Samohrane dede i njihovi unuci

Deda Marko

Početnik
Poruka
7
Ova se tema tiče iskljucivo deda, starijih osoba,penzionera koji već imaju unuke,koji su ih sami očuvali (ili ih čuvaju) da razmenimo iskustva da tako kažem "samohranih"deda.
Važno mi je vaše mišljenje,uopšteno o odnosima koji vladaju među generacijama i problemima sa kojima se susreću muška domaćinstva. Unuka čuvam sam od njegove desete godine,udovac sam vec 40. godina. Moj unuk više nije dete,u svemu mi pomaže.
Pa me zanima ima li koga ovde da deli moja iskustva?
Kakav je vaš stav, kakvi ste vi u toj ulozi "samohranog" dede (ako ste već u toj situaciji), kakvi su vaši unuci i kakav je njihov stav o tome?
Svaki komentar je dobrodošao!
 
Evo mene opet deco,da vas pozdravim i zahvalim na lepim recima @Џорџи @zendeli pesmicom cika Jove Zmaja,da ste mi zivi i zdravi!


„Деда и унук“ – Јован Јовановић Змај​


Узо деда свог унука,
Метно га на крило,
Па уз гусле певао му
Што је негда било.


Певао му српску славу
И српске јунаке,
Певао му љуте битке,
Муке свакојаке.


Деди око заблистало
Па сузу пролива,
И унуку своме рече
Да гусле целива.


Дете гусле пољубило
П онда пита живо:
„Је ли, деда, зашто сам ја
Те гусле целиво?“


„Ти не схваташ, Српче мало,
Ми старији знамо, –
Кад дорастеш, кад размислиш,
Каз ће ти се само!“
 
Hvala dušo na lepim rečima. Ti si divna osoba!
Hvala Deda Marko.Moj prvi muž je umro 2015te godine-imao je dece,unuke i jednu kako se kaže na srpskom praunuku.Ja sam 1990to godište.Amerikanac je bio.Ja sam postavila Voccaro-kako pričam engleski-svi kažu da imam američki akcenat.:-)

svaka vam čast na unuku! Divno ste ga vaspitali!
 
Hvala Deda Marko.Moj prvi muž je umro 2015te godine-imao je dece,unuke i jednu kako se kaže na srpskom praunuku.Ja sam 1990to godište.Amerikanac je bio.Ja sam postavila Voccaro-kako pričam engleski-svi kažu da imam američki akcenat.:-)

svaka vam čast na unuku! Divno ste ga vaspitali!
Koliko sam ja razumeo ti si se ponovo udala? Bog dusu da mu prosti! Da li ste ziveli u Americi? Mlada si ti iako starija od mog unuka. Da li cuvas decu iz prvoga braka tvog pokojnog muza ili ste imali i zajednicku decu? Hvala,siguran sam da si i ti divna majka i da si dobro vaspitala svoju decu,nek su ziva i zdrava! Cuvao vas dragi Bog!
 
Nismo imali zajednicku decu,ali I dalje imam kontakt sa njegovom unukom,njenim muzem I njihovim kcerkama,praunukama.Moj drugi muz ako se moze tako reci je isto Amerikanac ali madjarskog I rumunskog porekla,vojno je lice tamo I udovac takodje.Ja tek treba zapdavo da se udam za njega ove godine ali cu izjaviti da sam maceha njegovoj deci mada bih to tek bila zapravo kad bih se udala za njega. :-)

Vi ste bili divni prema vasem unuku,I siguran sam da on to veoma ceni.
 
Biti roditelj veoma je težak i odgovoran posao,ali još teža uloga je biti maćeha,samim tim,ti si duso pokazala svoju ljubav prema deci koja nisu tvoja. Ja sam jako strog prvo prema sebi a onda i prema unuku tako da ne znam,da li bi se on slozio sa tobom da sam bio "divan". A postovanje je uzajamno.

P.S. Ja sam deda Marko a ti? Voleo bih da znam tvoje ime. I ako nije problem preporuci me nekom starijem muskarcu iz tvoje okoline koji mozda deli moje iskustvo.Hvala!
 

Back
Top