Разлог за развод брака

Разлози за развод


  • Ukupno glasova
    45
  • Anketa je zatvorena .
Muskarcima treba sve sto i nama treba - emocije, paznja, ljubav, oslonac...itd. Ne treba im kucna pomocnica i rupa za praznjenje, za to su mogli da se snadju i pre braka. :cofused:.

Ali mnogo bolje se snalaze kada su u braku jer kući imaju i emocije i pažnju i ljubav i oslonac, a kada imaju kućnu pomoćnicu koja pravi veliko spremanje onako neuredna, prašnjava i umorna onda nije loše da bocnu nešto sa strane:cmok:
 
prevara na prvom mestu, pa onda konstantno neslaganje i razmirice bilo koje vrste... i apsolutni sam protivnik ulaska u brak zbog trudnoce, pogotovo, nakog kratkotrajnog poznavanja i zabavljanja... verujem da su ti brakovi osudjeni na propast, ranije nego oni gde se partneri poznaju duze....
 
Sitnice, sitnice, sitnice...
-Znas, nisam dobro, osecam se lose, bolesna sam.
-Pa sta cu ti ja, imas knjizicu, znas gde je ambulanta pa idi.

-Osecam se tako bezvredno, los mi je period, kao da sam promasila nesto krupno u zivotu.
- Pa u neku ruku i jeste tako, bez mene si stvarno niko i nista.

-Ostacu danas kuci da gluvarim i odmorim se.
-Ma idi na utakmicu i malo sa drustvom, samo ces se nervirati sa nama.


I sl.


Kako volim slikovito da se izrazavam :mrgreen:, umesto da pisem o nedostatku ljubavi, udaljenosti, nepristojnosti, kiseloj faci, kratkim zapovednim recenicama kao osnovnom nacinu komunikacije, izbegavanje zajednickih trenutaka, trazenje razumevanja na drugim pogresnim mestima...
 
Ako hoces da se sa Nekim razmenjujes, duboko i iskreno, (zovi to i “brak”), mozes da budes odgovoran samo sa polovinom celog projekta.
Pola Ti, pola Ona
Odogovaran i zasluzan tek 50%

Podjednako hoces da budes sa Nekim, i Neko jednako hoce da bude sa Tobom

Isto tako i za raskid tamo neke veze ( zovi je i “brak”), mozes da budes odgovoran samo onih svojih 50% ….

To je dobro, jer ste ravnopravni, i jednaki. i samo ravnopravni mogu da se razmenjuju.
Hocete istu stvar, i zajedno veslate, i odrzavate brodic kad je bonaca, ili kad je bura.
Ukoliko se snazno vesla i dobro krmani, moguce je skoro uvek biti u priobalju, i u mirnoj vodi. Ima i toga na ovom svetu :)

E sad !!!
Ukoliko si vrlo sam na veslima, i na kormilu, i kad moras sam da spustis jedro, i jos kojesta, bas se previse umoris !
Ako se ipak desi da moras usamljen i bez pomoci, da kormilaris brodicem koji je u mutnoj, uzburkanoj vodi, gde vetar shiba sa svih strana, najbolje je:
da pustis da se sve slomi o hridi, na prvu stenu, u prvi vrtlog.
Zasto je to dobro?
Zato sto bi se pre ili kasnije brodic svakako raspao, svakako je bolje pre nego kasnije
Zato sto ces znati koji su delovi dobri, i od njih sastaviti sasvim dobar splav
Ono sto ne valja, i treba da potone

A sto se tice “razloga”, sve sta je potrebno da sa nekim organizujes Projekat, ili da ga rasturis, je vec u samom tebi. Svi sami generisemo sastanke i rastanke.
Malo, malo, bas sasvim malo dolazi Sa Strane !

