Samoubistva u toku korone

Da li se u vašem okruženju dogodilo neko samoubistvo za vreme korone (koje nije ni prestalo)? Da li mislite da je psihički nestabilnim osobama bilo (i dalje jeste) teško?
Da li možemo da očekujemo ove tmurne vesti i u narednom periodu?
Nisam čula, ali tenzijice su se povećale...
Meni je bilo jezivo na početku, tokom lockdown - dala sam otkaz mesec dana ranije i još se nisam bila oporavila od toga a onda zatvaranje u stan bez terase i plus neki autistični todler na spratu iznad koji nije prestajao da trči i lupa po 10 sati svakog dana..huh, dobro da je prošlo
 
Da li mislite da je psihički nestabilnim osobama bilo (i dalje jeste) teško?
Da li možemo da očekujemo ove tmurne vesti i u narednom periodu?

Meni se čini da je stabilnima teže. Ovi što su i ranije bili šlb su sad u svom elementu, tj. oni su već uveliko živeli u vanrednom stanju, a ovi normalni, odgovorni, sa rasporedom, planovima i obavezama odoše u pm.
 
Da li se u vašem okruženju dogodilo neko samoubistvo za vreme korone (koje nije ni prestalo)? Da li mislite da je psihički nestabilnim osobama bilo (i dalje jeste) teško?
Da li možemo da očekujemo ove tmurne vesti i u narednom periodu?
Ne bih o samoubistvima da me ne banuju ovde, jel tako @момоа
Al znam za previše smrtnih slučajeva u mom okruženju zbog korone a nisu bili bolesni od korone ako me razumeš.
Prekjuče mi je umro komšija od 48 godina od infarkta. I sigurna sam da je korona uzrok jer mu je posao uništen, život mu se vezao u čvor, deca su mu školarci a on je upao u finansijske probleme još od marta. I nije jedini... Znam ko je premlad umro jer nije dobio lekarsku pomoć kad su sve ustanove postale kovid. Sve u svemu, tragedija
 
Ne bih o samoubistvima da me ne banuju ovde, jel tako @момоа
Al znam za previše smrtnih slučajeva u mom okruženju zbog korone a nisu bili bolesni od korone ako me razumeš.
Prekjuče mi je umro komšija od 48 godina od infarkta. I sigurna sam da je korona uzrok jer mu je posao uništen, život mu se vezao u čvor, deca su mu školarci a on je upao u finansijske probleme još od marta. I nije jedini... Znam ko je premlad umro jer nije dobio lekarsku pomoć kad su sve ustanove postale kovid. Sve u svemu, tragedija
a sestro ja tako zivim cijeli zivot ni godina staza a radim vec dvije dekade izvrsitelji alimentacija kirija a stalno zaposljenje nema nikog u partiju da me ubaci neznam programirati jer se to samo trazi a neda mi se uciti djevojke me nece bez kinte ljekari odmahuju glavom isto a zdravstvene tegobe se gomilaju a to ti je way of life nije za samoubojstvo meni to nekako samo za tezak ljubavni brejkdavn
 
tek smo nahebali
I to je sve već bilo loše, korona je samo pojačala.
Jedan kardiolog mi je pričao da na odeljenju ima najmanje starih, da su sve ljudi moje generacije (I tvoje 40-50 godina) iz jasnog razloga. U velikoj meri propala generacija. U normalnom životu i svetu čovek od 50 je gospodar svog života. Nezavistan sa već odraslom decom i polako pravi planove za penziju. Kod nas je to generacija rođena 70ih, a devedestih su trebali da vataju zalet što nije bilo moguće. Veći deo radnog veka su radili na crno, staža nigde nema, žive sa roditeljima, ne mogu deci da obezbede sve što bi jedan roditelj trebao i stres ih masovno uvodi u srčane bolesti... Koje ne leče na vreme jer je zdravstveni sistem go jazavac
 
a sestro ja tako zivim cijeli zivot ni godina staza a radim vec dvije dekade izvrsitelji alimentacija kirija a stalno zaposljenje nema nikog u partiju da me ubaci neznam programirati jer se to samo trazi a neda mi se uciti djevojke me nece bez kinte ljekari odmahuju glavom isto a zdravstvene tegobe se gomilaju a to ti je way of life nije za samoubojstvo meni to nekako samo za tezak ljubavni brejkdavn
Ne kažem da ćeš se ubiti nego će ti takav život doći glave prerano
 
Pa neću ni ja mehehehe ne pada mi napamet da provedem godine lečeći se, ja ću to da završim na vreme, kakva crna penzija
jesi ti normalna ja ti govorim o seksualnu aktivnost mozes ti poboleti od neku boljestinu al ako se mozes se\xat eto ti razonode recimo ovogowno korona vido sam era u bolnicu ocijuka sa sestre mator covjek doduse krucijano je sto je matori bogat i poznat neki obicni starac bi bio gledan ko smrdljivi sira o tomu ti pricam
 
jesi ti normalna ja ti govorim o seksualnu aktivnost mozes ti poboleti od neku boljestinu al ako se mozes se\xat eto ti razonode recimo ovogowno korona vido sam era u bolnicu ocijuka sa sestre mator covjek doduse krucijano je sto je matori bogat i poznat neki obicni starac bi bio gledan ko smrdljivi sira o tomu ti pricam
Pa to jeste, al šta će mi jеbačinа ako me ubi osteoporoza i ne mogu ja odozgo zbog artritisa, zglobovi ne rade itd
 
Pa to jeste, al šta će mi jеbačinа ako me ubi osteoporoza i ne mogu ja odozgo zbog artritisa, zglobovi ne rade itd
pa analgetici ti ne blokiraju libido cini mi se to samo antipsihotici cuvaj si mentalno zdravlje odprilike moze se kvalitetrno sexat u te godine pogotovo sto su mladji likovi zainteresirani bambusati starije gospodje sto se opet ne bi reklo za mlade djevojke u obrnut slucaj da sad ne napominjem opet novac jer se vec izlizano postalo
 
pa analgetici ti ne blokiraju libido cini mi se to samo antipsihotici cuvaj si mentalno zdravlje odprilike moze se kvalitetrno sexat u te godine pogotovo sto su mladji likovi zainteresirani bambusati starije gospodje sto se opet ne bi reklo za mlade djevojke u obrnut slucaj da sad ne napominjem opet novac jer se vec izlizano postalo
Pa ja nemam pare neke velike
 

Back
Top