Raj i pakao

Da al je vise bio kult - manej religija.
Ovde je rec o tome da Hrisanstvo niti je prva religija koja je imala Pakao i Raj, niti prva monoteisticka religija, niti prva religija, niti prva religija koja je imala vaskrsnuce....
Ne znam za sumersku, ali sumerska je imala Ad, nisam siguran za Raj. Prva koja je imala vaskrsnuce je takodje sumerska.
 
Svi stari narodi imaju potop u svojim spisima.
Bas to odgovara opisu biblije kako je Bog posle potop naveo ljude da se rasele po zemlji.
I logicno je da su poneli istinu o potopu sa, sobom i zapisivali je.

To je dokaz da se potop desio.
Da to bemamo, bio bi dokaz da se nije desio.
Ja sam sam vec nasao gomilu skamenjenih morskih zivotinjica po planinama nafmorske visine 2500 do 2900 metara.

Sto se tice raja i pakla.

Takav koncept ne postojibän u bibliji.
To su kasnije izmisljotine crkve i ne dolaze iz hriscanstva.

Vidimo kako sada neki imau problem sa time.

 
Sto se tice raja i pakla.

Takav koncept ne postojibän u bibliji.
To su kasnije izmisljotine crkve i ne dolaze iz hriscanstva.
Постоји. Прича о богаташу и Лазару.
Прича о онима који нису помогли ближњем.

Тада ће рећи и онима с леве стране: идите од мене, проклети, у вечни огањ припремљен ђаволу и његовим анђелима.
Дакле лепо пише да постоји вечни пакао.
 
Постоји. Прича о богаташу и Лазару.
Прича о онима који нису помогли ближњем.


Дакле лепо пише да постоји вечни пакао.
U tvom odgovoru se vidi da sam u zadnjem postu imao pravo.
Ja sam govorio o konceptu ne prici.
Ti si ocigleeno izostavio rec konceot jer di svestan da u bibliji ne postoji koncept pakla i raja.

Ja sam kazao da nema takav konceot.
Isus je uzeo hebrejsku parabolu koju su jevrejk primili iz neznabostva i imali odredjene stavove.
I na osnovu tih stavova im je dao pouku.
Inace koncrpt da ljudi idu u pakao i tamo se peku, ne postoji u bibliji..
Isus uci u noboj zemĺji i vaskrsenju i kraju sveta.
Ucenje o paklu je rimaka crkva u srednjem veku zloupotrebila da plasi ljude da slusaju a ostali prihvatili tu ideju.
Medjutim i sami danas objasnjavaju da ne postoji tako nesto.
To ne biblijsko ucenje vam je nanelo mnogo stete u ovo vreme.
I predstavlja Boga sasvim pogresno.
Za sta se,snosi odgovornost.

Evo dokaza za to sto lazem.
Ja se ne bavim blefiranjem nasuprot vama.
Jer iznosim istinu.

Jevrejski rabini potvrdjuju da ucenje o paklu nema u Starom zavetu.
Neki su prihvatili to iz neznabostva.
https://forum.krstarica.com/threads...nje-o-postojanju-pakla-nije-biblijsko.878654/
 
U tvom odgovoru se vidi da sam u zadnjem postu imao pravo.
Ja sam govorio o konceptu ne prici.
Ti si ocigleeno izostavio rec konceot jer di svestan da u bibliji ne postoji koncept pakla i raja.

Ja sam kazao da nema takav konceot.
Место где је "плач и шкргут зуба", заједно са местом где се налази богаташ у односу на Лазара, као и
Тада ће рећи и онима с леве стране: идите од мене, проклети, у вечни огањ припремљен ђаволу и његовим анђелима.
Врло јасно говори о томе да пакао постоји.
Да када Христос поново буде дошао, да неће сви моћи да буду са њим, већ ће неки отићи у пакао, а неки ће бити са њим.
Не може Бог никога на силу да натера да га воли.

Takav koncept ne postojibän u bibliji.
To su kasnije izmisljotine crkve i ne dolaze iz hriscanstva.
Место где је вечито мучење није каснија измишљотина, видиш да се помиње вечни огањ.
 
Место где је "плач и шкргут зуба", заједно са местом где се налази богаташ у односу на Лазара, као и

Врло јасно говори о томе да пакао постоји.
Да када Христос поново буде дошао, да неће сви моћи да буду са њим, већ ће неки отићи у пакао, а неки ће бити са њим.
Не може Бог никога на силу да натера да га воли.