LM, kako je svako reziser svog filma, tako i ja imam pravo da verujem da je sve ovo bas tako.
Ne tvrdim da sam u pravu, samo mi se nocas nesto ne spava :)

Pozdrav svima :)
Long time no see :)
 
znam da nije pravo mesto za ovu temu o kojoj cu pisati ali stvarno neznam da se snadjem.izvinjavam se i molim za savet:
kao prvo opisacu vam situaciju u kojoj se nalazi moja sestra pa se nadam da cete mi odgovoriti na neka pitanja.vec 11 godina zivi sa jednim da kazem covekom,nisu vencani.ima jednu devojcicu od 11 godina a on ima sina od 20 godina iz prvog braka.moja sestra vec 10 godina svakodnevno radi u njihovoj radnji za rucno pranje kola od 8 ujutru do 10-11 uvece.dok on voli da sedne u kola i da ode da se vozika.doduse zadnjih godinu dana radi i on.ona nema ni platu,ni zdravstveno,ni penziono osiguranje,kad joj nesto fali ona pije tablete,a kod doktora ne ide,jer on kaze-sto je zaradila,to je pojela.nikad nema novac kod sebe,niti ide dalje od prodavnice koja je na 10 metara od njih,jer on je ljubomoran.pre pet godina poceli su da prave kucu i sada fali samo namestaj.ona uvece ide da kupa i hrani njegovu majku,sto ona radi vec godinu dana jer ta zena vec 10 godina umire pa joj se ne da.kod nase majke joj ne dozvoljava da ode ni na dva dana jer imaju posla.otac nam je umro skoro a ona nije mogla da bude bar malo uz njega dok je bio bolestan-treba da kupa svekrvu.nego sad kad je kuca skoro gotova,njegov sin dolazi cesce,cak je jednom doveo i svoju majku i sakrio je kod rodjaka,da i ona vidi kucu.sve ovo je skraceno ja bih sada da pitam
verovatno se-po ponasanju,spremaju da mojoj sestri kazu dovidjenja cim kuca bude gotova,pa me interesuje,ima li ona nekakva prava na nesto,da ne ostane slepac na kraju a toliko je radila i izgubila zdravlje u toj perionici (imala je tesko gnojenje u stomaku i povredu kicme)?
sta ce biti sa detetom,ko ima prava nad njim?
ona zeli da zna kakva prava ima kao nevencana supruga.
hvala unapred
 
znam da nije pravo mesto za ovu temu o kojoj cu pisati ali stvarno neznam da se snadjem.izvinjavam se i molim za savet:
kao prvo opisacu vam situaciju u kojoj se nalazi moja sestra pa se nadam da cete mi odgovoriti na neka pitanja.vec 11 godina zivi sa jednim da kazem covekom,nisu vencani.ima jednu devojcicu od 11 godina a on ima sina od 20 godina iz prvog braka.moja sestra vec 10 godina svakodnevno radi u njihovoj radnji za rucno pranje kola od 8 ujutru do 10-11 uvece.dok on voli da sedne u kola i da ode da se vozika.doduse zadnjih godinu dana radi i on.ona nema ni platu,ni zdravstveno,ni penziono osiguranje,kad joj nesto fali ona pije tablete,a kod doktora ne ide,jer on kaze-sto je zaradila,to je pojela.nikad nema novac kod sebe,niti ide dalje od prodavnice koja je na 10 metara od njih,jer on je ljubomoran.pre pet godina poceli su da prave kucu i sada fali samo namestaj.ona uvece ide da kupa i hrani njegovu majku,sto ona radi vec godinu dana jer ta zena vec 10 godina umire pa joj se ne da.kod nase majke joj ne dozvoljava da ode ni na dva dana jer imaju posla.otac nam je umro skoro a ona nije mogla da bude bar malo uz njega dok je bio bolestan-treba da kupa svekrvu.nego sad kad je kuca skoro gotova,njegov sin dolazi cesce,cak je jednom doveo i svoju majku i sakrio je kod rodjaka,da i ona vidi kucu.sve ovo je skraceno ja bih sada da pitam
verovatno se-po ponasanju,spremaju da mojoj sestri kazu dovidjenja cim kuca bude gotova,pa me interesuje,ima li ona nekakva prava na nesto,da ne ostane slepac na kraju a toliko je radila i izgubila zdravlje u toj perionici (imala je tesko gnojenje u stomaku i povredu kicme)?
sta ce biti sa detetom,ko ima prava nad njim?
ona zeli da zna kakva prava ima kao nevencana supruga.
hvala unapred
Nezavidna situacija,najbolje se posavjetovati s advokatom,za njena prava.Smatram iako je nevjencana,da ona ima pravo na dio imovine koja je stecena u toj zajednici,s tim da se to na sudu mora dokazivati,uz svjedoke.
 
