PUNK (ujedinjene teme o njemu)

  • Začetnik teme nancy_spungen
  • Datum pokretanja
Flame:
Black_Swan:
8)
necu da padne ova tema
steta ima tako malo punkera,il bar ljudi koji vole punk.... :(
desilo mi se ovog leta zamalo da dobijem batine zbog panka.. :lol: /me ponosna

o pa ti si svratila :lol:

da da i mi smo ponosni na tebe! :lol:

pa nije bitno sto ih je malo...bilo bi strasno gledati da ih je kao danas metalaca ili "metalaca"...
To si u pravu. Samo pitanje je koliko ce jos tako biti :roll:
 
Pozdrav svima.danas sam prvi put pronasao ovaj punkrock forum i bas mi je drago zbog toga.Procitao sam o cemu ste do sad razgovarali pa rekoh da se i ja umesam malo u raspravu.Prvo da napomenem:ANARHIJA NEMA NIKAKVE VEZE SA PUNKOM,VEC SU TO OBICNE HIPI IZMISLJOTINE!!!Imam zive svedoke,bend po imenu special duties(jedni od prvih punk bendova)koji i dan danas postoje.Oni su u nekoliko svojih pesama ispljuvali kras i ostale anarho pank bendove koji su se iznenada pojavili na sceni i sve unistili.Njihov glavni cilj je bio unistenje panka i zarada.Uostalom koji je od tih prvih bendova mlatio o nekakvoj anarhiji.NIJEDAN!!!To su sa sobom doneli oni zidovi DEAD KENNEDYS koje ja organski ne podnosim.Oni su stvorili svoju muziku(crust)koja nema veze sa pankom.To je jedna psihodelicna muzika sa glupim textovima o tome kako ne treba da radimo vec da idemo po svetu i upoznajemo dobre ljude(???),beremo cvece,drogiramo se,i na kraju crknemo na nekom djubrishtuTo bas i nije neki nacin da se svet ucini boljim.Ti devojko sto se potpisujes kao Nancy,znas li u opste ko je ona i sta je ucinil jednom mladom coveku.Ja cu te uputiti:bila je obicna drolja koja je Sida navela na ovisnistvo o heroinu.Ostali clanovi Pistolsa su je mrzeli zbog toga kakvo je cudoviste.Nemoj to da zaboravis!Punk poruka je:Budi samo svoj,misli svojom glavom i bori se za bolji i pravedniji svet.Naravno svako bice tezi za licnom slobodom i u tome se potpuno slazem sa vama.Ja zelim da budem slobodan,da imam slobodu misljenja,izbora,da me niko ne sputava u onome sto radim.To je najnormalnija stvar na svetu.U nasoj zemlji to je ljudima onemoguceno,televizija ispira mozgove nasoj omladini,tera ih da svi budu isti,kao nastancovani,da prate modu.Ljudi nemaju kod nas svoje JA.To se sve radi preko mas medija i zbog toga smo u situaciji u ojoj jesmo.Ta sloboda medjutim postoji na zapadu.ja sam trenutno u nemackoj kod strica i ovde je potpuno drugacije.Ljudi imaju slobodu da izaberu,ali moraju da rade(sto je takodje najnormalnija stvar na svetu).Kod nas ti medjutim ne daju ni da radis,pljackaju,ubijaju...Ja kao jedino resenje za Srbiju vidim revoluciju.Treba da se okupi narod,da se skine ova bagra i da se postavi neko iz naroda.Da se stvori pravna drzava.strah je ono sto cini ljude dobrim a strah ces uvesti zakonima.Ukoliko onaj na vlasti zna da ukoliko ukrade bice obesen nece mu pasti na pamet da ukrade nesto.Hvala vam ukoliko ste ovo procitali,pozdrav svima na forumu.Pank nije mrtav!!!
 
