Recite mojoj mami kako djetinjstvo utice na odraslu osobu

pa iz ovoga sto je kika napisala i meni deluje kao zlostavljanje i to vise psihicko, nego fizicko. fizicko se samo provlacilo. a cim ona pije antidepresive i ne moze da prevazidje to detinjstvo, znaci da na nju jeste uticalo psihicki.

Najviše me šokirala ona njena priča kad je uletila u sobu,i majka je nije pustila na pionirsko itd.,tu se jasno vidi da ovdje ne možemo pričati o normalnoj mamici.
 
pa da nije normalna - nije
ali rekoh već
ima 35 god. i još to vuče..
ne valja
ja sam odavno oprostila svojoj kevi mada ni deseti deo od ovog gore nisam doživela
(što ne znači da to ne bi bilo jednako strašno nekom ko nikad u životu nije pojeo batine ili sl.)
i to sam učinila zbog sebe a ne zato što mislim da je bila u pravu
pojela bi me sva ta zloba, mržnja, negativna energija
 
Najviše me šokirala ona njena priča kad je uletila u sobu,i majka je nije pustila na pionirsko itd.,tu se jasno vidi da ovdje ne možemo pričati o normalnoj mamici.

to sto se kreveljila na dete i imitirala je. i ono sutiranje u doope.

jos ako se doda stalno omalovazavanje i ostalo dobija se slika poremecene zene. a to sto se ocekuje da se zbog koje kakvih obzira ne iznese misljenje je druga stvar. mislim obziri...
 
pa da nije normalna - nije
ali rekoh već
ima 35 god. i još to vuče..
ne valja
ja sam odavno oprostila svojoj kevi mada ni deseti deo od ovog gore nisam doživela
(što ne znači da to ne bi bilo jednako strašno nekom ko nikad u životu nije pojeo batine ili sl.)
i to sam učinila zbog sebe a ne zato što mislim da je bila u pravu
pojela bi me sva ta zloba, mržnja, negativna energija
Pa to i ja pričam sve vrijeme,o oprostu...ali sam isto svjestan da se teško oprašta nekome ko uopšte ne pokazuje znake kajanja...to je velika borba sa sobom
 
Pa to i ja pričam sve vrijeme,o oprostu...ali sam isto svjestan da se teško oprašta nekome ko uopšte ne pokazuje znake kajanja...to je velika borba sa sobom

ali kikina mama se nikada nece pokajati, a kika to ocekuje, zeli. cak i da postoji svest o zlodelu, koji krivac ce priznati krivicu? lakse je sve gurnuti pod tepih.
njoj je jedino ostalo da batali majku i okrene se sebi. ako nema potrebu da se sa njom cuje i vidi ili joj pomaze, neka prestane. ako je taj kontakt povredjuje. koliko god surovo, ako je to nacin da sebe spase, neka se spasava.
 
to sto se kreveljila na dete i imitirala je. i ono sutiranje u doope.

jos ako se doda stalno omalovazavanje i ostalo dobija se slika poremecene zene. a to sto se ocekuje da se zbog koje kakvih obzira ne iznese misljenje je druga stvar. mislim obziri...

Verovatno sam ja taj koji nije najbolje skontao taj njen vapaj.Psiha je cudo,veoma kompleksna stvar,ljudi sve vise pucaju i to je cinjenica.Obzir u datom momentu je jedino sto to donekle moze zaustaviti.mada mozda ja gresim.
 
ali kikina mama se nikada nece pokajati, a kika to ocekuje, zeli. cak i da postoji svest o zlodelu, koji krivac ce priznati krivicu? lakse je sve gurnuti pod tepih.
njoj je jedino ostalo da batali majku i okrene se sebi. ako nema potrebu da se sa njom cuje i vidi ili joj pomaze, neka prestane. ako je taj kontakt povredjuje. koliko god surovo, ako je to nacin da sebe spase, neka se spasava.

Pa imaš ljudi koji se nekad zaista iskreno pokaju,što si tako skeptična...Ali ne savjetujem joj ja da je batali,nego nekako da nađe snage da "prežvače"to i da nastavi dalje,jbg ipak joj je keva:confused:
 
Verovatno sam ja taj koji nije najbolje skontao taj njen vapaj.Psiha je cudo,veoma kompleksna stvar,ljudi sve vise pucaju i to je cinjenica.Obzir u datom momentu je jedino sto to donekle moze zaustaviti.mada mozda ja gresim.

ne znam....po meni je bolje da se suoci sa istinom i prestane da ocekuje da ce se nesto promeniti. ako promene nema 35 godina...sumnjam da ce je biti. samo ce sebe da ukopava stalnim pokusajem da izmeni nesto sto se ne moze promeniti, niti se moze nadoknaditi odrasloj zeni.
 
