Rivotril za koliko deluje

Nisam ekstravetna osoba ..A sto se tice terapije mislim da mi za sad odgovara.Posto sam studentkinja u Rumuniji i tamo se obratila psihijatru ona mi je dala bromazepam ujutru 3mg,Serlift(Zoloft)50 mg popodne i sanval 10mg zbog nesanice..Terapija mi nije odgovarala,osecala sam se ko zombi i zato sam potrazila pomoc drugog psihijatra..Ali mislim da cu poceti i sa psihoterapijom zbog opsesivnih misli i hipohondrije.
Anafranil ,Seroxat,Luvox su jedni od najboljih AD kod opsesivnih misli + rivotril i neki antipsihotik tipa risar i tako dalje + psihoterapija i to moras da nadjes nekog bas dobrog psihoterapeuta.minimum 3 god pa na gore kod psihoterapije.studije iz skole
 
Poslednja izmena:
čak 50 mg zolofta, uh.... to je baš pozamašno za početnika, rekao bih ovako laički... nije čudno što te odvalilo, dok ovo 3mg mi deluje ok... mada ne bih preporučio da se benzos pije redovno jer izaziva zavisnost a skidanje je teško
meni je prepisano 20mg seroxata, pio sam ga nekoliko dana čisto da vidim šta će da se desi ali nisam ništa primetio i prestao sam, pošto mi alkohol vrši pos'o što da se navlačim i na tu farmaceutsku hemiju...
pa ne moze da ti pomogne AD za nekoliko dana.treba mu 4 nedelja do 8 nedelja da ispolji efekat
 
Nisam ekstravetna osoba ..A sto se tice terapije mislim da mi za sad odgovara.Posto sam studentkinja u Rumuniji i tamo se obratila psihijatru ona mi je dala bromazepam ujutru 3mg,Serlift(Zoloft)50 mg popodne i sanval 10mg zbog nesanice..Terapija mi nije odgovarala,osecala sam se ko zombi i zato sam potrazila pomoc drugog psihijatra..Ali mislim da cu poceti i sa psihoterapijom zbog opsesivnih misli i hipohondrije.
Luvox
 
Pa problem je sto si coveku dala pogresnu info na ovako opasnoj temi
Nemojte kad ne znate da pisete svasta ljudi bre sta vam je, dajte se kontrolirat :lol:
Ja taj lek ne pijem na svoju ruku, prepisao mi ga je lekar, idem na kontrole i to je to, niti sam ja nekog naterala da ga pije, niti sam ikom dala lek da pije niti bi,
kome treba zna se put kako se do njega dolazi, tako da nema sta ja da pisem svasta niti je ko u obavezi da ga pije zato sto sam napisala kako deluje i kako se pije, a pitao je.
 
Ljudi treba mi pomoć!! Pošto sam na rivotril već 2 meseca.. Pijem ga uveče 1/4 u poslednje par dana ponovo osećam nesanice.. Do sad mi je lek pomogao i spavala sam ok. Zbog trenutne situacije ne mogu otići psihijatru sem ako je nesto hitno. Da li znači da sam postala zavisna od rivotrila i kako ponovo lepo spavati bez uvećanja doze?inace ga pijem u kombinaciji sa zoloftom.
 
Ljudi treba mi pomoć!! Pošto sam na rivotril već 2 meseca.. Pijem ga uveče 1/4 u poslednje par dana ponovo osećam nesanice.. Do sad mi je lek pomogao i spavala sam ok. Zbog trenutne situacije ne mogu otići psihijatru sem ako je nesto hitno. Da li znači da sam postala zavisna od rivotrila i kako ponovo lepo spavati bez uvećanja doze?inace ga pijem u kombinaciji sa zoloftom.
moras da povecas dozu pola tablete
ne deluje vise
 
Js pijem polovini uvece, to je 1mg a bolela nih da se i sa te polovine skinem, da nekako predjem na neki drugi lek, a svi kazu da je jako tesko , a ne bih ni da mi daju neki lek koji ce me jos vise ugojiti, to nikako mije dobro, i ovako muku mucim da skinem kg od hemoterapije..
 
Js pijem polovini uvece, to je 1mg a bolela nih da se i sa te polovine skinem, da nekako predjem na neki drugi lek, a svi kazu da je jako tesko , a ne bih ni da mi daju neki lek koji ce me jos vise ugojiti, to nikako mije dobro, i ovako muku mucim da skinem kg od hemoterapije..
skidanje sa rivotrila,ubaci se diazepam,zato sto ostaje u krvi 100-200 sati.skidanje ide veoma polako,ali kazu uspesno.ovo je Ashton manual-prirucnik.ona je sve to objasnila.