Glisic86:
Pozdrav svima.danas sam prvi put pronasao ovaj punkrock forum i bas mi je drago zbog toga.Procitao sam o cemu ste do sad razgovarali pa rekoh da se i ja umesam malo u raspravu.Prvo da napomenem:ANARHIJA NEMA NIKAKVE VEZE SA PUNKOM,VEC SU TO OBICNE HIPI IZMISLJOTINE!!!Imam zive svedoke,bend po imenu special duties(jedni od prvih punk bendova)koji i dan danas postoje.Oni su u nekoliko svojih pesama ispljuvali kras i ostale anarho pank bendove koji su se iznenada pojavili na sceni i sve unistili.Njihov glavni cilj je bio unistenje panka i zarada.Uostalom koji je od tih prvih bendova mlatio o nekakvoj anarhiji.NIJEDAN!!!To su sa sobom doneli oni zidovi DEAD KENNEDYS koje ja organski ne podnosim.Oni su stvorili svoju muziku(crust)koja nema veze sa pankom.To je jedna psihodelicna muzika sa glupim textovima o tome kako ne treba da radimo vec da idemo po svetu i upoznajemo dobre ljude(???),beremo cvece,drogiramo se,i na kraju crknemo na nekom djubrishtuTo bas i nije neki nacin da se svet ucini boljim.Ti devojko sto se potpisujes kao Nancy,znas li u opste ko je ona i sta je ucinil jednom mladom coveku.Ja cu te uputiti:bila je obicna drolja koja je Sida navela na ovisnistvo o heroinu.Ostali clanovi Pistolsa su je mrzeli zbog toga kakvo je cudoviste.Nemoj to da zaboravis!Punk poruka je:Budi samo svoj,misli svojom glavom i bori se za bolji i pravedniji svet.Naravno svako bice tezi za licnom slobodom i u tome se potpuno slazem sa vama.Ja zelim da budem slobodan,da imam slobodu misljenja,izbora,da me niko ne sputava u onome sto radim.To je najnormalnija stvar na svetu.U nasoj zemlji to je ljudima onemoguceno,televizija ispira mozgove nasoj omladini,tera ih da svi budu isti,kao nastancovani,da prate modu.Ljudi nemaju kod nas svoje JA.To se sve radi preko mas medija i zbog toga smo u situaciji u ojoj jesmo.Ta sloboda medjutim postoji na zapadu.ja sam trenutno u nemackoj kod strica i ovde je potpuno drugacije.Ljudi imaju slobodu da izaberu,ali moraju da rade(sto je takodje najnormalnija stvar na svetu).Kod nas ti medjutim ne daju ni da radis,pljackaju,ubijaju...Ja kao jedino resenje za Srbiju vidim revoluciju.Treba da se okupi narod,da se skine ova bagra i da se postavi neko iz naroda.Da se stvori pravna drzava.strah je ono sto cini ljude dobrim a strah ces uvesti zakonima.Ukoliko onaj na vlasti zna da ukoliko ukrade bice obesen nece mu pasti na pamet da ukrade nesto.Hvala vam ukoliko ste ovo procitali,pozdrav svima na forumu.Pank nije mrtav!!!

I bre. . . gde li si ti izbunario ovu temu. . . :)
Sinko nije ti ovo politicki forum vec forum za muziku. Tu i tamo se slazem sa tobom, za Nancy npr. ali za ostalo. . . Malo preterujes. Za politicke diskusije imas politiku, a ovde pricaj do milje volje o muzici. Toliko o tome.
 
Glisic86:
Pozdrav svima.danas sam prvi put pronasao ovaj punkrock forum i bas mi je drago zbog toga.Procitao sam o cemu ste do sad razgovarali pa rekoh da se i ja umesam malo u raspravu.Prvo da napomenem:ANARHIJA NEMA NIKAKVE VEZE SA PUNKOM,VEC SU TO OBICNE HIPI IZMISLJOTINE!!!Imam zive svedoke,bend po imenu special duties(jedni od prvih punk bendova)koji i dan danas postoje.Oni su u nekoliko svojih pesama ispljuvali kras i ostale anarho pank bendove koji su se iznenada pojavili na sceni i sve unistili.Njihov glavni cilj je bio unistenje panka i zarada.Uostalom koji je od tih prvih bendova mlatio o nekakvoj anarhiji.NIJEDAN!!!To su sa sobom doneli oni zidovi DEAD KENNEDYS koje ja organski ne podnosim.Oni su stvorili svoju muziku(crust)koja nema veze sa pankom.To je jedna psihodelicna muzika sa glupim textovima o tome kako ne treba da radimo vec da idemo po svetu i upoznajemo dobre ljude(???),beremo cvece,drogiramo se,i na kraju crknemo na nekom djubrishtuTo bas i nije neki nacin da se svet ucini boljim.Ti devojko sto se potpisujes kao Nancy,znas li u opste ko je ona i sta je ucinil jednom mladom coveku.Ja cu te uputiti:bila je obicna drolja koja je Sida navela na ovisnistvo o heroinu.Ostali clanovi Pistolsa su je mrzeli zbog toga kakvo je cudoviste.Nemoj to da zaboravis!Punk poruka je:Budi samo svoj,misli svojom glavom i bori se za bolji i pravedniji svet.Naravno svako bice tezi za licnom slobodom i u tome se potpuno slazem sa vama.Ja zelim da budem slobodan,da imam slobodu misljenja,izbora,da me niko ne sputava u onome sto radim.To je najnormalnija stvar na svetu.U nasoj zemlji to je ljudima onemoguceno,televizija ispira mozgove nasoj omladini,tera ih da svi budu isti,kao nastancovani,da prate modu.Ljudi nemaju kod nas svoje JA.To se sve radi preko mas medija i zbog toga smo u situaciji u ojoj jesmo.Ta sloboda medjutim postoji na zapadu.ja sam trenutno u nemackoj kod strica i ovde je potpuno drugacije.Ljudi imaju slobodu da izaberu,ali moraju da rade(sto je takodje najnormalnija stvar na svetu).Kod nas ti medjutim ne daju ni da radis,pljackaju,ubijaju...Ja kao jedino resenje za Srbiju vidim revoluciju.Treba da se okupi narod,da se skine ova bagra i da se postavi neko iz naroda.Da se stvori pravna drzava.strah je ono sto cini ljude dobrim a strah ces uvesti zakonima.Ukoliko onaj na vlasti zna da ukoliko ukrade bice obesen nece mu pasti na pamet da ukrade nesto.Hvala vam ukoliko ste ovo procitali,pozdrav svima na forumu.Pank nije mrtav!!!

