Racun za struju

Podno grejanje nije dobro za vene.
ali je dobro za sve ostalo
можда, ал је благодетно за простату.
tako je :super::super:
Takođe je dobra brusnica.
Ima u skoro svakoj radnji... ako imaš problema, super je...
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
супер је што имам проблема? ја то превентивно, стижу године.

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
прође лето тридесето, година ми жао није
није важно шта је било, сад је важно како ми је

by Новица Неговановић

Oko 2.000 dinara
Imamo CG koje je jadno
Dogrevam po potrebi
Valjda sad nece biti vise

svaka čast kad 2000 plaćaš za sve + dogrevanje.

Mi se dok je zima ovako blaga grejemo na struju (kotao) a kad baš zazimi na drva.
Ovog meseca je stiglo 8500.
Šta je tu je, iako nismo uleteli u crvenu tarifu.
ipak se i puno troši, nas je 4 + 2 psa za koja se stalno kuva, a naravno i za nas skoro svakodnevno, bojlerčić non--stop uključen, veliki bojler svakodnevno uglavnom po jeftinoj struji, svakodnevno peru mašin az asudove i svako drugi dan za veš, p apeglanje, tri TV non-stop uključena, 3 kompijutera, masa sijalica.
Ali sve je to malo dete u odnosu na ona 18 kW što ih na sat povuče kotao:besna::besna::besna:
 
Pa masinu ukljucujem samo vikendom, a bojler samo uvece i po potrebi, kuvam vikendom uglavnom, a sijalice, komp i tehnika su boza
Nikada ti kod nas nista nije ukljuceno non-stop osim sijalica
 
Neko pomenu Novicu Negovanovica.
Izvinite za offtopic, ali prosto moram da kazem:
Koji je to kralj od coveka :)
Imao sam priliku da ga upoznam dok sam radio u jedom hotelu u kome je gotovo svakog dana bio redovan gost, obicno u jutarnjim casovima.
Nikad, ali nikad nije propustio da pita ko bi sta od osoblja popio na njegov racun i insistirao bi da svako uzme bar po nesto.
Uvek, ali uvek bi ostavljao baksis i uvek, ali uvek je bio raspolozen za salu i nikad ali nikad nije ogovarao kolege.
Sa svakim od osoblja imao bi neku temu za razgovor ili za salu i nicije godine ili poreklo ili iskustvo nije potcenjivao.
I verujte, osim sala imalo se od njega cuti mnogo toga zivotnog i pametnog.
Novica, kralj :)
 
Nas 3 devojke zivimo u 4sobnom stanu. Imamo centralno grejanje, dodatne grejalice ni ne posedujemo.Ne kuvamo, vec samo podgrevamo hranu, masinu za ves ukljucujemo posle 12 (kada bi trebalo da je jevtina struja), bojler takodje punimo po potrebi(pre koriscenja). Racun za mesec novembar nam je stigao 1100 dinara vise nego inace sto stize. U EDBu su pretpostavili da postoji neki problem.


Da li neko ima slicnu situaciju? Koliko prosecno stizu racuni za struju.

Koje su ideje za smanjenje potrosnje struje. Mikrostalasna umesto obicnog sporeta, halogene sijalice.. Ima li sta jos?


hvala unapred

Ниси написала колики вам је основни рачун, пре повећања од 1100 динара. Тек касније си написала да вам је нови рачун 4000. Грешка или не то је за 3 особе одраз ригорозне штедње

Šta je tu je, iako nismo uleteli u crvenu tarifu.
ipak se i puno troši, nas je 4 + 2 psa za koja se stalno kuva, a naravno i za nas skoro svakodnevno, bojlerčić non--stop uključen, veliki bojler svakodnevno uglavnom po jeftinoj struji, svakodnevno peru mašin az asudove i svako drugi dan za veš, p apeglanje, tri TV non-stop uključena, 3 kompijutera, masa sijalica.
Ali sve je to malo dete u odnosu na ona 18 kW što ih na sat povuče kotao:besna::besna::besna:

