PUNK (ujedinjene teme o njemu)

  • Začetnik teme nancy_spungen
  • Datum pokretanja
Veoma pohvalno sto ima ljudi koji cene,postuju i razumeju punk. Daleko od toga da kad cujemo Punk odmah pomislimo na Pistolse. Ok oni su osnovali Uk, ali sta je sa Hc punk-om? Sk8 Punk-om? NEki medju prvim bendovima iz tih pravca su Nofx,Violet delight, Rancid- (neka fora kaliforniskog ska) a od nasih su prilicno dobri Dog house,no comply,Sweeper...Sve u svemu PUNK je u svakom smislu najjaci! :!:
 
Veoma pohvalno sto ima ljudi koji cene,postuju i razumeju punk. Daleko od toga da kad cujemo Punk odmah pomislimo na Pistolse. Ok oni su osnovali Uk, ali sta je sa Hc punk-om? Sk8 Punk-om? NEki medju prvim bendovima iz tih pravca su Nofx,Violet delight, Rancid- (neka fora kaliforniskog ska) a od nasih su prilicno dobri Dog house,no comply,Sweeper...Sve u svemu PUNK je u svakom smislu najjaci! :!:
 
Nofx:
Veoma pohvalno sto ima ljudi koji cene,postuju i razumeju punk. Daleko od toga da kad cujemo Punk odmah pomislimo na Pistolse. Ok oni su osnovali Uk, ali sta je sa Hc punk-om? Sk8 Punk-om? NEki medju prvim bendovima iz tih pravca su Nofx,Violet delight, Rancid- (neka fora kaliforniskog ska) a od nasih su prilicno dobri Dog house,no comply,Sweeper...Sve u svemu PUNK je u svakom smislu najjaci! :!:
Poslusaj decko malo Exploited, UK Subs, ANL, GBH pa ces tek onda videti pravi punk. A ovi sto si ih nabrojao to bas i nisu.
 
pistolsi
subsi
clash
exploited
kennedysi
buzzcocksi
G.B.H.
outsidersi
the inasane
anti-nowhere league
madness
kud idijoti
trula koalicija
paraf
pankrti
pekinska patka
shaht
toy dollsi
new york dollsi
stiff little fingers
sham 69
999
damned
dickies
cockney rejects
abrasive wheels
chaos uk
hladno pivo
kbo!
!!!

itd itd itd

oi! ppl :)ja sam pank pocela da slusam pored caleta,tako da je imao ko da me uputi u ideju pank pokreta i naravno u muziku.....
to nije pitanje stila,to je pitanje stava!
pank je pre svega pokret!muzika ima odredjenu filosofiju,ideju!pank i anarhija ne moraju da idu zajedno...imamo i naci pankere,leve,desne....ali ja sam za anarhiju!anarhija-nije utopija-to je ideal!postoji razlika!ja bi svima preporucila knjigu anarhizam i moral(ima u gradskoj biblioteci)...
oblacenje-nije primarno al ja se i oblacim u totalno pank fazonu:martine,crvene pertle,kozna jakna,ziherice,karirano,zakrpe,kratke suknje,pruge,nitne.....heh a kosa-crveno-crna cupava :) heh mrzi me da pisem puno a zelela bi al idem sad napolje da popusim...pljugu ,pa da nastavim da strebam........ :)

punk's not dead,i know!!! :)
 
. . .:
Moon Child:
:shock: :( ja sam mislila da smo mi drugari a ti oces da me banujes :cry:
Niko nece da te bije, ja ti samo kazem da ces dobiti ban :P
p to sam i napisala :lol:

elem,posto je onaj moj prvi odgovor na ovu temu malo vise star i nesto se promenilo,rekoh da ponovo odgovorim-sta slusam od punka,evo liste:
clash
pistolsi
ramonsi
exploited
dead kennedys
toy dolls
sham 69
the jam
generation x
the damned
PIL
Anti nowhere league
GBH
misfits
madness
siouxsie&the banshees
stranglers
...
(mozda nesto zaboravih)
i domaci:
patka
idijoti
goblini
hladno pivo
trula koalicija
kbo!
satan panonski,six pack-pomalo

gledam da nabavim uk subse(imam ponesto,super su),buzzcocks,stiff litlle fingers i od domacih direktore,saht...
aj nudite se ko ima :P
 
Moon Child:
. . .:
Moon Child:
:shock: :( ja sam mislila da smo mi drugari a ti oces da me banujes :cry:
Niko nece da te bije, ja ti samo kazem da ces dobiti ban :P
p to sam i napisala :lol:

elem,posto je onaj moj prvi odgovor na ovu temu malo vise star i nesto se promenilo,rekoh da ponovo odgovorim-sta slusam od punka,evo liste:
clash
pistolsi
ramonsi
exploited
dead kennedys
toy dolls
sham 69
the jam
generation x
the damned
PIL
Anti nowhere league
GBH
misfits
madness
siouxsie&the banshees
stranglers
...
(mozda nesto zaboravih)
i domaci:
patka
idijoti
goblini
hladno pivo
trula koalicija
kbo!
satan panonski,six pack-pomalo

gledam da nabavim uk subse(imam ponesto,super su),buzzcocks,stiff litlle fingers i od domacih direktore,saht...
aj nudite se ko ima :P
Manje-vise ja
 