Шта су по Вашем мишљењу добри разлози за развод брака?

Наравно, тешко да бих могла да се сетим свих могућих разлога...у анкети сам ставила неке за које знам да су често узрок развода.

Можете гласати за више опција.

Ova Sofija jos nije ni u braku a vec se raspituje u vezi razvoda:D
 
znam da nije pravo mesto za ovu temu o kojoj cu pisati ali stvarno neznam da se snadjem.izvinjavam se i molim za savet:
kao prvo opisacu vam situaciju u kojoj se nalazi moja sestra pa se nadam da cete mi odgovoriti na neka pitanja.vec 11 godina zivi sa jednim da kazem covekom,nisu vencani.ima jednu devojcicu od 11 godina a on ima sina od 20 godina iz prvog braka.moja sestra vec 10 godina svakodnevno radi u njihovoj radnji za rucno pranje kola od 8 ujutru do 10-11 uvece.dok on voli da sedne u kola i da ode da se vozika.doduse zadnjih godinu dana radi i on.ona nema ni platu,ni zdravstveno,ni penziono osiguranje,kad joj nesto fali ona pije tablete,a kod doktora ne ide,jer on kaze-sto je zaradila,to je pojela.nikad nema novac kod sebe,niti ide dalje od prodavnice koja je na 10 metara od njih,jer on je ljubomoran.pre pet godina poceli su da prave kucu i sada fali samo namestaj.ona uvece ide da kupa i hrani njegovu majku,sto ona radi vec godinu dana jer ta zena vec 10 godina umire pa joj se ne da.kod nase majke joj ne dozvoljava da ode ni na dva dana jer imaju posla.otac nam je umro skoro a ona nije mogla da bude bar malo uz njega dok je bio bolestan-treba da kupa svekrvu.nego sad kad je kuca skoro gotova,njegov sin dolazi cesce,cak je jednom doveo i svoju majku i sakrio je kod rodjaka,da i ona vidi kucu.sve ovo je skraceno ja bih sada da pitam
verovatno se-po ponasanju,spremaju da mojoj sestri kazu dovidjenja cim kuca bude gotova,pa me interesuje,ima li ona nekakva prava na nesto,da ne ostane slepac na kraju a toliko je radila i izgubila zdravlje u toj perionici (imala je tesko gnojenje u stomaku i povredu kicme)?
sta ce biti sa detetom,ko ima prava nad njim?
ona zeli da zna kakva prava ima kao nevencana supruga.
hvala unapred



Требало би да она има сва права као и венчана супруга, само ће имати много већу компликацију да докаже све то....:confused:

И после људи кажу:''Зашто је битан папир ако се ми волимо?'':confused:

И онда још, као аргумент против ''папира'' изнесу:''Да бих могао без компликација да одем кад хоћу, ако зашкрипи!'' :roll:
 
