Raj i pakao

Preljubu nisam ,svedocenje nisam ….laganje jeste ,roditelje postujem koliko zasluzuju .
Ljubi Gospoda Boga svim srcem svojim svom snagom svojom ,mislima svojim i ljubi bliznjega svojega kao samoga sebe o tome vise svi Proroci i Zakoni.
Obadvojica smo gresni, jer ljudsko bice ne moze biti idealno.Moli se na glas Bogu, kojem se i Hristos molio i pokusaj da se krstis u ime Hristovo, jer ko se u Hrsta krstio, taj se u Hrista obukao. D.Apost. 2,38 i Galatima 3,27.
 
Niko nece biti unisten vec ce goreti i muciti se vecno.
Ajdeee?
Milo ti.
Ipak ce biti unisteni...

Otkrivenje 20,9I iziđoše na širinu zemlje, i opkoliše oko svetijeh, i grad ljubazni; i siđe oganj od Boga s neba, i pojede ih.

Nije lako izgoreti.
Muke su to.
Ali na vasu zalost, ne vecne...
Bog ne uziva u vecnom mucenju ljudi.

To sto ce ih izgoreti to je u samo odbrani vernih...
 
Opet blefiras.
I opet strani jezik.
Дакле ти деценијама проучаваш Библију, не знаш ни грчки ни еглески ? Не знам како другачије да тумачим ове твоје коментаре. Хоћеш да пишем само на српском ?
Зашто ти смета оригинални библијски језик ?
Tekst koji si postavio potvrdjuje ono sto celo vreme govorim.
Nema nigde pakla ili koncept pakla.
Kaze da ce biti bacrn u vatru a to je na kraju kada Bog unisti svet vatrom.
Има, плач и шкргут зуба је једнако месту где је отишао богаташ а не и Лазар и месту где ће завршити демони на крају света.
Самим тим што Христос прича о паклу онда када је он живео, не можеш рећи да је концепт пакла стран Новом Завету када он не пише само о будућем догађају.
Пише о конкретном догађају сусрета Лазара и богаташа који се тада десио после Лазареве смрти.
И то се поклапа са местом где ће бити "плач и шкргут зуба".

Niko nece biti unisten vec ce goreti i muciti se vecno.
Бог никога неће вратити у небиће јер је то немогуће. Дакле постојаће вечно, питање само да ли са Христом или одвојено од Христа.
Дакле једино је питање дискусије како ће пакао изгледати, а да ли ће постојати, ту нема никакве сумње.
 
nisu čudni nego ih mi ne poznajemo.
prljav ne možeš u svetinju, a ko je čist.
u nz je nepremostiva granica raja i pakla (priča o lazaru i bogatašu), onda naša molitva ništa ne bi pomogla, obojica su primili plate svoje.
Ми се молимо код куће за своје преминуле, тако се молимо и заједно са свештеницима, све до другог Христовог доласка и суда свету, не можемо рећи да је крај и да нико више не може ући у рај.
Зато се и молимо јер увек постоји шанса.
 
Ми се молимо код куће за своје преминуле, тако се молимо и заједно са свештеницима, све до другог Христовог доласка и суда свету, не можемо рећи да је крај и да нико више не може ући у рај.
Зато се и молимо јер увек постоји шанса.
ja sam to ovako shvatio
priča o lazaru i bogatašu sam shvatio kao priču o raju i paklu. gde još vidim pakao u nz, kada isus kaže

9. И ако те око твоје саблажњава, извади га и баци од себе: боље ти је с једним оком у живот ући, него с два ока да те баце у пакао огњени.

mislim zašto bi te uništavao ćoravog. prosto nema logike.

e sad, dok se čeka sud

2. Многи су станови у кући Оца мог. А да није тако, казао бих вам; идем да вам приправим место.

kasnije kaže kad opet dođe povešće ih sa sobom.

ako u tim stanovima se podrazumeva neko stanje duše na stend baju pa uz pomoć molitvi pravednika možda se spasi neka duša. ali onda tek kasnije je bi imalo smisla priča o lazaru.
možda su protestanti shvatili taj deo "spavanja" do suda, samo je jasno da pakao postoji i da nema nikakvog uništenja.
 
