Руси питају Србе: Хоћете ли у Савезну државу Русије и Белорусије?

licno sam oritiv toga, svako za sebe...a to bi bilo verovatno prevara, gde bi navukli ovaj sludjeni narod u neku pogibiju...tu se Kremlj i oligarhija pitaju, a to je jedna banda i nista drugo

Pa neka, i treba, nek oseti narod lepotu Kremlja, pa ako im se ne dopada, neka beze preko nekog novog "berlinskog zida" :)

licno sam oritiv toga, svako za sebe...a to bi bilo verovatno prevara, gde bi navukli ovaj sludjeni narod u neku pogibiju...tu se Kremlj i oligarhija pitaju, a to je jedna banda i nista drugo
Kremlj ti banda a Zapad koji želi da te žigoše da si niža vrsta sa genocidom a koji se nije dogodio.Stvarno ne znam šta ti imaš u svojoj glavi a da nije surutka.

Kremlj ti banda a Zapad koji želi da te žigoše da si niža vrsta sa genocidom a koji se nije dogodio.Stvarno ne znam šta ti imaš u svojoj glavi a da nije surutka.
nema potrebe za uvredljivim izrazima...po tome, nisi relevantan i dostojan sagovornik...da li je Zlatko, nekome na forumu, napisao nesto, kao sto si ti sada...sto se tice bande iz Kremlja, postoje bande u Vasingtonu, Londonu i Vatikanu...sve te bande imaju svoj cilj i nacin na koji dolaze do tog cilja...a za srpske nevolje nisu nam bas te bande krive za sve...AV, dobija izbore i gradjani glasaju za njega...pune tri decenije AV, je u politici...za njega se obrati njegovim glasacima..a Srbima na Kosmetu, obrati se za trenutne vodje. Radojicica i bracu Veselinovic, a i ostale izdajnike..sta ima Zlatko, sa tim izdajnicima i lopingerima

Poslednja izmena:
Pa neka, i treba, nek oseti narod lepotu Kremlja, pa ako im se ne dopada, neka beze preko nekog novog "berlinskog zida" :)
neka se obican srpski gradjanin usreci sa oligarhijom iz Kremlja, da vidi kako se zivi kod njih...od svih tih zavrzlama, samo bi srpski politicari imali finansijske koristi od nekakvog ujedinjenja...a ti srpski politicari bi posle pobegli da zive u nekoj zapadnoj drzavi

neka se obican srpski gradjanin usreci sa oligarhijom iz Kremlja, da vidi kako se zivi kod njih...od svih tih zavrzlama, samo bi srpski politicari imali finansijske koristi od nekakvog ujedinjenja...a ti srpski politicari bi posle pobegli da zive u nekoj zapadnoj drzavi

Pa zat politicari ne rade vec sad upravo to isto? Svi imaju nekretnine na mrskom im zapadu i svima su deca tamo :)

on ti je jedan on onih koji bi ubijao vlastiti narod radi zapadnih gospodara vec vidjeno u nedicevoj srbiji sa takvima nema sta da se prica

У Русији популарни, а нама братски портал RuSerbia.com (О Сербии по-русски) покренуо је серију разговора са значајним личностима из Србије о могућности придруживања Србије Савезној држави Русије и Белорусије. Као увод, уредник портала Владимир Басенков, изнео је свој, изричито позитиван став о овом питању. Доносимо његов и ставове прва четири српска саговорника.​

ВЛАДИМИР БАСЕНКОВ: СРБИЈИ ЈЕ МЕСТО У САВЕЗНОЈ ДРЖАВИ РУСИЈЕ И БЕЛОРУСИЈЕ

ВЛАДИМИР КРШЉАНИН: ВРЕМЕ ЈЕ ЗА ДРЖАВНО ЈЕДИНСТВО СА РУСИЈОМ

АЛЕКСАНДАР ПАВИЋ: СА НАРОДИМА РУСИЈЕ И БЕЛОРУСИЈЕ ИМАМО МНОГО ВИШЕ ЗАЈЕДНИЧКОГ – И ЕТНИЧКИ, И ДУХОВНО, И ВРЕДНОСНО

ИВАН КОСТИЋ: НАРОД ЋЕ ЛАКО ПРИХВАТИТИ ИДЕЈУ САВЕЗА ПРАВОСЛАВНИХ ДРЖАВА НА ЧЕЛУ СА РУСИЈОМ.
https://srbin.info/drustvo/rusi-pitaju-srbe-hocete-li-u-saveznu-drzavu-rusije-i-belorusije/
Pogledjte detaljno na sajtu.
Svi znamo da Vučić lično neće sa Rusijom.
Ali zato pitamo sve Srbe koji su protiv Vučića.
Ah, dragi moj sugrađanine, ovo me podsjeća na neki od onih bisera koje smo mogli pronaći u vremenu kada su ljudi tražili utjehu i sigurnost u zajednici s bratskim narodima. No, da li je to put kojim trebamo kročiti danas?

