Putin slagao da su nam Rusi pomogli devedesetih, istina je daleko drugačija: Uveli su nam sankcije, naoružavali Hrvatsku i odlikovali Tuđmana

Dali su glas za to u UN

Nisu.

Prvog zasluženo, drugog samo zato što je bio prisutan na paradi.
Kako nisu slali oružje Hrvatima kad je njihov ambasador javno tražio ostatak para za to?
U UN su dakle mogli da spreče sankcije ili bar da budu uzdržani kao Kina.
Zašto nisu? Jednostavno zato što im to tad nije bilo u interesu.
Džaba vam drvena advokatura, stvari jednostavno tako stoje.
 
Kako nisu slali oružje Hrvatima kad je njihov ambasador javno tražio ostatak para za to?
U UN su dakle mogli da spreče sankcije ili bar da budu uzdržani kao Kina.
Zašto nisu? Jednostavno zato što im to tad nije bilo u interesu.
Džaba vam drvena advokatura, stvari jednostavno tako stoje.
Kako vi to lepo razdvojite, milina jedna...
Kad je pijani Jeljcin igrao kako Zapad svira, to su bili Rusi.
Sad kad Putin radi ono što je još 2014. trebao da uradi, to je diktator?
Znači, kad je protiv nas, to su bili svi Rusi, kad je nešto za nas, to je samo Putin?
 
Kako nisu slali oružje Hrvatima kad je njihov ambasador javno tražio ostatak para za to?
Anvar Azimov sam nikada to nije rekao. To je objavio tabloid Večernje Novosti da je rekao u privatnom razgovoru citirajući "anonimne izvore", a sam Azimov opovrgao.
U UN su dakle mogli da spreče sankcije ili bar da budu uzdržani kao Kina.
They needed the cash, a Srbi su im ubili novinare i sponzorisali antidržavni puč.
Zašto bi?
 
Anvar Azimov sam nikada to nije rekao. To je objavio tabloid Večernje Novosti da je rekao u privatnom razgovoru citirajući "anonimne izvore", a sam Azimov opovrgao.

They needed the cash, a Srbi su im ubili novinare i sponzorisali antidržavni puč.

Zašto bi?
Sami Hrvati kažu kako su im Rusi jako pomogli, a nisu Srbi sponzorisali tamošnji puč nego Sloba u kog se velika većina današnjih Putinofila kune.
Prema tome kako god okreneš Putin je lažov, osim što je i masovni ubica, samo što ovo drugo srećom po nas mi još nismo osetili na svojoj koži.
 
Kako vi to lepo razdvojite, milina jedna...
Kad je pijani Jeljcin igrao kako Zapad svira, to su bili Rusi.
Sad kad Putin radi ono što je još 2014. trebao da uradi, to je diktator?
Znači, kad je protiv nas, to su bili svi Rusi, kad je nešto za nas, to je samo Putin?
Putin ništa nije za nas, kao što nije bio ni Jeljcin. Jedino što je Putin veći lažov, a ovde mu takvi kao ti veruju.
Svaki predsednik Rusije će voditi računa o interesima svoje zemlje,a ne našim i 'ladno će nas žrtvovati za svoje interese kad i ako mu to bude bilo potrebno. Svaki, zapamti, kako god se zvao.
 
Sami Hrvati kažu kako su im Rusi jako pomogli,
lovačke priče ala čedomir jovanović i ljuban karan koje ni jedna služba nije podržala čak ni hrvatska, samo tabloid
a nisu Srbi sponzorisali tamošnji puč nego Sloba u kog se velika većina današnjih Putinofila kune.
Srbi su za slobu glasali, nema šta da se pomaže zemlji koja je neprijateljski orijentisana
Prema tome kako god okreneš Putin je lažov, osim što je i masovni ubica, samo što ovo drugo srećom po nas mi još nismo osetili na svojoj koži.
Ne vidim gde je lagao, lepo je rekao da je Jeljcin digao glas 99e i da su ga napušavali
 
Putin ništa nije za nas, kao što nije bio ni Jeljcin. Jedino što je Putin veći lažov, a ovde mu takvi kao ti veruju.
Ne verujem ja ni Putinu ni Bajdenu, ali mi je nekako logičnije da su oni koji su
bombardovali suverenu zemlju, oteli joj deo teritorije i proglasili to za suverenu državu,
ipak mnogo veći lažovi i licemeri od onih koji nam to nisu uradili.
Znam ja da to ne može da stane u tvoju malu glavicu, ali pokušaj ipak da shvatiš... :mazi:
 
Putin prezire pravoslavce i vrši vojne agresije na njih ili pušta druge da ih napadaju, bez da trepne( tipa polupravolsavci Armenija)

U logici rusofila, ''pravoslavan'' je samo onaj ko je na strani Rusije, tj. Putina. Bog njihove religije je Putinova KGB država. Svi ostali, Jermeni, Grci, Kopti, Rumuni nisu ''pravoslavci'' po njihovom kriterijumu.
 
