Sama u drustvu ili sama sa sobom

Dugo sam bila bez decka, i mogu da kazem da sam prilicno kasno okusila prva ljubavna (veze) iskustva. Mislila sam da ne vredim kao zena, da me niko nece hteti itd.
Onda su se kao nekim cudom pocele redjati jedna za drugom i u raznim oblicima - ozbiljnije, krace, samo sex...
Danas sam izgovorila jednu recenicu i shvatila koliko sam se ja kao ZENA promenila. "Probala sam, videla da ja to mogu i sad mi vise i nije toliko stalo."
U pocetku su muskarci birali mene tj. prihvatala sam onog koji se zinteresovao. Vremenom, naucila sam da vladam svojom zenstvenoscu, dobila samopouzdanja na tom polju i sad sam shvatila da bar znam sta necu. Necu vise da duboko dozivljavam svaku nazovi vezu i da se vezem kao luda. Sad biram ja ili bar biramo skupa.
Sada ZNAM da je bolje neko vreme biti sam, dok ne naidje ono pravo, nego se duboko zamlacivati sa nekom nazovi vezom. Kako kaze jedna druga moja prijateljica, "Koliko trazis toliko ces i doboti".
U pravu je...
 
Kiss_me:
.
Pitam se, da li smo stvarno postali ovisni o muskom drustvu, da li je krivo vaspitanje i stalna zapitkivanja o tome kad mislimo da se udamo, ili nas prosto vodi ono "ma dobro i ovo dok ne naidje nesto lepse". Znam sad ce muski deo da me napadne, ali ovde nisam mislila na lose muskarce, vec na lose veze.
Cesto se desava da prosto razvlacimo lose veze, tek da ne bi bili sami. Da li je u pitanju strah od samoce ili nesto drugo, ne znam. Pitam se, da li je bolje biti sam u drustvu ili sam sa sobom?

naravno da sam ovisan od društva, pa i muškog, ali naravno da mi ne pada na pamet da nešto "trpim" (šta?), i nema toveze sa vaspitanjem, takva sam osoba.
btw. mene NE SMEJU da pitaju kad ću se udati, valjda misle da to nema šanse meni da se desi, nisam ja taj tip :P
strah od samoće...pa imaš internet, tu nisi sama, m? Evo ja se razvlačim po krstarici....
to je valjda "sam u društvu". Ali bar nisi usamljena :)
 
Samantha Jouns:
Ko je taj bivsi..i zasto te je terao da pijes kafu sa njegovom komsinicom???Ajde sestro reci iz istog smo grada :)
I slazem se za ovo da se ne ulazi u vezi da bi imala teka tako nekoga...Ali kad si vec 2 godine bez normalne veze onda poludis, ili sam samo ja toliko emotivna luda, ceo zivot sa kretenima?
Taj bivsi nije bio iz naseg grada! Zivi u "gradu" pod imenom Sabac... Ali kakav je to grad bez korzoa?!?
Svejedno, leto 2000. godine provela sam kod njega, znas ono, kao probni rad, i nisam ga primila u stalni radni odnos! :):):)
Bilo je leto, meni raspust na fakultetu, pa sam imala vremena, a on je radio i rakao mi da ujutro pijem kafu sa njegovom komsinicom, valjda mu bese i neki rod, ali nisam sigurna... ala je ona bila toliko glupa, da ne poverujes!
Ja sam vec skoro dve godine bez redovne veze, nekad je tesko.... to priznajem, ali onda nazovem najboljeg druga, pravac u Fest, i kod pete ture Stocka mi vec uopste nije tesko!:):):)
Onda smo nas dvoje najpametniji, svako je kriv samo ne mi! A i on je dosta dugo bez veze, zajedno smo odrasli, kao brat mi je, a kad smo vec toga, jesi li ti single? Mogli biste nesto zajedno pokusati! Da vas spojim?
 
uf ja za sada nisam u toj prichi. ili jesam. ili sam bila. ali opet bilo bi arogantno i glupo likovati upadnesh obicno u tako neshto kasnije. i cini mi se da postoji razdvajanje opet M-ZH, kao mi (eheh mi, da) smo jedan klan a oni su drugi. zasto zavisnost od MUSHKARCA shta on to pruzha? zavisnost od ki.te? od nekakvog zagrljaja? a sto je ta veza u kojoj je neko LOSA?
sto se ne popravi.
zasto se uvek krece od drugih osoba a ne od sebe.
ali vi posmatrate to kao da je to jedini segment zivota a, malo tu zhivnete. znaci recimo da je neko inertan ovo ono. pa verovatno se ta osobina provlaci i kroz druge stavke. onda zasto taj mushkarac ostaje u vezi, je l i njemu podjednako losha ili ako nije, zasto
mozda je vaspitanje i slepo pracenje nekih normi greska kojih nemam pojma. tipa ne smesh da izadjes s nekim zato sto imash vec momka. cesto idemo za nekom navikom a ne za nashim ...hm chime god. ail opet i nije uvek su tu razlozi ali nekad ih ne znamo
 
fck, evo da budem prosta. meni menstruacija sad doshla lepo ne vreme, ali je trajala citav jedan dan. to su simptomi menopauze. eto...pravo vreme da pochnem da razmishljam o definitivnom pushtanju u promet, sad necu morati d amislim o trudnoci..il da napravim dete dok josh uvek mogu (sta ce mi?). ne nzam da li je to dijeta il shto nema mushkaraca, meni ne smeta ovako sto ih nema (ok sigurno smeta ali nema veze), ali izgleda da se neki delovi mene bune. eto, nikad nije kao shto ti ocesh. sta ce ova poruka ovde :) samozhivost i neopreznost :(
 
?:
... zasto zavisnost od MUSHKARCA shta on to pruzha?...