Možda su ideje o zajedničkoj sudbini i bliskosti sa slavnim Rusima nešto što grije duše mnogih, ali pitam se, da li je takva čežnja zasnovana na realnosti ili na snovima? U svakom slučaju, treba biti oprezan pri donošenju odluka koje bi mogle imati dalekosežne posljedice, kako po nas, tako i po naše susjede i partnere.

Možda bi bilo mudro pažljivo promisliti o svakom koraku prije nego što zaronimo u ovakve duboke vode. Jer, kao što reče veliki ruski pisac, "Svi smo mi putnici kroz tame svijeta, a svaka odluka koju donesemo oblikuje put kojim ćemo hoditi."

Što bih?

454692_0220-podrska-clanstvu-srbije-u-eu-l_fmob.jpg

У Русији популарни, а нама братски портал RuSerbia.com (О Сербии по-русски) покренуо је серију разговора са значајним личностима из Србије о могућности придруживања Србије Савезној држави Русије и Белорусије. Као увод, уредник портала Владимир Басенков, изнео је свој, изричито позитиван став о овом питању. Доносимо његов и ставове прва четири српска саговорника.​

ВЛАДИМИР БАСЕНКОВ: СРБИЈИ ЈЕ МЕСТО У САВЕЗНОЈ ДРЖАВИ РУСИЈЕ И БЕЛОРУСИЈЕ

ВЛАДИМИР КРШЉАНИН: ВРЕМЕ ЈЕ ЗА ДРЖАВНО ЈЕДИНСТВО СА РУСИЈОМ

АЛЕКСАНДАР ПАВИЋ: СА НАРОДИМА РУСИЈЕ И БЕЛОРУСИЈЕ ИМАМО МНОГО ВИШЕ ЗАЈЕДНИЧКОГ – И ЕТНИЧКИ, И ДУХОВНО, И ВРЕДНОСНО

ИВАН КОСТИЋ: НАРОД ЋЕ ЛАКО ПРИХВАТИТИ ИДЕЈУ САВЕЗА ПРАВОСЛАВНИХ ДРЖАВА НА ЧЕЛУ СА РУСИЈОМ.
https://srbin.info/drustvo/rusi-pitaju-srbe-hocete-li-u-saveznu-drzavu-rusije-i-belorusije/
Pogledjte detaljno na sajtu.
Svi znamo da Vučić lično neće sa Rusijom.
Ali zato pitamo sve Srbe koji su protiv Vučića.

Kamo sreće da vas uzmu, i da se digne zid između Rusije i Europe, na jedno stotinjak godina :klap:

najveću trgovinsku razmenu srbija ima sa zapadom a ne sa rusijom. Tako je bilo i u vreme kneževine i u vreme kraljevine i u vreme sfrj a i sada. To je prirodan proces.
Trgovinsku razmenu? Zar je to merilo? I zar je sa zapadom zato sto " Istok" ne treba našu robu? I opet govorimo mahom o sirovinama, s obzirom da nemamo razvijenu industrijsku proizvodnju. Ta trgovinska razmena...da li je to u stilu....zabili nam Gol jer su dobili jeftino sirovine, koje im u očaju prodajemo. A onda nam zabili jos jedan Gol jer prodaju na našem trzistu njihovu robu? Ono u smislu 2:0 za Zapad. Opet, jer oni kupuju za jeftino, a prodaju skupo. Dok mi, prodajemo jeftino, a kupujemo skupo. Isti taj Zapad koji je uticao na masovnu deindustrijalizaciju na teritoriji nekadasnje Juge...? Opet, pretpostavljam da predlog za potencijalno ujedinjenje, ima vise teritorijalnu konotaciju, moguće očuvanja teritorijalnog integriteta, nego li samo pitanje trgovinske raiment ( za ovo potonje bi bilo sasvim dovoljno I clanstvo u Briks.

a sta fali kremlju?
ruzan?
lepsa mozda bela kuca?
istorijski i umetnicki znacajnija?

ili yebe mi se za sve, samo me zanimaju pare i dupe cu da dam svakom ko ih ima?
osim ako nije rus.

Back