Разлог за развод брака

Разлози за развод


  • Ukupno glasova
    45
  • Anketa je zatvorena .
Шта су по Вашем мишљењу добри разлози за развод брака?

Наравно, тешко да бих могла да се сетим свих могућих разлога...у анкети сам ставила неке за које знам да су често узрок развода.

Можете гласати за више опција.



Ja sam se razvela zbog svog ličnog nezadovoljstva brakom, partnerom i našim odnosom .... Shvatila sam da na neki način stagniram, da nam brak ulazi u žabokrečinu, da nam je oslabila komuniakcija, sex više nije bio interesantan ...... a onda sam se jednog jutra probudila i pored svega navedenog, shvatila i da ga više ne volim - to mi je bio jasan znak da u braku nemam više šta da tražim.
 
Iako sam glasala za dugorocnu prevaru, svi ovi razlozi su ok za razvod, ali po meni najbolji razlog je onaj kada osetis dugotrajnu monotoniju, kada pocnes da ga gledas kao namestaj po kuci, kada te sve nervira ili jos gore ravnodusna postanes na sve sto kaze, uradi ... Mozda ce sad neko reci, pa to je brak, zivot, bla bla ... ali ja stvarno ne zelim prazan zivot, bez uzbudjenja ... kakve nazalost mnoge zene srednjih godina imaju danas u Srbiji!
 
Ја сам се шокнула кад сам сконтала да у окружењу имам више средовечних парова који живе заједно, а као да нису у браку: не спавају у истој соби, свако има свој новац који се не дели са оним другим, договори се праве само у нужди......не бих да судим, али мени је то страшно.
 
O bracnoj monotoniji: svaki odnos, bez obzira koliko se zasnivao na ljubavi, ce uci u monotoniju i zabokrecinu onoga trena kad dvoje pocnu da uzimaju onog drugog zdravo za gotovo, kad prestanu da se trude (i jedno i drugo) da od svog zivota naprave ono kakvim zele da on bude, kad pocnu da cute dok obavljaju sve one dosadne stvari koje cine svaki dan. Gledam u dosta brakova oko sebe i ne mogu se otrgnuti utisku da je vecina njih u krizi i zabokrecini ali da se ne razvode. Da li je razlog sto je opste - drustveno shvatanje braka kao institucije dovelo do toga da se brak odrzava samo zato sto je brak, pri cemu se oni koji ga cine potpuno apstrahuju kao "muz" i "zena" svako sa svojim "ulogama". A sadrzina samih uloga ... pa recimo da vise nema veze sa ljubavlju i zajednickim zivotom kao institucijom, jer svako zivi svoj zivot kao da onaj drugi partner u braku ne postoji. Tako da sporadicne ili dugotrajne prevare jednostavno tu vise nisu tema.

Ono sto sam dakle, htela reci, i smorila do besvesti, je da su ljubav, partnerski odnos, uvazavanje zelja druge strane, svakodnevni trud i postovanje ono sto cini brak. Kad prestanemo da zelimo da zivimo zajedno vreme je da se rastajemo
 
Već duže vreme je bila loša komunikacija...bilo je tu još nekih stvari...nije bilo prevare,pomagao mi je u kućnim poslovima,sex odličan...ali nezadovoljstvo je uvek bilo prisutno...shvatila sam da je ljubav prestala,pa onda ni sve ono dobro nije bilo dovoljno da ostanem u tom braku.
Сад ћу ја к'о Перица, ти си разведена?
И НаташаНаташа?

А ја сам , на неки волшебан начин, из ваших постова сконтала да сте у неким баш срећним браковима. Како ли ми се то десило?:D;)
 
Ne postoji ni za šta u životu univerzalni recept,pa tako ni za brak...treba se max truditi da sve što radiš radiš iz sve snage i iz srca...nekima je bilo čudno kada sam rekla da se razvodim i rečenice tipa: pa,šta ti fali,ima i gorih brakova,pa ljudi trpe...su me samo učvrstile u ovoj odluci...
Idealno ne postoji...ali se ne zadovoljavam ni nekim osrednjim životom...jer ako ja nisam zadovoljna,to se i te kako odražava na okolinu....naročito na decu...a ostati u lošem braku samo zbog dece je najveća ljudska glupost...jer upravo deca tu najviše ispaštaju...
ps...odlična tema.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Шта су по Вашем мишљењу добри разлози за развод брака?

Наравно, тешко да бих могла да се сетим свих могућих разлога...у анкети сам ставила неке за које знам да су често узрок развода.

Можете гласати за више опција.

Ovo sto si navela uopste ne moraju biti razlozi i nisam glasala
Uska ti je anketa ma kako ti mislila da si sve obuhvatila

Mirabel je to lepo rekla, a ja ne bih bas umela da ti kazem sta to tacno znacim ali to bi bilo onda kada me izneveri i pretpostavljam kada ja njega izneverim
Sta je to konkretno to zaista zavisi od veze do veze
 
Наравно, тешко да бих могла да се сетим свих могућих разлога...у анкети сам ставила неке за које знам да су често узрок развода.

