Rat u Ukrajini (33)

Šta očekujete na frontu nakon smene Šojgua i započetih vojnih operacija oko Harkova?


  • Ukupno glasova
    57
Прва линија украјинске одбране није на самој граници, већ 15 до 20 километара од ње. Ово сад су окршаји претходница, главне снаге и једних и других још нису укључене у борбу.
Lipcki i Volčansk su deo linije i utvrđenih položaja. Rusi su stigli do tih linija za 2 ili 3 dana.
Za poređenje - u letnjoj ukrajinskoj ofanzivi, Ukropi su na dva mesta uspeli da dođu do prvih ruskih linija (koje nikad nisu prešli) tek nakon 4 meseca.
 
Ofanziva Oružanih snaga Rusije na Harkov može da natera ukrajinsko rukovodstvo da pristane na primirje sa Rusijom. Ovo je objavio Njujork tajms. Prema pisanju lista, ova ofanziva bi mogla potpuno demoralisati Ukrajince i njihove saveznike.
Не дај Боже. Без Одесе и Придњестровља, цела СВО је узаладна, чак и уколико уђу у Харков. Никакво примирје осим оног насилног које ће РФ да успостави након остварења својих циљева. Нагледали смо се дивљезападних примирја. Само увод у нове захтеве и нови рат. Овај мора победнички да се оконча, тако да и они то спознају.
 
U pravu si

Oni nisu naseli na propagandu Vladimira Putina o trodnevnoj operaciji i laboratorijama Sismisa u Ukrajini, pa im je uletela raketa u dnevnu sobu i srokala celu zgradu.

Sad moraju da mu veruju.
Не видим ни један рационалан разлог зашто толико славите очигледан неселективан напад на цивилну зграду као одмазду за покретање нове операције у правцу Харкова.Као да је битно чије је оружје.Гађали су Русе и са руским оружјем па шта.Србија не извози оружје у Украјину.Већина овог оружја је продана САД, које они испоруче Украјини.Ми то не можемо забранити нисмо у ситуацији да бранимо САД било шта.Да ли знамо за ову шему?Па сигурно да али ето то је цијена што нас нико више не условљава да уводимо санкције Русији.Оружје свакако нађе свој пут до рата.Није ово први пут да се српска пушка или муниција нађе у зони сукоба, не патетиши безвезе...
 
Poslednja izmena:
Не видим ни један рационалан разлог зашто толико славите очигледан неселективан напад на цивилну зграду као одамазду за покретање нове операције у правцу Харкова.Као да је битно чије је оружје.Гађали су Русе и са руским оружјем па шта.Србија не извози оружје у Украјину.Већина овог оружја је продана САД, које они испоруче Украјини.Ми то не можемо забранити нисмо у ситуацији да бранимо САД било шта.Да ли знамо за ову шему?Па сигурно да али ето то је цијена што нас нико више не условљава да уводимо санкције Русији.Оружје свакако нађе свој пут до рата.Није ово први пут да се српска пушка или муниција нађе у зони сукоба, не патетиши безвезе...
A šta će nesretnici, dudlanje na frontu pa ajd da nešto naprđuju, davljenik se i za slamku vata.
 
Nisam upoznat sta je Srbija prodala Grcima. I najvaznije kada. Ako imas podatke, podeli, da uporedimo.

Ako pogledas malo bolje, videces datum proizvodnje 02/24

Dakle februar ove godine, to je tek sislo sa proizvodne trake.

https://www.nezavisne.com/nauka-tehnologija/naoruzanje/Grcka-vojska-kupila-srpske-rakete/671790

Е, сада, ракете за ВБР нису нешто што се купује одједном, тога увек треба.

Не знам да ли су то те, мој пост је био ироничан.

Оно у шта немам никакве сумње је да муниција произведена у Србији иде у Украјину на ангро. Ми можемо да им направимо све што им треба. И 122, и 155, и 152, и ракете за Град, и минобацачке мине источног и западног модела.

То што нам Американци (а суштински ни ЕУ) не праве проблеме око неувођења санкција сигурно кошта.
 
