Pušači, bivši pušači i nepušači

Кад се само сетим како су некад пушачи били незаобилазни декор у многим филмовима и спотовима, а после је непушачки лоби изборио забрану јер је то јел'те политички или како већ некоректно. Сад ме баш Странац подсетио на та времена. :mrgreen:
 
Кад се само сетим како су некад пушачи били незаобилазни декор у многим филмовима и спотовима, а после је непушачки лоби изборио забрану јер је то јел'те политички или како већ некоректно. Сад ме баш Странац подсетио на та времена. :mrgreen:
Sta mene ubacujes u filmove i politiku.:hahaha:....jos kako vidim mislis na modernu crno belu tehniku.:rumenko::lol:
 
Кад се само сетим како су некад пушачи били незаобилазни декор у многим филмовима и спотовима, а после је непушачки лоби изборио забрану јер је то јел'те политички или како већ некоректно. Сад ме баш Странац подсетио на та времена. :mrgreen:
Nisam od onih koji zabranjuju gostu da se zapali cigareta jer sam nepusac ali zasto nepusacki lobi?
Mislis da je ok da pusaci zapale gde god pozele?
Radi sta hoces sa sobom ali niko drugi ne mora zbog toga da trpi.
Dobro je sto se od nekada kada je biti pusac bilo in i fensi stiglo dotle da su sada nepusaci na ceni.
To ne kazem zbog sebe vec zbog nase dece jer znam da i vi pusaci voleli bi da vam deca ostanu nepusaci.
 
Nisam od onih koji zabranjuju gostu da se zapali cigareta jer sam nepusac ali zasto nepusacki lobi?
Mislis da je ok da pusaci zapale gde god pozele?
Radi sta hoces sa sobom ali niko drugi ne mora zbog toga da trpi.
Dobro je sto se od nekada kada je biti pusac bilo in i fensi stiglo dotle da su sada nepusaci na ceni.
To ne kazem zbog sebe vec zbog nase dece jer znam da i vi pusaci voleli bi da vam deca ostanu nepusaci.
Kad sam u drustvu nepusaca ja to postujem i ne pusim.Cak i kafu pijem u nepusackom delu kafane.
Ali necu vise da maltretiram sebe i prekidam Tih par cigara dnevno su mi uzivanje.
 
pušač sam, nemam nameru da ostavljam duvan. ne pušim kod kuće, jer moji su nepušači....pušim tamo gde je pušenje dozvoljeno i ne patim se kad ne mogu da zapalim danima cigaretu, kao što će to biti ovih dana kad budem uglavnom kod kuće.
neko mi sad rekao ''pa ti si nikakav pušač'' :lol: nisam zavisnik, pušim iz meraka.
 
Кад се само сетим како су некад пушачи били незаобилазни декор у многим филмовима и спотовима, а после је непушачки лоби изборио забрану јер је то јел'те политички или како већ некоректно. Сад ме баш Странац подсетио на та времена. :mrgreen:
Ja kao bivsi pusac koji ne pusi vec 14 god smatram da su sada pusaci diskriminisani ako je to takvo zlo sto ne zatvore fabrike koje proizvode cigarete. Secam se nekad TV reklame Sa cigaretom nisi sam od pre puno godina.
 
Ja sam prestao pre dve godine, ali nisam na slilu,
jednostavno desilo se da sam smanjio cigare na 5-10 dnevno godinu dve, pre zesce prehlede, tada nisam mogao da zapalim 3-4 dana
i onda nisam kupio cigarete kada sam ozdravio.

Moram priznati da nisam ni znao koliko to smrdi i smeta nepusacima...
Bio sam u jednom kaficu , leti basta sve ok, ali zimi mali prostor , 15 ljudi unutra svi pale jednu za drugom,
od ventilacije odskrinut mali prozor, oci peku , smrad , glavobolja, kasalj.. posle 20 min sam morao da izadjem napolje.


Mane - dobio sam 7 kila viska u predelu stomaka....

Cini mi se da se kod nas bas i ne postuje zakon, za kafane i restorane, video sam gomilu puta da
ekipa zadimi bukvalno ispod znaka za zabranjeno pusenje u navodno nepusackom delu.
Meni ne smeta ako je dobra ventilacija, ali zimi je vrlo tesko naci restoran za klopu, sa sitnom decom, koji nije zadimljen.

Kada me uhvati da zapalim, uglavnom u kaficu posle dva piva, kazem sebi ako bas budem hteo da zapalim kupicu cigarete sutra,
i za sada ide ok , prodje me zelja.
 
Evo jedna neobavezna diskusija u kafani mi dade ideju za temu.

Pušenje iz ugla pušača, bivših pušača i nepušača.

Šta kome smeta.

Evo ja ću prva kao pušač. U svojoj kući pušim na određenom mestu. Kad odem kod nekoga u posetu i znam da su nepušači cigarete nikad ne ponesem.

Drugo, ta ograničenja koja nas sputavaju. Zabranjeno je ovde, onde... koliko to na vas pušače utiče?

Meni najviše smeta kad sam na aerodromu i ne mogu nigde zapaliti cigaretu a moram doći dva sata pre leta.
Kod svoje kuće pušim gde god hoću, jer je to moja prokleta kuća. Nemam male niti bilo kakve dece, a za muža nikad ne bih birala nekoga ko mrzi pušače, ili koji bi zahtevao da pušim u špajzu. Moj muž inače nije pušač, ali mu ne smeta što ja jesam.

U tuđe kuće u kojima je zabranjeno pušenje idem samo ako moram i to na pola sata, i uvek odbijam kafu, uz obrazloženje, koje je iskreno, da je meni kafa bez cigare isto ko da sam čašu vode popila. U smislu, ne treba mi.

Kod drugarice sam prestala ići iz istih razloga, kad je upala u svoju "organsku" fazu, pa počela dozvoljavati pušenje samo na terasi. Rekla sam joj da mogu dolaziti svaki dan tokom leta, ali zimi mi ne pada na pamet da čučim u snegu i pušim jer je ona, eto, nakon sto godina kako je nije bilo briga da li su ljudi koji joj dolaze u kuću, ili s njom žive, pušači, sad odjednom postala politički korektna. Rekla sam joj da poštujem njeno pravo da u svojoj kući postavlja pravila kakva hoće, ali da ona isto tako mora poštovati moje pravo da mi se to ne sviđa, i odbijam dolaziti.

To je poenta, inače. Priznajem svakom pravo da u svojoj kući zabrani pušenje, kao i da uvodi kakva god pravila hoće inače. Isto tako, ne dozvoljavam nikome da mi pod mojim krovom drži predavanja, jer to su moja pravila.

Moje mišljenje o celokupnosvetskom stavu da pušenje izaziva sve od raka do lomova nogu i cunamija, svakako nije relevantno jer je pristrasno. Jedino što mogu reći da se malo s tim preteralo. Ima po zdravlje loših stvari koje ne izazivaju ni upola toliko zgražanja kao pušenje, niti ih iko zabranjuje. Sve mi to smrdi više nego ova pepeljara koja mi je evo sad na stolu pored laptopa.
 

Back
Top