Sajtovi za ocenjivanje i komentare

Pesme sa leve strane ti ponegde "cure" van box-a. Poradi i malo na paddingu, da ti se text ne lepi toliko za ivice i slike. Prevedi "read more", "back" i sve ostalo shto je i dalje na english. Kad smo vec kod "back" dugmeta, nisi dobro isekao desnu ivicu. Postaraj se za š, č, ć i ž.
 
...vracam se jos nekulturniji medju kod zaludjenike! Naravno opet prozivam najbezobraznijeg - kod-fejkera da ostavi neki svoj sajt da vidimo pamet na delu!!! Prateci njegove postove nisam video ni jedan, pa bi bilo lepo da ostavi neki za nas neznalice.
U svakom slucaju ce vise pomoci time nego vredjanjem pameti drugih ucesnika na forumu!
 
ljubafmagain:
...vracam se jos nekulturniji medju kod zaludjenike! Naravno opet prozivam najbezobraznijeg - kod-fejkera da ostavi neki svoj sajt da vidimo pamet na delu!!! Prateci njegove postove nisam video ni jedan, pa bi bilo lepo da ostavi neki za nas neznalice.
U svakom slucaju ce vise pomoci time nego vredjanjem pameti drugih ucesnika na forumu!
Nisi dobro pratio

Umesto da se pravis lud, sedi, nauci nesto, postavi ovde da ocenimo i pomognemo, mozda i uspes nesto u vezi veb dizajna.
Sta ti svadja treba u zivotu?
 
absonic, evo, procunjala sam i ja...

U dnu ne radi jedna sličica, i slažem se sa Le Piafom za padding i naša slova (sad, to što njega samog mrzi da koristi naša slova na forumu i što piše x umesto ks je već druga stvar.... :razz: ). Isto tako, mislim da po pravopisu ne treba pisati prve reči u stihovima velikm slovom, ali nisam sigurna.

Bilo bi lepo kad bi imena pesma na stranici gde je diskografija bila linkovi koji bi vodili do tekstova tih pesama, i možda do mp3 semplova do 30 sekundi, pošto je to legalno i dozvoljeno. :)

Ispod "Posete" ne piše ništa.

Layout je generalno lep, sad volela bih da vidim originalni šablon, kako bih znala koliko se razlikuju.

Back dugmići su ružni. Pored toga što bi trebalo da piše "nazad" kao što ti je već rečeno, ja bih sklonila i tu pozadinu, deluje nekako...aljkavo.

Sad...kao neko ko vodi najveći fensajt u ovoj zemlji (mora da jedem ego-vafle čim ovo stalno ponavljam!), savetovala bih ti da dodaš neke video klipove, žive snimke, pozadine za desktop, bilo šta. Ovakav kakav je, sajt je siromašan. Pogledaj šta sam uradila ja, pogledaj šta je uradila stoperka.

"Male price o velikoj ljubavi" je zadnju album Pusenja pre raspada." ...kaže se poslednji album.

"pesma koja jezivo realno predvidja rat u Jugoslaviji" ... poradi malo na stilu...

Gramatičkih grešaka verovatno ima još, ali pošto se bavimo kodiranjem i dizajnom, neću da ih jurim. Ako treba pomoć, reci, ja sam filolog.

Nadam se da moje zamerke nisu preoštre, sve ovo sam rekla s najboljim namerama. :) Divno je videti ljude koji iskreno vole nekog muzičara ili bend! :D
 
Desecration Smile:
absonic, evo, procunjala sam i ja...

U dnu ne radi jedna sličica, i slažem se sa Le Piafom za padding i naša slova (sad, to što njega samog mrzi da koristi naša slova na forumu i što piše x umesto ks je već druga stvar.... :razz: ). Isto tako, mislim da po pravopisu ne treba pisati prve reči u stihovima velikm slovom, ali nisam sigurna.

Bilo bi lepo kad bi imena pesma na stranici gde je diskografija bila linkovi koji bi vodili do tekstova tih pesama, i možda do mp3 semplova do 30 sekundi, pošto je to legalno i dozvoljeno. :)

Ispod "Posete" ne piše ništa.

