Rostilj....

Jela si cevape u Americi?
Ma ni ja bas ne mogu da uvek nadjem one koji mi se svidjaju... Recimo, ne volim kad su od mnogo cistog mesa. Cesto dodaju i sodu bikarbonu, da narastu. U bosanskim cevapima ne bi trebalo da bude svinjetine. Njih volim, onako male... I obavezno na cumuru! Ebes cevap koji moras nozem da seces!
Ovde su sad popularne mesare koje prave rostilj specijalitete, koje mozes da ispeces na licu mesta. E tu ima svacega... Mozda su mi najbolji raznjici od pilecih bataka. Pa onda raznjici od medaljona, omotani slaninom... Ma, rekoh ti, svacega ima!
 
anakin:
mhmhmh......super.....
a da zaobidjem meso, nikako :lol:
raznjici: piletina, ananas, paprika, luk, slanina....

jel pravi neko ribu na rostilju?

mada....ja bih neke perverzije...tipa mozak umotan u slaninu i sl....

pileca dzigerica umotana u slaninu, pa nanizana ma raznjic...uh, kako je to dobro..malo je ljigavo dok se namota, ali je predivno :wink:
 
hm da....i jeste ljigavo...

ljudi, rostilj je sutra...dajte neke pljeskavice i slicno....treba nesto da odnesem ljudima....
za sad nosim raznjice, razne vrste.....
 
anakin:
...a pazi ovo...moj pradeda koji je ziveo u Apatinu je pravio ribu ovako: u komad folije se stavi riba (on je pecao) a odozgo luk, paradajz i paprika, folija se zatvori i onda se to stavi u gar....nisam nikad probala ali bi po opisu trebalo da je dobro....
...ako mi kažeš, odakle tvom pradedi folija, majke ti?! Dobio je u miraz, a :) :lol:
 
sad sam se vratila sa rostilja i da nisam odnela svoju hranu ostala bih gladna! znate sta ameri spremaju za nekoliko ljudi? dva parceta ribe, tri hamburgera i tri bela pileca!
 
PETA%20Lovers%20stunt.jpg


:wink:
 
Evo i roštilja. I neću više da ponavljam, svaku besmisleno započetu (dupliranu) temu ću da brišem bez objašnjenja. Novopridošli i lenjivci će najzad morati da nauče da koriste pretraživač!
 
Tamigo:
Zdravo svima :-D

Jel moze neko da mi pomogne i da mi napise kako se pravi pljeskavica, odnosno najvaznije mi je koji zacini i koliko?

Hvala unapred
2/3 govedine -plećka il slično znači da meso nije suviše suvo
1/3 svinjskog ne čistu masnoću ni krtinu
(po originalnom receptu ne ide svinjsko nego ovčetina)

so biber kisela voda a neki koriste umesto nje sodu bikarbona

meso iseći
posuti biberom - odokativno
posuti solju (otprilike 200g na 10kg mesa)
samleti ga
poželjno bi bilo samleti ga prvo krupnom šajbom zatim dodati vodu i ostaviti ga 24h da odleži a zatim ga sutradan ponovo samleti sitnijom šajbom pa ga ponovo ostaviti da odleži 24h posle toga sa mesom možeš raditi šta hoćeš
pošto pretpostavljam da nemaš ni živaca ni vremena da pljeskavice praviš 3 dana
odma ga samelji sitnijom šajbom i u meso dodaj kiselu vodu. Otprilike 2l. na 10 kg mesa
što je meso masnije više vode ide u njega. Ostaviš meso da odstoji u frižideru bar 12 sati (poželjno je 24) i to ti je to
Još nekoliko malih saveta
Od začina možeš dodati šta hoćeš majoran kari sušene pečurk itd šta ti padne na pamet samo ne preteruj
papriku ako stavljaš najbolje je pomešati je sa kiselom vodom pa je tako dodati mesu.
crni luk ubaciti u meso kad se formiraju pljeskavice jer skraćuje mesu rok trajanja
crni luk obavezno dodaj
nemojte dodavati vegetu kao začin nije zdravo za nju je preporučljivo da se kuva bar 1/2 sata napravite bolje sami svoju mešavinu začina ili kupite baš začin za roštilj
u meso možeš dodati sitno iseckanu slaninu i sir (tako se prave leskovački uštipci)
zaboravi na pavlaku kao začin to ide uz hamburgere pljeskavica je najbolja sa ajvarom
uzmi 1dl piva 1dl ulja i jednu kašičicu paprike sve sipaj u posudu i time maži pleskavicu ako je pečeš na roštilju (ne važi za šporet)
najlepši ukus ima kad je ispečena na ćumuru al nije i najzdravija u tom slučaju
ako ti je odgovor stigao kasno žao mi je
pravi pljeskavice za 1maj
 
Evo u čemu je problem
Sodu ubacuju da bi pljeska dobila na veličini
al to ti je samo na oko kad je bace na roštilj ona naočigled naraste i dobije na debljini
kad je ubaci u lepinju prosto je napuni
5 minuta posle toga dobiješ neku masu koju možeš lepo da oblikuješ nožem i napraviš 3, 4 loptice
ako imaš par reketa pri ruci brzo u salu pa udri po ping-pongu
 
T i h i:
meso iseći
posuti biberom - odokativno
posuti solju (otprilike 200g na 10kg mesa)
samleti ga
poželjno bi bilo samleti ga prvo krupnom šajbom zatim dodati vodu i ostaviti ga 24h da odleži a zatim ga sutradan ponovo samleti sitnijom šajbom pa ga ponovo ostaviti da odleži 24h posle toga sa mesom možeš raditi šta hoćeš
pošto pretpostavljam da nemaš ni živaca ni vremena da pljeskavice praviš 3 dana
odma ga samelji sitnijom šajbom i u meso dodaj kiselu vodu. Otprilike 2l. na 10 kg mesa
što je meso masnije više vode ide u njega. Ostaviš meso da odstoji u frižideru bar 12 sati (poželjno je 24) i to ti je to
Šta ovde nema nijednog kuvara da kaže da meso treba dobro izraditi nakon svakog mlevenja

dobro izraditi = izmesiti ga dok nepusti dušu , ili ono , ili ti
 

Back
Top