Racun za struju

ma idi tamo, ponesi i "fino" joj objasni da si ipak TI u pravu :mrgreen:
musterija je uvek u pravu :whistling:
Možda je sat stao na skupu struju. To se dešava. Ili...
Isključi sve aparate pa proveri da li se vrti brojilo. Možda ti neko krade struju.
sutra ima da uradim ovo...cim saznam gde mi je brojilo(od kad zivimo ovde,nismo nijednom gledali) :rumenko:
Prikaci se i ti komsiji :D
ma daj,ja sam fina
a kako se to radi? :mrgreen:
 
Proslog meseca dosao racun sa pretplatom 3.200din! Odusevio sam se. Imamo jednu TA pec koja se puni samo nocu, bojler je ukljucen preko celog dana jer ne kontam kako preko dana oprati neke sudove a onda uvece imati tople vode da se oboje istusiramo?!?!? Imamo 3 stedljive sijalice..tako da je sve podnosljivo...mada, kada mi racun dodje kao sto sam gore napisao 3.200 npr. ja uvek platim 4.000! Zaokruzim i sledeci mesec mi dodje manje, onda opet zaokruzim i tako u krug.....:)
 
Nama je bojlr ukljucen non stop. Gde su dve devojke studentkinje, mora tako. Stan ima oko 60kvm,pa gori svetlo non stop u mojoj, njenoj, dnevnoj sobi :roll: . Centralno grejanje. Leti klima nam uze dusu jer smo na petom spratu.
Sporet se retko ukljucuje. Za masinu isto, ne gledamo jer je ona od 3.5 kg tu stane pola posteljine.
Zimi nam je struja oko 2500 leti zbog klime ide i do 4000. A tek infostan :sad2:
Ubise nas racuni :neutral:
 
E kaze mi komsinica da je ona ukljucivala kuhinjski bojler samo po potrebi i da je dosao hiljadu dinara manji racun :zper:
i kazu ljudi da veliki bojler manje trosi ako radi non stop...Nisam pametna :besna:

"Po potrebi" je ralativna stvar. Možda neko ima potrebu 2 x nedeljno, a neko 4 x dnevno.

Moj veliki bojler je zapremine 80 litara. Uključujem ga svakodnevno dok je jeftina struja, koja je 4x jeftinija od skupe, i trudim se da toplu vodu tada i koristim. Možda je potrošnja u kilovatima manja ako radi non stop, ali u novcu sigurno nije.
 
Razmisljam i ja kako da pomognem sebi i mojima jer nam stize rcun za struju 17000:eek:
Ali to je struja za nas dole i za brata i njegovu porodicu u potkrovlju.
Grejemo se na ugalj i mi i oni,mama ima ta pec u sobi i moj bratanac onaj uljani radijator u svojoj sobi.Bojler po potrebi i da ne duzim...Ulazimo u tu crvenu zonu.
Koji je protokol da se odvoji struja jer onda ne bi trebalo da smo u crvenom.
A struju placamo na pola znaci ode mi 8500 samo na struju pri tom se i kuva na sporetu na ugalj.Prosto ne razumem gde se trosi tolika struja:dontunderstand:
 
Razmisljam i ja kako da pomognem sebi i mojima jer nam stize rcun za struju 17000:eek:
Ali to je struja za nas dole i za brata i njegovu porodicu u potkrovlju.
Grejemo se na ugalj i mi i oni,mama ima ta pec u sobi i moj bratanac onaj uljani radijator u svojoj sobi.Bojler po potrebi i da ne duzim...Ulazimo u tu crvenu zonu.
Koji je protokol da se odvoji struja jer onda ne bi trebalo da smo u crvenom.
A struju placamo na pola znaci ode mi 8500 samo na struju pri tom se i kuva na sporetu na ugalj.Prosto ne razumem gde se trosi tolika struja:dontunderstand:

Pa treba da vidis u elektro-distribuciji da vam se odvoje strujomeri.
 
preterali su ga sa računima za struju.Ja plaćam 4000,00 u dvosobnom stanu u kome imam parno grejanje i to bez RTS pretplate jer to nemam nameru ni da plaćam. U selu gde mi je živeo deda nema nikoga i svakog meseca plaćam 300,00 neke takse a ne potroši se struja ni 0.5 kw. A koliko ima takvih domaćinstava gde nema nikoga, pa svi po 300.00 dina, a to je čista para, pa sada zamislite koje se pare tu vrte. Ali biće tu još poskupljenja jer još uvek nismo dostigli evropske cene!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a za plate nema veze,o tome nećemo da pričamo:per::roll:
 
u stanu od 70m2 veeelika ta pec koja se puni nocu,druge dve sobe imaju obicnu,veliku grejalicu,i pale se po potrebi (zgrada je star gradnja,puna cigla,i vrlo brzo se soba zagreje).
bojler od 80l pali se samo nocu,kombinovani frizider/friz,ves masina 2x mesecno,kuvanje 2x nedeljno...
nisam dobila veci racun od 3.500.
evo sada za period od 40 dana,od 5.3-15.4=2600.
bas sam zadovoljna.

p.s.tv pretplatu ne racunam,jer to ne placam
 
mozda je nama tako zbog glupog frizidera i sporeta :think:
to je gazdino...
frizider ne dihtuje lepo...a i cini mi se da je star vise od mene
o sporetu necu ni da pricam
treba nam 20 minuta da provri voda za kafu.....
taj je stariji od frizidera...sto kaze moj burazer da je godinu dana stariji,bio bi na drva a ne na struju :roll: pretecha sporeta :roll:
jedva cekam da kupimo nove i da se preselimo
u ovoj gajbi nista zivo ne valja :lol:
 

Back
Top