ja sam to ovako shvatio
priča o lazaru i bogatašu sam shvatio kao priču o raju i paklu. gde još vidim pakao u nz, kada isus kaže

9. И ако те око твоје саблажњава, извади га и баци од себе: боље ти је с једним оком у живот ући, него с два ока да те баце у пакао огњени.

mislim zašto bi te uništavao ćoravog. prosto nema logike.
Нашао сам објашњење.
Патријарх српски Павле каже - (парафразирам) када човек стекне лоше навике, то постане део његове природе. Крајност је - не моћи не грешити. Ако се човек отргне и крене ка Богу, крене да се среће са својом другом природом (грехом) коју је сам себе навикао.
Кључни део је - одвикавање од тог греха на који је човек себе навикао - као сечење руке или вађење ока. Просто тешко је, али не и немогуће, јер смо уз Христа.
e sad, dok se čeka sud

2. Многи су станови у кући Оца мог. А да није тако, казао бих вам; идем да вам приправим место.

kasnije kaže kad opet dođe povešće ih sa sobom.
То значи да није исто свако место у паклу. Ни у рају. Има разних места. Неко је на "рубу" раја али ипак у рају, неко је на неком другом месту.
možda su protestanti shvatili taj deo "spavanja" do suda, samo je jasno da pakao postoji i da nema nikakvog uništenja.
Постоји проблем како заиста пакао изгледа, стога постоје и недоумице, али забележено је у сведочењима нпр. у књизи о Јустину Поповићу како се једна жена јавила после смрти са папиром "проскомидија" (помињање на Литургији).
Други човек је рекао да је отишао у манастир само да би се молио за покојну жену која му се јавила после смрти итд.
Некада људи пате јер нису исповедили неке грехе.
Многи духовници кажу да се молитва за здравље не чита тек тако већ да се прво човек исповеди за грехе.
 
То значи да није исто свако место у паклу. Ни у рају. Има разних места. Неко је на "рубу" раја али ипак у рају, неко је на неком другом месту.
ti ipak misliš da do suda imamo svest.
carstvo nebesko je u nama samo treba da ga nađemo, a za raj je potreban sud a neko bez suda ide direkt. kao razbojnik na krstu, neko kaže da je prvi stanovnik raja.
nisam to proučavao pa i nemam neki stav
 
ti ipak misliš da do suda imamo svest.
Сигуран сам да имамо свест.
Каже једна прича да је жена обилазила врачаре и да је тражила да се призивају духови да јој се јави покојна ћерка.
Ћерка јој се јавила и рекла :"Зашто ме ометаш, мени је овде добро" ?
Небитан садржај конверзације, причам ти везано за свест.
carstvo nebesko je u nama samo treba da ga nađemo, a za raj je potreban sud a neko bez suda ide direkt. kao razbojnik na krstu, neko kaže da je prvi stanovnik raja.
Царство небеско у нама је предукус царства небеског које ће доћи. Не може да буде у нама или после смрти оно истинито царство небеско, већ само као предукус, јер чекамо васкрсење мртвих. Тек онда наступа оно право царство небеско.
Може и превод "царство небеско је међу вама", дакле постоји више превода тог дела из Новог Завета.
 
U fizickom smislu ,ne i u susastvenom.
Ovaj dogadjaj ce biti na zemlji.
Ovo nije konacni Sud vec rat ,to si zaboravio da naglasis.
Pa to je biblijski koncept unistenja sveta i gresnika na kraju na ovoj zemlji ne pecenje u nekom paklu sto i tvoja crkva vec odbacuje.
Moguce da nisi citao bibliju.
Pogledaj.
2. Petrova 3,6Zato tadašnji svijet bi vodom potopljen i pogibe.
2. Petrova 3,7A sadašnja nebesa i sadašnja zemlja, zadržana su te se čuvaju za za vatru, čuva i dan suđenja i propasti bezbožnika.
 
