima te nacije u kojoj su rođeni.
Želim ti da i ti i tvoja djeca i unučad budete zdravi, sretni i blagoslovljeni.
Zašto me pitaš da li ikome vjerujem ?
Naravno da postoje ljudi kojima vjerujem.

Naravno da nije :lol: :lol: :lol:
 
SARAJLIJE NE DAJU DEDA MRAZA: Pocepani plakati protiv dekice u crvenom


Muslimani kažu da je za njih Nova godina noć kao i svaka druga. Islam ima svoju Hidžretsku novu godinu koja se meri po Mesečevom kalendaru i predstavlja trenutak kada je prorok Muhamed iz Meke prešao u Medinu
SARAJEVO - Na više lokacija u sarajevskom naselju Hrasno, pojavili su se plakati sa tekstom “Nova godina i Deda Mraz su hrišćanski praznik”.
Pritisak na građane Sarajeva, koji u Deda Mrazu vide lepu građansku tradiciju, potpuno odvojenu od religije, nije ništa novo i dešava se već nekoliko poslednjih godina. Deda Mraza uporno pokušavaju da povežu s religijom i prikažu kao deo hrišćanske kulture.
Ipak, za veliki broj građana Sarajeva i BiH, Deda Mraz je veseli starac sa bradom koji deci donosi novogodišnje poklone i ulepšava im praznike. Oblepljeni plakati su tokom jučerašnjeg dana pocepani. Proslavljanje Nove godine i Deda Mraz već godinama izazivaju lavinu kritika na forumima i internet portalima u Bosni i Hercegovini.
Pripadnici islama, naime, kažu da je za njih Nova godina "noć kao svaka druga". Islam ima svoju Hidžretsku novu godinu koja se meri po Mesečevom kalendaru i predstavlja trenutak kada je prorok Muhamed iz Meke prešao u Medinu. Ove godine, 4. novembra za muslimane je počela 1435. godina po Hidžri.
Islam, međutim, ne zabranjuje svojim sledbenicima da obeležavaju novogodišnje praznik na način kako to čine njihove komšije hrišćani.
Ipak, tumačenje stručnjaka je da bi uvođenje islama u dečje vrtiće i obrazovne institucije i istovremeno proterivanje iz njih Deda Mraza, moglo značiti radikalizaciju islama na ovim prostorima.

:zskace::zskace::zskace:
САМО ОНИ КОЈИ СЕ СУНЕТЕ,
МОГУ ДА ДЕЛЕ ПАКЕТЕ.

Upravo sam u Sarajevo i Djedice po svim trgovačkim centrima uredno dijele poklone djeci. Nisam primjetio ništa neobično. Članak je dezinformacija ili preuveličava.
 

Back
Top