Rat u Ukrajini (33)

Šta očekujete na frontu nakon smene Šojgua i započetih vojnih operacija oko Harkova?

• Ukupno glasova
    70
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Купују па урлају.

Немачка позива на санкције против ђубрива из Руске Федерације због повећања увоза од 920 одсто. Европа уопште, а посебно Немачка, су у опасности да постану зависне од руских ђубрива.

Kakve veze ima Dzingis kan sa kanatima i Tadicima, Uzbecima ili Kirgizima koji su porobljeni sredinom 19 veka u centralnoj Aziji ili kavkaskim narodima u isto vreme.
ti si krenuo pricu o porobljenim kanatima, a ne znas koji su bili kanovi, ja sam naveo najpoznatijeg samo:
Кан (или хан) је назив за сувереног или војног владара, широко коришћен од стране Монголаца који су живели на северу Кине и средњовековних туркијских племена. Понекад се преводи као „краљ”. Најпознатији ханови су били из монголске Златне хорде, установитељ Џингис-кан и његов унук Кублај-кан.

Земље НАТО-а разматрају стављање нуклеарних бојевих глава Алијансе у стање приправности, рекао је генерални секретар НАТО-а Јенс Столтенберг за британски лист „Дејли телеграф”.
koje zemlje NATOa?

Купују па урлају.

Немачка позива на санкције против ђубрива из Руске Федерације због повећања увоза од 920 одсто. Европа уопште, а посебно Немачка, су у опасности да постану зависне од руских ђубрива.
Шта ће им ђубриво када већ спроводе политику уништења сопствене пољопривреде? Скакавцима није потребно ђубриво.

Poslednja izmena:
Kada su Kinezi pravili zidove u Kini od Rusije nije postojalo Ni R.
pa ti kazes porobljavali, reko' sta znam sta mislis, koje kanate ili hanate, moras da se odlucis koja mongolska ili turkijska plemena, i kako su oni njih ako su kanovi vrsili invazije na majcicu od dzingis kana, kublaj kana itd?
dodju u majcicu naprave kanat kao turci sandzak i ko koga tu porobljuje? ti samo zamenjujes teze, pa reko sta znam mozda bi ruse i sa kinezima da posvadjas, ambiciozan si, reko da nisu din. HAN

oli mislis na turkijska plemena ili na dzingizide? kada kazes porobljavali? samo ko je koga porobljavao, tatarski ili ruski jaram? ajde mozda da probas da su srbi porobljavali turke, sta mislis o toj ideji?
ili da su srbi porobljavali albance na kosovu?
moras da dokazes da ih je bilo pre srba, ili za vreme srba, kao sto tamo moras da mi pokazes odakle im KANAT, odakle ta rec prvo? pa ko im je bio KAN kroz istoriju, kao mi srbi sto znamo nase careve, jel su tirkijska ili mongolska plemena

Poslednja izmena:
Купују па урлају.

Prvo su krenuli da ukidaju uvoz gasa koji im je bio potreban za proizvodnju azotnih đubriva, onda su se radovali što su "uspeli" da ukinu ruski gas (delom zbog smanjenja proizvodnje đubriva) a sada se čude što im je uvoz đubriva iz Rusije skočio 🤡

Evo što je lajavi ker Medvedev postigao nakon što dvije godine prijeti nuklearnih napadima...kažem ja odavno da ruska vrhuška radi za Zapad.

NATO razgovara o raspoređivanju većeg broja nuklearnog oružja, vađenju naoružanja iz skladišta i stavljanja ga u stanje u pripravnosti s obzirom na sve veću prijetnju Rusije i Kine, rekao je danas šef saveza.

Земље НАТО-а разматрају стављање нуклеарних бојевих глава Алијансе у стање приправности, рекао је генерални секретар НАТО-а Јенс Столтенберг за британски лист „Дејли телеграф”.
mogli su vec rusi da ih sahrane, dok oni stave u pripravnost prosli bi meseci
NATO razgovara o raspoređivanju većeg broja nuklearnog oružja, vađenju naoružanja iz skladišta i stavljanja ga u stanje u pripravnosti s obzirom na sve veću prijetnju Rusije i Kine, rekao je danas šef saveza.
loze ih ameri da ce i kinu da pobede - ja reko da je to trebalo vec gadjati, dok oni izvade iz skladista namontiraju upaljace, ihahaj, pasli bi travu vec odozdole

evropa postaje pustinja, pa ce je posle naseliti afrikaneri ili azijati, ma i jedni i drugi, evropljanima se ne zivi vise