znam da nije pravo mesto za ovu temu o kojoj cu pisati ali stvarno neznam da se snadjem.izvinjavam se i molim za savet:
kao prvo opisacu vam situaciju u kojoj se nalazi moja sestra pa se nadam da cete mi odgovoriti na neka pitanja.vec 11 godina zivi sa jednim da kazem covekom,nisu vencani.ima jednu devojcicu od 11 godina a on ima sina od 20 godina iz prvog braka.moja sestra vec 10 godina svakodnevno radi u njihovoj radnji za rucno pranje kola od 8 ujutru do 10-11 uvece.dok on voli da sedne u kola i da ode da se vozika.doduse zadnjih godinu dana radi i on.ona nema ni platu,ni zdravstveno,ni penziono osiguranje,kad joj nesto fali ona pije tablete,a kod doktora ne ide,jer on kaze-sto je zaradila,to je pojela.nikad nema novac kod sebe,niti ide dalje od prodavnice koja je na 10 metara od njih,jer on je ljubomoran.pre pet godina poceli su da prave kucu i sada fali samo namestaj.ona uvece ide da kupa i hrani njegovu majku,sto ona radi vec godinu dana jer ta zena vec 10 godina umire pa joj se ne da.kod nase majke joj ne dozvoljava da ode ni na dva dana jer imaju posla.otac nam je umro skoro a ona nije mogla da bude bar malo uz njega dok je bio bolestan-treba da kupa svekrvu.nego sad kad je kuca skoro gotova,njegov sin dolazi cesce,cak je jednom doveo i svoju majku i sakrio je kod rodjaka,da i ona vidi kucu.sve ovo je skraceno ja bih sada da pitam
verovatno se-po ponasanju,spremaju da mojoj sestri kazu dovidjenja cim kuca bude gotova,pa me interesuje,ima li ona nekakva prava na nesto,da ne ostane slepac na kraju a toliko je radila i izgubila zdravlje u toj perionici (imala je tesko gnojenje u stomaku i povredu kicme)?
sta ce biti sa detetom,ko ima prava nad njim?
ona zeli da zna kakva prava ima kao nevencana supruga.
hvala unapred

jako mi je zao kad procitam ovako nesto...treba da nadje advokata,moralno ima sva prava ali pravno ce biti jako tesko dobiti nesto,pravno nema nikakva prava,moze jedino da ide preko deteta da tako kazem,dete ima prava.....zasto li je sve to trpela....:sad2:
 
:hvala:
Ako hoces da se sa Nekim razmenjujes, duboko i iskreno, (zovi to i “brak”), mozes da budes odgovoran samo sa polovinom celog projekta.
Pola Ti, pola Ona
Odogovaran i zasluzan tek 50%

Podjednako hoces da budes sa Nekim, i Neko jednako hoce da bude sa Tobom

Isto tako i za raskid tamo neke veze ( zovi je i “brak”), mozes da budes odgovoran samo onih svojih 50% ….

To je dobro, jer ste ravnopravni, i jednaki. i samo ravnopravni mogu da se razmenjuju.
Hocete istu stvar, i zajedno veslate, i odrzavate brodic kad je bonaca, ili kad je bura.
Ukoliko se snazno vesla i dobro krmani, moguce je skoro uvek biti u priobalju, i u mirnoj vodi. Ima i toga na ovom svetu :)

E sad !!!
Ukoliko si vrlo sam na veslima, i na kormilu, i kad moras sam da spustis jedro, i jos kojesta, bas se previse umoris !
Ako se ipak desi da moras usamljen i bez pomoci, da kormilaris brodicem koji je u mutnoj, uzburkanoj vodi, gde vetar shiba sa svih strana, najbolje je:
da pustis da se sve slomi o hridi, na prvu stenu, u prvi vrtlog.
Zasto je to dobro?
Zato sto bi se pre ili kasnije brodic svakako raspao, svakako je bolje pre nego kasnije
Zato sto ces znati koji su delovi dobri, i od njih sastaviti sasvim dobar splav
Ono sto ne valja, i treba da potone

A sto se tice “razloga”, sve sta je potrebno da sa nekim organizujes Projekat, ili da ga rasturis, je vec u samom tebi. Svi sami generisemo sastanke i rastanke.
Malo, malo, bas sasvim malo dolazi Sa Strane !

LM, kako je svako reziser svog filma, tako i ja imam pravo da verujem da je sve ovo bas tako.
Ne tvrdim da sam u pravu, samo mi se nocas nesto ne spava :)

Pozdrav svima :)
Long time no see :)

:hvala::klap:
 
Шта су по Вашем мишљењу добри разлози за развод брака?

Наравно, тешко да бих могла да се сетим свих могућих разлога...у анкети сам ставила неке за које знам да су често узрок развода.

Можете гласати за више опција.

А шта сам ти данас рекао? Никад не разговарај мобом док је он у близини. Може свашта да помисли и да утрипује. Мушкарци су љубоморне шовинистичке.... :mrgreen:
 

Back
Top