Raj i pakao

Pa nije bas,jer on pravi verbalnu kompilaciju izmedju Biblije i Kurana i zna veoma cesto citirati Bibliju kako bi napadao hriscane a kad ga upitas neko konkretno teolosko pitanje za neceg u cemu on veruje i potrazis mu citata iz njegove knjige - ON T I NE DA !!!
Evo recimo,lepo sam ga upitao jel zna zasto ne jede svinjetinu i dali moze jesti konja,magarca,i t.d.a mozda sam ga upitao i za zmije ( nisam siguran) a evo sad ga pitam i za ribe u smislu koje sme a koje ne sme jesti i zasto, dakle da navede citat - A ON MI JOS UVEK NE DAJE CITATA...mozda misli da sam zaboravio na pitanje... :D


Evo recimo,lepo sam ga upitao jel zna zasto ne jede svinjetinu

zato sto Bog zabranjiva to u Kuranu a i u Bibliji, a zabranjiva je zato sto je to necista zivotinja i nije za ljudsku konzumaciju da bude hrana covjeku, nego je reciklator u prirodi...Bog je dao covjeku svinju da bude reciklator u prirodi....i da koristi njene organe za transplataciju.
 
zato sto Bog zabranjiva to u Kuranu a i u Bibliji, a zabranjiva je zato sto je to necista zivotinja i nije za ljudsku konzumaciju da bude hrana covjeku, nego je reciklator u prirodi...Bog je dao covjeku svinju da bude reciklator u prirodi....i da koristi njene organe za transplataciju.
Necu tumacenje,hocu da mi citiras tekst iz kurana koji to brani za svinju ali i za sve druge zivotinje i ribe uopste.
 
Poslednja izmena:
Ma to sam ja onako napisao "zanimljivo" ? kuran je pokusaj kopiranja Biblije,uz izmjenjena imena i neutralisanje Hrista kao Boga nego samo kao proroka predstaviti... Onaj kljucni faktor su im izmjenili... A jos na to kad dodas da moderni muslimani i sami izvrcu taj islamski stil zivota u mnogo primjera ,kroz nekakve dzihade i slicno,onda je to bas uzasna greska... :o

kuran je pokusaj kopiranja Biblije

biblija uopste nije postojala na arapskom jeziku kad je Kuran dolazio od Boga...prevod Biblije na arapski jezik je dosao tek 100 godinja poslije smrti Muhamemda. tako da ti ta prica pada u vodu.

uz izmjenjena imena i neutralisanje Hrista kao Boga nego samo kao proroka predstaviti.

pa to ti i sam hrist kaze, samo sto vi ne shvatate sta vam se govori

isus kaz jasno da je Otac na nebu jedini pravi Bog, sa tim on ti kaze da isus nije Bog.:

Ivan 17,1Ovo reče Isus i podiže oči svoje na nebo i reče: "Oče, dođe čas, proslavi Sina svojega, da Sin tvoj proslavi tebe!
Ivan 17,2Jer ti si mu dao vlast nad svakim tijelom, da svima, koje si mu dao, dadne život vječni.
Ivan 17,3A ovo je život vječni, da spoznaju tebe, jedino pravoga Boga, i koga si poslao, Isusa Krista.


A jos na to kad dodas da moderni muslimani i sami izvrcu taj islamski stil zivota u mnogo primjera ,kroz nekakve dzihade i slicno,onda je to bas uzasna greska...
poceo si buncati vidim.

Necu tumacenje,hocu da mi citiras teks iz kurana koji to brani za svinju ali i za sve druge zivotinje i ribe uopste.

Bog kaze u Kuranu:
16:115 On(Bog) vam zabranjuje jedino strv, i krv, i svinjsko meso, i onu stoku koja je zaklana u nečije drugo, a ne u Allahovo ime. A onome ko bude primoran, ali ne iz želje, samo toliko da utoli glad – pa, Gospodar tvoj će, zaista, oprostiti i samilostan biti.
 
biblija uopste nije postojala na arapskom jeziku kad je Kuran dolazio od Boga...prevod Biblije na arapski jezik je dosao tek 100 godinja poslije smrti Muhamemda. tako da ti ta prica pada u vodu.
A kakve to veze ima sa cinjenicom koji je pisani zapis stariji ?
Ili mozda sa cinjenicom sta je original a sto pokusaj kopiranje brenda ?
Nego hajde da vidimo konacno stihove koje sam trazio:


Necu tumacenje,hocu da mi citiras teks iz kurana koji to brani za svinju ali i za sve druge zivotinje i ribe uopste.
Bog kaze u Kuranu:
16:115 On(Bog) vam zabranjuje jedino strv, i krv, i svinjsko meso, i onu stoku koja je zaklana u nečije drugo, a ne u Allahovo ime. A onome ko bude primoran, ali ne iz želje, samo toliko da utoli glad – pa, Gospodar tvoj će, zaista, oprostiti i samilostan biti.
Dakle ja ti trazim stih koji pravi razliku izmedju cistih i necistih zivotinja ( koji se jedu a koje se ne smeju jesti) dok mi ti dajes stih koji koji brani strv i krv sto je sasvim druga kategorija zabrane dok za zivotinje jedino je navedena svinja i to jos bez razloga zasto...
Ovo je definitivno jos gore nego li razlika izmedju brenda ADIDAS I onog koji ga pokusava imitirati a koji se deklarise kao ABBIBAS !!!
A zasto je to tako ?
Pa zato sto u Bibliji postojio JASNA I PRECIZNA kvalifikacija svih zivotinja i riba na osnovu njihove anatomije - zivotinje su ciste ukoliko su prezivari i imaju razdvojena kopita dok ribe ukoliko imaju ljuske i pera. Dakle to su dva bloka uslova koja moraju ici u paketu sto znaci da ne vazi SAMO JEDAN uslov !!!

I da stvar bude gora,tvoj tekst ne samo sto ne daje odgovor na pitanje koje sam ti postavio nego cak i relativizira u kojim to slucajevima ljudi mogu jesti svinju - kad su primorani a primorani su samo kad su gladni i da bi utolili glad !!!
Bojim se da ce tako svaki koji voli "svinjce na rostilju"jednostavno namerno gladovati kako bi bio primoran nakon nekoliko dana "da utoli glad"...

Jel vidis konacno razliku izmedju tvog teksta i preciznih Bibliskih tekstova !??
 
Screenshot_20220528-195807.png
 

Back
Top