Ode u zrak najveći ruski plinovod

za Moskvu ovo je katastrofa

Prosao u sudaru sa Srbima, kao dobro situirana ustaska NATO gospoda u sudaru sa Rusima z:D

IMG-599f35b2e564d5294fcfcfef3f0fda06-V.jpg

Evo što je lajavi ker Medvedev postigao nakon što dvije godine prijeti nuklearnih napadima...kažem ja odavno da ruska vrhuška radi za Zapad.

Управо то је Медведев, Меда призивао. Да вас истера на чистину. Не можете се крити женама под сукњу цело време, доста је било.

Kao sto ne poznajes istoriju tako ne poznajes srpski jezik. opaziti, opaska. Pronadji kada je ziveo Dzingis a kada su Rusi ukinuli Srednjeazijske kanate i porobili kavkaske narode, sirili se na istok u istom razdoblju kad i Amerikanci na zapad.
kanat mora da ima kana, jel si naveo nekog? ja sam dzingis kana uzeo za ilustraciju drugima, da shvate odakle uopste titula kan i kako su nastajali kanati, mongolskim/tatarskim osvajanjima; pa cusmo za tatarski jaram itd - i onda sam poentirao tvrdnjom da ti samo zamenjujes teze

ali da vidimo te kanate, ako su ih rusi ukinuli na srednjoj aziji, sta je sa ostalima? jel znas ti nesto uopste o tim kanatima ili samo kakofonises dudu duraka, mrtvo puvalo?

Дуда: Русија је затвор нација, највећа колонијална империја на свету

10:26 17.06.2024.
0

Пољски председник Анџеј Дуда позвао је на „деколонизацију“ Русије, тврдећи да би етничке мањине требало да се одвоје од власти Москве и формирају сопствене државе.

kanat mora da ima kana, jel si naveo nekog? ja sam dzingis kana uzeo za ilustraciju drugima, da shvate odakle uopste titula kan i kako su nastajali kanati, mongolskim/tatarskim osvajanjima; pa cusmo za tatarski jaram itd - i onda sam poentirao tvrdnjom da ti samo zamenjujes teze

ali da vidimo te kanate, ako su ih rusi ukinuli na srednjoj aziji, sta je sa ostalima? jel znas ti nesto uopste o tim kanatima ili samo kakofonises dudu duraka, mrtvo puvalo?

Дуда: Русија је затвор нација, највећа колонијална империја на свету

10:26 17.06.2024.
0

Пољски председник Анџеј Дуда позвао је на „деколонизацију“ Русије, тврдећи да би етничке мањине требало да се одвоје од власти Москве и формирају сопствене државе.

Poljsko djubre priziva nuklearnu radijaciju

Није задатак S300/400 да брани сам себе, него да обара непријатељску авијацију и слично различитог типа. Њихова заштита је задатак Панцира и других противваздухопловних оруђа. Уколико је ово тачно, нешто дебело шкрипи у руском одбрамбеном систему, али, надам се да ће, као и до сада, извући поуке и наћи одговарајући одговор, а пре свега уништење непријатељских лансера и њихових места борбеног дејства и складиштења.
Nisu Rusima problem S-300/S-400. Imaju ih 1500 komada + rezerve.
Problem je šta nemaju dovoljno Pancira i Tunguski i paradoksalno je da im je lakše nadomestiti gubitak S-300 nego Pancira ili BUk-a, ali za sad je tako.

Odgovor tebi bio je namenjen onim Bas kao imperijalisti Ameru, tek sam sada uocio gresku. Srpski ti i nije na nivou ako mislis da su opaska i primedba isto.
vi nas amere samo zahebavate, jel su ovo sankcije?>
a, pa sada cete da videte, ima vas gurnemo u rat u roku od odmah!
Истовремено, како преноси ФТ, у мају је удео руског гаса порастао на 15 одсто, док је увоз америчког гаса смањен до 14 одсто.

ЕУ шокирана сазнањем: Уместо да смање зависност од Русије, вратили се на почетак

kod vas sve sojici, samo ste iznenadjeni

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back