Šapić uoči sednice Skupštine grada: Ako za desetak dana ne bude jedinstvenog stava na listi "Mi - glas iz naroda", idemo na nove izbore

Straks92

Stara legenda
Moderator
Poruka
77.228

Šapić uoči sednice Skupštine grada: Ako za desetak dana ne bude jedinstvenog stava na listi "Mi - Glas iz naroda", idemo na NOVE IZBORE​

Predsednik privremenog organa i kandidat za gradonačelnika Beograda ispred SNS Aleksandar Šapić izjavio je danas, pred početak konstitutivne sednice Skupštine grada Beograda, da ukoliko za desetak dana ne dođe do jedinstvenog stava na izbornoj listi "Aleksandar Jerković - Mi glas iz naroda" da će se ići na nove izbore.

- Ukoliko za ovih desetak dana ne dođe do jedinstvenog stava izborne liste "Aleksandar Jerković - Mi ljudi iz naroda", da idemo na nove izbore, baš zbog toga što mislimo da je Beograd neophodna i legalna i legitimna i stabilna vlast koja će da podrži sve izazove pred kojima se Srbija bude našla - rekao je Šapić.

Naglasio je da je potrebna gradska vlast koja će apsolutno da nastavi sve ono što je rađeno u Beogradu i sve ono za što je napravljena ozbiljna priprema.
- I to je razlog zašto na kraju kraja vam se ja danas ovde obraćam, zašto vam dajem ove informacije i zašto ćemo pokušati još ovih deset dana da vidimo da li možemo da, ako ništa drugo, ta tri meseca uštedimo Beograđanima, jer podsetiću da privremeni organ već pet meseci funkcioniše u ovom stanju, što nije prirodno i normalno stanje. Jednostavno nije i nemoguće da budete operativni na način koji je u ovom momentu neophodno - naveo je Šapić.

.
FOTO: GRAD BEOGRAD

"Šta ćemo za dva tri meseca?"​

Kako je rekao, najverovatnije ćemo se za dva ili tri meseca, kad se budu završili izbori, naći u sličnoj situaciji.
- Tada se postavlja pitanje šta ćemo onda raditi. Tu odgovornost će onda podneti oni koji u ovom momentu još uvek možda ne shvataju važnost ovog trenutka, ali i dolazimo do toga da će verovatno u sledećoj kampanji glavno pitanje biti kojom ćete se jatu privoleti nakon izbora, bez obzira na sve, na različitosti političke, da li ćete ići sa našim blokom ili onima koji budu deo naše koalicije, koji su spremni da stanu u odbranu države po pitanju svih izazova koji su pred nas, koji nisu spremni da se odreknu dela svoje teritorije, koji nisu spremni da sami sebe proglase genocidnim i nisu spremni da narušavaju odnose sa Ruskom Federacijom i da zatvaraju svoja vrata ka istoku, koji nisu spremni da na ovoj zgradi iza nas zakače šarenu zastavu i poistovete je sa državnom zastavom i zastavom grada Beograda - naglasio je Šapić.

https://www.blic.rs/vesti/politika/...k&utm_medium=social&utm_campaign=share-button

Izgleda Vučić ipak neće rizikovati većinu sa pojedinim odbornicima nego želi da čitava ekipa MI predje. Verovatno i očekuje odustajanje od istrage od strane opozicije.
 
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da postoji većina za konstituisanje Skupštine grada Beograda, kao i da je ona legalna i delom legitimna.


On je rekao da će sačekati do 2. i 3. marta da se vidi da li će ta većina biti legitimna, te da ukoliko ne bude bila, onda će biti održani novi izbori.

Vučić je kazao da predstavnici liste „Mi – Glas iz naroda“ ne žele da razgovaraju, kao i da ne razumeju šta je država i da se ponašaju onako kako misle da je dobro za njihovu opciju.

Dodao je da niko nije vršio pritisak ni na koga i da se prilikom formiranja vlasti u Beogradu neće krasti volja građana, kao što je, kako je rekao, to bio slučaj 2008. godine.

https://n1info.rs/vesti/vucic-imamo-vecinu-u-beogradu/
 
А шта је било те 2008. године?