Morning
Midday/AfternoonEvening/NightDaily Diazepam
Equivalent
Starting dosageclonazepam 0.5mgclonazepam 0.5mgclonazepam 0.5mg30mg
Stage 1
(1 week)
clonazepam 0.5mgclonazepam 0.5mgclonazepam 0.25mg
diazepam 5mg
30mg
Stage 2
(1 week)
clonazepam 0.5mgclonazepam 0.5mgStop clonazepam
diazepam 10mg
30mg
Stage 3
(1 week)
clonazepam 0.25mg
diazepam 5mg
clonazepam 0.5mgdiazepam 10mg30mg
Stage 4
(1 week)
clonazepam 0.25mg
diazepam 5mg
clonazepam 0.25mg
diazepam 5mg
diazepam 10mg30mg
Stage 5
(1 week)
Stop clonazepam
diazepam 10mg
clonazepam 0.25mg
diazepam 5mg
diazepam 10mg30mg
Stage 6
(1-2 weeks)
diazepam 10mgStop clonazepam
diazepam 8mg
diazepam 10mg28mg
Stage 7
(1-2 weeks)
diazepam 10mgdiazepam 6mgdiazepam 10mg26mg
Stage 8
(1-2 weeks)
diazepam 10mgdiazepam 4mgdiazepam 10mg24mg
Stage 9
(1-2 weeks)
diazepam 10mgdiazepam 2mgdiazepam 10mg22mg
Stage 10
(1-2 weeks)
diazepam 10mgStop diazepamdiazepam 10mg20mg
Stage 11
(1-2 weeks)
diazepam 8mg--diazepam 10mg18mg
Stage 12
(1-2 weeks)
diazepam 6mg--diazepam 10mg16mg
Stage 13
(1-2 weeks)
diazepam 4mg--diazepam 10mg14mg
Stage 14
(1-2 weeks)
diazepam 2mg--diazepam 10mg12mg
Stage 15
(1-2 weeks)
Stop diazepam--diazepam 10mg10mg
Continue reducing remaining diazepam by 1 mg every 2 weeks (see Schedule 3 Stage 26)


Schedule 6. Withdrawal from clonazepam (Klonopin) 3mg
daily with substitution of diazepam (Valium).
(1 mg clonazepam is equivalent to 20mg diazepam)

MorningMidday/AfternoonEvening/NightDaily Diazepam
Equivalent
Starting dosageclonazepam 1mgclonazepam 1mgclonazepam 1mg60mg
Stage 1
(1-2 weeks)
clonazepam 1mgclonazepam 1mgclonazepam 0.5mg
diazepam 10mg
60mg
Stage 2
(1-2 weeks)
clonazepam 0.5mg
diazepam 10mg
clonazepam 1mgclonazepam 0.5mg
diazepam 10mg
60mg
Stage 3
(1-2 weeks)
clonazepam 0.5mg
diazepam 10mg
clonazepam 0.5mg
diazepam 5mg
clonazepam 0.5mg
diazepam 10mg
55mg
Stage 4
(1-2 weeks)
clonazepam 0.5mg
diazepam 10mg
clonazepam 0.5mg
diazepam 5mg
Stop clonazepam
diazepam 15mg
50mg
Stage 5
(1-2 weeks)
clonazepam 0.25mg
diazepam 10mg
clonazepam 0.5mg
diazepam 5mg
diazepam 15mg45mg
Stage 6
(1-2 weeks)
clonazepam 0.25mg
diazepam 10mg
clonazepam 0.25mg
diazepam 5mg
diazepam 15mg40mg
Stage 7
(1-2 weeks)
Stop clonazepam
diazepam 10mg
clonazepam 0.25mg
diazepam 5mg
diazepam 15mg35mg
Stage 8
(1-2 weeks)
diazepam 10mgStop clonazepam
diazepam 5mg
diazepam 15mg30mg
Stage 9
(1-2 weeks)
diazepam 10mgdiazepam 2.5mgdiazepam 15mg27.5mg
Stage 10
(1-2 weeks)
diazepam 12mgStop diazepamdiazepam 15mg27mg
Stage 11
(1-2 weeks)
diazepam 10mg--diazepam 15mg25mg
Stage 12
(1-2 weeks)
diazepam 10mg--diazepam 14mg24mg
Stage 13
(1-2 weeks)
diazepam 10mg--diazepam 12mg22mg
Stage 14
(1-2 weeks)
diazepam 10mg--diazepam 10mg20mg
 

Back
Top