Rat u Ukrajini (32)

Kakav će biti odgovor Rusije na teroristički napad koji se povezuje sa Ukrajinom i zapadom?


  • Ukupno glasova
    71
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Još gore, postao si Američka kučkica i glasno opravdavaš sve pizdarije koje su Ameri napravili, jer ti je rečeno da radiš tako.
Uopće ne opravdavam sve, npr. Vijetnam.
Gle čuda, nisu prijetili Rusima atomskim bombama iako su Rusi Vijetnamcima istovarivali i oružje i avione pa i davali im svoje pilote.
I ako se ne varam, nisu pričali bajke da to Rusi ratuju proxy rat protiv Amera do zadnjeg Vijetnamca.

S druge strane, gadio bih se sam sebi da otvoreno mrzim Amere i Zapad generalno, a sve oko mene su oni smislili. Od ovoga na čemu pišem, pa nadalje.

Obožavam Ruse, ali ipak Netflix.
Mrzim Amere, ali iPhone.
Švabe nacisti ali daj mi Benza.
I Tixi stalno postavlja AC grom DC ili Metallicu umjesto neke ruske narodne :hahaha:
Shizofrenija 2.0
 
Americko bombardovanje Srbije je bahatost sile kao i SVO. Zalivski rat protiv Iraka podrzao je Savet bezbednosti zbog divljanja i zlocina ludog Sadama po Bliskom Istoku, nije napao samo one koje nije mogao dohvatiti. Vise razloga za crvenilo imas ti i oni koji podrzavaju ovo razaranje i ubijanje u Ukrajini. Mnogo je vise licemerja u tvom namernom slepilu kada je u pitanju Putko i njegovo zlocinacko okruzenje, Rusi jesu dobar i veliki narod ali desi se ponekad djavo dodje po svoje kao i kod drugih sirom sveta.
Nivo razmišljanja o geopolitici ti je na nivou Marice o krivom qu...! USA je 1962. godine htjela da započne nuklearni sukob sa SSSRom da bi po svaku cijenu spriječila da nuklearne rakete brodovima stignu na Kubu ! Koliko zadnjih decenija imate ruskih upozorenja da se NATO ne širi na zemlje varšavskog ugovora ili čak SSSRa ! U tim nekim zemljama (Rumunija,Poljska) postoje instalacije koje u budućnosti za petnaestak minuta mogu da promjene namjenu i postave hipersonične rakete Black Eagle jer su kontejneri manje- više slični kao ovi PVO !
Rusi su morali staviti tačku na dalje širenje NATOa prema njenim granicama, i zbog toga se danas ratuje jer bi takve rakete bile vjerovatno instalirane i u Ukrajinu !
Rusija inače nije imala ništa protiv ulaska Ukrajine u EU, ali zapadu nije ni trebala Ukrajina u uniji, nego samo u NATOu, a ti pogodi zašto ?
Druga stvar je što ste vi uletjeli u ovu avanturu jer imate percepciju da je ovo ona Rusija iz devedesetih,na koljenima, regionalna sila, Nigerija sa nuklearkama, da će se ruska ekonomija srušiti pod sankcijama, ali ste se debelo zahebali !
Pravi problem za zapad nije više rat u Ukrajini, nego kako izaći iz svega ovoga jer je svima jasno da će izgubiti, a to će imati ogromne političke posljedice za Evropu, a pogotovo za NATO!
 
Rolls-Royce to export 40 Rolls-Royce Nene centrifugal flow turbojet engines. In 1958 it was discovered during a visit to Beijing by Whitney Straight, then deputy chairman of Rolls-Royce, that this engine had been copied without license[1] to power the MiG-15 'Fagot', first as the RD-45, and after initial problems of metallurgy forced the Soviet engineers to develop a slightly redesigned (and metallurgically closer) copy, the engine had then entered production as the Klimov VK-1 (Rolls-Royce later attempted to claim £207m in license fees, without success)

Ko sto rekoh, kopirali su Rols rojs i davali im svoja imena
rusi su masovno kopirali americku i zapadnu tehnologiju
Rekao si da su ugradjivali rols, a oni i kinezi napravili hiljade aviona sa tim motorima, a dobili 40.