To sto se desava kod nas desava se svugde.I govoris kako ne trebaju svi biti isti,bla bla bla.
Pa u Nemackoj svaka kuca je ista,disciplina i rad.Nemci(generalno) vredni,pametni i veliki materijalisti ali narodi slicni njima su i unistili ovaj svet.Ni ja ne volim anarhiju,ali ni kapitalizam,ni fasizam,ni komunizam..mozda neki deo socijalizma.
I uvek ce ljudi zeleti revoluciju,bilo kakva vlast da bude .Pricas za Dead Kennedys kako su zidovi..mislim stvarno...

Ljudima se treba dati mogucnost da upoznaju svet,putuju i omoguce sebi da upoznaju razlicite kulture i narode,tek tada bi se osvezili i dosli sebi .Umetnost,priroda i ljubav...to je recept :) sad mozda kenjam ali to je moje misljenje...

Indija,Brazil i Juzna Afrika su za mene najlepsi primer.
 
Glisic86:
Pozdrav svima.danas sam prvi put pronasao ovaj punkrock forum i bas mi je drago zbog toga.Procitao sam o cemu ste do sad razgovarali pa rekoh da se i ja umesam malo u raspravu.Prvo da napomenem:ANARHIJA NEMA NIKAKVE VEZE SA PUNKOM,VEC SU TO OBICNE HIPI IZMISLJOTINE!!!Imam zive svedoke,bend po imenu special duties(jedni od prvih punk bendova)koji i dan danas postoje.Oni su u nekoliko svojih pesama ispljuvali kras i ostale anarho pank bendove koji su se iznenada pojavili na sceni i sve unistili.Njihov glavni cilj je bio unistenje panka i zarada.Uostalom koji je od tih prvih bendova mlatio o nekakvoj anarhiji.NIJEDAN!!!To su sa sobom doneli oni zidovi DEAD KENNEDYS koje ja organski ne podnosim.Oni su stvorili svoju muziku(crust)koja nema veze sa pankom.To je jedna psihodelicna muzika sa glupim textovima o tome kako ne treba da radimo vec da idemo po svetu i upoznajemo dobre ljude(???),beremo cvece,drogiramo se,i na kraju crknemo na nekom djubrishtuTo bas i nije neki nacin da se svet ucini boljim.Ti devojko sto se potpisujes kao Nancy,znas li u opste ko je ona i sta je ucinil jednom mladom coveku.Ja cu te uputiti:bila je obicna drolja koja je Sida navela na ovisnistvo o heroinu.Ostali clanovi Pistolsa su je mrzeli zbog toga kakvo je cudoviste.Nemoj to da zaboravis!Punk poruka je:Budi samo svoj,misli svojom glavom i bori se za bolji i pravedniji svet.Naravno svako bice tezi za licnom slobodom i u tome se potpuno slazem sa vama.Ja zelim da budem slobodan,da imam slobodu misljenja,izbora,da me niko ne sputava u onome sto radim.To je najnormalnija stvar na svetu.U nasoj zemlji to je ljudima onemoguceno,televizija ispira mozgove nasoj omladini,tera ih da svi budu isti,kao nastancovani,da prate modu.Ljudi nemaju kod nas svoje JA.To se sve radi preko mas medija i zbog toga smo u situaciji u ojoj jesmo.Ta sloboda medjutim postoji na zapadu.ja sam trenutno u nemackoj kod strica i ovde je potpuno drugacije.Ljudi imaju slobodu da izaberu,ali moraju da rade(sto je takodje najnormalnija stvar na svetu).Kod nas ti medjutim ne daju ni da radis,pljackaju,ubijaju...Ja kao jedino resenje za Srbiju vidim revoluciju.Treba da se okupi narod,da se skine ova bagra i da se postavi neko iz naroda.Da se stvori pravna drzava.strah je ono sto cini ljude dobrim a strah ces uvesti zakonima.Ukoliko onaj na vlasti zna da ukoliko ukrade bice obesen nece mu pasti na pamet da ukrade nesto.Hvala vam ukoliko ste ovo procitali,pozdrav svima na forumu.Pank nije mrtav!!!


