RASKRINKANI: UNS pozvao N1, NOVU I NOVA.RS da prestanu da krše kodeks novinara

Poruka
63.430
2359445_132132132132132_ls-s.jpg


Udruženje novinara Srbije poziva medije u vlasništvu Junajted grupe da prestanu da krše Kodeks novinara, ali i da se odupru pritisku vlasnika. Oni su upitali i po čemu je to N1, koji se izdaje za moralni sud novinarstva, bolji od provladinih medija ako i sami ne poštuju novinarske standarde

Udruženje novinara Srbije u svom saopštenju oštro je kritikovalo medije u vlasništvu Junajted grupe - N1, Novu i Nova.rs, zbog neprofesionalizma i pozvalo ih da prestanu da krše Kodeks novinara, ali i da se odupru pritisku svojih vlasnika!
Ovim je potvrđeno ono na šta Kurir upozorava javnost mesecima unazad - da ovi mediji, koji često preuzimaju ulogu arbitra i daju sebi za pravo da presuđuju koji to mediji rade u skladu sa kodeksom, a koji ne, i sami ne poštuju novinarske standarde, već su praktično PR mediji koji rade za interese svojih vlasnika i političkih struktura koje su sa njima povezane!

Nespojivo s novinarstvom
- UNS poziva novinare i urednike televizija N1 i Nova, kao i portala Nova.rs, da se odupru pritisku vlasnika i da prestanu da svojim izveštavanjem drastično krše Kodeks novinara. Kolege iz ovih medija podsećamo da je etičkim kodeksom propisano da „ekonomski i politički interesi izdavača ne smeju da utiču na uređivačku politiku na način koji bi imao za posledicu netačno, neobjektivno, nepotpuno i neblagovremeno informisanje javnosti“ - navodi se u saopštenju UNS, objavljenom na njihovom sajtu, kao i da su „N1, Nova i Nova.rs prekršili etička i profesionalna pravila izveštavajući o presudi ciriškog suda po tužbi Dragana Šolaka protiv Pinka, Informera i Studija B, kao i o informacijama koje je UNS objavio o tom sudskom postupku“.

Podsetimo, Dragan Šolak je suvlasnik Junajted grupe u čijem su vlasništvu N1, Nova i Nova.rs.

- N1 je krajem septembra vest o presudi objavio, a da tu presudu nije video, da bi naknadno izmenio vest navodeći da je reč o „saopštenju Junajted grupe“. Prema smernicama Saveta za štampu, onlajn mediji svaku izmenu u objavljenom tekstu moraju da naznače i da navedu šta je u originalnom članku izmenjeno. Kada je UNS zatražio presudu od Junajted grupe i Okružnog suda u Cirihu i objavio članak da su i Junajted grupa i sud odbili da nam je dostave, mediji Junajted grupe pokrenuli su kampanju protiv Udruženja, predsednika Vladimira Radomirovića i Predsednice Suda časti Ljiljane Smajlović - navodi se u saopśtenju

https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/...i-nova-rs-da-prestanu-da-krse-kodeks-novinara

Slažem se ja treba nekako da se zaradi za WC šolju ali ovi ga zasraše.
Mogu da pričaju oni šta hoće ali lično sam svedok da će se rasprodaju sve dnevne novine sem Danasa.
Zato onaj nesrećni korisnik spamuje forum Krstarica sa glupostima koje niko ne želi da čita
@комшија
 
Н1 сстварно емитује само неко ђубре, неке бљувотине и само нешто негативно и против Срба и Србије - то је тачно.
Не сећам се када сам видео неку лепу и позитивну емисију.
A ti kao gledas nesto drugo osim pinka..:hahaha:
 
Kako to da maloumnima ima smeta jedina objektivna televizija a ne vide šta rade pink,hepi,prva,Stb itd..
Televizije koje počinju svako izveštavanje sa "Predsednik Vučić"
Danas smeta? Pa kome smeta Danas ako ima mali tiraž i niko ga ne čita hahaha.
Botovi raspali , da možete i to bi zabranili da se ništa kritički prema vlasti ne čuje i ne vidi.
 
