Quantcast

REP BALADE

Alexxxa2

Aktivan član
Poruka
1.011
E da, lepa ta manijakova pesma, ali mi se isto svidja i dry your eyes. Mnogo je jaka.
Nije neki rap, al moze da se kaze da je r'n'b. Manijak je odatle uzeo sample.

chorwat

Obećava
Poruka
67
Čudno, uvijek su me učili da je balada tužnog a elegija tragičnog sadržaja...
Da nisi pomiješao bajke i balade?
Nisam pomešao. Ali neću objasnjati sada što je balada... jer ne znam pravih reči na vašom jeziku :)
Ali ja sam mislio da pesme koje ne idu polako, koje mogu stvariti da zaplačeš, ne moraju imati reči koje govore o tužnim stvarima. Čak ne moraju imati uopšte reči.
:)

Vraćajući do teme... rep balade koje mi se još svidjaju:
CYA - "Idem samo pravo"
Edo Maajka - "Down"

thruo

Aktivan član
Poruka
1.545
Ja se izvinjavam, ali slabo slusham ovu vrstu muzike, tako da... :roll: Mislim da je CYA pravi naziv grupe, zar ne? Pardon... ;)
Da...

mislim... ako napišeš kao što si prvobitno napisao menja se smisao ceo... CIA je antikriminalistička organizacija i to ime ne bi bilo u skladu sa eksplicitnom sadržinom stihova koji su izašli iz pera ova tri "umetnika"...
Ime grupe znači i treba da znači - vidimo se! Napisano u slengu!

mir

Ethelwulf

Poznat
Poruka
7.345
bravo tricky :-P

hmmm da dodam spisku..

spider loc - cry and cry,
the roots feat erykah badu - you got me,
wu tang - on the strength, babies,
raekwon - north star,
swangin with Fat Pat (Fat Pat, HAWK, Trae,Young Jeezy, Tupac, Slim Thug) Tupakov deo je remiksovan iz pesme hail mary, prodje me jeza kad ga cujem :(

a ovi linkovi za youtube gore sto su postavljeni, sa mojim netom trebace mi 5 dana da mi to stream-uje tako da cu ostati u mraku sto se toga tice :lol:

Poruka
82
Ja obozavam reperske balade poput Moja jedina (Elitni odredi), Istina (Sha-Ila), Natasa i Mama (Deniro), Sekund,minut,sat, When I'm gone, Monckingbird, Stan i Toy solder od Eminema

Sta mislite o takvim pesmama.... Meni su bas super