pa to ti je anarhija :wink:
 
heh pa nazysti naravno zato sto sam obukla majicu na kojoj pise vivA la punk....rekli su mi ako je jos jednom obucem da ce i mene i moje drustvo da * :lol: :lol:
i naravno drustvo mi reklo da se ne zezam sa debilima i da sacuvam i svoju i njihove glave :wink: :lol: mada...videcu... :wink:

aaa sto se tice "metalaca" :roll: :roll: :roll: ja slusham cradle of filth i ja sam blekerka :shock: :P :lol: ima takih....




....bila je tako lijepa...
 
OK prijatelju.Da uzmem jedan primer.Recimo sad se u nasoj zemlji stvori anarhija(i ako sam ja ubedjen da se to odavno stvorilo kod nas).Svi zive,rade,slobodni su itd.U jednom trenutku u drustvu se javi devijacija.Za one koji ne znaju devijacija je pojava u drustvu da jedinka(ili grupa ljudi)ne zeli da zivi u postojecem sistemu.Sta onda?kako ces ti da sprecis nekoga da ucini nesto lose ako nema policije ili vojske da ga zaustavi?Osim toga ti time sto ces ga spreciti da uradi nesto lose sputavas njegovu slobodu a to opet nije anarhija.Anarhija je glupost i prekinite vise da je mesate sa pankom.Pank je kao sto sam vec napomenuo pokret omladine koja se ne slaze sa postojecim drustvenim vrednostima(cak ih potpuno negira).Zato batali ti bilo kakve politike i ideologije,od toga se ne zivi.Anarhija se ne jede!Mesto toga,izaci na ulicu i bori se da promenimo ovaj smrdljivi system i da sredimo bagru koja nas pljacka bec dugo,dugo godina.Bori se za sebe i za svoju zemlju.Pozdravljam te puno i drago mi je sto si procitao moje izlaganje.Hvala!!! P.S Pank nikada umreti nece
 
Da se ovo ne bi pretvorilo u politicki forum zeleo bih da iznesem svoje misljenje o bendovima.Najvise slusam americke pank bendove.To su THE OFFSPRING,GREEN DAY(najbolji bend na svetu po mom skromnom misljenju-obavezno poslusajte album NIMROD),NOFX,PENNYWISE,BAD RELIGION,NO USE GOR A NAME(retko),GOOD CHARLOTE(nove punk nade) itd.Takodje slusam britanski pank,standardno:PISTOLS,CLASH,SHAM69,SPARRER,P.T.T.B.,ANL,RED ALERT,EXPLOITED,COCKNEY REJECTS,STRANGLERS,i tako te matorce.Skoro sam cuo za SPECIAL DUTIES koji su pistols generacija i odusevio sam se.Imaju jednu fantasticnu pesmu koja govori protiv anarhije:FIGHT CRASS NOT PUNK!!!Fenomenalno.To dokazuje koliko pank nema veza sa anarhijom i bilo kakvim ideologijama vec je striktno protiv njih.Slusam u poslednje vreme i nemacki punk:DIE ÄRZTE(mnogo su jaki),TOTEN HOSEN,DONOTS...Slusam domaci takodje dosta:PEKINSKU PATKU,KBO,KOALICIJU,GOBLINE,VOX POPULI...dosta toga.Slusam i OI,SKA,malo REGGAE a ponekad volim da cujem i malo NEW METALA(KORN,LINKIN PARK,SLIPKNOT).Od roka volim samo bendove posle novog vala.Mozda sam vas malo smorio sa svojim muzickim ukusum ali krace niam mogao jer slusam dosta toga.Sta vi ostali slusate?Pozdrav
 
