Razveden od žene - razveden od dece

Nije difinisano. Pogledaj naslov teme, procitaj pazljivo pa se vrati, vise puta ako treba.

Moj kometar I te kako ima veze jer se odnosi na razlog I posledice koje otac ima jer po automatizmu I zakonu "gubi" decu I mora da se prilagodjava kako majka kaze....

Apsolutno je definisano već u prvoj rečenici, tako da molim te da se više ne ubeđujemo.

To što ti uopštavanjem pokušavaš da opravdaš neodgovorne očeve i skreneš priču u smeru odgovornosti majke (za nešto što uopšte nije njena odgovornost) je ili tvoje nerazumevanje teme ili pokušaj da istu kao i tuđa iskustva obezvrediš.
 
Apsolutno je definisano već u prvoj rečenici, tako da molim te da se više ne ubeđujemo.

To što ti uopštavanjem pokušavaš da opravdaš neodgovorne očeve i skreneš priču u smeru odgovornosti majke (za nešto što uopšte nije njena odgovornost) je ili tvoje nerazumevanje teme ili pokušaj da istu kao i tuđa iskustva obezvrediš.
Nema ti sta mene da ubedjujes kada nisi u pravu...

Da ti pomognem da razumes....

Prva recenica glasi " Znamo svi da jedan veći procenat muškaraca,kada se razvede, distancira se od svoje dece. " Dakle sve ono sto sam napisao i te kako ima veze, Jasno kao dan i noc, samo sto ti neces da se potrudis da razumes...

Ko pokusava, ja sam rekao svoje misljenje, to sto se tebi ne dopada mene nimalo ne tangira.
Kako nije njena odgovornost, o cemu ti pricas? Kada se roditelji razvedu/razidju DUZNOST je oba roditelja da deci pruze sve sto mogu a ne da jedan rodtelj sabotira. Ja govorim iz svog iskustva tako da me mani demagogije.

Reci mi da je realnost drugacija, da otac po automatizmu dobija dete a majka mora da se bori da ga vidja, placa ocu pare, tuzi oca za vidjanje..... jel bi stvari bile drugacije?
 
Ko pokusava, ja sam rekao svoje misljenje, to sto se tebi ne dopada mene nimalo ne tangira.
Kako nije njena odgovornost, o cemu ti pricas? Kada se roditelji razvedu/razidju DUZNOST je oba roditelja da deci pruze sve sto mogu a ne da jedan rodtelj sabotira. Ja govorim iz svog iskustva tako da me mani demagogije.

Reci mi da je realnost drugacija, da otac po automatizmu dobija dete a majka mora da se bori da ga vidja, placa ocu pare, tuzi oca za vidjanje..... jel bi stvari bile drugacije?
Većinu ne sabotiraju bivše žene,već oni pokažu nezainteresovanost i neodgovornost,a vade se na kao neke opstrukcije,da se opravdaju u očima drugih.
 
Ali tvoje mišljenje nije stav na ovu nego na neku drugu temu.

Ovde su tema neodgovorni očevi.

Žene koje brane očevima da viđaju decu su druga tema.

Hajde ne pravi se nevešt.
Opet netacno, ta nezainteresovanost proizilazi iz toga da ih bivse ogranicavaju I to u vezi likom broju slucajeva.

Tako da je i te kako vezano za ovu temu. Ako otac moze da svidja dete samo dva puta u dve nedelje onda to jeste problem koji je zakon prouzokovao, ako zena ode van grada ili se odseli par stotina km kako onda otac moze redovno da odrzava kontakt, kako recimo moze da uspava dete, radi sa njim domaci, vodi na treninge....

Nisi mi ogdovorila, dal bi sutacija bila ista/slicna da otac dobija dete po automatizmu?
 
Opet netacno, ta nezainteresovanost proizilazi iz toga da ih bivse ogranicavaju I to u vezi likom broju slucajeva.

Tako da je i te kako vezano za ovu temu. Ako otac moze da svidja dete samo dva puta u dve nedelje onda to jeste problem koji je zakon prouzokovao, ako zena ode van grada ili se odseli par stotina km kako onda otac moze redovno da odrzava kontakt, kako recimo moze da uspava dete, radi sa njim domaci, vodi na treninge....

Nisi mi ogdovorila, dal bi sutacija bila ista/slicna da otac dobija dete po automatizmu?
Eno ti tema otvorena.
 
Opet netacno, ta nezainteresovanost proizilazi iz toga da ih bivse ogranicavaju I to u vezi likom broju slucajeva.

Tako da je i te kako vezano za ovu temu. Ako otac moze da svidja dete samo dva puta u dve nedelje onda to jeste problem koji je zakon prouzokovao, ako zena ode van grada ili se odseli par stotina km kako onda otac moze redovno da odrzava kontakt, kako recimo moze da uspava dete, radi sa njim domaci, vodi na treninge....

Nisi mi ogdovorila, dal bi sutacija bila ista/slicna da otac dobija dete po automatizmu?

Ja rekoh da uopštavaš i pravdaš neodgovorne očeve i to si upravo dokazao.

