Rat u Ukrajini (32)

Kakav će biti odgovor Rusije na teroristički napad koji se povezuje sa Ukrajinom i zapadom?


  • Ukupno glasova
    71
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ali zipa foru: Abraaaaaaams, pa to je čudo, neuništiv tenk, nitko mu ništa ne može. Onda ga dopreme u Moskvu pa siroti Rusčići kuckaju po njemu da vide jel pravi, a onda su ponosni kako su Rusi u stanju uništiti neuništivo.
Sirota raspala država, siroti ljudi.
c.png
 
Zato jer su komšije usrali motku u Srebrenici, ne samo oni nego i indolentnost Evrope i Amerike (najmanje jedna vlada se raspala zbog Srebrenice, Nizozemska), pa su jednostavno odlučili da Srebrenicu 2.0 na Kosovu neće dopustiti (a do toga bi apsolutno došlo).
I pazi koincidenciju: nakon NATO intervencije su svi ratovi na ovim prostorima odjednom prestali. Ali uvijek možemo vjerovati da se to slučajno poklopilo, jel tako.

Račak je nebitan to je samo formalni povod, da se nije desio Račak (izmišljen ili ne, svejedno), desilo bi se nešto drugo.
Ne kažeš da nato nije imao nikakvo pravo da interveniše u jednoj suverenoj državi?M?
 

"Није Бог становник Кијевске области да би могао да га мобилишеш"​


УКРАЈИНСКИ председник Владимир Зеленски протерао је канонску православну цркву из Кијева, а и сам је атеиста па његове речи о Богу као савезнику Украјине нису вредне пажње, сматра заменик шефа одељења за односе са јавношћу Синода Руске православне цркве Вахтанг Кипшидзе.
 
Moja zemlja nije napadnuta.
Evo prilike za pokazati se. :kafa:
D27A21AA-0BEB-4778-9323-341D8B161E5F.jpeg


EUROPSKE obavještajne agencije upozorile su vlade da Rusija planira nasilne sabotaže diljem Europe. Obavještajci smatraju da je Rusija već počela pripremati tajne bombaške napade, podmetanje požara i oštećenje infrastrukture, izravno i preko posrednika, bez prevelike zabrinutosti oko civilnih žrtava.

"Smatramo da je znatno porastao rizik od sabotaže", rekao je Thomas Haldenwang, šef njemačke obavještajne službe, prošlog mjeseca na sigurnosnoj konferenciji - samo nekoliko dana nakon što su u Bavarskoj uhićena dvojica njemačko-ruskih državljana zbog planiranja napada na vojne i logističke lokacije u Njemačkoj.

Vlasti Velike Britanije su krajem travnja optužile dvojicu muškaraca za izazivanje požara u skladištu u kojem su se nalazile pošiljke pomoći za Ukrajinu. Engleski tužitelji tvrde da su radili za rusku vladu.

NATO: Zabrinuti smo​

Sigurnosne službe u Švedskoj pak istražuju niz nedavnih iskliznuća vlakova s tračnica, za koje sumnjaju da bi se moglo raditi o sabotaži. Prošlog mjeseca je češki ministar prometa kazao da je Rusija pokušala uništiti signalne sustave na češkim željeznicama.

U veljači su u Estoniji ruski obavještajni operativci izveli napad na automobil ministra unutarnjih poslova. Francusko ministarstvo obrane također je ove godine upozorilo na moguće ruske napade vojnih lokacija, piše Financial Times.

NATO je u četvrtak izrazio duboku zabrinutost zbog rastućih ruskih "malignih aktivnosti na savezničkom teritoriju". Njemačka je u petak zaprijetila posljedicama po Moskvu zbog hakerskog napada na socijaldemokratsku stranku kancelara Olafa Scholza 2023.

Analitičari britanskog instituta Royal United Services Institute su u nedavnom izvješću istaknuli kako Rusija aktivno radi na tome da pojača svoj utjecaj u Europi, pri čemu koristi posrednike poput ruske dijaspore i kriminalne skupine s kojima Kremlj ima dugogodišnje veze.

Sumnjiva eksplozija u tvornici streljiva u Walesu​

Budući da je Rusija pojačala aktivnosti na europskom kontinentu, sigurnosne službe su u stalnom stanju pripravnosti te nastoje identificirati mete koje su im možda promaknule. Primjerice, još uvijek ima dosta neodgovorenih pitanja o eksploziji u tvornici streljiva BAE Systems u Walesu koja opskrbljuje Ukrajinu granatama.

U listopadu 2014. uništeno je češko skladište oružja u kojem se nalazilo oružje za Kijev. Kasnije je otkriveno da su agenti ruske vojne obavještajne službe postavili eksploziv. U petak je izbio veliki požar u tvornici u Berlinu koja je u vlasništvu tvrtke za proizvodnju oružja Diehl, a koja također opskrbljuje Ukrajinu.

Požar je gasilo više od 160 specijaliziranih vatrogasaca, a stanovnicima u velikom dijelu zapadnog dijela glavnog grada je rečeno da zatvore prozore zbog mogućih otrovnih para.

"Dosadašnje sabotaže su služile u svrhu stvaranja kaosa, ali se mogu koristiti i za stvaranje dezinformacija. Rusija također želi putem ovih napada steći što više znanja za slučaj da stvarno poželi imobilizirati Europu. To su vježbe", rekao je Keir Giles, viši savjetnik u britanskom institutu The Royal Institute of International Affairs.
 