Glisic86:
Pozdrav svima.danas sam prvi put pronasao ovaj punkrock forum i bas mi je drago zbog toga.Procitao sam o cemu ste do sad razgovarali pa rekoh da se i ja umesam malo u raspravu.Prvo da napomenem:ANARHIJA NEMA NIKAKVE VEZE SA PUNKOM,VEC SU TO OBICNE HIPI IZMISLJOTINE!!!Imam zive svedoke,bend po imenu special duties(jedni od prvih punk bendova)koji i dan danas postoje.Oni su u nekoliko svojih pesama ispljuvali kras i ostale anarho pank bendove koji su se iznenada pojavili na sceni i sve unistili.Njihov glavni cilj je bio unistenje panka i zarada.Uostalom koji je od tih prvih bendova mlatio o nekakvoj anarhiji.NIJEDAN!!!To su sa sobom doneli oni zidovi DEAD KENNEDYS koje ja organski ne podnosim.Oni su stvorili svoju muziku(crust)koja nema veze sa pankom.To je jedna psihodelicna muzika sa glupim textovima o tome kako ne treba da radimo vec da idemo po svetu i upoznajemo dobre ljude(???),beremo cvece,drogiramo se,i na kraju crknemo na nekom djubrishtuTo bas i nije neki nacin da se svet ucini boljim.Ti devojko sto se potpisujes kao Nancy,znas li u opste ko je ona i sta je ucinil jednom mladom coveku.Ja cu te uputiti:bila je obicna drolja koja je Sida navela na ovisnistvo o heroinu.Ostali clanovi Pistolsa su je mrzeli zbog toga kakvo je cudoviste.Nemoj to da zaboravis!Punk poruka je:Budi samo svoj,misli svojom glavom i bori se za bolji i pravedniji svet.Naravno svako bice tezi za licnom slobodom i u tome se potpuno slazem sa vama.Ja zelim da budem slobodan,da imam slobodu misljenja,izbora,da me niko ne sputava u onome sto radim.To je najnormalnija stvar na svetu.U nasoj zemlji to je ljudima onemoguceno,televizija ispira mozgove nasoj omladini,tera ih da svi budu isti,kao nastancovani,da prate modu.Ljudi nemaju kod nas svoje JA.To se sve radi preko mas medija i zbog toga smo u situaciji u ojoj jesmo.Ta sloboda medjutim postoji na zapadu.ja sam trenutno u nemackoj kod strica i ovde je potpuno drugacije.Ljudi imaju slobodu da izaberu,ali moraju da rade(sto je takodje najnormalnija stvar na svetu).Kod nas ti medjutim ne daju ni da radis,pljackaju,ubijaju...Ja kao jedino resenje za Srbiju vidim revoluciju.Treba da se okupi narod,da se skine ova bagra i da se postavi neko iz naroda.Da se stvori pravna drzava.strah je ono sto cini ljude dobrim a strah ces uvesti zakonima.Ukoliko onaj na vlasti zna da ukoliko ukrade bice obesen nece mu pasti na pamet da ukrade nesto.Hvala vam ukoliko ste ovo procitali,pozdrav svima na forumu.Pank nije mrtav!!!

nije!
pozdrav i bilo mi je drago da procitam da neko napise jedan dugi lepi i smisleni post(u glavnom-ili potpuno bez kontradikcija sa samim sobom, sto najvise mrzim, a i meni se desava)
to sto kazes da anarhija nema veze sa punkom-ok...ja ne znam, zaista. to je u potpunosti moguce, i ja se ne upustam u to. i mada je ovo tema prvenstveno o punku, ja bi malo branila anarhiju...
prvo i prvo, anarhija je utopija...znaci to je nesto sto nikad nije bilo niti ce ikad biti, niti treba to pokusavati, jer je jednostavno prakticki ne moguce...bas zbog tih, kako rece, devijacija to nece ici. ali anarhija kao zamisao uopste nije negativna, nije hipi izmisljotina, i nije glupost! anarhija datira ipak malo pre hippie vremena...
zatim, ha ha-zapad. mozda nisam bas odrasla i ne mogu suditi o tome, ali dosta cesro idem bas u tu nemacku o kojoj tako pozitivno pises, isla sam tamo i u skolu, i mogu da ti kazem da nisam naisla ni na kakav vid "slobode"...vlada(tajna, doduse)i cenzura stampe, i cenzura misljenja i tako te stvari...
a sto se tice mas medija...ovde ih ima a tamo ne?!!!takvu glupost jos nisam cula, izvini ako sam te pogresno razumela, ali jel si to pokusao da mi kazes? nadam se da nisi...tamo su deca jos vise pod uticajem nego ovde...znam druzila sam se sa njima, izlazila i pricala, i oni su totalno...izgubljeni.
a za ovo zadnje...
viva la revolucion! :wink:
pozdrav
 