Љупка, види шта сам написала.;)
Ма наравно да не морају то бити разлози развода брака, умеју људи да се разведу и због тога што не могу да се договоре ко ће спавати на левој, а ко на десној страни кревета.;):)

Шалим се мало...циљ ми и јесте да чујем шта би сваког појединачно могло навести на тај потез...а у анкету су уврштени најчешћи разлози, не и обавезни.;)
 
Сад ћу ја к'о Перица, ти си разведена?
И НаташаНаташа?

А ја сам , на неки волшебан начин, из ваших постова сконтала да сте у неким баш срећним браковима. Како ли ми се то десило?:D;)

U toku je razvod...znači samo formalno sam još u braku...

U nekim postovima sam možda navela dobre stvari,recimo pomoć u kućnim poslovima...pomoć oko dece...sve to stoji...mada se sada dosta toga promenilo...ali možda meni ipak treba nešto više,možda jesam sebična,ne znam.

Bilo je tu i psihičke torture,ljubomore,ma svega...pa malo,po malo,ne možeš više da životariš,trgneš se...jer ti lepi trenutci su u senci svega lošeg što sam od njega doživela...kliknulo mi je onda kada sam shvatila da ga ne volim...mada sam pokušavala da ga ostavim i dok je bilo ljubavi...ali sam uvek nalazila neka opravdanja.
 
Kada nema ljubavi...nema ni braka..sve ostalo,navedeno u anketi se može manje-više...preboleti.

Mnogi ljudi su skloni da misle da brak cine druge stvari, ali vracam se na ono o cemu sam i ranije pricala
Za srecnu vezu ljubav je neophodna, a materijalna nezavisnost pozeljna, ali ne i neophodna

Meni je jedina moguca opcija brak iz ljubavi
Ima jako puno parova koji sklope brak iz interesa i takvi brakovi takodje opstaju
U kakvom ce braku neko biti zavisi od njega samog
A ima i ljudi koji prozive ceo vek u braku a da nisu ni svesni da se ne vole, i da tavore ziveci lazni zivot
Ima i onih koji su svesni, pa opet ostaju u braku iz raznoraznih razloga
Tako da neka generalizacija u ovom smislu je nemoguca
 
Iako sam glasala za dugorocnu prevaru, svi ovi razlozi su ok za razvod, ali po meni najbolji razlog je onaj kada osetis dugotrajnu monotoniju, kada pocnes da ga gledas kao namestaj po kuci, kada te sve nervira ili jos gore ravnodusna postanes na sve sto kaze, uradi ... Mozda ce sad neko reci, pa to je brak, zivot, bla bla ... ali ja stvarno ne zelim prazan zivot, bez uzbudjenja ... kakve nazalost mnoge zene srednjih godina imaju danas u Srbiji!

Takođe...u svakom braku postoje krize,prolazne...ali ako stvari odu previše daleko,postanu dugoročni problem...treba prekinuti.
 
Имам другарицу која је била у седмогодишњој вези...супер су се контали...венчали се и дошла је беба...након пола године су пукли...испоставило се да су пар који не уме да подноси одговорност већих размера.
 
Mnogi ljudi su skloni da misle da brak cine druge stvari, ali vracam se na ono o cemu sam i ranije pricala
Za srecnu vezu ljubav je neophodna, a materijalna nezavisnost pozeljna, ali ne i neophodna

Meni je jedina moguca opcija brak iz ljubavi
Ima jako puno parova koji sklope brak iz interesa i takvi brakovi takodje opstaju
U kakvom ce braku neko biti zavisi od njega samog
A ima i ljudi koji prozive ceo vek u braku a da nisu ni svesni da se ne vole, i da tavore ziveci lazni zivot
Ima i onih koji su svesni, pa opet ostaju u braku iz raznoraznih razloga
Tako da neka generalizacija u ovom smislu je nemoguca

To je zbog toga što se ljudi plaše da zavire malo dublje u sebe,da analiziraju svoj život,jer,pobogu,može tu svašta da ispliva...to je bežanje od stvarnosti...pa guraju dan za danm,kako-tako...meni to nije dovoljno...nije dovoljna ni samo ljubav,ali je neophodna,između ostalog...
 
..a ima i onih koji posle velikih,burnih, osveshcujucih i neprezaljenih ljubavi
ulete u drushtveno-korisnu instituciju svesnog reciprochnog uzimanja i davanja,
pa josh ako su naleteli na osobu slichnih motiva
prozive ceo vek zadovoljno i produktivno
radjajuci i podizuci potomke,
stvarajuci materijalno za sebe i njih,
praveci jasne i svimaodgovarajuce kompromise,
bez zadnjih namera, bez oshtecenih strana
vracajuci tako dug zivotu koji im je poklonio ONAJ osecaj, nekad, jednom, na kratko..
 
