Руси питају Србе: Хоћете ли у Савезну државу Русије и Белорусије?

NE MOZE GENOCID DA BUDE DELO JEDNOG ILI MALOG BROJA LJUDI. Zato genocid i vrsi JEDAN NAROD NAD DRUGIM NARODOM.

Nije baš tako. I ja sam pripadnik naroda pa nisam u tome učestvovao. Dakle nije narod, pojedinci su.

A evo i zvanične presude:

“Obrazlažući presudu, predsednica Međunarodnog suda pravde Rozalin Higins izjavila je da Srbija nije počinila genocid kroz svoje organe ili osobe čija dela bi uključivala odgovornost države prema međunarodnom pravu. Higins je izjavila da je Sud utvrdio da je genocid počinjen na području Srebrenice 1995. godine, ali da masakr nije učinjen prema uputstvima ili pod kontrolom Srbije.”
 
Nije baš tako. I ja sam pripadnik naroda pa nisam u tome učestvovao. Dakle nije narod, pojedinci su.

A evo i zvanične presude:

“Obrazlažući presudu, predsednica Međunarodnog suda pravde Rozalin Higins izjavila je da Srbija nije počinila genocid kroz svoje organe ili osobe čija dela bi uključivala odgovornost države prema međunarodnom pravu. Higins je izjavila da je Sud utvrdio da je genocid počinjen na području Srebrenice 1995. godine, ali da masakr nije učinjen prema uputstvima ili pod kontrolom Srbije.”

Pa ni svi Nemci nisu ucestvovali u genocidu ali im to ne znaci bas mnogo, zar ne? Japancima takodje - i Nemacka i Japan su okupirani evo vec 80 godina! I nisu pojedinci, vec mnogo njih, a narod je gledao i nije reagovao te je time saucesnik.

Ponavljam, genocid nije banalna stvar i neminovno se LEPI na narod.

U skladu sa tim, Srebrenica nije nikakav genocid, to moze biti kvalifikovano kao ratni zlocin. Isto tako streljanje u Kragujevcu nije genocid, vec ratni zlocin. Da je to sistematski radjeno sirom Srbije BIO BI GENOCID.

Takodje nemacka ofanziva na Kozari 1942. godine, kada je mnogo ljudi, zena i dece pobijeno i oterano u Jasenovac nije genocid samo po sebi - genocid je sto se slicno desevalo i u Lici, Kordunu, Baniji, Hercegovini, u Bosni, Slavoniji - TO JE GENOCID. Ne moze izolovani slucaj biti genocid.

TO JE SVE BAGATELIZACIJA ZNACENJA TERMINA GENOCID.

U protivnom makar i jedno ubistvo, ako je vodjeno nacionalnom ili rasnom pripadnoscu, TREBA SMATRATI ZA GENOCID. Onda su u BiH i Hrvatskoj sve strane pocinile genocid, i onda se moze smatrati da su svi narodi u svetu pocinilli genocid nekad, negde.

Tako da moramo da se dogovorimo sta je genocid.
 
Pa ni svi Nemci nisu ucestvovali u genocidu ali im to ne znaci bas mnogo, zar ne? Japancima takodje - i Nemacka i Japan su okupirani evo vec 80 godina! I nisu pojedinci, vec mnogo njih, a narod je gledao i nije reagovao te je time saucesnik.

Ponavljam, genocid nije banalna stvar i neminovno se LEPI na narod.

Ne lepi se ako napraviš otklon od toga. Nemci su napravili otklon i nastavili dalje. Mi se inatimo, nećemo da priznamo i ispadamo sve krivlji. Ne znam što to radimo. Ne vidim što bi nove generacije nosile teret loše politike iz istorije.
 
Dobar Dan. Nije uvek sustina ujedinjenja da izgubimo samostalnost, vec da ne ostanemo prelak plen za one koji se spremaju da nas progutaju. Banana drzava i dalje čerupanje...ili u savez sa istomišljenicima...mada i to treba otvorenih očiju.....
 
Ne lepi se ako napraviš otklon od toga. Nemci su napravili otklon i nastavili dalje. Mi se inatimo, nećemo da priznamo i ispadamo sve krivlji. Ne znam što to radimo. Ne vidim što bi nove generacije nosile teret loše politike iz istorije.
I šta onda? Pobili toliko ljudi, napravili otklon od toga(jesu li?) i puj pike ne važi? Pa nećemo tako jbg.
 