Ne verujem ja ni Putinu ni Bajdenu, ali mi je nekako logičnije da su oni koji su
bombardovali suverenu zemlju, oteli joj deo teritorije i proglasili to za suverenu državu,
ipak mnogo veći lažovi i licemeri od onih koji nam to nisu uradili.
Znam ja da to ne može da stane u tvoju malu glavicu, ali pokušaj ipak da shvatiš... :mazi:
Problem je što se ovde ne shvata da smo sa otimanjem delova tuđih država krenuli mi još 1992. Tada je Rugova izjavio ''Martić se ustvari bori za nas''. Mnogima je to promaklo. Zato je svetu postalo prihvatljivo da posle to nama uradi.
Razlika je ipak u tome što Amerikanci tu ništa nisu prisvojili za sebe, a Putin hoće Ukrajinu i ne samo nju.
 
U logici rusofila, ''pravoslavan'' je samo onaj ko je na strani Rusije, tj. Putina. Bog njihove religije je Putinova KGB država. Svi ostali, Jermeni, Grci, Kopti, Rumuni nisu ''pravoslavci'' po njihovom kriterijumu.
Najbolje mi je što su Putinoljupci plasirali priču kako im je idol navodno tajno kršten kao dete. Neverovatna glupost ako znamo da za KGB u Rusiji pedesetih godina prošlog veka nije bilo tajni, a oni koji su tamo ulazili su morali da budu 100% provereni. Ovo je pogotovo važilo za one koji su slati u inostranstvo, kao što je Putin. Znači komunac ne 100 nego 200%.
Ovdašnji tzv ''četnici'' se kunu u njega. :dash:
 
Problem je što se ovde ne shvata da smo sa otimanjem delova tuđih država krenuli mi još 1992. Tada je Rugova izjavio ''Martić se ustvari bori za nas''. Mnogima je to promaklo. Zato je svetu postalo prihvatljivo da posle to nama uradi.
Nisi pazio na času kod vašeg idola.
Srbi su bili konstitutivni narod u rvatskoj.
Šiptari su nacionalna manjina, (ako nisi znao, to znači da već imaju svoju državu).
A ako bi još znao da objasniš od koje smo mi to tuđe države krenuli da otimamo?

Razlika je ipak u tome što Amerikanci tu ništa nisu prisvojili za sebe, a Putin hoće Ukrajinu i ne samo nju.
Pa nisu ameri prisvojili ni u Koreji, ni u Vijetnamu, ni u Iraku, ni u Afganistanu, da ne nabrajam dalje...
Da li si ti stvarno toliko plitak ili se samo praviš?
 
Problem je što se ovde ne shvata da smo sa otimanjem delova tuđih država krenuli mi još 1992. Tada je Rugova izjavio ''Martić se ustvari bori za nas''. Mnogima je to promaklo. Zato je svetu postalo prihvatljivo da posle to nama uradi.
Razlika je ipak u tome što Amerikanci tu ništa nisu prisvojili za sebe, a Putin hoće Ukrajinu i ne samo nju.
Ти везе с мозгом немаш.
 
Nisi pazio na času kod vašeg idola.
Srbi su bili konstitutivni narod u rvatskoj.
To ne znači da su imali pravo da uzmu deo međunarodno priznate države. Šta da ti kažem, kako rezonujete tako smo i prošli.
Posle nam je opet neko drugi kriv.
I kad se vratimo u sadašnje vreme pričate kako nam je Kosovo oteto, a podržavate otimanje delova Ukrajine i još očekujete da vas neko normalan razume. Kako majku mu?
 
Pa nisu ameri prisvojili ni u Koreji, ni u Vijetnamu, ni u Iraku, ni u Afganistanu, da ne nabrajam dalje...
Da li si ti stvarno toliko plitak ili se samo praviš?
Zato su Rusi oteli najveći deo teritorije koju sad drže, ali to ti nije bitno. Objektivnost nula bodova.
Rusija je trenutno najveća kolonijalna sila na svetu.
 

