Quantcast

Samo neinteligentni ljudi misle da život ima svrhu

DiscoScience

Poznat
Poruka
9.933
Koja promjena? Zene i djeca nikad ne bi dosli do rijeci kad demokratija ne bi bila smisao po sebi. Sloboda i jednakost vode kuda? Bilo ih je u staroj Grckoj, eto vam pa dokazite da je to progres. Kuda su stari Grci napredovali u demokratiji? Demokratija u staroj Grckoj postoji od 462 godine pne, neka neko dokaze da je tad nastupio progres...! Nastupila je antidemokratija koja 90% cini starogrcku kulturu! Procitajte Platonovu drzavu pa dokazite da je bio starac u trenutku pisanja drzave. Ili Aristotelovu Etiku. Svuda se vidi samo ustanak robova, jer zene i djeca jesu robovi. A onda kad malo odrastu dobiju po zubima od svoje vlastite djece. I onda se polako usunja misao da su djeca samo trosak i daje pametnije bjezati iz demokratije u strane zemlje, odnosno u "turizam".

Sve se to ponavlja, zahvaljujuci glupoj vecini koja ne shvata sta joj se desava. Samo zato se istorija ponavlja, samo zato.

I sve sto su filozofi ikad htjeli je da uzmu manji broj pametnih ljudi i osnuju novo drustvo u kojem zene i djeca nemaju pravo glasa!

Tako i nasi stari, nisu davali pravo glasa zenama i djeci. Jer je ispravno da mudri zbore i vladaju.
Mladi smiju najvise da nose oruzje i da slusaju naredjenja.
U protivnom smrt i njima i nama.
Nemoj tako...

Romana Kuhar

Zainteresovan član
Poruka
450
"Mudri znaju da uživaju, misaono celim bićem se predaju, u, dražesno-čarobnim, svetovima žene i knjige. Samo tada zaboravljaju na sve druge životne brige i želja im je, uvek mnogo jaka, da se što više užive i briljantno odigraju ulogu glavnog junaka … Oni koji to ne znaju i, onako slučajno, u te, prelepo-očarljive, svetove zalutaju, ne mogu u tim svetovima da uživaju, jer im je volja mlaka i život im je namenio ulogu bedaka … " ❤✍🤫 - Krstan Đ. Kovjenić

KNJIGA - DAMA1.jpg

Poruka
6.442
"Mudri znaju da uživaju, misaono celim bićem se predaju, u, dražesno-čarobnim, svetovima žene i knjige. Samo tada zaboravljaju na sve druge životne brige i želja im je, uvek mnogo jaka, da se što više užive i briljantno odigraju ulogu glavnog junaka … Oni koji to ne znaju i, onako slučajno, u te, prelepo-očarljive, svetove zalutaju, ne mogu u tim svetovima da uživaju, jer im je volja mlaka i život im je namenio ulogu bedaka … " ❤✍🤫 - Krstan Đ. Kovjenić
"Lep je paun, i krasan, i s perjem se dici, ali bi se postidio da zna kako krici."
-- Dositej Obradovic

zoegler

Početnik
Poruka
2
Baron je, kad je spomenuo svrhu, čini mi se, mislio na onaj vid, odnosno, onu kategoriju tog pojma koja se odnosi na razloge postojanja univerzuma, a ne na promišljanje ciljeva koje ljudi sebi postavljaju. U tom slučaju je on u pravu. Nema svrhe ili neke namjere postanka svijeta. Mi vidimo samo stihiju i kaos, a prauzroke postanka nismo dokučili, a upitno je da li uopće i možemo to učiniti. Dovoljno bi bilo da nas neko lutajuće nebesko tijelo satre, a verovatnost tog događaja uopće nije mala, pa da sve dileme oko toga nestanu.

momcilo95

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.527
КАКВА ЈЕ ОВО ПРЕВАРА ОД ЧОВЕКА!!! али није нормалан!
још му је и дозвољено да има свој универзитет???? мајко мила!
људи или му идите слупајте му тај универзитет или беште из србије
Naslov zvuci kao da je otrgnut iz najsenzacionalistickijeg broja Zone sumraka.

Dr.Art

Zainteresovan član
Poruka
396
Misljenja sam da um ne moze naci ''pravu 'svrhu'' on je sazidan od definicija i nametnutih izbora itd itd tako da ni misljenje iz uma ne moze biti stabilno ,no naravno u nedostatku ''prave svrhe'' um pronalazi fiktivnu ,bavi se poluistinama jer tako mora da bi opstao jer covek bez neke svrhe jako tesko pregura dan ,naravno sad se namece pitanje sta je PRAVA SVRHA,ja je jos otkrio nisam ali ima veze sa tvorcem ,Bogom jer kad izvrtis sve vijoke u umu mozes se samo predati ,samo udaras u misli i vratis se na pocetak ,um se mora ''preskociti ''ako se razumemo a tu onda ulzimo na Boziji teren jer jednostavno nema sta drugo ....ja sam dotle stigao ...voleo bi cuti misljenja drugih

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.