Место где је вечито мучење није каснија измишљотина, видиш да се помиње вечни огањ.
Druze.
Opet blefiras.
Budi iskren jer kada govorimo o ovim stvarima stojomo pred Bogpm
Svestan si da nije tako tako kako kazes i nisi ni postavio stihove.

Da pogledamo to sto kazes.
Luka 13,28Ondje će biti plač i škrgut zuba, kad vidite Avraama i Isaka i Jakova i sve proroke u carstvu Božijemu, a sebe napolje istjerane

Kad jevreji vide patrojarhe u Bozjem catstvu jevreji nisu tamo, od muke ce plakati i skrkutati zubima

Matej 25,30I nevaljaloga slugu bacite u tamu najkrajnju; ondje će biti plač i škrgut zuba
Neposlusnog slugu bacaju u tamnicu...

Matej 24,51I on ce ga proterati i daće im platu kao licemjerima; ondje će biti plač i škrgut zuba.
Nevaljali sluga poceo da bije ostale i da rasipa, njegov sef ce ga tuci i oterati i tada ce sluga plakati i skrkutati zubima, od besa ili tuge jer je sve izgubio...

Ostalo skrkutanje zubima je tek u buducnosti prilikom drugog Hristovog dolaska kada ce Isusov dolazak spaliti zemlju i ljude.
Skrkutace zubima od bolova.
2. Petrova 3,12Čekajući i želeći da bude skorije dolazak Božijega dana, kojega će se radi nebesa spaliti i raskopati, i stihije od vatre rastopiti?
Kao sto vidis ne postoji koncept pakla u Bibliji.
Vec kao sto je Bog prvi svet unistio vodom, zadnji ce spaliti vatrm i ponovo ga stvoriti.
Jer je covek sve pokvario.

To je biblijski koncept.
To je jevandjelje.

Sve ostalo spada pod ovim:
Galatima 1,9Kao što prije rekosmo i sad opet velim: ako vam ko javi jevanđelje drukčije nego što primiste, proklet da bude!

Rekoh ti, ostalo je tvoj problem.
 
Druze.
Opet blefiras.
Zasto ne budes iskren?
Svestan si da nije tako tako nidi ni postavio stihove.
Питај себе зашто си против Божије речи а то је Свето Писмо.
Пре него неког оптужиш да не говори истину, запитај зашто ти не говориш истину.
Ако те твоја рука или твоја нога саблажњава, одсеци је и баци од себе; боље ти је да уђеш у живот кљаст и хром, него са две руке или две ноге да те баце у огањ вечни.
(Matej 18:8)
Εἰ δὲ ἡ χείρ σου ἢ ὁ πούς σου σκανδαλίζει σε, ἔκκοψον αὐτὸν καὶ βάλε ἀπὸ σοῦ· καλόν σοί ἐστιν εἰσελθεῖν εἰς τὴν ζωὴν κυλλὸν ἢ χωλὸν ἢ δύο χεῖρας ἢ δύο πόδας ἔχοντα βληθῆναι εἰς τὸ πῦρ τὸ αἰώνιον.
Тада ће рећи и онима с леве стране: идите од мене, проклети, у вечни огањ припремљен ђаволу и његовим анђелима.
(Матеј 25:41)
Τότε ἐρεῖ καὶ τοῖς ἐξ εὐωνύμων· πορεύεσθε ἀπ’ ἐμοῦ [οἱ] κατηραμένοι εἰς τὸ πῦρ τὸ αἰώνιον τὸ ἡτοιμασμένον τῷ διαβόλῳ καὶ τοῖς ἀγγέλοις αὐτοῦ.
https://www.academic-bible.com/en/o...1/259999/ch/6f7995de396b689e2e16defb2899fa67/
Дакле све што теби не одговара је симболика, Лазар није био на истом месту као богаташ, а плач и шкргут зуба је очигледно исто што и место где је огањ вечни.
 
Питај себе зашто си против Божије речи а то је Свето Писмо.
Пре него неког оптужиш да не говори истину, запитај зашто ти не говориш истину.

(Matej 18:8)
Εἰ δὲ ἡ χείρ σου ἢ ὁ πούς σου σκανδαλίζει σε, ἔκκοψον αὐτὸν καὶ βάλε ἀπὸ σοῦ· καλόν σοί ἐστιν εἰσελθεῖν εἰς τὴν ζωὴν κυλλὸν ἢ χωλὸν ἢ δύο χεῖρας ἢ δύο πόδας ἔχοντα βληθῆναι εἰς τὸ πῦρ τὸ αἰώνιον.

