RTS nam na madjarskom cestitao uskrs

Da,da,ti si pametan!Tako su nam siptari i Kosovo uzeli,mic po mic,srbin posta visak na svojoj teritoriji,jer dodjosima dopusti previse!
Kada budem videla da se u drugim zemljama Evrope postuje srpska manjina,kao sto mi postujemo sve manjine kod nas necu reci ni rec vise!

Za Kosovo se zahvali drugarima komunistima, jer vidiš, otetu crkvanu zemlju posle II sv rata su prodavali šiptarima....što šiptare i razumem, zašto da ne, kad su sami Srbi sebe zajebali
A srpska manjina se poštuje i te kako u Nemačkoj ili Kanadi, nisu po logorima ako ti to misliš
 
Za Kosovo se zahvali drugarima komunistima, jer vidiš, otetu crkvanu zemlju posle II sv rata su prodavali šiptarima....što šiptare i razumem, zašto da ne, kad su sami Srbi sebe zajebali
A srpska manjina se poštuje i te kako u Nemačkoj ili Kanadi, nisu po logorima ako ti to misliš

Postuje manje-vise...
Svuda gde se moze onako, tiho neprimetno postoji diskriminacija, upravo zato sto smo Srbi...
 
Da,da,ti si pametan!Tako su nam siptari i Kosovo uzeli,mic po mic,srbin posta visak na svojoj teritoriji,jer dodjosima dopusti previse!
Kada budem videla da se u drugim zemljama Evrope postuje srpska manjina,kao sto mi postujemo sve manjine kod nas necu reci ni rec vise!

TAčno!! Šiptari uzeli Kosovo, muslimani Bosnu i hoće Sandžak, Crnogorci Crnu Goru, Hrvati Krajinu, Srbi hoće autonomiju Vojvodine....
ZAr ti ovde nešto ne smrdi. Ili je greška do naše svesti ili njihove???:think::think::think:
 
Postuje manje-vise...
Svuda gde se moze onako, tiho neprimetno postoji diskriminacija, upravo zato sto smo Srbi...
А шта, ми Срби смо нека посебна фела, па нас треба онако специјално дискриминисати?

Велика светска...

Ма, шта светска, Универзумска завера против Народа Најстаријег... Старијег и од амеба...
:roll:

Забога, саберите се најзад, али стварно...
:roll:
 
А шта, ми Срби смо нека посебна фела, па нас треба онако специјално дискриминисати?

Велика светска...

Ма, шта светска, Универзумска завера против Народа Најстаријег... Старијег и од амеба...
:roll:

Забога, саберите се најзад, али стварно...
:roll:

Taman posla da smo mi Srbi posebna fela,mi nismo ni svoji na svome,ali zato su madjari posebni,narocito u Vojvodini!
Zasto se onda na rumunskom nije cestitao Uskrs,sobzirom da i njih ima poprilicno veliki broj,sto u Vojvodini,sto u istocnoj Srbiji?A na jugoistoku ima dosta i bugara,jel tako?Zasto se onda cestitalo samo madjarima,a ne i ostalim nacionalnostima koji takodje zive tu generacijski?Pa i njihova prava valjda treba postovati ili su samo madjari posebni?
 
А шта, ми Срби смо нека посебна фела, па нас треба онако специјално дискриминисати?

Велика светска...

Ма, шта светска, Универзумска завера против Народа Најстаријег... Старијег и од амеба...
:roll:

Забога, саберите се најзад, али стварно...
:roll:

Ma ne.
To im je valjda "urodjeno", da nas gledaju "popreko".
 