Hvala na pohvalama i kritikama.Ja bih sada da ti odgovorim na kritike.Prvo ako je anarhija utopija i ako je nemoguca,zasto uopste pisati i govoriti o njoj?Dokle vise da zivimo u svetu snova?Anarhija postoji jedio u crtanim filmovima a u stvarnosti predstavlja izvor zla(svako radi sta hoce tj.odredjeni sloj drustva radi sta hoce jer ima pare,a pare su moc).Znaci anarhija je apsolutna besmislica i ne vidim potrebu da se o njoj vise diskutuje.Sada da se malo vratimo u realnost.Vecina "pankera" kod nas prica bajke o anarhiji,kako treba da putujemo svetom i upoznajemo dobre ljude,kako treba da uzivamo,da nista ne radimo,da smrdimo,da se drogiramo i na kraju crknemo na nekom djubristu(sudbina koju su doziveli Sid i Nancy).Jer to nacin da se svet ucini boljim?Ovakve ideologije su svojevremeno propagirali hipici koji su ranije bili gazeni od strane punkera sa zadovoljstvom.Zar opet nam treba peace i flower power?Zar nisu dovoljno zla hipici nacinili ovom svetu sa svojim idejama?Sta nam opet treba free love?Nemoral?sex,droga i r'n'r.Najgore je sto su se protiv takvih ideja pistolsi borili(i uspeli u svojoj borbi).Medjutim,odnekud se pojavljuje crass,dk i ostala anarho s*anja i unistavaju pank(naravno zaradjuju ogromne pare od tih svojih ideja).Takodje nemojmo zaboraviti da su crass prvi rekli PUNK IS DEAD a Jello Biafra(DK) pank nije mrtav ali je zasluzio da umre.Pankeri?!malo sutra.ja sam do sada vec nekoliko puta(u prethodnim porukama) rekao sta je pank,al evo ponovicu:BUDI SAMO SVOJ,MISLI SVOJOM GLAVOM I BORI SE ZA BOLJI I PRAVEDNIJI SVET!!!BORI SE!!!NE UMRI OD DROGE!!!Kao dokaz za svoje stavove pozivam se na prve pank bendove(pogotovo na SPECIAL DUTIES koji i danas postoje).Koje od njih mlatarao o nekakvoj anarhiji.NIKO!!!Prvi pankeri su protiv bilo kakvih politika i ideologija.Pravi panker se ne stidi da pred svima kaze:MRZIM DEMOKRATIJU,MRZIM ANARHIJU,MRZIM FASIZAM!!!pravi pankeri vole svoju zemlju i bore se za nju.A ti sto pricaju o anarhiji to su ti obicni hipici koji ce u tom fazonu biti 2-3 godine a onda ziveli narodnjaci.Smesno.Sto se tice Nemacke,tu nema sta da diskutujemo.Ja sam samo hteo da kazem da je kod njih stanje mnogo bolje nego kod nas.70% momaka i devojaka koji studiraju ovde slusaju r'n'r.U obicnim prodavnicama mozete da kupite punk cd.Oni vole svoju zemlju za razliku od vecine Srba koje boli k*****.A ovde potoji mnogo veca sloboda nego kod nas.Ja to nemogu da objasnim,jednostavno to treba videti.Ovde se ne osecam sputano,kao kod nas,ne plasim se da ce neko da mi otkine glavu zato sto drugacije mislim.Mi bismo mogli da uredimo Srbiju samo kad bi nekog bilo briga.Ljudi su kod nas izuzetno sebicni.Treba da svi izacemo na ulicu,odemo pred vladu,i zavrsimo sa skotovima jednom zauvek.VIVA LA REVOLUCION!!!(kako bi ti rekla).U svakom slucaju zahvaljujem ti se sto si procitala moj "govor" i ostani u punk fazonu zauvek.FOREVER PUNK!!!POWER TO OI!!!
 