Putin slagao da su nam Rusi pomogli devedesetih, istina je daleko drugačija: Uveli su nam sankcije, naoružavali Hrvatsku i odlikovali Tuđmana​


Pogledajte prilog 1496893

Predsednik Rusije Vladimir Putin u intervjuu sa američkim novinarom Takerom Karlsonom izjavio je da je Moskva morala da stane u odbranu Srbije tokom ratova dvedesetih. Istine radi, Rusija je tada uvela sankcije Srbiji, isto kao i zapadne zemlje, ali je i naoružavala Hrvatsku.
“Čim su počela dešavanja u Jugoslaviji, Boris Jeljcin digao je glas u znak podrške Srbima; nismo mogli da ne stanemo u odbranu Srba, jer su Srbi poseban i nama blizak narod, sa pravoslavnom kulturom. To je narod koji je patio generacijama“, rekao je Putin u intervjuu Takeru Karlsonu navodeći da je NATO prekršio obećanje Rusiji da se neće širiti na istok, a što je u srži tekućeg konflikta s Ukrajinom.

Kako je Putin slagao

Kratak osvrt na prošlost dovoljan je da dokaže da predsednik Rusije ne govori istinu kad priča o „podršci“ koju je Rusija pružila Srbiji tokom ratova devedesetih godina. Ne samo da je ta podrška izostala, već je Moskva i uvela sankcije našoj državi 1992. godine. Tada je Savet bezbednosti UN usvojio tri rezolucije, kojima je bio zabranjen uvoz robe iz Savezne Republike Jugoslavije, ali i izvoz iz SRJ. Rusija je kao stalna članica SB imala pravo veta, ali ga nije iskorstila, već je podržala sankcije prema našoj zemlji.

Sada je već poznato da je početkom devedesetih Ruska Federacija bila i vojni saveznik Hrvatske. Tačnije, u vreme embarga na izvoz oružja Rusija je naoružavala Hrvatsku.

Nikola Lunić, izvršni direktor Saveta za strateške politike, svojevremeno je u autorskom tekstu za nedeljnik “Vreme” naveo da je Zagreb od Rusije nabavio protivvazduhoplovni sistem S-300, koji je prikazan i na vojnoj paradi u Zagrebu 1995. Ali pored tog sistema, dodao je Lunić, Rusija je kataloški nudila Hrvatima sve osim nuklearnih balističkih raketa.

“Tako je u to vreme iz Rusije ili uz njeno posredovanje Hrvatska dobila i 18 transportnih helikoptera Mi-17, 12 borbenih helikoptera Mi-24 sa odomaćenim nazivom ‘đavolje kočije’, 40 aviona lovca/presretača MiG-21, kao i ceo niz sofisticiranog naoružanja i vojne opreme (NVO) poput protivoklopnih sistema Fagot, protivoklopnih raketa Šturm, PVO raketa R-60 i nevođenih raketa S-5”, napisao je Lunić.

Rusija odlikovala Tuđmana

Da je tokom proteklog rata Rusija naoružavala Hrvatsku, a ne Srbiju, ispričao je za zagrebački „Večernji list“ Marin Tomulić, koga je taj list predstavio kao “prvog dobavljača”.
„Rusi su nam isporučivali oružje na zahtev Francuske. Ja sam tome svedok“, rekao je Tomulić.
Zanimljivo je i da je u novembru 1996. tadašnji ruski predsednik Boris Jeljcin odlikovao Franju Tuđmana „Medaljom Žukov“ “za aktivan doprinos pobedi nad fašizmom”. Takođe, I Vladimir Putin je 2005. godine odlikovao Stjepana Mesića za doprinos koji su hrvatski narod i Hrvatska kao država dali u konačnoj pobedi nad fašizmom.
https://nova.rs/vesti/politika/puti...kipJJ4AVpsWVBWr4CtVdyhZ0taFDD7BRPLkWQBub46UcA

Poznato je da političari nisu baš profesija poznata po istinoljublju. Ovo uglavnom važi za sve političare, širom sveta. Ima izuzetaka, ali su veoma retki.
Međutim, oni pametniji uglavnom lažu oko činjenica koje običan čovek koji nije blizu osetljivih informacija teško može da proveri ili ne može uopšte.
Zato ne razumem šta je ovo Putinu trebalo. Nije glup i sigurno zna da se ovo može proveriti s par klikova.
Zašto je onda ovako očigledno lagao?
To se.i ja secam
.
 

Back
Top