Layout je generalno lep, sad volela bih da vidim originalni šablon, kako bih znala koliko se razlikuju.

Back dugmići su ružni. Pored toga što bi trebalo da piše "nazad" kao što ti je već rečeno, ja bih sklonila i tu pozadinu, deluje nekako...aljkavo.

Sad...kao neko ko vodi najveći fensajt u ovoj zemlji (mora da jedem ego-vafle čim ovo stalno ponavljam!), savetovala bih ti da dodaš neke video klipove, žive snimke, pozadine za desktop, bilo šta. Ovakav kakav je, sajt je siromašan. Pogledaj šta sam uradila ja, pogledaj šta je uradila stoperka.

"Male price o velikoj ljubavi" je zadnju album Pusenja pre raspada." ...kaže se poslednji album.

"pesma koja jezivo realno predvidja rat u Jugoslaviji" ... poradi malo na stilu...

Gramatičkih grešaka verovatno ima još, ali pošto se bavimo kodiranjem i dizajnom, neću da ih jurim. Ako treba pomoć, reci, ja sam filolog.

Nadam se da moje zamerke nisu preoštre, sve ovo sam rekla s najboljim namerama. :) Divno je videti ljude koji iskreno vole nekog muzičara ili bend! :D

Kao prvo hvala ti na kritikama. Upravo to mi treba da bi sajt bio mnogo bolji nego sto vec jeste.
Sto se tice template-a, ja ga nisam bas mnogo preradio, samo sam promenio logo, read more dugme, a imam u planu da zamenim i back button i jos neke slicice. uglavnom, nikakve krupne modifikacije.
Gramatickih gresaka ima, i one su za ocekivati, jer ko radi, taj i gresi. Potrudicu se da ispravim one greske na koje si mi ukazala.
Za pesme, sto si spomenula vec sam poceo da sprovodim u delo.
Za sada sam stavio akorde i tekstove nekih pesama sa albuma Das ist walter, i jednu pesmu za download. Pesma sma po sebi nije velika, a uz malu kompresiju ne bi trebala da trosi puno bandwidtha. Sto se tice onog posete, to mora da stoji tako, da bih ja imao statistiku poseta. Da li to nekako moze da se zamaskira, ne znam ali poradicu na tome.
Slika koja se ne ucitava je u stvari baner za moj forum, i ne ucitava se zato sto ne hostujem na serveru na kom je i sajt nego na nekom free serveru koji je vise offline nego online.
Problem sa sadrzajem tipa wallpapera je taj sto postoji malo slika Pusenja, pd kojih je pogodno napraviti wallpapere. Slazem se da je sajt siromasan, ali se dopunjava u hodu. Trenutno cupam neke osnovne cinjenice o Neletu sa Wikipedije, i o jos ponekim clanovima, a spremam i stranicu o Nadrealistima.
Svaku priliku koristim da pozovem ljude koji poseduju neki materijal da ga podele sa mnom, kako bi sajt bio sto potpuniji i informativniji.
Sajt se brzo ne razvija, niti ce se razvijati, iz prostog razloga sto ga ja radim iz hobija a imam i dosta drugih obaveza, pa ne stizem. Ali svaki detalj koji na njemu uradim, uradjen je sa zadovoljstvom.
 
LePiaf:
Cenim da buducnost donosi sve jasnije diferenciranje ta dva posla i da ce all-round web dizajnera biti sve manje.

To sam i ja cuo na designersnetwork.org,ali jedan poznati web dizajner mi je rekao kako onda u fudbalu i dalje igraju levaci. Jel si siguran da ce tako biti,odnosno da ce sve manje biti web dizajnera a da ce uspevati samo oni koji se bave vec duze vreme.
 