Najzad neko ko nije zatrovan kvazidemokratijom,u kojoj svi imaju veca prava od nas samih i to na nasoj teritoriji!

srbija je jedina zemlja na svetu koja nudi bez razmisljanja deo svoje suverenosti nacionalnim manjinama....ako ministar za manjine kaze da je srbija gradjanska drzava---MORAO JE SRBIMA DA OBJASNI CEMU ONDA NACIONALNI SAVETI U GRADJANSKOJ DRZAVI..?? ako su u gradjanskoj drzavi svi jednaki a pri tom sve nacionalne manjine imaju svoje savete koji po zakonu imaju ovlascenja DALEKO VECA OD SRPSKOG NACIONALNOG SAVETA...srpski nacionalni savet je samo savetodavno telo dok saveti nac.manjina direktno uticu na zakonodavnu vlast...
neka ciplic navede ijednu gradjansku drzavu u svetu koja ima nacionalne savete i ovlascenja tih saveta kakve ima srbija...
srbija je zemlja apsurda...
nije ni cudo sto je srbija svacija a najmanje srpska...
 
srbija je jedina zemlja na svetu koja nudi bez razmisljanja deo svoje suverenosti nacionalnim manjinama....ako ministar za manjine kaze da je srbija gradjanska drzava---MORAO JE SRBIMA DA OBJASNI CEMU ONDA NACIONALNI SAVETI U GRADJANSKOJ DRZAVI..?? ako su u gradjanskoj drzavi svi jednaki a pri tom sve nacionalne manjine imaju svoje savete koji po zakonu imaju ovlascenja DALEKO VECA OD SRPSKOG NACIONALNOG SAVETA...srpski nacionalni savet je samo savetodavno telo dok saveti nac.manjina direktno uticu na zakonodavnu vlast...
neka ciplic navede ijednu gradjansku drzavu u svetu koja ima nacionalne savete i ovlascenja tih saveta kakve ima srbija...
srbija je zemlja apsurda...
nije ni cudo sto je srbija svacija a najmanje srpska...

Tacno tako,i kada to kazes ispadas kvazipatriota!Je l?A tolerantni ispadose prave patriote koji znaju u pravom trenu da prepoznaju pravi a ne sporedni problem i da odreaguju na pravi nacin! :whistling: Jes vidim sve ispravni potezi do sada,nemam reci!
 
Tacno tako,i kada to kazes ispadas kvazipatriota!Je l?A tolerantni ispadose prave patriote koji znaju u pravom trenu da prepoznaju pravi a ne sporedni problem i da odreaguju na pravi nacin! :whistling: Jes vidim sve ispravni potezi do sada,nemam reci!

a tek prica oko readmisije je uzas na koji samo luda vlast moze da pristane....EU ce da progna sve rome i siptare u srbiju bez obzira sa koje su teritorije bivse SFRJ....i dace ovim politickim bednicima 2-3 mil.evra i navuci milion emigranata na vrat srbiji...i politicari pristaju na to...
 
Ја немам ниједног пријатеља у Мађарској, али имам пријатеље, комшије, колеге и школске другаре који су наши ,српски Мађари (тј. Мађари из Србије).

Најбројнија су национална заједница у Србији након Срба. Од свих католика у Србији, 90% су Мађари. У чему је овде проблем? Да ли су људи који су о Мађарима само читали, свесни да се не ради ни о каквим Шиптарима који живе изоловано и у гетима из којих излазе ради пљачке и клања, већ да се ради о народности која је присутна и измешана са српком у свим сферама, од радника на грађевини, до полицајаца, судија, наставника и универзитетских професора. Ја заиста не видим у чему је проблем.

Океј је бити против неког сепаратизма и сличних идеја, али против једне лојалне народности у Србији као такве, то је за мене чиста бесмислица.

Svaka cast. :ok:
Zao srbima sto i madjari nisu militantni pa jedu vnago, a primaju siptare i cigane na socijalu.
Ja vecih maloumnika i degena jos nisam video od te beogradske i jugoslovenske marve.
 
Onda smo svi mi Srbi u dijaspori nekulturni, sto medjusobno pricamo svoj magternji jezik, ili?
Ne mozes sve ljude bacati u isti kos. Ima casnih i vrednih ljudi, koji su lojalni drzavi Srbiji!
Ko je oborio "stelta"?

Da ponovimo, ako neko slučajno nije video ovo pitanje.

I, ne jedite više gowna vi koji serete protiv Mađara koji žive sa nama!
A, da ih ima neprijateljski nastrojenih, ima, ali verujte mi da ih je manje nego neprijateljski nastrojenih Srba, tipa LDP-ovci i sl. Koliko Srba je za priznavanje Kosova? Kladim se da ih je više od Mađara, čak i procentualno, a ne samo brojčano.

