Разлог за развод брака

Разлози за развод


  • Ukupno glasova
    45
  • Anketa je zatvorena .
Slazem se
Veza kojoj se ne isprece izazovi i koja ne uspeva da ih resi, prevazidje i iz njih nesto novo ne nauci, umire
Po pravilu iz izazova koji se rese radja se jedan novi kvalitet veze, a osnovno jew da ljudi razgovaraju, da se svadjaju, mire, da RAZGOVARAJU O SVEMU

Uvek ima tema o kojima ne zelimo da pricamo, ali ih treba vremenom stavljati na dnevni red, kada sazre, kao sto se detetu neke stvari same otkrivaju
Dugo zajednicko putovanje koje moze biti neverovatno uzbudljivo i dirljivo, ako to oboje zele
 
A kako bi to da imas srecan brak i zajednicu a da stalno ne radis na tome?
Isto se odnosi i na ljubav?

Kako to moze da opstane ako se svesno ne ulazete zajedno i zajedno pricate o svemu?
Kako?

..tako shto NESVESNO ulazemo zajedno..
..zato shto se volimo i imamo iste motive, o kojima nikada nismo imali potrebe da prichamo..
..i ti motivi nashe zivote vode ka neraskidivom preplitanju i dopunjavanju..

..mislim, SVESNO, DOGOVORNO, KOMPROMISNO RADITI NA ZAJEDNICHKOM CILJU.. :roll:
..ovo je poslovni ugovor sa klauzulom o odgovornosti, a ne ljubav..
 
..forum, posao i ruchak nemaju veze sa ljubavlju..

..dete se odgaja nenamerno, nesvesno, mnogo vishe nego namerno i svesno..
..to bi ti najbolje objasnile one mame i tate
koje decu SVESNO vaspitavaju jedan sat dnevno,
primenjujuci ono shto su nauchile o tome,
a ostatak vremena su..ono shto jesu.. :roll:
..tako bi neki i ljubav, brak - SVESNO da odrzavaju s vremena na vreme,
kad stignu da se pozabave time ili kad pochne da shkripi,
sve primenjujuci mudre savete, prochitane ili dobijene iz prve ruke.. :roll:
 
Nisam sigurna da razumem...hoćeš reći da ne analiziraš svoj brak...već ga shvataš zdravo za gotovo?

..naravno da ga analiziram.. :)
..i naravno da se ne ponasham(o) beslovesno..
..ali je bilo svega nekoliko momenata u nashem 14 godina dugom braku
kada smo morali da svesno korigujemo neshto..
..stanemo, razgovaramo, odredimo prioritete, nadjemo kompromis - izborimo se..
..ako bih to radila neprekidno - onda bih mogla da budem udata za bilo koga.. :)
..lepo je i ohrabrujuce, kad zastanesh i pogledash unazad - a problema nema..
..a ti nisi nishta namerno chinio da tako bude - jednostavno ste takvi: kompatibilni..
 
Cekajte, ne shvatam: ljubav ce sama od sebe prevazici sve probleme????? Onda blago tebi november, nemate ozbiljnih problema.

Tako je bar po mom misljenju - kad dodju teska vremena i problemi dobiju svoj tok, tesko da ce ih ljubav sama od sebe prevazici, naprotiv, mislim da ce oni samleti ljubav ako je ti SVESNO ne sacuvas.
 
Ako prestane ljubav (nemas najvazniju kategoriju?).
Ako prestane strast (ako se ljudi vole a nema vise strasti medju njima onda je to prijateljstvo a ne brak) ili ako pocnu problemi u seksu. U seksu se najbolje vidi u kom je stanju veza, tu nema foliranja.
Ako se partneri "prerastu" - jedan se menja, napreduje a drugi stoji u mestu. Ili se oboje menjaju ali nekompatibilno.
Prevara - ovo zavisi od odnosa. Nekom je ovo kraj jer je takva osoba. Meni bi bio jer znam sebe i sta to znaci a znam i muza i sta bi njemu ovo znacilo. Kad nestane postovanje prema toj osobi sa kojom smo i kad nam nije bitno hocemo li je povrediti, kraj je blizu.
Ne pravim razliku izmedju "samo seksa" i emotivne prevare.
Bilo koja vrsta nasilja - fizickog, verbalnog...itd. (nemas ni ovo?)

Ogromne razlike u karakteru i odnos prema parama - to se vidi pre braka, makar bi trebalo.
Sve ostalo iz ankete, o tome moze da se razgovara, moze da se popravlja, tu mogu da postoje kompromisi. A i te stvari mogu da zavise od nas, znaci, imamo i mi udela u tome.
 
ne znam...u braku sam 20 godina, ali mi mnogo smeta što neke stvari moram potpuno sama da radim i sa tim sama da se borim...ne zato što je mm divljak, nego zato što sam tako od početka radila, pa sad...ko mi je kriv, je l'?
i kad mu kažem šta mi smeta - ne vredi. ipak, ne bih se razvela nikad (nikad ne reci nikad) jer nema drugog čoveka s kojim bih ovako mogla da živim.
naime, i pored svega - ja sam ja. samo sa njim.
 
ne znam...u braku sam 20 godina, ali mi mnogo smeta što neke stvari moram potpuno sama da radim i sa tim sama da se borim...ne zato što je mm divljak, nego zato što sam tako od početka radila, pa sad...ko mi je kriv, je l'?
i kad mu kažem šta mi smeta - ne vredi. ipak, ne bih se razvela nikad (nikad ne reci nikad) jer nema drugog čoveka s kojim bih ovako mogla da živim.
naime, i pored svega - ja sam ja. samo sa njim.

:eek:...a ne možeš sama?
Ne razumem...
 
Шта су по Вашем мишљењу добри разлози за развод брака?

Наравно, тешко да бих могла да се сетим свих могућих разлога...у анкети сам ставила неке за које знам да су често узрок развода.

Можете гласати за више опција.

Па...све од наведеног може да буде разлог, али и не мора...:confused:

Ја бих рекла овако: основни разлог је ХРОНИЧНО НЕЗАДОВОЉСТВО БРАКОМ, а сам повод и није толико битан....:(
 
:eek:...a ne možeš sama?
Ne razumem...
ne mogu sama da rešavam neke probleme. na primer, gde su potrebni i otac i majka....on smatra da će sve to da se reši samo od sebe, a ja ne.... i tako....
ili, ako je frka s parama, treba nešto da se plati do određenog datuma - on kulira a ja se žderem....
shvataš sad? to moram sama, jer njemu to nije bitno.
 
Реално гледано, брак из љубави је категорија новог времена.
Још су се наше баке удавале по договору очева.

Међутим, тад је и време било другачије.
Породица је била на пијадесталу, вредности су биле другачије, а данас се људи уче ( кроз медије, нове трендове ) да буду себични и егоистични и свако мисли да има право на све, а брак то не трпи.
Самим тим је и број развода повећен.
Зато данас, љубав јесте највећи и једини прави гарант.
Све остало је слабо у поређењу с љубављу.

Слажем се са првим пасусом, и баш због тога се не слажем са другим.

Људи тада НИСУ ИМАЛИ ИЗБОРА, нарочито жене! Развод као опција за жену није ни постојао!!! То не значи да су сви бракови били добри, складни, пуни љубави и поштовања - то само значи да су људи били приморани да живе заједно, ма како се слагали.

Оно што је било можда лакше у некадашњем функционисању брака је то што су поделе улога биле врло јасне, што се тачно знало шта је чија надлежност и која су чија права и могућности - тако да није долазило до неких неспоразума које данас постоје.
 

Back
Top