Hvala na pohvalama i kritikama.Ja bih sada da ti odgovorim na kritike.Prvo ako je anarhija utopija i ako je nemoguca,zasto uopste pisati i govoriti o njoj?Dokle vise da zivimo u svetu snova?Anarhija postoji jedio u crtanim filmovima a u stvarnosti predstavlja izvor zla(svako radi sta hoce tj.odredjeni sloj drustva radi sta hoce jer ima pare,a pare su moc).Znaci anarhija je apsolutna besmislica i ne vidim potrebu da se o njoj vise diskutuje.Sada da se malo vratimo u realnost.Vecina "pankera" kod nas prica bajke o anarhiji,kako treba da putujemo svetom i upoznajemo dobre ljude,kako treba da uzivamo,da nista ne radimo,da smrdimo,da se drogiramo i na kraju crknemo na nekom djubristu(sudbina koju su doziveli Sid i Nancy).Jer to nacin da se svet ucini boljim?Ovakve ideologije su svojevremeno propagirali hipici koji su ranije bili gazeni od strane punkera sa zadovoljstvom.Zar opet nam treba peace i flower power?Zar nisu dovoljno zla hipici nacinili ovom svetu sa svojim idejama?Sta nam opet treba free love?Nemoral?sex,droga i r'n'r.Najgore je sto su se protiv takvih ideja pistolsi borili(i uspeli u svojoj borbi).Medjutim,odnekud se pojavljuje crass,dk i ostala anarho s*anja i unistavaju pank(naravno zaradjuju ogromne pare od tih svojih ideja).Takodje nemojmo zaboraviti da su crass prvi rekli PUNK IS DEAD a Jello Biafra(DK) pank nije mrtav ali je zasluzio da umre.Pankeri?!malo sutra.ja sam do sada vec nekoliko puta(u prethodnim porukama) rekao sta je pank,al evo ponovicu:BUDI SAMO SVOJ,MISLI SVOJOM GLAVOM I BORI SE ZA BOLJI I PRAVEDNIJI SVET!!!BORI SE!!!NE UMRI OD DROGE!!!Kao dokaz za svoje stavove pozivam se na prve pank bendove(pogotovo na SPECIAL DUTIES koji i danas postoje).Koje od njih mlatarao o nekakvoj anarhiji.NIKO!!!Prvi pankeri su protiv bilo kakvih politika i ideologija.Pravi panker se ne stidi da pred svima kaze:MRZIM DEMOKRATIJU,MRZIM ANARHIJU,MRZIM FASIZAM!!!pravi pankeri vole svoju zemlju i bore se za nju.A ti sto pricaju o anarhiji to su ti obicni hipici koji ce u tom fazonu biti 2-3 godine a onda ziveli narodnjaci.Smesno.Sto se tice Nemacke,tu nema sta da diskutujemo.Ja sam samo hteo da kazem da je kod njih stanje mnogo bolje nego kod nas.70% momaka i devojaka koji studiraju ovde slusaju r'n'r.U obicnim prodavnicama mozete da kupite punk cd.Oni vole svoju zemlju za razliku od vecine Srba koje boli k*****.A ovde potoji mnogo veca sloboda nego kod nas.Ja to nemogu da objasnim,jednostavno to treba videti.Ovde se ne osecam sputano,kao kod nas,ne plasim se da ce neko da mi otkine glavu zato sto drugacije mislim.Mi bismo mogli da uredimo Srbiju samo kad bi nekog bilo briga.Ljudi su kod nas izuzetno sebicni.Treba da svi izacemo na ulicu,odemo pred vladu,i zavrsimo sa skotovima jednom zauvek.VIVA LA REVOLUCION!!!(kako bi ti rekla).U svakom slucaju zahvaljujem ti se sto si procitala moj "govor" i ostani u punk fazonu zauvek.FOREVER PUNK!!!POWER TO OI!!!
 
Hvala na pohvalama i kritikama.Ja bih sada da ti odgovorim na kritike.Prvo ako je anarhija utopija i ako je nemoguca,zasto uopste pisati i govoriti o njoj?Dokle vise da zivimo u svetu snova?Anarhija postoji jedio u crtanim filmovima a u stvarnosti predstavlja izvor zla(svako radi sta hoce tj.odredjeni sloj drustva radi sta hoce jer ima pare,a pare su moc).Znaci anarhija je apsolutna besmislica i ne vidim potrebu da se o njoj vise diskutuje.Sada da se malo vratimo u realnost.Vecina "pankera" kod nas prica bajke o anarhiji,kako treba da putujemo svetom i upoznajemo dobre ljude,kako treba da uzivamo,da nista ne radimo,da smrdimo,da se drogiramo i na kraju crknemo na nekom djubristu(sudbina koju su doziveli Sid i Nancy).Jer to nacin da se svet ucini boljim?Ovakve ideologije su svojevremeno propagirali hipici koji su ranije bili gazeni od strane punkera sa zadovoljstvom.Zar opet nam treba peace i flower power?Zar nisu dovoljno zla hipici nacinili ovom svetu sa svojim idejama?Sta nam opet treba free love?Nemoral?sex,droga i r'n'r.Najgore je sto su se protiv takvih ideja pistolsi borili(i uspeli u svojoj borbi).Medjutim,odnekud se pojavljuje crass,dk i ostala anarho s*anja i unistavaju pank(naravno zaradjuju ogromne pare od tih svojih ideja).Takodje nemojmo zaboraviti da su crass prvi rekli PUNK IS DEAD a Jello Biafra(DK) pank nije mrtav ali je zasluzio da umre.Pankeri?!malo sutra.ja sam do sada vec nekoliko puta(u prethodnim porukama) rekao sta je pank,al evo ponovicu:BUDI SAMO SVOJ,MISLI SVOJOM GLAVOM I BORI SE ZA BOLJI I PRAVEDNIJI SVET!!!BORI SE!!!NE UMRI OD DROGE!!!Kao dokaz za svoje stavove pozivam se na prve pank bendove(pogotovo na SPECIAL DUTIES koji i danas postoje).Koje od njih mlatarao o nekakvoj anarhiji.NIKO!!!Prvi pankeri su protiv bilo kakvih politika i ideologija.Pravi panker se ne stidi da pred svima kaze:MRZIM DEMOKRATIJU,MRZIM ANARHIJU,MRZIM FASIZAM!!!pravi pankeri vole svoju zemlju i bore se za nju.A ti sto pricaju o anarhiji to su ti obicni hipici koji ce u tom fazonu biti 2-3 godine a onda ziveli narodnjaci.Smesno.Sto se tice Nemacke,tu nema sta da diskutujemo.Ja sam samo hteo da kazem da je kod njih stanje mnogo bolje nego kod nas.70% momaka i devojaka koji studiraju ovde slusaju r'n'r.U obicnim prodavnicama mozete da kupite punk cd.Oni vole svoju zemlju za razliku od vecine Srba koje boli k*****.A ovde potoji mnogo veca sloboda nego kod nas.Ja to nemogu da objasnim,jednostavno to treba videti.Ovde se ne osecam sputano,kao kod nas,ne plasim se da ce neko da mi otkine glavu zato sto drugacije mislim.Mi bismo mogli da uredimo Srbiju samo kad bi nekog bilo briga.Ljudi su kod nas izuzetno sebicni.Treba da svi izacemo na ulicu,odemo pred vladu,i zavrsimo sa skotovima jednom zauvek.VIVA LA REVOLUCION!!!(kako bi ti rekla).U svakom slucaju zahvaljujem ti se sto si procitala moj "govor" i ostani u punk fazonu zauvek.FOREVER PUNK!!!POWER TO OI!!!
 