A ja ne bih više da uništavam ovu temu besmislenim raspravama.
 
Znamo svi da jedan veći procenat muškaraca,kada se razvede, distancira se od svoje dece. U početku možda i održava neki kontakt,sa vremenom to jenjava,da bi se svelo na nekoliko susreta godišnje ili bi potpuno prestalo.
Neretko se isto dešava da takav "otac", kada ostari ili oboli, iznenada se seti da ima decu. Obično očekuje da ga deca tada neguju ili materijalno pomognu i vrlo često naiđe na zid,kao reakciju dece.

Da li smatrate da je okretanje leđa takvom ocu u starosti/bolesti opravdano ?
Da li je opraštanje takvom ocu u redu ?
Da li smatrate da,ako je otac plaćao alimentaciju ali nije viđao decu, možemo reći da je dobar otac ?


Ista pitanja važe i kada je takav slučaj sa majkom dece.
Losa osoba ne uspe sa decom da izgradi normalan odnos... Iskljucivo je krivica roditelja to sto su deca hladna prema njima... Na kraju kada takav roditelj ostari njegova pokvarenost se iz samozivosti dok je bio zdrav i mlad, pretoci u sujetu, ljubomoru kad je nemocan i star...
Sto se tice placanja alimentacije i davanja dovoljno novca za zivot deteta, tu je vec stvar malo drugacija. Ako to radi onda on ipak oseca potrebu za tim, sto je veoma dobro...Pritom i zna da ne ume ili ne moze da ostvari pravi odnos roditelj, dete, ali ima svest da treba da se brine na odredjen nacin...Za mene je to mnogo bolja varijanta od roditelja koji su sa decom i svim svojim losim i nepodnosljivim osobinama.. Mada i u tom slucaju je pozitivno ako deca imaju razumevanja iako ne moraju....
 
Ja sam čula za takve slučajeve, to se obično dešava kada nađe novu ženu ili osobu za vezu, ili ako još ima decu u drugoj vezi.
Ali verujem da je to retko među odgovornim ljudima, skoro nemoguće.

Da se to ne bi desilo, najbolje bi bilo ako je moguće da razvedeni roditelji žive blizu, da bi deca mogla redovno da posećuju oca ako žive sa majkom. U tom smislu, važno je i na sudu da se definiše često viđanje, osim svakog drugog vikenda da bude i preko nedelje. , Međutim, tu ima dosta problema. Recimo, neki očevi ne žele dete u to vreme da vode na treninge, dodatnu nastavu, a majka je recimo upisala dete svakog radnog dana na nešto. Onda se zatežu oko toga. On želi da to vreme provede drugačije, a dete ima muzičku školu, na primer. Od takvih nesuglasica često se odustane od viđanja i ostavlja za vikende, koje opet neki ne žele da iskoriste jer imaju vreme za druge stvari. Prema našem zakonu, osoba koja viđa dete nije u obavezi i da viđa, tj ne snosi se nikakva kazna za to. Odgovoran je samo staratelj iako drugi ima roditeljsko pravo.

Naravno da se retko dodeljuje zajendičko starateljstvo. To je zato što se osobe već ne slažu. Zajedničko postoji samo ako organ starateljstva proceni da se roditelji inače slažu (na primer, našli su druge partnere, ne slažu se u sexu, a inače su dobri kao prijatelji, što je retko) i onda će moći zajednički da donose odluke u dobrom interesu za dete. Ukoliko su se svađali pa je zato došlo do razvoda, nema šanse da bude zajendičko starateljstvo jer se svađe nastavljaju.. itd
 
Znamo svi da jedan veći procenat muškaraca,kada se razvede, distancira se od svoje dece. U početku možda i održava neki kontakt,sa vremenom to jenjava,da bi se svelo na nekoliko susreta godišnje ili bi potpuno prestalo.
Neretko se isto dešava da takav "otac", kada ostari ili oboli, iznenada se seti da ima decu. Obično očekuje da ga deca tada neguju ili materijalno pomognu i vrlo često naiđe na zid,kao reakciju dece.

Da li smatrate da je okretanje leđa takvom ocu u starosti/bolesti opravdano ?
Da li je opraštanje takvom ocu u redu ?
Da li smatrate da,ako je otac plaćao alimentaciju ali nije viđao decu, možemo reći da je dobar otac ?


Ista pitanja važe i kada je takav slučaj sa majkom dece.
Teška tema i teška pitanja. Verujem da svaki pojedinac može različito da odgovori, a da se opet nađe opravdanje za svaki odgovor.
Jedno je sigurno - kada stvoriš život, bilo da si majka ili otac, dužan si da se staraš o tom životu. Bilo da se desi razvod, bolest ili zgoditak ili prevara, ili šta već. Jer, deca nisu tražila da se rode.
Zbog toga, smatram da je legitimno da deca, koja nisu imala od roditelja ono što je trebalo da im bude pruženo, da zatvore svoja vrata.

I da, alimentacija jeste bitna, ali svi znamo da je roditeljstvo mnogo više od toga; prisustvo, usmeravanje, ljubav.
 

Back
Top