(Матеј 25:41)
Τότε ἐρεῖ καὶ τοῖς ἐξ εὐωνύμων· πορεύεσθε ἀπ’ ἐμοῦ [οἱ] κατηραμένοι εἰς τὸ πῦρ τὸ αἰώνιον τὸ ἡτοιμασμένον τῷ διαβόλῳ καὶ τοῖς ἀγγέλοις αὐτοῦ.
https://www.academic-bible.com/en/o...1/259999/ch/6f7995de396b689e2e16defb2899fa67/
Дакле све што теби не одговара је симболика, Лазар није био на истом месту као богаташ, а плач и шкргут зуба је очигледно исто што и место где је огањ вечни.
Opet blefiras.
Kobajagi postavio si grcki tekst da bi blef bolje izgledao.
Ovo sto si postavio jr u moju korist.
Jer dogadjaj koji si postavio ce se dediti tek u buducnosti.
Kada Isus dodje.
Jer ce spaliti ovaj svet, i naravno da skrkucu zibima nece pevati.

Kao sto kaze apostol Petar.
2. Petrova 3,12Čekajući i želeći da bude skorije dolazak Božijega dana, kojega će se radi nebesa spaliti i raskopati, i stihije od vatre rastopiti?

Nema koncept pakla u bibliji.
Vama pakao gori sada i vec hiljadama godina.
Dogadjaj kojim di pokusao da izblefiras publiku ce biti tek u buducnosti.
A vecni oganj kojim ce tada izgoreti svet, u hebrejskoj misli ima znacenje da ce ovaj svet izgoreti za vecnost.
Ne da ce vecno goreti.

Jer ce Bog obnoviti ovu zemlju ponovo tada i tu ce svi vaskrsli ziveti.
Ne moze ona da gori vecno.

Opet apostol Petar.
Bog spaljue a onda obnavlja ovu zemlju.
Ne gori vecno.
2. Petrova 3,13Ali čekamo po obećanju njegovu novo nebo i novu zemlju, gdje pravda živi.

To je biblijski koncept po apostoloma.
Zemlja ce izgoreti, svi verni vaskrsnuti, Bog obnavlja zemlju i tu vecno zive.
To je apostolsko jevandjelje.
Ne pakao.
 
Opet blefiras.
Kobajagi postavio si grcki tekst da bi blef bolje izgledao.
Грчки си сам тражио јер си рекао да блефирам, тако нема разлога да идеш са идејом да постављам нешто да би добро
изгледало.
Пошто ти толико дуго проучаваш Библију, то што теби оригинални текст не значи ништа, то говори само о твом незнању, тако да мени ниси ништа рекао, већ си сам себе укопао својим незнањем.
(Matej 18:8)
Εἰ δὲ ἡ χείρ σου ἢ ὁ πούς σου σκανδαλίζει σε, ἔκκοψον αὐτὸν καὶ βάλε ἀπὸ σοῦ· καλόν σοί ἐστιν εἰσελθεῖν εἰς τὴν ζωὴν κυλλὸν ἢ χωλὸν ἢ δύο χεῖρας ἢ δύο πόδας ἔχοντα βληθῆναι εἰς τὸ πῦρ τὸ αἰώνιον.

(Матеј 25:41)
Τότε ἐρεῖ καὶ τοῖς ἐξ εὐωνύμων· πορεύεσθε ἀπ’ ἐμοῦ [οἱ] κατηραμένοι εἰς τὸ πῦρ τὸ αἰώνιον τὸ ἡτοιμασμένον τῷ διαβόλῳ καὶ τοῖς ἀγγέλοις αὐτοῦ.
https://www.academic-bible.com/en/o...1/259999/ch/6f7995de396b689e2e16defb2899fa67/
То што се ти правиш да не видиш ово па цитираш неке друге делове, то је већ твоја ствар, нападом на другог само показујеш своју немоћ и своје обмањивање људи.
Wherefore if thy hand or thy foot offend thee, cut them off, and cast them from thee*: it is better for thee to enter into* life halt or maimed, rather than having two hands or two feet to be cast into everlasting fire. (King James translation)
Then shall he say also unto them on the left hand, Depart from me, ye cursed, into everlasting fire, prepared for the devil and his angels: (King James translation)
 
Poslednja izmena:
Грчки си сам тражио јер си рекао да блефирам, тако нема разлога да идеш са идејом да постављам нешто да би добро
изгледало.
Пошто ти толико дуго проучаваш Библију, то што теби оригинални текст не значи ништа, то говори само о твом незнању, тако да мени ниси ништа рекао, већ си сам себе укопао својим незнањем.