Не видим ни један рационалан разлог зашто толико славите очигледан неселективан напад на цивилну зграду као одамазду за покретање нове операције у правцу Харкова.Као да је битно чије је оружје.Гађали су Русе и са руским оружјем па шта.Србија не извози оружје у Украјину.Већина овог оружја је продана САД, које они испоруче Украјини.Ми то не можемо забранити нисмо у ситуацији да бранимо САД било шта.Да ли знамо за ову шему?Па сигурно да али ето то је цијена што нас нико више не условљава да уводимо санкције Русији.Оружје свакако нађе свој пут до рата.Није ово први пут да се српска пушка или муниција нађе у зони сукоба, не патетиши безвезе...
Ne znam iz cega si zakljucio da neko slavi, na kojim si travama

Da li su uocio da neko ovde pise rokaj kokaj uz slike granatiranja Belgoroda?

Ne, nisi. Jer niko normalan to ne radi.

A dal si uocio neke Golje ovde koji to rade dok rakete padaju po Ukrajini po nekim drugim selendrama?
 
Naravno da govori, svi oficiri uce strane jezike na akademiji.

A sto se tice twitera, to je samo pseudonim. Moglo je pisati i Lord Bebo, i Sirijak.

Bitna je slika i vesti iz Mucenog Belgoroda.

Vise rata su uzivo videli gradjani Belgoroda u Rusiji, nego oni iz Kijeva.
Ništa čudno u tome.Rusija je ta koja se brani čak i kad prividno izgleda da je napadač.U celoj svojoj istoriji Rusija nikoga nije napala.Srbi jesu napadali Grke u vreme cara Dušana.
 
Не дај Боже. Без Одесе и Придњестровља, цела СВО је узаладна, чак и уколико уђу у Харков. Никакво примирје осим оног насилног које ће РФ да успостави након остварења својих циљева. Нагледали смо се дивљезападних примирја. Само увод у нове захтеве и нови рат. Овај мора победнички да се оконча, тако да и они то спознају.


Slazem se
 
Delta Dnjepra :rtfm:

GNZxchDWsAAE4YE
 
Ne znam iz cega si zakljucio da neko slavi, na kojim si travama

Da li su uocio da neko ovde pise rokaj kokaj uz slike granatiranja Belgoroda?

Ne, nisi. Jer niko normalan to ne radi.

A dal si uocio neke Golje ovde koji to rade dok rakete padaju po Ukrajini po nekim drugim selendrama?
Да јуче је кро бојна баш славила на теми.
Бомбе падају по Украјини како се линија помјера, воде се борбе, да све је то дио сукоба.
Ја нисам видио превише напада на цивилне зграде.Да гађа се инфарструктура која је јавна и цивилна и која погађа цивиле тј. загорчава им квалитет живота али са нула жртава.Било је неколико грешака ПВО у Кијеву али ништа страшно.
 
Poslednja izmena:
Да јуче је кро бојна баш славила на теми.
Бомбе падају по Украјини како се линија помјера, воде се борбе, да све је то дио сукоба.
Ја нисам видио превише напада на цивилне зграде.Да гађа се инфрструктура која је јавна и цивилна и која погађа цивиле тј. загорчава им квалитет живота али са нула жртава.Било је неколико грешака ПВО у Кијеву али ништа страшно.
Ja licno nisam primetio da slave napad na civile. Nijedan. Pisu o napadima na ruske vojne kapacitete etc.

Sto je regularan i legitiman vojni cilj, i usput pale ove przenice tipa Laki, darda i Berekin.

Doduse Berekina uglavnom jedu ovi rusofili, pa mu to dodje prilicno nehigijenski i nesanitarno citati.
 
VINICA, UKRAJINA – 10. MAJA: Ljudi prisustvuju sahrani vojnika Nazara Hrinceviča „Grenke“ iz brigade „Azov“ 10. maja 2024. u Vinici, Ukrajina. Tokom svog života, Nazar Hrintsevich "Grenka" je bio najmlađi borac Mariupolja i Azovstala. Preživeo je zatočeništvo, umro u 21. godini.

sarana-azovca-1.jpg

sarana-azovca-2.jpg


Sigurno sad proklinje svoju sudbu što je Azovac :kafa:
Što više ovakvih poslati na front, da dobijemo dugoročno rešenje čišćenjem nacističkog DNK iz populacije. Ovaj smrad je mogao izroditi decu...
 

Back
Top