Kako to da maloumnima ima smeta jedina objektivna televizija a ne vide šta rade pink,hepi,prva,Stb itd..
Televizije koje počinju svako izveštavanje sa "Predsednik Vučić"
Danas smeta? Pa kome smeta Danas ako ima mali tiraž i niko ga ne čita hahaha.
Botovi raspali , da možete i to bi zabranili da se ništa kritički prema vlasti ne čuje i ne vidi.
U Srbiji ne postoji objektivna televizija. Ni bilo koji drugi medij.
 
Potpuno isto. Državna vuče za SNSD i vlast a BN otvoreno za SDS i PDP.
Pa drzava je kriva za stanje u medijima ...
Znas ono mediji su poluga demokratije a i autokratije.
Zna se sta je uradio av sa lokalnim stanicama kada je zajasio na vlasti ... kakva bi tek slika bila da nemamo N1.
 
Sem javnih servisa mediji su privatni. I rade u najvećoj mjeri za interes svog vlasnika.
Mi nemamo javni servis ... ne cuje se opozicija ravnopravno koliko i predsednik aka vladajuca klasa.

Nema debate ? zasto ... pa i Milosevic je izlazio u susret opoziciji...

Znas to RTS je javno a ne partijsko.

Uzaludno je to sa vama diskutovati ... relativizacija na sve strane hahaha.

Zivimo pod SNS-om koji je ubedio deo svojih pristalica da je Djilas neki mafijas koji drzi sve poluge moci u drzavi :rotf:
 
Mi nemamo javni servis ... ne cuje se opozicija ravnopravno koliko i predsednik aka vladajuca klasa.

Nema debate ? zasto ... pa i Milosevic je izlazio u susret opoziciji...

Znas to RTS je javno a ne partijsko.

Uzaludno je to sa vama diskutovati ... relativizacija na sve strane hahaha.

Zivimo pod SNS-om koji je ubedio deo svojih pristalica da je Djilas neki mafijas koji drzi sve poluge moci u drzavi :rotf:
Ja i rekoh ne postoji objektivan medij. A usput budi rečeno RTS je partijski još od vremena Slobe. Zašto Vučić neće u tv duel nije pitanje za mene.
 
Mi nemamo javni servis ... ne cuje se opozicija ravnopravno koliko i predsednik aka vladajuca klasa.

Nema debate ? zasto ... pa i Milosevic je izlazio u susret opoziciji...

Znas to RTS je javno a ne partijsko.

Uzaludno je to sa vama diskutovati ... relativizacija na sve strane hahaha.

Zivimo pod SNS-om koji je ubedio deo svojih pristalica da je Djilas neki mafijas koji drzi sve poluge moci u drzavi :rotf:
Zato što ste našli mantru - pričamo jedno dok radimo drugo.
Sve ste vi za neku dobrotu i preko potrebne investicije dok ima da se lapa, makar i sa računa stambene zgrade pa gle Stojka treba bezbednosna kamera na ulazu a svi stanari na broju ilo dok ne pozove Sv.Petar...al eto - hitna investicija...
Nije Vučić baš toliko lud da jede govna sa takvima.
 
Ja i rekoh ne postoji objektivan medij. A usput budi rečeno RTS je partijski još od vremena Slobe. Zašto Vučić neće u tv duel nije pitanje za mene.
Pa imao je RTS i svoje svetle momente kada je primao opoziciju da debatuje sa demokratama ;)
Samo sto se drugari ne secaju perioda pre Vucici ... hehe.
Sta je po tebi djavole objektivno ?
FOX news ili CNN ? aj da te vidim ...
Gde postoji opbjektivno novinarstvo pa forsiras tu reci kao da je zlatan standard ?
Da li je objektivno kada predsednik UNS-a kaze da N1 krsi kodex a pritom se poziva na pinkove zvezdice :rotf:


Upravo tako :)

 
Zato što ste našli mantru - pričamo jedno dok radimo drugo.
Sve ste vi za neku dobrotu i preko potrebne investicije dok ima da se lapa, makar i sa računa stambene zgrade pa gle Stojka treba bezbednosna kamera na ulazu a svi stanari na broju i dok ne pozove Sv.Petar...
Nije Vučić baš toliko lud.
Nije dok vam deli pastete a vi luduje za njim.
 

Back
Top