Дакле ти деценијама проучаваш Библију, не знаш ни грчки ни еглески ? Не знам како другачије да тумачим ове твоје коментаре. Хоћеш да пишем само на српском ?
Зашто ти смета оригинални библијски језик ?

Има, плач и шкргут зуба је једнако месту где је отишао богаташ а не и Лазар и месту где ће завршити демони на крају света.
Самим тим што Христос прича о паклу онда када је он живео, не можеш рећи да је концепт пакла стран Новом Завету када он не пише само о будућем догађају.
Пише о конкретном догађају сусрета Лазара и богаташа који се тада десио после Лазареве смрти.
И то се поклапа са местом где ће бити "плач и шкргут зуба".
Nigde u mom pisanju nisi mogao da nadjes da mi smeta grcki jezik.
To je tvoje zlonamerno izvrtanje recenoga jer nemas argument.
Vec sam kazao zasto nisi postavio i tekst na Srpskom?

Nisi zato sto bi se vodo tvoj blef, da tekst ne govori o nikakvom paklu.

Pokazi nam rec pakao u tekstu?

Tekst govori o biblijskom konceptu unistenja.
Prvi svet je unisten vodom, drugi ce vatrom.
O tome govori tvoj tekst.
Nema nikakvog pakla u tekstu, jer bi ga ti rado postavio.
Jer koncept pakla ne postoji u bibliji.

Evo o cemu govori tvoj tekst:
2. Petrova 3,6Zato tadašnji svijet bi vodom potopljen i pogibe.
2. Petrova 3,7A sadašnja nebesa i sadašnja zemlja, zadržana su te se čuvaju za za vatru, i dan suđenja i propasti bezbožnika.
Zao mi je, izvini.
Ali istina je istina.
Pogresna nauka nikoga nece spasiti vec nasuprot.
 
Preljubu nisam ,svedocenje nisam ….laganje jeste ,roditelje postujem koliko zasluzuju .
Ljubi Gospoda Boga svim srcem svojim svom snagom svojom ,mislima svojim i ljubi bliznjega svojega kao samoga sebe o tome vise svi Proroci i Zakoni.
Ja sam tek od 2000 kad sam saznao za Boga postao dobar, pre toga katastrofa. Mene jednostavno to nije toliko tangiralo iako
sam se bavio religijom, ali samo spolja dok sve to nisam shvatao ozbiljno. No to saznanje, me preokrenulo potpuno :P
 
Ja sam tek od 2000 kad sam saznao za Boga postao dobar, pre toga katastrofa. Mene jednostavno to nije toliko tangiralo iako
sam se bavio religijom, ali samo spolja dok sve to nisam shvatao ozbiljno. No to saznanje, me preokrenulo potpuno :P
Cuvaj se prikrivene gordosti ,nije bas dobro imati visoko i ususkano misljenje o sebi.
Bez obzira sto si promenio zivot ,tada si bio svestan da si najgori ,da si los ,bio si svestan svojih grehova mnogo vise …..ali znaj da Bog to najvise ceni kada je covek svestan svog pada i nistavosti ,da bez Njega nismo nista ,samo prah.
Djavo nam uvek postavlja zamke i uvek pokusava da nam predstavi nesto lepse nego sto je realnost.

Jedan monah je tako delovao pravedno ,dobar ,sve super ….ali je u sebi imao veliku kolicinu gordosti ,visoko misljenje o sebi ,Bog je sve to znao ….sta mislis kako je prosao kada je umro?
 