Опет лаже у прављењу паралела?

Овде су два одборника решила да се одвоје од одборничке групе зарад мало власти и ћара,

а те 2008. године је цела одборничка група СПС донела другачију одлуку, с обзиром на републички коалициони договор.
 

Šapić uoči sednice Skupštine grada: Ako za desetak dana ne bude jedinstvenog stava na listi "Mi - Glas iz naroda", idemo na NOVE IZBORE​

Predsednik privremenog organa i kandidat za gradonačelnika Beograda ispred SNS Aleksandar Šapić izjavio je danas, pred početak konstitutivne sednice Skupštine grada Beograda, da ukoliko za desetak dana ne dođe do jedinstvenog stava na izbornoj listi "Aleksandar Jerković - Mi glas iz naroda" da će se ići na nove izbore.

- Ukoliko za ovih desetak dana ne dođe do jedinstvenog stava izborne liste "Aleksandar Jerković - Mi ljudi iz naroda", da idemo na nove izbore, baš zbog toga što mislimo da je Beograd neophodna i legalna i legitimna i stabilna vlast koja će da podrži sve izazove pred kojima se Srbija bude našla - rekao je Šapić.

Naglasio je da je potrebna gradska vlast koja će apsolutno da nastavi sve ono što je rađeno u Beogradu i sve ono za što je napravljena ozbiljna priprema.
- I to je razlog zašto na kraju kraja vam se ja danas ovde obraćam, zašto vam dajem ove informacije i zašto ćemo pokušati još ovih deset dana da vidimo da li možemo da, ako ništa drugo, ta tri meseca uštedimo Beograđanima, jer podsetiću da privremeni organ već pet meseci funkcioniše u ovom stanju, što nije prirodno i normalno stanje. Jednostavno nije i nemoguće da budete operativni na način koji je u ovom momentu neophodno - naveo je Šapić.

.
FOTO: GRAD BEOGRAD

"Šta ćemo za dva tri meseca?"​

Kako je rekao, najverovatnije ćemo se za dva ili tri meseca, kad se budu završili izbori, naći u sličnoj situaciji.
- Tada se postavlja pitanje šta ćemo onda raditi. Tu odgovornost će onda podneti oni koji u ovom momentu još uvek možda ne shvataju važnost ovog trenutka, ali i dolazimo do toga da će verovatno u sledećoj kampanji glavno pitanje biti kojom ćete se jatu privoleti nakon izbora, bez obzira na sve, na različitosti političke, da li ćete ići sa našim blokom ili onima koji budu deo naše koalicije, koji su spremni da stanu u odbranu države po pitanju svih izazova koji su pred nas, koji nisu spremni da se odreknu dela svoje teritorije, koji nisu spremni da sami sebe proglase genocidnim i nisu spremni da narušavaju odnose sa Ruskom Federacijom i da zatvaraju svoja vrata ka istoku, koji nisu spremni da na ovoj zgradi iza nas zakače šarenu zastavu i poistovete je sa državnom zastavom i zastavom grada Beograda - naglasio je Šapić.

https://www.blic.rs/vesti/politika/...k&utm_medium=social&utm_campaign=share-button

Izgleda Vučić ipak neće rizikovati većinu sa pojedinim odbornicima nego želi da čitava ekipa MI predje. Verovatno i očekuje odustajanje od istrage od strane opozicije.
Koliko juce je pricao na RTS-,kako imaju vecinu da sastave vlast u Beogradu,a ovamo trebaju im ljudi iz "Mi glas naroda" .I Sapic i vucic lazu kao kerovi.Zao mi je sto vredjam zivotinje.
 
А шта је било те 2008. године?

Опет лаже у прављењу паралела?

Овде су два одборника решила да се одвоје од одборничке групе зарад мало власти и ћара,

а те 2008. године је цела одборничка група СПС донела другачију одлуку, с обзиром на републички коалициони договор.