CHIME:
Jel si siguran da ce tako biti,odnosno da ce sve manje biti web dizajnera a da ce uspevati samo oni koji se bave vec duze vreme.
Ne, nisam to rekao. Rekao sam da ce se posao podeliti izmedju dizajnera i developera. Bice sve manje web designera koji ce potpuno sami praviti sajtove od nule.
Moze se povuci neka paralela sa industrijom igara. Pre cca 25 godina Matthew Smith je napravio boom sa Manic Miner-om, igricom koju je potpuno sam napravio za nekoliko nedelja. Obrati paznju na titlove koji se vrte na kraju neke od danashnjih igara i probaj da prebrojish ljude koji su uchestvovali u stvaranju. Razvoj tehnologije je omogucio izradu takvih nabudzenih igara, a trziste to i zahteva.
Onda uporedi kako je izgledao web pre 20 godina, kako pre 10 a kako izgleda sada. Kako budu rasle performanse mreze (brzina, bandwidth...) tako ce rasti slozenost web aplikacija i zahtevi klijenata. Vecina sajtova koji budu postojali na netu bice jednostavno prevelik zalogaj za jednog autora.
 
dvr_liberty:
:) PA ZAMENIO SAM,NISAM TOLIKO SJEBAN,sinoć mi nije hteo da otvori sajt,sada sam probao ok je.....

Ne viči na damu. ;)
Pomislila sam da si možda mahinalno kliknuo na link, jer je bilo kasno.

LePiaf:
Ne, nisam to rekao. Rekao sam da ce se posao podeliti izmedju dizajnera i developera. Bice sve manje web designera koji ce potpuno sami praviti sajtove od nule.
Moze se povuci neka paralela sa industrijom igara. Pre cca 25 godina Matthew Smith je napravio boom sa Manic Miner-om, igricom koju je potpuno sam napravio za nekoliko nedelja. Obrati paznju na titlove koji se vrte na kraju neke od danashnjih igara i probaj da prebrojish ljude koji su uchestvovali u stvaranju. Razvoj tehnologije je omogucio izradu takvih nabudzenih igara, a trziste to i zahteva.
Onda uporedi kako je izgledao web pre 20 godina, kako pre 10 a kako izgleda sada. Kako budu rasle performanse mreze (brzina, bandwidth...) tako ce rasti slozenost web aplikacija i zahtevi klijenata. Vecina sajtova koji budu postojali na netu bice jednostavno prevelik zalogaj za jednog autora.

Ovo ima smisla. Taman naučiš nešto, nešto drugo postaje popularno. I, odjednom, postoji komplikovani Flash, postoji Ajax, postoji ovo, ono i...prosto je nemoguće imati jedan sladak mali HTML sajt sa sličicom na sredini i nekim animacijicama umesto <hr />... jednostavno, to je danas kao kućica sa bašticom između oblakodera. Svako ko je gledao spot Thank You od Dido znaće na šta mislim!

Takođe mislim da, vrlo skoro, ljudi na dial-upu neće moći ništa da gledaju na internetu. Pojava YouTube i sličnih sajtova je totalno ubila narrowband internet.

Ja sebe vidim kao dizajnera koji ima solidno znanje vezano za PHP i mySQL i koji će možda vremenom naučiti da napravi neku jednostavniju skript i koji ume da menja postojeće (ali ne mnogo) i znam da nikad neću biti developer. Ne želim da pravim gluposti koje beba može da ishakeriše, kad postoje ljudi koji su tome u potpunosti posvećeni i koji svoje aplikacije i skripte razvijaju i ažuriraju. Zato su mi i bezveze ovi silni ljudi koji sami prave blogove iz kojih posle ne mogu ništa da izbrišu sem ako ne čačkaju po tabelicama u bazi podataka.

Istovremeno, podržavam ljude koji se igraju i prave sajtiće, dokle god nešto nauče. Mislim da je s**nje zvano MySpace ubilo mnogo toga za šta smo se zalagali...sad opet gomila debila koristi font tag, uči da kodira nekako nestandardno i...jednostavno mi je muka i kad pomislim na to. Ja sam počela 2000. godine koristeći Front Page i onda me je jedan bolji dizajner naterao da učim da kodiram u Notepadu i objasnio mi je šta je CSS...a danas opet vidim gomilu kretena koji nađu neke ubibože CSSove na stranici neke glupe plavušice (za koju je naravno bitno da ima web kameru gde vidimo njene gaćice, njenog psa i nju kako je pijana posle izlaska :roll: ) i onda to gurnu u <head> i ... here we go again, dragi moji.