Овако је НАТО нама честитао Васкрс 1999

Pogledajte prilog 1542491

И зато браћо Руси, равнајте и пржите да травчица не остане.
Ima slika i od Vaskrsa 1943 do konca 1944...najviše Niš, Lesk, jug, PG...

5 x su više pobili i porušili od nacista.

Dok je brada gibaničar spašavao u
Halijardu 500 UBOJICA

Srbiju, Rumunjsku, dr bombardirali.

Četnički kreteni rizikovali živote i vraćali ih da ovi

IZNOVA PONOVO BOMBARDIRAJU.
 
Mi smo neutralni, sviramo qrcu za male pare

Али ипак свирамо на својој фрулици, играмо у својим опанчићима наш, српски моравац. Мало ли је? Ако ти је мало можеш да затражиш азил у некој од Натиних, нико ти не брани. Нити ће, милион посто.
 
Po čemu si zaključio da bi to "verovatno napravili"?
Da nisu možda pogubili 8k zarobljenika u par dana?
E vidi sad,ovde si napisao jednu veliku neistinu i nemoj to više da radiš.Kako ste krenuli sa lažima svaki novi pokojnik će automatski postati streljani zarobljenik u Srebrenici.Dokle to više?!
6500 vojnika federacije je nastradalo pri proboju ka Tuzli,neki su se i međusobno ubijali jer su postojali spiskovi ko ne sme živ u Tuzlu.Streljano je i nešto zarobljenika,to je greška,nisu trebali tako,ali to nikako nije cifra koju si ti naveo.Sa aspekta ratovanja ono je bila čista vojnička pobeda Srba i osveta tim muslimanskim jedinicama za zločine počinjene u Podrinju.Mnogi od onih čija se imena nalaze u Potočarima su živi i zdravi a mnoga imena su naknadno dodata,čak i otac direktora memorijalnog centra je sahranjen tu a nije nastradao u Srebrenici.To je jedna velika laž.I nemoj da nam mudruješ ti iz Hrvatske.Vi imate strašno ružnu prošlost kao i Švabe i poslednji ste koji bi trebali da se oglašavaju po tom pitanju.Jezu u guzu.
 

Ruska crkva odgovorila Zelenskom: Bog nije stanovnik Kijevske oblasti da bi mogao da ga mobilišeš​


Ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski proterao je kanonsku pravoslavnu crkvu iz Kijeva, a i sam je ateista pa njegove reči o Bogu kao savezniku Ukrajine nisu vredne pažnje, smatra zamenik šefa odeljenja za odnose sa javnošću Sinoda Ruske pravoslavne crkve Vahtang Kipšidze.
Zelenski je na svom Telegram kanalu objavio video sa čestitkom Uskrsa pravoslavnim Ukrajincima. Predsednik Ukrajine je stajao u nacionalnoj košulji ispred sabornog hrama Svete Sofije u Kijevu i govorio o Rusiji i Bogu, koji, siguran je Zelenski, na ramenu nosi „ševron sa ukrajinskom zastavom“.

„Gospod nije stanovnik Kijevske oblasti da bi ga Zelenski mogao da mobiliše i pošalje u ukrajinsku vojsku. Izjave mu nisu vredne pažnje“, prokomentarisao je Kipšidze reči Zelenskog.
Predstavnik Ruske pravoslavne crkve se zapitao zašto se ukrajinski predsednik, kao ateista, obraća svojim građanima „iz drevnog Sofijskog sabora“, iz koje je sam „proterao kanonsku crkvu“.
„Sada Zelenski želi da umesto Boga odlučuje čiji je saveznik“, zaključio je Kipšidze.
 
E vidi sad,ovde si napisao jednu veliku neistinu i nemoj to više da radiš.Kako ste krenuli sa lažima svaki novi pokojnik će automatski postati streljani zarobljenik u Srebrenici.Dokle to više?!
6500 vojnika federacije je nastradalo pri proboju ka Tuzli,neki su se i međusobno ubijali jer su postojali spiskovi ko ne sme živ u Tuzlu.Streljano je i nešto zarobljenika,to je greška,nisu trebali tako,ali to nikako nije cifra koju si ti naveo.Sa aspekta ratovanja ono je bila čista vojnička pobeda Srba i osveta tim muslimanskim jedinicama za zločine počinjene u Podrinju.Mnogi od onih čija se imena nalaze u Potočarima su živi i zdravi a mnoga imena su naknadno dodata,čak i otac direktora memorijalnog centra je sahranjen tu a nije nastradao u Srebrenici.To je jedna velika laž.I nemoj da nam mudruješ ti iz Hrvatske.Vi imate strašno ružnu prošlost kao i Švabe i poslednji ste koji bi trebali da se oglašavaju po tom pitanju.Jezu u guzu.
Dosta imena sa mermernih ploca srebrenice i dalje žive po belom svetu, neki budu u čudu odakle njihova imena na mermeru
:hahaha: :hahaha:
 
Kad stignu do tebe biće kasno,
znaš kako su komunisti išli u Španiju da pomognu drugovima u građanskom ratu.

Nego da vidimo, koliko Rusi treba da stignu na Zapad pa da ti kažeš e sad je dosta, idem tamo da im hebem mater.

Ukrajina očigledno nije ta granica, još uvek si na forumu i ne planiraš da se konkretnije uključiš

Šta je granica, Baltičke države, Poljska, Rumunija, Mađarska ili tek i ako krenu baš direktno na tvoju zemlju.
Za sada Rusi nisu puno odmakli prema zapadu.
Kako ih je krenulo neće daleko stići.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top