To je Vučić juče rekao na TV Prva na gostovanju. Sad će svi ponavljati to, dosta.

Vučić je rekao da je ono što su oni uradili 2008 .godine nemerljivo gore, jer su bukvalno brutalno prekrojili postizboro jasno izraženu volju naroda, jasno izraženu volju i gradskih odbornika koji su i u kampanji i na pregovorima pričali da će formirati vlastu Beogradu, a onda stigla iz centrale poruka i u sklopu pregovora sa Dačićem rečeno da mora doći i u Beogradu do prekomponovanja koalicije, odnosno da se republička mora preslikati.

I tako raskinuše koaliciju pre nego što su stigli Vučića da izaberu za gradonačelnika Beograda.
 

Šapić uoči sednice Skupštine grada: Ako za desetak dana ne bude jedinstvenog stava na listi "Mi - Glas iz naroda", idemo na NOVE IZBORE​

Predsednik privremenog organa i kandidat za gradonačelnika Beograda ispred SNS Aleksandar Šapić izjavio je danas, pred početak konstitutivne sednice Skupštine grada Beograda, da ukoliko za desetak dana ne dođe do jedinstvenog stava na izbornoj listi "Aleksandar Jerković - Mi glas iz naroda" da će se ići na nove izbore.

- Ukoliko za ovih desetak dana ne dođe do jedinstvenog stava izborne liste "Aleksandar Jerković - Mi ljudi iz naroda", da idemo na nove izbore, baš zbog toga što mislimo da je Beograd neophodna i legalna i legitimna i stabilna vlast koja će da podrži sve izazove pred kojima se Srbija bude našla - rekao je Šapić.

Naglasio je da je potrebna gradska vlast koja će apsolutno da nastavi sve ono što je rađeno u Beogradu i sve ono za što je napravljena ozbiljna priprema.
- I to je razlog zašto na kraju kraja vam se ja danas ovde obraćam, zašto vam dajem ove informacije i zašto ćemo pokušati još ovih deset dana da vidimo da li možemo da, ako ništa drugo, ta tri meseca uštedimo Beograđanima, jer podsetiću da privremeni organ već pet meseci funkcioniše u ovom stanju, što nije prirodno i normalno stanje. Jednostavno nije i nemoguće da budete operativni na način koji je u ovom momentu neophodno - naveo je Šapić.

.
FOTO: GRAD BEOGRAD

"Šta ćemo za dva tri meseca?"​

Kako je rekao, najverovatnije ćemo se za dva ili tri meseca, kad se budu završili izbori, naći u sličnoj situaciji.
- Tada se postavlja pitanje šta ćemo onda raditi. Tu odgovornost će onda podneti oni koji u ovom momentu još uvek možda ne shvataju važnost ovog trenutka, ali i dolazimo do toga da će verovatno u sledećoj kampanji glavno pitanje biti kojom ćete se jatu privoleti nakon izbora, bez obzira na sve, na različitosti političke, da li ćete ići sa našim blokom ili onima koji budu deo naše koalicije, koji su spremni da stanu u odbranu države po pitanju svih izazova koji su pred nas, koji nisu spremni da se odreknu dela svoje teritorije, koji nisu spremni da sami sebe proglase genocidnim i nisu spremni da narušavaju odnose sa Ruskom Federacijom i da zatvaraju svoja vrata ka istoku, koji nisu spremni da na ovoj zgradi iza nas zakače šarenu zastavu i poistovete je sa državnom zastavom i zastavom grada Beograda - naglasio je Šapić.

https://www.blic.rs/vesti/politika/...k&utm_medium=social&utm_campaign=share-button

Izgleda Vučić ipak neće rizikovati većinu sa pojedinim odbornicima nego želi da čitava ekipa MI predje. Verovatno i očekuje odustajanje od istrage od strane opozicije.
Ima da crknu ako ne pokradu pare od EXPO-a, sve im malo.
 
Videcemo mozda Nestor udari qurchinu vucicu ali ne verujem ja u to.
Нестор ће донети одлуку која је у интересу државе и народа. Како год да одлучи, та одлука ће бити исправна.
 
