Руси питају Србе: Хоћете ли у Савезну државу Русије и Белорусије?

Šta da računam? Novčani i robni promet sa Zapadom je bar 10 puta veći nego sa Rusijom, a to je upravo zato što smo mi tu, a ne tamo gde je recimo Kazahstan.
Vi koji biste da živite u Rusiji lepo idite tamo, niko vam ne brani. Samo nemojte da dovodite Rusiju ovamo. Od toga su pobegli skoro svi koji su bili sa njima.
То је зато што те западњак окупирао па мислиш да добро стојиш ако видиш пуне Рафове по продавницама да добро стојиш.
Али то није тако.
ДУЖАН СИ И РУЖАН...и онда се све то прелива на ове силне Акцизе и најразличитија Поскупљења која су већином неоправдана.
 
Zašto po anketama onda i dalje relativna većina podržava EU članstvo? A sigurno je još više onih koji podržavaju neutralnost...
То је ноторна Лаж.
Већ дуго,дуго Времена по свим Анкетама се Народ оглашава ПРОТИВ европске Уније.
 
Preduslov za ovu ideju je da se Srbija graniči sa Rusijom... Da bi funkcionisalo i uopšte bilo moguće...
ne mora. Ni Gibraltar se ne granici sa Engleskom a ipak je sastavni deo GB.
A i Makedonija se ne granici sa amerikom a ipak pripada sjedinjenim americkim drzavama.
 
Alo, alo, Ukrajinu je u granicama do 2014 priznala i Rusija. Jedino je vazno da je Rusija pocela 2014 osvajati tudju teritoriju a 2022 je otvoreno stupila u rat. Pa kad prosecan rusofil iz Srbije pocne da cvili kako su nam oteli Kosovo a opravdava ruska osvajanja tudje teritorije zapitas se "dje je vama logika jarani, dje je vama princip". No, vec 5000 puta napisano pitanje o logici srpskih rusofila, 5000 puta neodgovoreno pitanje.
Tvoje nepoznavanje istorije zapanjuje.Skoro 90% teritorije današnje Ukrajine jeste Ruska zemlja.Davala,priznala im nezavisnost,ovi počeli da talasaju i dalje znaš i vidiš.Tako da tvoje upoređivanje Ukrajine i Kosova nema ama baš nikakvog smisla.Nama Kosovo niko nije poklonio.
 
Ja bih radije sa Balijem ili Zanzibarom ako mogu da biram.
Palm Trees Summer GIF by haydiroket

Ijooj, koliko je Zanzibar prljav to je strava. Skoro kao BG.
 
rusi bi da nas cuvaju i paze :D
Pa trenutno (decenijama) nas cerupa zapad. Zasto se ne usprotivimo tome? Ili zato sto smo preslabi, ili zato sto nam se dopada to sta nam se desava ? Deindustrijalizacija ....Bananizacija /postali kolonija stranom kapitalu ... Ekonomski sunovrat ... ( Ne rece li Marks u Kapitalu da se visak vrednosti stvara u proizvodnji? A gde mi stvaramoi visak vrednosti ...sigurno ne u izvozu sirovina)
Mozda mislimo da nam to rade prijatelji, da je neka vrsta prijateljskog cerupanja? Mozda mislimo da mozemo sami da se stoicki nosimo sa situacijom, da sami sebe cuvamo i pazimo? Zanimljivo ...nemam utisak da nam taktika uspeva ... Nekad su se ljudi i narodi udruzivali po raznim osnovama, iz raznih interesa. Ako su interesi jednostrani, druga strana nije bila u obavezi da pristupa takvom savezu. NATO savez. EU savez. BRIKS savez. Zasto zvanicno tezimo da idemo u savez sa onima koji nam rade o glavi, ekonomski , teritorijalno, vojno ? Dok rat protutnji preko nas , i dok se opet ne prepolovimo ... mozda cemo onda traziti da se udruzimo. Znam samo da smo se duboko uglibili ovako .
 
Pa trenutno (decenijama) nas cerupa zapad. Zasto se ne usprotivimo tome? Ili zato sto smo preslabi, ili zato sto nam se dopada to sta nam se desava ? Deindustrijalizacija ....Bananizacija /postali kolonija stranom kapitalu ... Ekonomski sunovrat ... ( Ne rece li Marks u Kapitalu da se visak vrednosti stvara u proizvodnji? A gde mi stvaramoi visak vrednosti ...sigurno ne u izvozu sirovina)
Mozda mislimo da nam to rade prijatelji, da je neka vrsta prijateljskog cerupanja? Mozda mislimo da mozemo sami da se stoicki nosimo sa situacijom, da sami sebe cuvamo i pazimo? Zanimljivo ...nemam utisak da nam taktika uspeva ... Nekad su se ljudi i narodi udruzivali po raznim osnovama, iz raznih interesa. Ako su interesi jednostrani, druga strana nije bila u obavezi da pristupa takvom savezu. NATO savez. EU savez. BRIKS savez. Zasto zvanicno tezimo da idemo u savez sa onima koji nam rade o glavi, ekonomski , teritorijalno, vojno ? Dok rat protutnji preko nas , i dok se opet ne prepolovimo ... mozda cemo onda traziti da se udruzimo. Znam samo da smo se duboko uglibili ovako .
najveću trgovinsku razmenu srbija ima sa zapadom a ne sa rusijom. Tako je bilo i u vreme kneževine i u vreme kraljevine i u vreme sfrj a i sada. To je prirodan proces.
 
Jel su Ukrajinci usli na rusku teritoriju, jel su nesto uzeli ili ukrali Rusiji? Jel Ukrajina ima pravo da ide svojim tokom? Posto nisu nista od toga uradili onda je ceo normalni svet u pravu sto se tice Rusije, okupatori.
Ne postoje Ukrajince,to su Rusi pod Zapadnom (anglosaksonskom) uticaja.Rat u Ukrajini je ustvari gradjanski rat.
 

Back
Top