Pa imaš ljudi koji se nekad zaista iskreno pokaju,što si tako skeptična...Ali ne savjetujem joj ja da je batali,nego nekako da nađe snage da "prežvače"to i da nastavi dalje,jbg ipak joj je keva:confused:

pa dobro, mozda se i pokaje nekada...a mozda kiki potrosi svoj zivot u pokusaju da dopre do majke i cuje od nje da se kaje. ja o tim rodbinskim vezama ne vodim puno racuna, jer mene samo ista krv ne moze vezati za nekoga. i smatram da je veca odgovornost na roditeljima, jer deca ne traze da se rode.
 
ne znam....po meni je bolje da se suoci sa istinom i prestane da ocekuje da ce se nesto promeniti. ako promene nema 35 godina...sumnjam da ce je biti. samo ce sebe da ukopava stalnim pokusajem da izmeni nesto sto se ne moze promeniti, niti se moze nadoknaditi odrasloj zeni.

Ovde se slazemo.I mislim da joj predstoji velika borba.Gledao sam ljude koji propadaju a steta je bila ogromna za svakog od njih.I najneverovatniji osecaj nemoci je kad bi sve uradio da pomognes a ne mozes nista da ucinis.Jer se psihologija ne uci za jedan dan pa ni za godinu.
 
pa dobro, mozda se i pokaje nekada...a mozda kiki potrosi svoj zivot u pokusaju da dopre do majke i cuje od nje da se kaje. ja o tim rodbinskim vezama ne vodim puno racuna, jer mene samo ista krv ne moze vezati za nekoga. i smatram da je veca odgovornost na roditeljima, jer deca ne traze da se rode.

Da sam na njenom mjestu ja bih joj dao onaj post iz teme da pročita,ko zna možda bi joj brže proradila savjest kad vidi napismeno sebe...i kako joj se ćerka osjeća..:confused:
 
***** mu mater ako je ne dotakne onaj post ne znam šta će,a možda ima beton umjesto srca u grudima...moguće da se i varam ali ja bi pokušao na sve načine da sam na njenom mjestu.

ko kaze da uopste ima neceg unutra?
zasto bi Kiika pokusala tako nesto? da bi promenila, ublazila, razotkrila neki novi svet ispod nepromenljivost zla koje traje svega 35 godina? da ce se taj neko trgnuti kada procita ovaj vapaj, koji inace nije dosada "videla"? priznati nekakvu svoju gresku "kad greska u stvari uopste ne postoji" osim jedne da decu takva uopste nije ni trebala da ima? da ce se sazaliti, priznati da ju je zivot ucinio tvrdom i losom majkom pa sada ona u stvari treba da trazi oprostaj od svoje kceri? i koliko uopste davanje i primanje oprostaja vise ima ikakvu snagu i veze? bojim se nikakvu. licno poruku mogu da dam samo postavljacici teme a majci ne bih bas nijednu...niti joj se moze oprostiti koliko god to ljudsko i moralno bilo, niti i pored najbolje volje covek jeste u stanju da to sebi moze ne da dozvoli, nego da priusti. ako je nesto vazno u ovoj nesreci, to je da Kiika izadje iz ovoga sa sto manje oziljaka iako ce je to boleti i svrbeti do kraja (necu reci cijeg jer moze delovati deprimirajuce). necu joj reci da treba da mrzi. necu joj reci da pravi nove pokusaje priblizavanja jer je ishod poznat i predvidljiv. necu joj reci da razume jer ovde nema mesta razumevanju. reci cu joj da pocne da voli sebe, i da ne postoji vise nijedan jedini razlog, makar se olicavao u nekom ko ti je dao zivot, da misli drugacije iako oseca drugacije. ne treba druga polovina zivota da joj oduzme sve ono sto joj je oduvek pripadalo....kakva god u sustini ona sama "losa" po sebi bila. i jos nesto...ako pronadje nekog, ukoliko vec nije,ko je spreman da provede zivot uz nju, ko je voli takvu kakva jeste, i stalno je ubedjuje u to...treba da mu veruje, da se drzi toga cvrsto. neke ljubavi se ne moraju kupovati, iako su se po logici stvari podrazumevane. i da ne treba da gubi vise svoju snagu na one koji nisu znali sta rade, pravdajuci se pred sobom ili drugima da je tako moralo. valjda sam umela da objasnim.