Вучић је добио осуду од ЕУ парламента због крађе избора.

Сад су рефлектори уперени ка Србији и Београду, и сада не сме, после покрадених избора, да покраде и одборнике у скупштинским клупама.

То би му прошло у свакој другој ситуацији, али не и сада.
 
Нестор ће донети одлуку која је у интересу државе и народа. Како год да одлучи, та одлука ће бити исправна.
Već su doneli ispravnu odluku da ostanu opozicija...
 

Šapić uoči sednice Skupštine grada: Ako za desetak dana ne bude jedinstvenog stava na listi "Mi - Glas iz naroda", idemo na NOVE IZBORE​

Predsednik privremenog organa i kandidat za gradonačelnika Beograda ispred SNS Aleksandar Šapić izjavio je danas, pred početak konstitutivne sednice Skupštine grada Beograda, da ukoliko za desetak dana ne dođe do jedinstvenog stava na izbornoj listi "Aleksandar Jerković - Mi glas iz naroda" da će se ići na nove izbore.

- Ukoliko za ovih desetak dana ne dođe do jedinstvenog stava izborne liste "Aleksandar Jerković - Mi ljudi iz naroda", da idemo na nove izbore, baš zbog toga što mislimo da je Beograd neophodna i legalna i legitimna i stabilna vlast koja će da podrži sve izazove pred kojima se Srbija bude našla - rekao je Šapić.

Naglasio je da je potrebna gradska vlast koja će apsolutno da nastavi sve ono što je rađeno u Beogradu i sve ono za što je napravljena ozbiljna priprema.
- I to je razlog zašto na kraju kraja vam se ja danas ovde obraćam, zašto vam dajem ove informacije i zašto ćemo pokušati još ovih deset dana da vidimo da li možemo da, ako ništa drugo, ta tri meseca uštedimo Beograđanima, jer podsetiću da privremeni organ već pet meseci funkcioniše u ovom stanju, što nije prirodno i normalno stanje. Jednostavno nije i nemoguće da budete operativni na način koji je u ovom momentu neophodno - naveo je Šapić.

.
FOTO: GRAD BEOGRAD

"Šta ćemo za dva tri meseca?"​

Kako je rekao, najverovatnije ćemo se za dva ili tri meseca, kad se budu završili izbori, naći u sličnoj situaciji.
- Tada se postavlja pitanje šta ćemo onda raditi. Tu odgovornost će onda podneti oni koji u ovom momentu još uvek možda ne shvataju važnost ovog trenutka, ali i dolazimo do toga da će verovatno u sledećoj kampanji glavno pitanje biti kojom ćete se jatu privoleti nakon izbora, bez obzira na sve, na različitosti političke, da li ćete ići sa našim blokom ili onima koji budu deo naše koalicije, koji su spremni da stanu u odbranu države po pitanju svih izazova koji su pred nas, koji nisu spremni da se odreknu dela svoje teritorije, koji nisu spremni da sami sebe proglase genocidnim i nisu spremni da narušavaju odnose sa Ruskom Federacijom i da zatvaraju svoja vrata ka istoku, koji nisu spremni da na ovoj zgradi iza nas zakače šarenu zastavu i poistovete je sa državnom zastavom i zastavom grada Beograda - naglasio je Šapić.

https://www.blic.rs/vesti/politika/...k&utm_medium=social&utm_campaign=share-button

Izgleda Vučić ipak neće rizikovati većinu sa pojedinim odbornicima nego želi da čitava ekipa MI predje. Verovatno i očekuje odustajanje od istrage od strane opozicije.
Ej, pa šta je ovo, jeb*te? Ko se ovde zeza? Čuj ovog Šapića.
Hoće da preti novim izborima kao da su mu oni u fazonu 'happy hour', a ne ozbiljna stvar!

Taman posla da se bakćemo sa tim njegovim jadnim trikovima. Jeb*ga, možda bi mu tih tri meseca išlo na ruku, možda bi se upiškio od straha, ko zna?