A drugo kad kopiras sa wikija kopiraj do kraja pa ces videti da nije bio samo kopija nego unapredjena i bolja verzija.

The RD-45 was improved to produce the VK-1, which differed from the Nene in having larger combustion chambers, a larger turbine, and revised induction giving greater airflow through the engine, raised from 41 kg/s for the Nene, to 45 kg/s.[2] The VK-1F model added the afterburner.

I trece Klimova fabrika i danas postoji i pravi motore za vojsku izmedju ostalog.

Sad su dosli do Klimov VK-2500 u KA-50 i KA-52 i MI helikopterima.

Btw, kad smo kod toga, zbog SSSR-a i ruske naivnosti, veliki deo proizvodnje Klimov motora je bio u Ukrajini, dok je centrala i razvoj bila u Rusiji i kad je Porosenko posle puca dosao na vlast zabranio je vojnu saradnju izmedju Ukrajine i Rusije i izmedju ostalog da se Klimov motori transportuju nazad u Rusiju.
 
Uopće ne opravdavam sve, npr. Vijetnam.
Gle čuda, nisu prijetili Rusima atomskim bombama iako su Rusi Vijetnamcima istovarivali i oružje i avione pa i davali im svoje pilote.
I ako se ne varam, nisu pričali bajke da to Rusi ratuju proxy rat protiv Amera do zadnjeg Vijetnamca.

S druge strane, gadio bih se sam sebi da otvoreno mrzim Amere i Zapad generalno, a sve oko mene su oni smislili. Od ovoga na čemu pišem, pa nadalje.

Obožavam Ruse, ali ipak Netflix.
Mrzim Amere, ali iPhone.
Švabe nacisti ali daj mi Benza.
I Tixi stalno postavlja AC grom DC ili Metallicu umjesto neke ruske narodne :hahaha:
Shizofrenija 2.0
Ruski piloti nisu bili u Vijetnamu nego u Koreji.

To su bili veterani iz WW2.

Imas te price i od bivseg komandanta americke avijacije, da se borio protiv Rusa u Koreji i da su to bili najbolji piloti ikada.
 

Putin: Sudbinu Rusije ćemo određivati mi i samo mi, zajedno ćemo pobediti​

Predsednik Rusije Vladimir Putin obratio se građanima po stupanju na predsedničku dužnost i poručio da će narod sam odlučivati o budućnosti zemlje. Zahvalio je na poverenju koje mu je ukazano.
Zahvalio je građanima u svim regionima, kao i onima na istorijskim teritorijama koji su odbranili svoje pravo da budu deo Rusije i svima koji se bore za Rusiju, za poverenje koje su mu ukazali i podršku.

„U ovim svečanim i odgovornim trenucima stupanja na dužnost predsednika, želim da iskreno zahvalim građanima Rusije u svim regionima naše zemlje, stanovnicima naših istorijskih zemalja koji su branili pravo da budu sa Otadžbinom, želim da se poklonim našim herojima, učesnicima specijalne vojne operacije i svima koji se bore za otadžbinu. Još jednom hvala na ukazanom poverenju i podršci“, rekao je on.

"Obraćam se svakom građaninu Rusije. Samo što sam izgovorio zakletvu, a tu je suština predsedničke funkcije - služiti narodu i štititi Rusiju, to je čast, obaveza i sveti dug", rekao je on i poručio građanima da će o sudbini zemlje odlučivati oni sami.
Kako je istakao, uveren je da će zemlja na dostojanstven način preživeti težak period i postati još jača.
"Uveravam vas da će i ubuduće interesi, bezbednost naroda Rusije za mene biti iznad svega", rekao je Putin i dodao da se veliki ciljevi mogu ostvariti samo zajedno sa narodom.
Rezultati njegovog rada u okviru novog predsedničkog mandata zavisiće od jedinstva čitavog društva, naglasio je Putin i dodao da će činiti sve što je u njegovoj moći da opravda poverenje Rusa.