Poslednja izmena:
Bez obzira sto si promenio zivot ,tada si bio svestan da si najgori ,da si los ,bio si svestan svojih grehova mnogo vise …..ali znaj da Bog to najvise ceni kada je covek svestan svog pada i nistavosti ,da bez Njega nismo nista ,samo prah.
Tek tada sam postao svestan da sam bio los, pa sam krenuo da se popravljam. Nisi shvatio :P
 
Ne kapiras poentu onoga sto sam rekao,nema coveka da ne gresi ….ako se neko i potrudio tokom zivota i verovao u Boga i neki grehovi su ostali ,nasim molitvama se ta osoba spasava …cak i da neko izvrsi ubistvo i u medjuvremenu se pokaje ili ispasta zbog toga ….njemu nisu zatvorena vrata raja..
U tom smislu je Bog pravedan …
Ako bi sve gledali bukvalisticki onda bismo svi izginuli ..
Po tebi se mozda i Hitler spasao, imao je jevrejske krvi u sebi,, :)
 
Svi stari narodi imaju potop u svojim spisima.
Bas to odgovara opisu biblije kako je Bog posle potop naveo ljude da se rasele po zemlji.
I logicno je da su poneli istinu o potopu sa, sobom i zapisivali je.

To je dokaz da se potop desio.
Da to bemamo, bio bi dokaz da se nije desio.
Ja sam sam vec nasao gomilu skamenjenih morskih zivotinjica po planinama nafmorske visine 2500 do 2900 metara.

Sto se tice raja i pakla.

Takav koncept ne postojibän u bibliji.
To su kasnije izmisljotine crkve i ne dolaze iz hriscanstva.

Vidimo kako sada neki imau problem sa time.





Sto se tice raja i pakla.

Takav koncept ne postojibän u bibliji.

jok eto ne postoji

Isus kaze za pakao:

Matej 5,29Ako te dakle sablažnjava oko tvoje desno, iskopaj ga i baci ga od sebe, jer je bolje za te, da propadne jedan od udova tvojih, negoli da se sve tijelo tvoje baci u pakao.


Isus o Raju:

Luka 14,15A kad ču to neki od onijeh što sjeđahu s njim za trpezom reče mu: blago onome koji ce jesti hljeba u carstvu Božijemu!
 
jok eto ne postoji

Isus kaze za pakao:

Matej 5,29Ako te dakle sablažnjava oko tvoje desno, iskopaj ga i baci ga od sebe, jer je bolje za te, da propadne jedan od udova tvojih, negoli da se sve tijelo tvoje baci u pakao.


Isus o Raju:

Luka 14,15A kad ču to neki od onijeh što sjeđahu s njim za trpezom reče mu: blago onome koji ce jesti hljeba u carstvu Božijemu!
Bolje musliman poznaje biblijsku istinu nego proklamovani hrišćanin.
 
jok eto ne postoji

Isus kaze za pakao:

Matej 5,29Ako te dakle sablažnjava oko tvoje desno, iskopaj ga i baci ga od sebe, jer je bolje za te, da propadne jedan od udova tvojih, negoli da se sve tijelo tvoje baci u pakao.


Isus o Raju:

Luka 14,15A kad ču to neki od onijeh što sjeđahu s njim za trpezom reče mu: blago onome koji ce jesti hljeba u carstvu Božijemu!
Presli su te.
Tekst u Mateju koji si naveo je crkva dala da se pogresno prrvede.
U tekstu ne stoji pakso.
Vec dolina hinom, Jerusalimski otpad.
Kao sto se tu lesevi zivotinja spaljivali, tako ce Bog ba kraju spaliti gresnike

A tekst u Luki ne govori o nikakvom raju vec Carstvu Bozjem.
A ono ce ponovo biti ovde na zemlji.
Isus kaze vec je sada u vama.
Petar kaze, cekamo po njegovom obecanju novu zemlju.

Kako bi bilo malo edukcija i citanje biblije za pocetak?
A onda da zajedno ti i ja proucimo osnovne istine biblije?
 
Tekst u Mateju koji si naveo je crkva dala da se pogresno prrvede.
U tekstu ne stoji pakso.
Vec dolina hinom, Jerusalimski otpad.
Kao sto se tu lesevi zivotinja spaljivali, tako ce Bog ba kraju spaliti
ovaj citat
Ako te dakle sablažnjava oko tvoje desno, iskopaj ga i baci ga od sebe, jer je bolje za te, da propadne jedan od udova tvojih, negoli da se sve tijelo tvoje baci u pakao"

kako pravilno glasi?
 

Back
Top