Ne lepi se ako napraviš otklon od toga. Nemci su napravili otklon i nastavili dalje. Mi se inatimo, nećemo da priznamo i ispadamo sve krivlji. Ne znam što to radimo. Ne vidim što bi nove generacije nosile teret loše politike iz istorije.

Pa nije genocid to sto su streljani vojnici. Eto zato. Genocid je mnogo ozbiljnija stvar od toga.
 
Dobar Dan. Nije uvek sustina ujedinjenja da izgubimo samostalnost, vec da ne ostanemo prelak plen za one koji se spremaju da nas progutaju. Banana drzava i dalje čerupanje...ili u savez sa istomišljenicima...mada i to treba otvorenih očiju.....
rusi bi da nas cuvaju i paze :D
 
U suštini bi trebali izvagati dobre i loše strane ulaska u takvu Federaciju, s tim što bi to kod nas verovatno izgledalo na kadrove iz filma "Tri karte za Holivud".
Činjenica je da nas "zapadna civilizacija" tretira kao nedonošče i trinaesto evropsko prase i da su Rusi prema nama izuzetno blagoglagoljivi.
Ne samo da bi odluka trebala biti bazirana na ekonomskim i nacionalnim aspektima, već mi se trebalo računati i na demografske.
Srbija se trenutno i u perspektivi gasi. Možda bi kao deo te nekakve slovenske federacije taj proces bio zaustavljen, a vrlo je moguće da bi mogli regrutovati dosta ruskog stanovništva, za odgajanja nekih novih Srbendi.
Kao najzapadnija pravoslavna tačka, sa koje se može kamenom gađati papa u Rimu, svakako bi bili atraktivna destinacija.
 
Nije baš tako. I ja sam pripadnik naroda pa nisam u tome učestvovao. Dakle nije narod, pojedinci su.

A evo i zvanične presude:

“Obrazlažući presudu, predsednica Međunarodnog suda pravde Rozalin Higins izjavila je da Srbija nije počinila genocid kroz svoje organe ili osobe čija dela bi uključivala odgovornost države prema međunarodnom pravu. Higins je izjavila da je Sud utvrdio da je genocid počinjen na području Srebrenice 1995. godine, ali da masakr nije učinjen prema uputstvima ili pod kontrolom Srbije.”
Ali čak i da je učinjen po uputstvima Srbije. Šta točno ima u glavi onaj koji to prevodi kao "Srbi su genocidan narod"?
 
Ali čak i da je učinjen po uputstvima Srbije. Šta točno ima u glavi onaj koji to prevodi kao "Srbi su genocidan narod"?

Želja je upravo da prave konflikt sa zapadom jer im tako odgovara. Svaka autokratska vlast se održava na mantri "rade mi o glavi". Nego mi nije jasno kako takva manipulacija prolazi u narodu. Sve ukazuje da je narod ustvari jedna glupa masa koja se lako manipuliše preko medija.
 
malo je gloopo poredjenje.

ostrva nemaju fizicku granicu izolovana su i mogu biti bukvalno sa svakim ko je u okruzenju.

ali kako mislis da ti budes sa zemljom do koje ti treba da prodjes celu drugu zemlju?
i sta ako ta zemlja izmedju kaze "nema prolaza"?

sta ako ta zemlja izmedju nametne ogromne taske za tranzit robe i ljudi?

ti prosto nisi u moci da ispunis povezanost jer nisi fizicki spojen..

Ма може да се буде иста држава, а да не буде физички спојена територија,
није ствар у томе.

Ствар је у глави,
нама је ментално сад ближи Вијетнам и Кина
него Путинова самоубилачка мисија.
 
Ма може да се буде иста држава, а да не буде физички спојена територија,
није ствар у томе.

Ствар је у глави,
нама је ментално сад ближи Вијетнам и Кина
него Путинова самоубилачка мисија.
Može ako se ima izlaz na more.
 
...
NE MOZE GENOCID DA BUDE DELO JEDNOG ILI MALOG BROJA LJUDI. Zato genocid i vrsi JEDAN NAROD NAD DRUGIM NARODOM.

Јако грешиш, србомрштво ти помрачује ум.

Не можемо сви бити криви за нешто - зато што "СВИ" не постоји !
Када то будеш схватио, моћи ћеш да допринесеш поправци овог света,
овако мајсторима само одмажеш.

Напусти сахрану ! ➡️
 

Back
Top