То што се ти правиш да не видиш ово па цитираш неке друге делове, то је већ твоја ствар, нападом на другог само показујеш своју немоћ и своје обмањивање људи.
Opet blefiras.
I opet strani jezik.
Tekst koji si postavio potvrdjuje ono sto celo vreme govorim.
Nema nigde pakla ili koncept pakla.
Kaze da ce biti bacrn u vatru a to je na kraju kada Bog unisti svet vatrom.
Evo:
2. Petrova 3,10Ali će doći dan Gospodnji kao lupež noću, u koji će nebesa s hukom proći, a stihije će se od vatre raspasti a zemlja i djela što su na njoj izgorjeće

Dakle sve ce izgoreti na kraju.
To je Bozji koncept
Nema nikakav pakao niti se pominje.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Opet blefiras.
I opet strani jezik.
Tekst koji si postavio potvrdjuje ono sto celo vreme govorim.
Nema nigde pakla ili koncept pakla.
Kaze da ce biti bacrn u vatru a to je na kraju kada Bog unisti svet vatrom.
Evo:
2. Petrova 3,10Ali će doći dan Gospodnji kao lupež noću, u koji će nebesa s hukom proći, a stihije će se od vatre raspasti a zemlja i djela što su na njoj izgorjeće

Dakle sve ce izgoreti na kraju.
To je Bozji koncept
Nema nikakav pakao niti se pominje.
Niko nece biti unisten vec ce goreti i muciti se vecno.
 
Da ,ali ovde je u pitanju vecna,nema prociscenja vise.
znam i ne mogu da verujem u tako nešto, zarad pedesetak godina večna paljevina.
pritom ne pitajući me hoću li se rodit.
po nz ne pokaješ se za bilo koji greh voljni nevoljni, tumačenja pisma, nesvesno navodeći druge na greh i onog što je hulio na svetog duha, što kolje iz zabave isto da završe, to ne mogu da svarim a samim tim ni da verujem.
 
znam i ne mogu da verujem u tako nešto, zarad pedesetak godina večna paljevina.
pritom ne pitajući me hoću li se rodit.
po nz ne pokaješ se za bilo koji greh voljni nevoljni, tumačenja pisma, nesvesno navodeći druge na greh i onog što je hulio na svetog duha, što kolje iz zabave isto da završe, to ne mogu da svarim a samim tim ni da verujem.
Cudni su putevi Bozji ,zato se i molimo za nase pokojne a to nije mala stvar.
Ako oni ne mogu da ucine nista vise za svoje spsenje ,mi mozemo .
 
Cudni su putevi Bozji ,zato se i molimo za nase pokojne a to nije mala stvar.
Ako oni ne mogu da ucine nista vise za svoje spsenje ,mi mozemo .
nisu čudni nego ih mi ne poznajemo.
prljav ne možeš u svetinju, a ko je čist.
u nz je nepremostiva granica raja i pakla (priča o lazaru i bogatašu), onda naša molitva ništa ne bi pomogla, obojica su primili plate svoje.
iz ljudskog uma to je nepravedno (bar mog).
nisam o tom razmišljao mnogo jer se otvaraju mnoga pitanja. kako bude biće.
 
nisu čudni nego ih mi ne poznajemo.
prljav ne možeš u svetinju, a ko je čist.
u nz je nepremostiva granica raja i pakla (priča o lazaru i bogatašu), onda naša molitva ništa ne bi pomogla, obojica su primili plate svoje.
iz ljudskog uma to je nepravedno (bar mog).
nisam o tom razmišljao mnogo jer se otvaraju mnoga pitanja. kako bude biće.
Nisu isti grehovi nekoga ko je ubio i nekoga ko je pocinio neki manji greh koji i nije u sustini naneo neku veliku stetu u fizickom i duhovnom smislu ,ipak je Bog pravedan .
 
ako je pravedan onda ih nema ni dvaest u raju :D
Ne kapiras poentu onoga sto sam rekao,nema coveka da ne gresi ….ako se neko i potrudio tokom zivota i verovao u Boga i neki grehovi su ostali ,nasim molitvama se ta osoba spasava …cak i da neko izvrsi ubistvo i u medjuvremenu se pokaje ili ispasta zbog toga ….njemu nisu zatvorena vrata raja..
U tom smislu je Bog pravedan …
Ako bi sve gledali bukvalisticki onda bismo svi izginuli ..
 

Back
Top