REP BALADE

Čudno, uvijek su me učili da je balada tužnog a elegija tragičnog sadržaja...
Da nisi pomiješao bajke i balade?

Nisam pomešao. Ali neću objasnjati sada što je balada... jer ne znam pravih reči na vašom jeziku :)
Ali ja sam mislio da pesme koje ne idu polako, koje mogu stvariti da zaplačeš, ne moraju imati reči koje govore o tužnim stvarima. Čak ne moraju imati uopšte reči.
:)

Vraćajući do teme... rep balade koje mi se još svidjaju:
CYA - "Idem samo pravo"
Edo Maajka - "Down"
 
Ja se izvinjavam, ali slabo slusham ovu vrstu muzike, tako da... :roll: Mislim da je CYA pravi naziv grupe, zar ne? Pardon... ;)

Da...

mislim... ako napišeš kao što si prvobitno napisao menja se smisao ceo... CIA je antikriminalistička organizacija i to ime ne bi bilo u skladu sa eksplicitnom sadržinom stihova koji su izašli iz pera ova tri "umetnika"...
Ime grupe znači i treba da znači - vidimo se! Napisano u slengu!

mir
 
bravo tricky :-P

hmmm da dodam spisku..

spider loc - cry and cry,
the roots feat erykah badu - you got me,
wu tang - on the strength, babies,
raekwon - north star,
swangin with Fat Pat (Fat Pat, HAWK, Trae,Young Jeezy, Tupac, Slim Thug) Tupakov deo je remiksovan iz pesme hail mary, prodje me jeza kad ga cujem :(

a ovi linkovi za youtube gore sto su postavljeni, sa mojim netom trebace mi 5 dana da mi to stream-uje tako da cu ostati u mraku sto se toga tice :lol:
 
Ja obozavam reperske balade poput Moja jedina (Elitni odredi), Istina (Sha-Ila), Natasa i Mama (Deniro), Sekund,minut,sat, When I'm gone, Monckingbird, Stan i Toy solder od Eminema



Sta mislite o takvim pesmama.... Meni su bas super
 

Back
Top