Al' šta da radimo za tri meseca, pita se on, kao neka zajebana zagonetka! Pa šta bre, da sjedimo u krug, pa da se pipkamo po jajima?!

Ovi političari sve nešto misle da smo mi mala deca kojima je dovoljno samo da se tresu i drhte dok oni izigravaju gospodare sudbine!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Нестор ће донети одлуку која је у интересу државе и народа. Како год да одлучи, та одлука ће бити исправна.

Pa njegova odluka je sušta suprotnost one koju je Milica Avetnica donela.

Ne možeš braniti i jedno i drugo; to je šizofrenija .
 
Ej, pa šta je ovo, jeb*te? Ko se ovde zeza? Čuj ovog Šapića.
Hoće da preti novim izborima kao da su mu oni u fazonu 'happy hour', a ne ozbiljna stvar!

Taman posla da se bakćemo sa tim njegovim jadnim trikovima. Jeb*ga, možda bi mu tih tri meseca išlo na ruku, možda bi se upiškio od straha, ko zna?

Al' šta da radimo za tri meseca, pita se on, kao neka zajebana zagonetka! Pa šta bre, da sjedimo u krug, pa da se pipkamo po jajima?!

Ovi političari sve nešto misle da smo mi mala deca kojima je dovoljno samo da se tresu i drhte dok oni izigravaju gospodare sudbine!

Tika Špic je protiv novih izbora.

#STOPizbori
 
Pa njegova odluka je sušta suprotnost one koju je Milica Avetnica donela.

Ne možeš braniti i jedno i drugo; to je šizofrenija .
Свако се на свој начин бори за Србију. Нестор је опозиција,али не руши државу и њене институције.
 
Несторовић се показао као бедна кукавица.
Завитлава нас 95% који нисмо гласали за његову листу.

Ако републичка власт нема већину - онда је има опозиција. Или или.
Није то нека велика наука, само сабирање.

Можемо имати више изборних циклуса у којима ни власт ни опозиција немају већину, него зависе од једног... случаја (који уопште ни нема програм).

Само ме занима да ли ће бирачи овога "нећемо ни са ким" поново да гласају исто.
Ако учествовање на изборима нема циљ учествовања у власти и утицања на одлуке, онда не знам шта треба да буде. Може се учествовати у већини или подржавајући мањину. Не би био први пут.

Ако дође до следећих београдских избора, власт ће се сигурно окренути против Несторовића. Видећемо шта ће онда бити са бирачима.
 
Tika Špic je protiv novih izbora.

#STOPizbori
Tika Špic stiže sa sjevera,
Zaustavimo izbore, to je vijest večera.
Protiv novih borba, on stoji čvrsto,
Svoj glas diže, neka bude jasno.

Stopizbori, njegov krik odjekuje,
U srcima ljudi, nade se budi.
Zajedno s Tikom, u borbi smo svi,
Za pravdu, slobodu, to su naši snovi.

Neka se čuje glas svakog pojedinca,
Stopizbori, za bolju budućnost svi se vinca.
Tika Špic nek' vodi, hrabro u boj,
Protiv nepravde, idemo, sad je njegov zov.
 
Нестор ће донети одлуку која је у интересу државе и народа. Како год да одлучи, та одлука ће бити исправна.
Он неће учинити ништа. Нема храбрости.

Али видиш, и нечињење може бити велика грешка.

Немам поштовања за оне који су свесни да стоје пред проблемом који треба да реше... и само победну од одговорности.
 
Kad tabloidi krenu blatiti Nestora kojeg su uzdizali to će biti znak neke promene.

Ne mora uopšte značiti. Bila je orkestrirana paljba da svih strana iz režima po Milici tj. njena satanizacija.

To je bulk sve izrezirana predstava za javnost i sa ciljem da se obmanu birači nacionalnog okupljanja.

Tako da, i ako krene rafalno sa svih strana Nestor Šiptar i sl. opet ne znači ništa nužno.
 

Back
Top