"Naglašavam: rezultati tog rada će presudno zavisiti od našeg jedinstva, od zajedničke težnje da radimo u korist domovine, da je branimo i da ulažemo maksimalne napore", uveren je Putin.
On je dodao da je neophodno osigurati da se nastavi razvoj Rusije.
"Moramo da osiguramo da se pouzdano nastavi razvoj zemlje u decenijama koje slede, da odgajimo i vaspitamo mlada pokoljenja koja će jačati moć Rusije, razvijati našu državnost u čijoj osnovi je međunacionalna sloga, očuvanje tradicija svih naroda koji žive u Rusiji", istakao je predsednik.
Ruski lider je takođe ukazao da se ne sme zaboraviti tragična cena unutrašnjih potresa i previranja i da zbog toga politički sistem u Rusiji mora da bude stabilan.
Kako je rekao, Rusija ne odbija dijalog sa Zapadom.
"Mi ne odbijamo dijalog sa zapadnim državama. Izbor je njihov: da li i dalje nameravaju da koče razvoj Rusije, da nastave politiku agresije, pritisak na našu zemlju koji ne prestaje godinama ili će tražiti put ka saradnji i miru", naglasio je Putin.
Rusija je, prema njegovim rečima, spremna da jača dobre odnose sa većinom sveta.
"Bili smo, a i sada smo otvoreni za jačanje dobrih odnosa sa svim zemljama koje u Rusiji vide pouzdanog i poštenog partnera. I to je zaista većina u svetu", naveo je on.
Putin je završio govor rečima da je uveren u pobedu Rusije.

"Mi smo jedinstven i veliki narod. I zajedno ćemo savladati sve prepreke, ostvariti sve što smo zamislili. Zajedno ćemo pobediti", zaključio je Putin.

Koji pajac 🤣🤣🤣
 
Izjave francuskog predsednika Makrona nakon sastanka sa kineskim liderom Si Đinpingom u Parizu:

„Mi nismo u stanju rata sa Rusijom ili ruskim narodom“

„Nemamo želju za promenom režima u Moskvi“

„Nalazimo se na istorijskoj prekretnici, sa pretnjama na neviđenim nivoima i velikim rizikom od fragmentacije sveta“

„Poštujemo drevne veze između Kine i Rusije, kao i napore uložene tokom decenija da se ti odnosi stabilizuju.

Jel ovo opet, kako se pretpostavljalo, neki prp-trt tipa natoboolja gaće žvaće :D

To je politika, nepoznat pojam za većinu forumaša na ovom pdf-u 🙄🙄🙄
 
Пробао сам да прелистам тему док сам био одсутан и налетим на уписе овог дебелог "господина" из ко зна које босанско-муслиманске вуко*ебине. Неписмен и уз то тврди, пази сад, "да су Французи ушли у Москву, а Руси никад у Париз".

:hahaha:

Ту сам стао.


:rotf:
"Бистро" наредише козаци у Паризу и тако остаде.
 
Izjave francuskog predsednika Makrona nakon sastanka sa kineskim liderom Si Đinpingom u Parizu:

„Mi nismo u stanju rata sa Rusijom ili ruskim narodom“

„Nemamo želju za promenom režima u Moskvi“


„Nalazimo se na istorijskoj prekretnici, sa pretnjama na neviđenim nivoima i velikim rizikom od fragmentacije sveta“

„Poštujemo drevne veze između Kine i Rusije, kao i napore uložene tokom decenija da se ti odnosi stabilizuju.

Jel ovo opet, kako se pretpostavljalo, neki prp-trt tipa natoboolja gaće žvaće :D

Ne uopšte, :hahaha: :hahaha:

photo_2024-05-07_11-50-38.jpg
 
Da ti odam tajnu: u vremenu kad sam nosio uniformu, bilo je i Francuza, npr čuveni Jean-Michel Nicollier koji zarobljen i mučki likvidiran u Vukovaru. O Švabama da i ne govorim, ili čuveni Čiko iz Bolivije, svi su oni voljeli imati i svoje zastave na uniformama. Najmanje.1000 dobrovoljaca sa svih merdijana i paralela je ratovalo na strani HV-a.

I sad ćeš zaključiti da je to dokaz umješanosti francuske ili bolivijske vojske? Pa to se ni Tixi ne bi usudio.
Šalim se, naravno da bi :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top