Poz svima!Prilicno sam nov na ovom site-u,(i na internetu uopste)i moram reci da sam bio prijatno iznenadjen kada sam video da neko pokrece ovu temu.Citajuci poruke video sam da su se javili svi,od klinaca koji se tek upoznaju sa punk-om pa do pravih hard-line punxa.Ne znam koliko ste upuceni ali Srbija 90-tih je bila prava Meka za punkere.Sviralo se,radili su se fanzini,ukratko,scena je bila jaca nego ikad.Ne znam koliko steupuceni,pa cu za ove mladje da nabrojim spisak najznacajnijih punk bendova u Srbiji proteklih godina, ne bi li ih oni nabavili i preslusali:Trila Koalicija;KBO!;Zvoncekova Biljeznica;Direktori;Saht;Hocu?-Necu!;Totalni Promasaj;Sedativ;Zivotinje;Debeli Samuraj;Speedball;Krvavi Protokol;Hogari;Alan Ford;Demokratizacija Palice;Incest...Upuceni ce prepoznati da na ovom spisku ima i HC i PUNK i OI! bendova,ali sam to namerno ucinio,pa sta ko voli-nek izvoli.Sto se tice sadasnje scene,koliko ja znam radi samo par bendova,npr. Vox Populi,B.O.L.,Potres, i jos neki skinsi tipa Cokule,Prilicno Prazni itd.Fanzini se vise ne rade,sto je ogromna sramota,jer je svaki grad u zemlji imao po par zinova,a sad radi samo"Beograde,dobro jutro zine"(ako jos neko radi,nek mi se javi obavezno).U slucaju da imate bend,snimak mozete objaviti samo preko "Bad Man records-a".Znam da smaram,ali imam jos jednu primedbu.Primecujem da veliki broj vas mesa PUNK i anarhizam.To bas i nije tako.Naime,punk je muzicki pravac,stil zivota ili sta god,a anarhizam je politicki,ideoloski i filozofski pravac koa npr. komunizam, fasizam i sl.Naravno postoje muzicki pravci anarho-punk i anarho-core,ali to ne znaci du svi punxi moraju biti anarhisti,vec to zavisi od njihovog politickog opredeljenja.Toliko za sada.Poz![/b]
 
i r o n y m u s:
Poz svima!Prilicno sam nov na ovom site-u,(i na internetu uopste)i moram reci da sam bio prijatno iznenadjen kada sam video da neko pokrece ovu temu.Citajuci poruke video sam da su se javili svi,od klinaca koji se tek upoznaju sa punk-om pa do pravih hard-line punxa.Ne znam koliko ste upuceni ali Srbija 90-tih je bila prava Meka za punkere.Sviralo se,radili su se fanzini,ukratko,scena je bila jaca nego ikad.Ne znam koliko steupuceni,pa cu za ove mladje da nabrojim spisak najznacajnijih punk bendova u Srbiji proteklih godina, ne bi li ih oni nabavili i preslusali:Trila Koalicija;KBO!;Zvoncekova Biljeznica;Direktori;Saht;Hocu?-Necu!;Totalni Promasaj;Sedativ;Zivotinje;Debeli Samuraj;Speedball;Krvavi Protokol;Hogari;Alan Ford;Demokratizacija Palice;Incest...Upuceni ce prepoznati da na ovom spisku ima i HC i PUNK i OI! bendova,ali sam to namerno ucinio,pa sta ko voli-nek izvoli.Sto se tice sadasnje scene,koliko ja znam radi samo par bendova,npr. Vox Populi,B.O.L.,Potres, i jos neki skinsi tipa Cokule,Prilicno Prazni itd.Fanzini se vise ne rade,sto je ogromna sramota,jer je svaki grad u zemlji imao po par zinova,a sad radi samo"Beograde,dobro jutro zine"(ako jos neko radi,nek mi se javi obavezno).U slucaju da imate bend,snimak mozete objaviti samo preko "Bad Man records-a".Znam da smaram,ali imam jos jednu primedbu.Primecujem da veliki broj vas mesa PUNK i anarhizam.To bas i nije tako.Naime,punk je muzicki pravac,stil zivota ili sta god,a anarhizam je politicki,ideoloski i filozofski pravac koa npr. komunizam, fasizam i sl.Naravno postoje muzicki pravci anarho-punk i anarho-core,ali to ne znaci du svi punxi moraju biti anarhisti,vec to zavisi od njihovog politickog opredeljenja.Toliko za sada.Poz![/b]
A sta je sa bendovima iz NS-a? :?: Zaboravio si legendarnog Gagu i Vrisak Generacije, DMT, Penetrators, Bonebrakers, Lost Propelleros (dobro oni su ska), Korozija, Red Union. . .
A sto se tice fanzina koliko ja znam dosta imas fanizina koji su na web-u.
Sta je bilo sa S.C.A.B.-om? Zar se on ugasio?!
 

Back
Top