Zna ona to bato,ne treba joj post

tacno

takve se žene nikada ne kaju... kladim se da joj je mama lav u horoskopu. :lol:

koja god da je zivotinja u pitanju, ne kaje se :)
 
Ti želiš samo da ona prizna da te je to povredilo... da ona shvati šta je uradila i da joj tako naneseš bol. Da ti nju povrediš tako što će ona uvideti. Da dobije i ona svoju kaznu.
Frustrirana si, nesigurna u sebe, uplašena...
Nisu batine ništa koliko jedan preki pogled kada si ti bila ponosna na sebe.... šamari, kaiševi... ništa to nije u odnosu na poniženje... na to što nisi mogla da ispoljiš ono što jesi..
Mučiš se i čekaš, čekaš da padne, da je vidiš slomljenu, uplakanu, nikakvu... ne zbog nečeg petog, nego zbog tebe...
Ajmo sad u realnost.
Rat, beda, nestašica... koliko je godina imala kada te rodila?
Nestabilna ličnost sama po sebi... u sebe nesigurna... vidi svoje greške u tebi, vidi sebe.
Ne zna kako, problematičan muž. I ona je žrtva. I ona ima prava da mrzi. I da krivi. Isto kao i ti.
Ali ona nekako nije imala vremena sa 35 godina da lupa glavu i da se samosažaljeva. Imala je život, a ne diplome.
Ne pravdam je... niko nju ne može opravdati zato što nije bila jaka, zato što je bila nezrela. A ljudi sve praštaju. I sadizam i bahatost i zlobu. Samo slabosti ne praštaju.
Da te je tukla zato što je volela da te tuče, a ne zato što je bila uplašena i crv koji čeka da ga neko zgazi, ne bi je ovako čas mrzela čas volela. Distancirala bi se.
Ovako nju čas gledaš kao žrtvu, čas kao nasilnika. U jednom trenutku je pravdaš, u drugom je kriviš. Krivnja je lakša... lakše je nekoga koga voliš kriviti nego žaliti. Sažaljenje je najbolnije posle svega.
I onda joj govoriš i mrziš što ona neće da prizna da nije u pravu. Ne sme da prizna. Ti si joj dete, ti si joj sve. Voli te. Kako onda da prizna da nije u pravu, da je zbog svojih strahova tebe oštetila. I ti si slaba, samo na drugu stranu. Čim te to toliko grize. Odlučila si da ti to bude opravdanje da se ne boriš. Jeste to dobra podloga za slabost, ali je na kraju sve naša odluka.... ti živiš u uslovima kada bi mogla da se boriš, a ne da ideš linijom manjeg otpora...
Veruj mi, boli to nju i više nego što ti misliš... bar sam do tog zaključka došla na osnovu ovoga što si napisala. Svaki tvoj neuspeh ona povezuje sa tim. Svaku tvoju patnju. A svesna je da i ti povezuješ.
Isto tako... kada bi ona dobila svoju kaznu, kada bi ti dobila svoju pravdu i videla je sravnjenu sa zemljom zbog tvog bola... ni tad ne bi bila zadovoljna. Ti tražiš još i tad bi tražila još. Podsećala bi je svaki dan na to. Nikuda ne bi stigle.
To je odlika mizernih, povređenih i osvetoljubivih ljudi, a nedovoljno jakih da se okrenu i odu, jer je to najbolja osveta za sve.
A ta žena čak nije ni zaslužila osvetu... ni sažaljenje... zaslužila je kao i svi mi, zakopanu prošlost.
A ti i dalje tražiš njenu potvrdu, i dalje tražiš da te prizna.... zato i jesi toliko besna.
Potvrda od takvih ljudi se teško dobija. Često se plaše da će nešto izbaksuzirati ako ti je daju, pre nego što počnu da se nadaju oni se sete razočarenja. Oni ne umeju. To je tačno. Ne treba ih zbog toga žaliti, ali treba biti monstrum isti kao i oni pa doći po naplatu onoga što mislimo da nam duguju.
 
Poslednja izmena:
Pa to i ja pričam sve vrijeme,o oprostu...ali sam isto svjestan da se teško oprašta nekome ko uopšte ne pokazuje znake kajanja...to je velika borba sa sobom

oprostiti u smislu pustiti
rekoh već da će joj ta gorčina doći glave, ako već i nije
i nije lako, ne postoji dugme za to
ja sam skontala na vreme

- - - - - - - - - -

ali kikina mama se nikada nece pokajati, a kika to ocekuje, zeli. cak i da postoji svest o zlodelu, koji krivac ce priznati krivicu? lakse je sve gurnuti pod tepih.
njoj je jedino ostalo da batali majku i okrene se sebi. ako nema potrebu da se sa njom cuje i vidi ili joj pomaze, neka prestane. ako je taj kontakt povredjuje. koliko god surovo, ako je to nacin da sebe spase, neka se spasava.

da ide dalje..
da
 

Back
Top