:worth::worth:

Три компјутера, нису ни они мали потрошачи :manikir::gace:

Погаси све телевизоре и 1 компјутер , биће мањи рачун :worth:
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasno kako to nekima stize racun 1100/200 din.....parno je samo na drva,nemam zamrzivac,sve ostale vece potrosace uglavnom ukljucujem nocu....tj jedino bojler nekad na sat-dva ukljucim danju......i jos ne znam za racun manji od 2000....ni ljeti...sad kako stvarno pazimo,i javljam koliki je racun....planiramo sve sijalice zamjeniti stedljivim....jer ove su ktstrf kratkog vijeka....

Jedno vrijeme konkretno svakog januara stizali su mi ogromni racuni....prije 2 god npr 7000,a nismo bili tu....kazu da gledaju prosjek od prethodne godine....slicno se desavalo i u julu....kome da se zalis....:confused:
Ovo je prva god da nije tako........
 
Grejem se na struju, račun za novembar 17.800, - dinara. Planiram da idem kod direktora i da tražim popust, majke mi. Samohrana, deca, a ovamo trućamo o porastu nataliteta, nikakve beneficije za majke. Pa ja mojim računom ladno pokrivam nečiju celu platu! Ako skinem merno brojilo kažu biće mi još veći račun (kuća od 130 kvadrata) a ako odvojim merno brojilo da bude samo za grejanje treba da doplatim 1.200 eura da bi mi stavili to dodatno brojilo. Kakav monopol, kakva pljačka, kakvo razbojništvo!
 
Betty kako se grejete na struju? TA peć ili nešto drugo?

Nama je u protekla dva meseca račun bio između 6500-6700 zajedno sa onom glupom pretplatom..
Grejemo se na struju (80kvm), mašina za veš, sušenje veša, dva računara, dva tv-a, usisivač (povremeno), kuvanje, pečenje.. život u stvari...

Ali smo doskočili prošlogodišnjem skidanju kože sa leđa, ni jedan račun nije bio ispod 15.000 jednom čak i 30.000.. Uradili smo izolaciju kuće, odradili etažno grejanje sa kotlom od 12KW (na struju), grejemo se od oktobra i to sa 6 KW još uvek je dovoljno...
Stvarno sam srećna što ne moramo cele godine da plaćamo grejanje toplanama:mrgreen:
 
Grejem se na struju, račun za novembar 17.800, - dinara. Planiram da idem kod direktora i da tražim popust, majke mi. Samohrana, deca, a ovamo trućamo o porastu nataliteta, nikakve beneficije za majke. Pa ja mojim računom ladno pokrivam nečiju celu platu! Ako skinem merno brojilo kažu biće mi još veći račun (kuća od 130 kvadrata) a ako odvojim merno brojilo da bude samo za grejanje treba da doplatim 1.200 eura da bi mi stavili to dodatno brojilo. Kakav monopol, kakva pljačka, kakvo razbojništvo!

Mi smo upravo to uradili,odvojili struju na 3 brojila,posto 2 vec postoje,tako da mogu da se grejem na struju i opet ce mi racun biti oko 100 evra.
Ali,meni se isplati,zbog stalnog upadanja u crvenu zonu...
Odvajanje je tako oko 1000e,majstor oko 5oo,pa onda doplata distribuciji,oprema...ukupno izadje oko 2000e.:dash:
 
Betty kako se grejete na struju? TA peć ili nešto drugo?

Nama je u protekla dva meseca račun bio između 6500-6700 zajedno sa onom glupom pretplatom..
Grejemo se na struju (80kvm), mašina za veš, sušenje veša, dva računara, dva tv-a, usisivač (povremeno), kuvanje, pečenje.. život u stvari...