Zavisnost od muškarca jer ostali segmenti života nisu ispunjeni. Jedini cilj je biti sa nekim, jer ni sama nije sigurna šta će sa sobom. Biti zadovoljna sobom, i nikako nemati POTREBU za nekim, već samo ŽELJU da budeš pored nekog.

Stvarno, uvek pretreseš temu dooobro, onda elaboriraš iz svih uglova (tako ti je neko napisao), i kako pisati posle tebe ;)
 
bejbica:
Ponekada je puno bolje biti sam nego u losem drustvu.Barem ja na to tako gledam!Ne traba se bojati samoce, jer ona ponekada ume da bude tako lepa, a kada ti dosadi samoca uvek mozes da pozoves dobrog druga iili drugaricu da zajednicko slobodno vreme lepo utrosite na zajednicke interese.Svi sretni i svi zadovoljni!

a, koje interese? shto je neko uopste zapocinjao boravak u "loshem drustvu" i sta je o sto cini neko drushtvo lose? cackaju nos pa je to gadno? znaci pravili su se skroz fini, ali onda su, kad ste se najmanje nadali, odjednom pocheli da cackaju nos i da taru sline o zavesu! zasto su se pretvarali da su fini? ako su hteli neke interese tipa pare, onda bi valjda pazili da i dalje budu fini. ili, bili su sigurni da ste ih toliko zavoleli da su poceli da chachkaju nos jer znaju da cete im dati pare i pored te gnusne navike. a sto ste ih zavoleli sta ste vi dobili od njih.

znaci drug i drugarica su cekali na grani samo da bi ih ti pozvala da radite te interese. oni ne zovu prvi jer cekaju? sta rade za to vreme dok ti uzivas u samoci.

malo izgubih nit zaboleo me stomak da li ce se m ipak nastaviti! oo da?
:(
 
hehe zene
ja obozavam samocu.ali nisam sama.i hvala bogu na svemu.
znakice znas li ti ako tako nastavis sa tim dijetama, da ces napraviti hormonalni haos! i da stvarno mozes zbog stresiranja organizma da udjes u klimaks i u tim godinama. mojne to sebi da radis glupo je. ostarices pre vremena, svenuces ko suva sljiva i bices zivcana ko sam vrag.si bila ti kod nekog nutricioniste da ti lepo napravi plan dijete na osnovu tvog metabolizma? imas u zgradi biljne apoteke na prvom spratu, na dorcolu, strucni tim, prvi pregled je 1000 kinti, a kontrole su 800. probaj tamo. kazu da su dobri.
 
teardrop:
Zavisnost od muškarca jer ostali segmenti života nisu ispunjeni. Jedini cilj je biti sa nekim, jer ni sama nije sigurna šta će sa sobom. Biti zadovoljna sobom, i nikako nemati POTREBU za nekim, već samo ŽELJU da budeš pored nekog.

Stvarno, uvek pretreseš temu dooobro, onda elaboriraš iz svih uglova (tako ti je neko napisao), i kako pisati posle tebe ;)

dobro ali i ti ni ja nemamo mushkarca pa gledas iz tog ugla. onda je svak pametan, kad ne rade hormoni : )
hm valjda nemash ni ti m ushkarca.
oh oh... e izgleda da smo ti i ja dobar par ebesh ti ove muzhjake
 
?:
a, koje interese? shto je neko uopste zapocinjao boravak u "loshem drustvu" i sta je o sto cini neko drushtvo lose? cackaju nos pa je to gadno? znaci pravili su se skroz fini, ali onda su, kad ste se najmanje nadali, odjednom pocheli da cackaju nos i da taru sline o zavesu! zasto su se pretvarali da su fini? ako su hteli neke interese tipa pare, onda bi valjda pazili da i dalje budu fini. ili, bili su sigurni da ste ih toliko zavoleli da su poceli da chachkaju nos jer znaju da cete im dati pare i pored te gnusne navike. a sto ste ih zavoleli sta ste vi dobili od njih.

znaci drug i drugarica su cekali na grani samo da bi ih ti pozvala da radite te interese. oni ne zovu prvi jer cekaju? sta rade za to vreme dok ti uzivas u samoci.

malo izgubih nit zaboleo me stomak da li ce se m ipak nastaviti! oo da?
:(
Ne mozes da mi kazes da ti uvek znas na pocetku jedne veze da li je taj neko skim si "loshe drustvo" ili ne!Vremenom se pokaze ko kako razmislja i da li je on pravi partner za tebe ili ne!A drugove nikada ne treba da zaboravis i da "cuce" negde u rezervi:-)
 

Back
Top