Razvod i deca

Razumem po kom osnovu sam sebična.
Ne razumem po kom osnovu treba bilo koje dete da bude učesnik u svemu tome.
Па управо кажем, не треба. Као што например нисам требао ја или било које дете овог света. Веруј ми, где нема неке љубави и слоге међу родитељима то се неће одразити ни на децу. Једноставно.
 
Razumem po kom osnovu sam sebična.
Ne razumem po kom osnovu treba bilo koje dete da bude učesnik u svemu tome.
Pa nece biti ucesnik u svadji zato je razlaz bolje resenje,sigurno je nekad bila tuzna i plakala za sitnicu pa to boli,zamisli kako bi bilo za tako krupne stvari koje ostavljaju traume,veruj da je bolje odvojeno jer verovatno odavno nemaju blizak odnos koji bi dete pamtilo kasnije
 
И да се разиђу, а навијамо да се то не деси јелте, није смак света. Битно је како ће ствари након тога да поставе донекле на место. А ни ми, а поготово ти ту не можеш да утичеш. Биће шта бити мора, иде живот даље.
 
Јел тај неспоразум настао нагло или су односи постепено почели да постају проблематични током времена?

Не могу да створим слику о којој врсти међусобних проблема је реч у конкретном случају.
 
Јел тај неспоразум настао нагло или су односи постепено почели да постају проблематични током времена?

Не могу да створим слику о којој врсти међусобних проблема је реч у конкретном случају.
Totalno nebitno za svet oko njih,dal su se daljili vremenom ili u sekundi zavrsili
 
Ovih dana slušam kako ne mogu da se više gledaju, ogadili su se jedno drugom, previše se svađaju, upućuju gadne (neosnovane) reči jedno drugom, i samo je još razvod neka razumna odluka.
Mislim o mojoj sestričini i gledam svoj život. Ja joj to ne želim! Počela sam da joj pišem Novogodišnju čestitku, i ne mogu da je završim. Želim joj da raste uz oba roditelja, veselo, a ono... izgleda da je ostalo samo da neko nekog ubije-bez ikakvog realnog razloga.
Bože, jak si, pomozi!
7 godina su se vodali pre braka i bili idealni, idealan par u gradu, nema ko nije poželeo da ima to... i sad ispade da ne mogu jedno drugo da gledaju više nakon tri godine zajedničkog života. Prelepi mladi ljudi, nikad više neće biti mladi i tako lepi, ali boli me uvo za njih. Šta će sa detetom da urade?
Otimaće se o njega, majka će loše o ocu, otac loše o majci... detetu će da sruše život, a ništa nije krivo!
Kako se postaviti u jednoj ovakvoj situaciji?
Rekla sam im sestrinski da se udalje na neko vreme, da se malo "odmore" jedno od drugog.
:rida::rida::rida:
Not another Samsonight, please!
Iz svog braka, mogu da zakljucim da najvise zavisi od muskarca...
 
Ovih dana slušam kako ne mogu da se više gledaju, ogadili su se jedno drugom, previše se svađaju, upućuju gadne (neosnovane) reči jedno drugom, i samo je još razvod neka razumna odluka.
Mislim o mojoj sestričini i gledam svoj život. Ja joj to ne želim! Počela sam da joj pišem Novogodišnju čestitku, i ne mogu da je završim. Želim joj da raste uz oba roditelja, veselo, a ono... izgleda da je ostalo samo da neko nekog ubije-bez ikakvog realnog razloga.
Bože, jak si, pomozi!
7 godina su se vodali pre braka i bili idealni, idealan par u gradu, nema ko nije poželeo da ima to... i sad ispade da ne mogu jedno drugo da gledaju više nakon tri godine zajedničkog života. Prelepi mladi ljudi, nikad više neće biti mladi i tako lepi, ali boli me uvo za njih. Šta će sa detetom da urade?
Otimaće se o njega, majka će loše o ocu, otac loše o majci... detetu će da sruše život, a ništa nije krivo!
Kako se postaviti u jednoj ovakvoj situaciji?
Rekla sam im sestrinski da se udalje na neko vreme, da se malo "odmore" jedno od drugog.
:rida::rida::rida:
Not another Samsonight, please!
primecujem da je ovakvo finale veza, uglavnom kod onih parova koji su pre braka dosta dugo bili zajedno.........tacnije, kako bi reko nas narod, usli su u brak neizivljeni. 7 godina provesti sa jednim partnerom u cvetu mladosti, ne ispitati sebe u odnosu na razlicite partnere, dovodi do toga da, to sto nismo proziveli, kad-tad dodje na "naplatu", cesto, nazalost, kada smo vec formirali porodicu.
Vazno je u tom slucaju znati sta je razlog netrpeljivosti. Najlakse je resiti problem ako je samo seks u pitanju (taj problem se moze danas resiti na vise nacina a da sacuvamo porodicu i kako-tako, ugodan zajednicki zivot sa partnerom), ali ako su emocije u pitanju, zelja za kompletnom promenom partnera, tu nema spasa, razvod je neminovan.
 
Ovih dana slušam kako ne mogu da se više gledaju, ogadili su se jedno drugom, previše se svađaju, upućuju gadne (neosnovane) reči jedno drugom, i samo je još razvod neka razumna odluka.
Mislim o mojoj sestričini i gledam svoj život. Ja joj to ne želim! Počela sam da joj pišem Novogodišnju čestitku, i ne mogu da je završim. Želim joj da raste uz oba roditelja, veselo, a ono... izgleda da je ostalo samo da neko nekog ubije-bez ikakvog realnog razloga.
Bože, jak si, pomozi!
7 godina su se vodali pre braka i bili idealni, idealan par u gradu, nema ko nije poželeo da ima to... i sad ispade da ne mogu jedno drugo da gledaju više nakon tri godine zajedničkog života. Prelepi mladi ljudi, nikad više neće biti mladi i tako lepi, ali boli me uvo za njih. Šta će sa detetom da urade?
Otimaće se o njega, majka će loše o ocu, otac loše o majci... detetu će da sruše život, a ništa nije krivo!
Kako se postaviti u jednoj ovakvoj situaciji?
Rekla sam im sestrinski da se udalje na neko vreme, da se malo "odmore" jedno od drugog.
:rida::rida::rida:
Not another Samsonight, please!
Razvod je i najbolje rijesenje za djecu. Djeca ne treba da odrastaju u ruznoj atmosferi.
 
Ako hoćeš da im pomogneš, razgovaraj sa svakim ponaosob.
Predloži im odlazak kod porodičnog terapeuta u savetovalište.
To ima državno.
Ti psiholozi su iskusni i obučeni da povedu razgovor sa parovima i da makar ugase požare između njih i pomognu im da shvate u čemu je problem. Bez uticaja na njihove odluke o daljem zajedničkom životu.
 
Ok, tetka si, ali nisi majka i ne mozes da ti odlucujes sta je za malu najbolje.
Previse si sebi dala "zastitnicki faktor" ali zanemarila
deo gde to dete koje obozavas (iako nije tvoje) ne mozes nikad
Sacuvati od sveg zla u zivotu koje je ceka.

Romantizovala si zivot a nemas dovoljno snage i mogucnosti da zastitis sve koje volis. Na prvom mestu sebe.

Zivi svoj zivot i ne mesaj se u njihovu "idealnu ljubav koja je preko noci pukla" ako ti ne traze pomoc/savet.


p.s. nijedna veza ne puca preko noci to si valjda naucila do sada
 

Back
Top