Ali smo doskočili prošlogodišnjem skidanju kože sa leđa, ni jedan račun nije bio ispod 15.000 jednom čak i 30.000.. Uradili smo izolaciju kuće, odradili etažno grejanje sa kotlom od 12KW (na struju), grejemo se od oktobra i to sa 6 KW još uvek je dovoljno...
Stvarno sam srećna što ne moramo cele godine da plaćamo grejanje toplanama:mrgreen:


Mislim da je ovaj način najbolji. Stvarno se ne može jeftinije grejati. ( nema nigde baš besplatno)
 
Betty kako se grejete na struju? TA peć ili nešto drugo?

Nama je u protekla dva meseca račun bio između 6500-6700 zajedno sa onom glupom pretplatom..
Grejemo se na struju (80kvm), mašina za veš, sušenje veša, dva računara, dva tv-a, usisivač (povremeno), kuvanje, pečenje.. život u stvari...

Ali smo doskočili prošlogodišnjem skidanju kože sa leđa, ni jedan račun nije bio ispod 15.000 jednom čak i 30.000.. Uradili smo izolaciju kuće, odradili etažno grejanje sa kotlom od 12KW (na struju), grejemo se od oktobra i to sa 6 KW još uvek je dovoljno...
Stvarno sam srećna što ne moramo cele godine da plaćamo grejanje toplanama:mrgreen:

Evo ovako. Imam peć u podrumu i razvučene cevi i radijatore i u jednoj sobu u sklopu svih tih cevi i podno grejanje. Cela kuća ima 138 kvadrata. I greje se cela kuća. Tako je koncipirana da i ne mogu da ugasim neke radijatore. I pre tri godine su mi ugradili neko brojilo tako da ja sada imam neko merno brojilo, neku mernu grupu, ništa mi nije jasno. Uglavnom, odem da kukumavčim elektrodistribuciji i oni mi kažu da je jedino rešenje da ugradim JOŠ JEDNO BROJILO i da odvojim struju koja se troši za grejanje od ostale struje koja se troši u domaćinstvu. Ja kažem šta time dobijam. Pa kažu, onda ćete leti plaćati manje (jer sada leti plaćam između 4.000 i 6.000), odnosno plaćaćete simbolično. A to razdvajannje brojila košta 60.000 dinara, oko soma eura. Poludela sam. I sad bih ja najrađe skinula ovo merno brojilo Ž(samo skidanje je 400 dinara) ali se plašim koliko ću onda plaćati struju.
 
Ja isto mislim da nas potkradaju zesce, posto kod mene smo keva i ja, grejanje centralno, kuvanje na plin, jako retko palimo rernu. I sad za jedan bojler koji palimo samo u jeftinoj zoni, frižider i zamrzivac koji stalno rade, plus ovi mali potrosaci (sijalice, 1 komp, 1 TV, aspirator, pegla i usisivac- nista nisam izostavila- ) stigne nam 3 500 dinara u proseku. Sa pretplatom, znaci ukupno.:rtfm:
Meni je to previse u odnosu na potrosnju.Sta vi mislite?
 
Meni danas stiglo 4500. Isto centralno grejanje. Mada valjda su povisili cenu struje od 1.marta....Sve u svemu ova drzava polako cedi i poslednju kintu od naroda. Treba nahraniti pljackaska usta familija Dinkic,Tadic,Vlahovic,Djelic,Dacic,Cvetkovic.......itd
 
Nas 3 devojke zivimo u 4sobnom stanu. Imamo centralno grejanje, dodatne grejalice ni ne posedujemo.Ne kuvamo, vec samo podgrevamo hranu, masinu za ves ukljucujemo posle 12 (kada bi trebalo da je jevtina struja), bojler takodje punimo po potrebi(pre koriscenja). Racun za mesec novembar nam je stigao 1100 dinara vise nego inace sto stize. U EDBu su pretpostavili da postoji neki problem.


Da li neko ima slicnu situaciju? Koliko prosecno stizu racuni za struju.