I zato, mojim komšijama i sugrađanima čestitam Vaskrs, koji ovoga puta opet na isti dan slavimo... Boldog Húsvéti Ünnepeket!
 
П. С.

Лажне патриоте су, у ствари... ђилкоши. (реч, ето, случајно, баш мађарска)


И за тај други, али нарочито према своме народу.

(Ко разуме, схватио је).
:zper:
:kafa:

Mala digresija, Milunka...ako dozvoliš...

Đilkoš jeste mađarska reč, ali su u srpskom jeziku koristi u sasvim pogrešnom kontekstu. Naime, mađarska reč "đilkoš" znači ubica. Sad, kako je došlo do toga da kod nas ta reč poprimi značenje bitange, dalo bi se raspravljati, ali na nekom drugom forumu.
 
Moje iskustvo govori sasvim suprotno,nece oni nas nikad postovati ,ja vec 20 godina putujem kroz njihovu zemlju i vrlo dobro poznajem mentalitet tih ljudi koji se prema nama ophode kao sa nekom nizom vrstom.

Pa, Lazare, mogu ti samo reći da je 20 godina kratak period da bi mogao zaključiti zašto nas (neki) tako gledaju u Mađarskoj.

Vidiš, ja sam po Mađarskoj špartao i pre tih 20 godina, i onda smo za njih bili mali bogovi, a mi smo itekako bili toga svesni, i baš smo se kurčili. Hbg, u prirodi čoveka je da oseća zavist, pa su je i oni osećali prema nama, onakvi jadni, svezani i siromašni. A, onda se kolo sreće okrenulo. Nama je krenulo niz brdo, a njima uz brdo, a oni nisu zaboravili našu bahatost, pa su se i poradovali našoj nesreći, te zbog toga i takav odnos pojedinaca prema nama.

Inače, kada je reč o takvom odnosu prema nama u Mađarskoj, ne sme se nikako propustiti reći kako isto takvi pojedinci imaju isti odnos i prema Mađarima iz Srbije, pa ponekad čak i gori, uvredljiviji. Da li zbog razlike u jeziku (vojvođanski mađarski smatraju seljačkim) ili zbog čega već, oni tamo imaju izraz "budeš vajdašagi Mađar", što bi u prevodu značilo "smrdljivi vojvođanski Mađar".
 
Ako nema turskog i srpskog jezika na austrijskoj nacionalnoj TV,zasto bi bilo madjarskog na srpskoj?
Na kraju krajeva,da li je madjarska nac.TV cestitala praznik na srpskom,za nase u njihovoj drzavi?

Ljudi, dokle ćete da upoređujete neuporedivo?
Srbi i Turci u Austriji su gastarbajteri i doseljenici, a Mađari u Srbiji su starosedeoci, kao i Srbi. To nije, i nikada neće biti, isto.
 
S obzirom da sam u svakom pogledu došljak na ove vojvođanske prostore, ja na ovu situaciju gledam samo iz jedne perspektive- lične.
Dok god mi na tom istom tv kanalu kažu Hristos Voskrese, ne marim ako čujem istu čestitku na još deset svetskih jezika, ako je to nekome u ovom ili onom interesu.
Ne smeta mi, ne ugrožava me, ne ide mi na živce.

Zaebano bi bilo da se nedajbože, ne čuje taj meni jedino blizak pozdrav i čestitka.
 
Mala digresija, Milunka...ako dozvoliš...

Đilkoš jeste mađarska reč, ali su u srpskom jeziku koristi u sasvim pogrešnom kontekstu. Naime, mađarska reč "đilkoš" znači ubica. Sad, kako je došlo do toga da kod nas ta reč poprimi značenje bitange, dalo bi se raspravljati, ali na nekom drugom forumu.

Па, ја сам управо и мислила на ту оригиналну мађарску реч, и њено право значење. :)

Квазипатриоти одиста јесу за своју нацију баш томе равни, доприносе њеном убијању.
 

Back
Top