Љупка, види шта сам написала.;)
Ма наравно да не морају то бити разлози развода брака, умеју људи да се разведу и због тога што не могу да се договоре ко ће спавати на левој, а ко на десној страни кревета.;):)

Шалим се мало...циљ ми и јесте да чујем шта би сваког појединачно могло навести на тај потез...а у анкету су уврштени најчешћи разлози, не и обавезни.;)

Ja krenula da odgovaram na anketu, a tek posle procitala uvodni post;):cmok:
Ima samo jedna rec koja mi smeta u tvojoj postavci teme

Dobri razlozi za razvod

Znaci ne postoje dobri ili losi razlozi za razvod
Svaki razlog je opravdan ako ce doneti mir, zadovoljstvo i srecu osobama ako se razvedu

Cak je glupo reci i opravdani i neopravdani

Sustina mog izlaganja je da mnogi ljudi ‘imaju naocare podesene na kratkovidost‘ i da su mnogi brakovi mogli da se spasu da su ljudi zeleli da razgovaraju, da se istinski potrudili svom snagom i svim sredstvima da se izbore sa problemima i da ih rese
Na zalost, mali broj parova ima takav stav prema svom braku

Prilikom vencavanja u crkvi pop ce vam reci - ‘Ne budite ljubomorni jedno na drugo, budite ljubomorni na vas brak.‘
To i sustinski znaci ovo o cemu pricam - da se zajednica mora zasnivati na iskrenosti, poverenju, postenju i ljubavi, i da se mora braniti, cuvati i negovati svim potrebnim sredstvima, da se mora menjati i razvijati u skladu sa razvojem partnera i decom, u skladu s razvojem odnosa, jer je brak jedno zajednicko putovanje u sve novije i nepoznatije predele sto dalje idete, koji ce neke ljude samo jos vise povezati jer znaju da samo zajedno mogu prevazici sve opasnosti na tom putu
 
Шта су по Вашем мишљењу добри разлози за развод брака?

Наравно, тешко да бих могла да се сетим свих могућих разлога...у анкети сам ставила неке за које знам да су често узрок развода.

Можете гласати за више опција.

Mislim da kod nas postoji jedinstveni razlog "teska poremecenost bracnih odnosa" pod sta se podvodi mnogo osnovanih razloga.
Ranije je u CG koja se oslanjala na obicajno pravo zakon bio drugaciji pa se brak mogao razvesti navodjenjem nekog od brojnih razloga, a najsmesniji mi je bio "radjenje o glavi"

Tako da...glasam za radjenje o glavi, mada ga nema na spisku :mrgreen:
 
..ye.besh ti takav brak/vezu/zajednicu, ako to zahteva svestan RAD na odrzavanju i odrzanju.. :confused:
..kako ljubav ne trazi RAD na odrzanju, nego prerasta probleme sama od sebe, svojom sushtinom, ako je prava? :D
..ja svoj brak dozivljavam isto..
..i kao i u ljubavi - iskushenja nas vracaju blize jedno dugome..

A kako bi to da imas srecan brak i zajednicu a da stalno ne radis na tome?
Isto se odnosi i na ljubav?

Kako to moze da opstane ako se svesno ne ulazete zajedno i zajedno pricate o svemu?
Kako?
 
Mislim da kod nas postoji jedinstveni razlog "teska poremecenost bracnih odnosa" pod sta se podvodi mnogo osnovanih razloga.
Ranije je u CG koja se oslanjala na obicajno pravo zakon bio drugaciji pa se brak mogao razvesti navodjenjem nekog od brojnih razloga, a najsmesniji mi je bio "radjenje o glavi"

Tako da...glasam za radjenje o glavi, mada ga nema na spisku :mrgreen:


Да знаш да јесам размишљала и да то уврстим, али нисам.

То су, по мом мишљењу, патолошки бракови, а мене такви не занимају.

Мада, никад се не зна.
Али увек верујем да неко не може толико добро и дуго да се претвара, а да га не провалим.:think: Дакле, само верујем! :)
 
A kako bi to da imas srecan brak i zajednicu a da stalno ne radis na tome?
Isto se odnosi i na ljubav?

Kako to moze da opstane ako se svesno ne ulazete zajedno i zajedno pricate o svemu?
Kako?
Мора се радити на браку, љубави, ма на свему уколико човек не жели, да у том домену улети у колотечину.

Чак мислим да су и искушења добра ствар...јер ипак, колико је брак добар, мери се по броју превазиђених криза (које проистекну из тих искушења).
Односи у којима се никад није десила криза, по правилу, чим прва налети, пуцају.
 
Poslednja izmena:

Back
Top