A kod nas su ono dvoje dece koji su jedno vreme bili na TVu ujutru učili ljude da dizajniraju kao da je ovo 1996! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
 
codemaker:
Nisi dobro pratio

Umesto da se pravis lud, sedi, nauci nesto, postavi ovde da ocenimo i pomognemo, mozda i uspes nesto u vezi veb dizajna.
Sta ti svadja treba u zivotu?
Postedeo sam sebe banovanja a tebe javnog pljuvanja (putem pp) ... proshlo i ok.
A praticu te kako se ponasas prema drugim ljudima i naravno davati odgovore na tvoje bezobrazluke, i dalje!!!!
Sto se tice veb dizajna igracu se u html-u i eventualno php-u, kaciti svoje brljotine na free hosting, jer pored dovoljno ozbiljnog posla kojim se bavim, nemam nameru (niti mi je profesionalno odobreno) da se profi bavim veb dizajnom.
Naravno pokusao sam da radim veb diz, ali me je prekinuo mnogo povoljniji posao.
Ovo cu i dalje shvatati kao igru, a lozane neka se nerviraju koliko god hoce!!!
Najtuznije je sto ozbiljni profesionalci (codemaker) ovde provode vreme, jer to nije mesto za njih.
Za profi dizajn su namenjeni mnogo ozbiljniji i koncizniji forumi od ovoga... strani forumi npr...
 
ljubafmagain:
Postedeo sam sebe banovanja a tebe javnog pljuvanja (putem pp) ... proshlo i ok.
A praticu te kako se ponasas prema drugim ljudima i naravno davati odgovore na tvoje bezobrazluke, i dalje!!!!
Sad si me zabrinuo... Prosto ne mogu da se koncentrisem, sad kada znam za tvoj monitoring...
A sto se tice bezobrazluka, ti si bio jedini koji si se njima sluzio.
Ako mi vec odgovoris, nemam nista protiv, samo bih te molio da to sto budes odgovorio, argumentujes. Odgovor u smislu "ti si onakav, ovakav", "samo kritikujes" itd... nece nicemu voditi. Nisu drugi duzni da citaju tvoje teoretisanje sta je dobro (kad nemas znanja) ili kakav je ko.
Zapamti, ovde se govori o web dizajnu i pokusava se oceniti sta je neko pozeleo da se oceni. Ocene mogu biti dobre ili lose. Ako ces lose smatrati za vredjanje, onda ne znam sta trazis ovde.
Mada si nevaspitan i drzak decko, ako ti napravis nesto dobro, i tebi cu to reci.

ljubafmagain:
Sto se tice veb dizajna igracu se u html-u i eventualno php-u, kaciti svoje brljotine na free hosting, jer pored dovoljno ozbiljnog posla kojim se bavim, nemam nameru (niti mi je profesionalno odobreno) da se profi bavim veb dizajnom.
I treba da se igras i da u toku igre nesto naucis. Niko se nije naucen rodio pa ni ti. Problem je u tebi sto ne prihvatas negativnu kritiku pa zavrsavas vredjanjem. Nema za to razloga. Ako zelis da naucis nesto, ovde ces to moci izmedju ostalog.

ljubafmagain:
Naravno pokusao sam da radim veb diz, ali me je prekinuo mnogo povoljniji posao.Ovo cu i dalje shvatati kao igru, a lozane neka se nerviraju koliko god hoce!!!
Ja se uopste ne nerviram. I dalje ukazujem i ukazivacu na dobre i lose dizajne, pokusacu da pomognem ali i dobijem pomoc ovde i ti je sve. Ima ovde sjajnih clanova, od kojih se moze svasta nauciti i ja se ne stidim kada nesto ne znam, pitam.
Sto se tice nerviranja, nemam zasta da se nerviram, cak sta vise, zabavljaju me decki poput tebe koji bi nesto a ne znaju sta bi i kako. Dok ne nauce.