Koje su ideje za smanjenje potrosnje struje. Mikrostalasna umesto obicnog sporeta, halogene sijalice.. Ima li sta jos?


hvala unapred

mozda vam nesto od instalacija nije kako treba.. :think:
elem, bojler bi trebalo da vam bude konstantno ukljucen jer vise struje trosi kada ga gasite pa ponovo palite i sve tako u krug. kupite stedljive sijalice. ocistite masinu i bojler od kamenca (zovite majstore imate u oglasima), halogene sijalice su veliki potrosaci, mikortalasna je resenje samo za podgrevanje hrane, sporet birajte samo sa a++ klasom vise stedi, frizider redovno cistite otapajte redovno i led, i to je otrpilike to :)
 
mozda vam nesto od instalacija nije kako treba.. :think:
elem, bojler bi trebalo da vam bude konstantno ukljucen jer vise struje trosi kada ga gasite pa ponovo palite i sve tako u krug. kupite stedljive sijalice. ocistite masinu i bojler od kamenca (zovite majstore imate u oglasima), halogene sijalice su veliki potrosaci, mikortalasna je resenje samo za podgrevanje hrane, sporet birajte samo sa a++ klasom vise stedi, frizider redovno cistite otapajte redovno i led, i to je otrpilike to :)

Jednostavnije joj da se nakaci komsiji :D
 
nama danas stigao 7700 :eek:
CG
rade bojler,frizider,komp i tv...i dve sijalice
kao i uvek

10og marta smo platili malo jace od 6 hiljada
i sad opet navodno dugujemo nesto(bilo je 9 i nesto...a pre toga platili 3 i nesto,sto nije zavedeno u trenutku izdavanja...logicno ostaje 6 i nesto...ali po njima,jos uvek dugujemo)
ma nemoj!!! :evil:
i sta ja sad da radim?
da cutim i platim il da idemo tamo da im kopamo ochi? :evil:
 
nama danas stigao 7700 :eek:
CG
rade bojler,frizider,komp i tv...i dve sijalice
kao i uvek

10og marta smo platili malo jace od 6 hiljada
i sad opet navodno dugujemo nesto(bilo je 9 i nesto...a pre toga platili 3 i nesto,sto nije zavedeno u trenutku izdavanja...logicno ostaje 6 i nesto...ali po njima,jos uvek dugujemo)
ma nemoj!!! :evil:
i sta ja sad da radim?
da cutim i platim il da idemo tamo da im kopamo ochi? :evil:

idi kopaj oci al ponesi dokaz o uplati :mrgreen:
 
nama danas stigao 7700 :eek:
CG
rade bojler,frizider,komp i tv...i dve sijalice
kao i uvek

10og marta smo platili malo jace od 6 hiljada
i sad opet navodno dugujemo nesto(bilo je 9 i nesto...a pre toga platili 3 i nesto,sto nije zavedeno u trenutku izdavanja...logicno ostaje 6 i nesto...ali po njima,jos uvek dugujemo)
ma nemoj!!! :evil:
i sta ja sad da radim?
da cutim i platim il da idemo tamo da im kopamo ochi? :evil:

Možda je sat stao na skupu struju. To se dešava. Ili...
Isključi sve aparate pa proveri da li se vrti brojilo. Možda ti neko krade struju.
 
nama danas stigao 7700 :eek:
CG
rade bojler,frizider,komp i tv...i dve sijalice
kao i uvek

10og marta smo platili malo jace od 6 hiljada
i sad opet navodno dugujemo nesto(bilo je 9 i nesto...a pre toga platili 3 i nesto,sto nije zavedeno u trenutku izdavanja...logicno ostaje 6 i nesto...ali po njima,jos uvek dugujemo)
ma nemoj!!! :evil:
i sta ja sad da radim?
da cutim i platim il da idemo tamo da im kopamo ochi? :evil:

Prikaci se i ti komsiji :D
 

Back
Top