ljubafmagain:
Najtuznije je sto ozbiljni profesionalci (codemaker) ovde provode vreme, jer to nije mesto za njih.
Za profi dizajn su namenjeni mnogo ozbiljniji i koncizniji forumi od ovoga... strani forumi npr...
Zasto je tuzno sto smo ovde i zelimo da pomognemo?
Pa ako necemo mi profesionalci da pomognemo i takvima kao ti ukazemo da treba jos mnogo raditi, ko ce? Jedan pocetnik ce objasnjavati drugom?
Umesto da postujes sto zelimo i hocemo da budemo ovde i da pomognemo savetima, ti se pitas sta cemo ovde. Neobicno. Ili mislis da ces ako napravis 10,000 brljavih sajtova na kraju napraviti ("ubosti") dobar sajt? Ti to podrzavas marksisticku teoriju o "kvanitetu koji radja kvalitet"?
Ne poredim tebe sa majmunom, nemoj da se ne vredjas i skaces odmah, samo se setih jedne stare "teorije", jako stare, da ako sakupis milion majmuna i svakom stavis ispred njega pisacu masinu, za par miliona godina treskanja po tasterima, napisace jedan od njih kompletan "rat i mir"..
Ne ide to tako ljubo moj...

I ne mislis valjda da je Krstarica jedini forum na kome sam aktivan? Na drugim, mnogo ozbiljnijim IT forumima gde sam aktivan, vecinom u inostranstvu, ti ne bi preziveo ni dva minuta, jer bi te posle registracije i prve "pametne" izjave ili pitanja, banovali za sva vremena.
Sve u svemu, ne brini za mene, pokusaj sebi da pomognes uceci nesto. Iskren savet.
 
...vracam se jos nekulturniji medju kod zaludjenike! Naravno opet prozivam najbezobraznijeg - kod-fejkera da ostavi neki svoj sajt da vidimo pamet na delu!!! Prateci njegove postove nisam video ni jedan, pa bi bilo lepo da ostavi neki za nas neznalice.
U svakom slucaju ce vise pomoci time nego vredjanjem pameti drugih ucesnika na forumu!

Ljubo druze ponovo smo ozivjeli.
Tvoj drugar BTXT.
 
Pozdrav za rajkeca. Slazem se sa code za sliku i jos bih dodao da linkovi u meniju nisu kako treba.
To sto su bold na mouseover cini da najduzi link kad je mis iznad njega prosiri levu tabelu na racun desne.

Ili izbaci bold efekat ili u css definisi sirinu celije da se ne bi sama menjala. Ovaj drugi mi je OK, mada ne volim kad je tekst podebljan (osim naslova), ali to je vec pitanje ukusa. Slike ti se otvaraju u novom prozoru, ali im velicina nije definisana, ja bih to uskladio sa velicinom slike. A posto slike i nisu velike mogle bi da se prikazuju u telu stranice, kao u galeriji.

Konacno neki normalni sajtovi.
 
Jbt, tupimo i tupimo a onda se pojavi ovaj Renne i okachi adresu jednog bloga i jednog foruma. :?

@Rajkec
Stoji ovo shto su ti vec napisali. S tim shto bi kompletan header Suda valjalo ispochetka.
Takodje, ne vidim razlog shto si ceo sajt sabio u tolicki kontejner. Mozesh slobodno josh po cirka 100px sa svake strane.
Na GMD sajtu smiri text - drzi se 2 velichine i 2 boje, ne vishe od toga. Malo bolje osmisli levi stubac, nekako je ad hoc sve nabacano. Header - isto kao i za Sud; to je neshto shto se pojavljuje na svakoj stranici i mora mu se posvetiti posebna paznja. Strelice ispred linkova su ti u FF-u smaknute nadole.
I je l' to azijatkinja na fotki???
 

Back
Top