zurim pa samo rec dve...
predpostavljam da imas jake razloge da budes toliko negativno nastrojen prema hippie pokretu, slazem se da on nije bas sasvim "cvetan", ali ima neke sasvim ok ideje u osnovi...a to sto ljudi sve moraju izokrenuti nagore, to je u njihovoj prirodi...
anarhija jeste utopija, al ljudi stalno pricaju o idealima i sl. a to su sve utopije zasto onda anarhija ne bila jedna o tema za raglabanje dokonih ljudi uz kompjuter...salim se.
ne utrpavaj svoju licnu netrpeljivost prema odredjenim ljudima i grupama u ceo kontekst(barem nemoj previse!)
ne znam, ja kad sam bila u nemackoj(to je bilo da vidimo...2002)nisam bas provalila da ljudi mojeg godista(a to je 89)slusaju rock i podvrste...u mom razredu nije bio niko, a ni u paralelnim cini mi se...sad ne znam, mozda to ide sa godinama...ne znam.
nisam primetila tamo neku preveliku slobodu, mozda sam isuvise mlada da bi to provalila...
pa...to je bila rec dve...
 
Glisic86:
OK prijatelju.Da uzmem jedan primer.Recimo sad se u nasoj zemlji stvori anarhija(i ako sam ja ubedjen da se to odavno stvorilo kod nas).Svi zive,rade,slobodni su itd.U jednom trenutku u drustvu se javi devijacija.Za one koji ne znaju devijacija je pojava u drustvu da jedinka(ili grupa ljudi)ne zeli da zivi u postojecem sistemu.Sta onda?kako ces ti da sprecis nekoga da ucini nesto lose ako nema policije ili vojske da ga zaustavi?Osim toga ti time sto ces ga spreciti da uradi nesto lose sputavas njegovu slobodu a to opet nije anarhija.Anarhija je glupost i prekinite vise da je mesate sa pankom.Pank je kao sto sam vec napomenuo pokret omladine koja se ne slaze sa postojecim drustvenim vrednostima(cak ih potpuno negira).Zato batali ti bilo kakve politike i ideologije,od toga se ne zivi.Anarhija se ne jede!Mesto toga,izaci na ulicu i bori se da promenimo ovaj smrdljivi system i da sredimo bagru koja nas pljacka bec dugo,dugo godina.Bori se za sebe i za svoju zemlju.Pozdravljam te puno i drago mi je sto si procitao moje izlaganje.Hvala!!! P.S Pank nikada umreti nece

Sada vec lupas. Ova sadasnja vlast nije bog zna kakva ali je daleko bolja od one koju smo imali 90-tih godina. Mozda si bio suvise mali pa nisi imao kad da zapamtis sve one ratove koje smo imali tih godina i sl. Mislim da je to problem sa celokupnim nasim zivljom to sto suvise brzo zaboravlja stvari. Suvise brzo ste zaboravili vreme kada su plate vasih roditelja bile oko 1DM ili ti pola evra! Suvise brzo ste zaboravili ulje za 1 marku, secer za 8 din. hleb za 3 i sl. Posle 5.10. konacno je u srbiji pocelo da se nesto desava i da se ide na bolje. Ja nisam puno stariji od tebe ali sam imao prilike da zapamtim stvari koje su se desavale tih godina. Ovo sto se danas desava je daleko od toga ali si ti i slicni tebi jako brzo zaboravili sta im se pre desavalo. Jako brzo ste zaboravili i '99. kada su vam bombe padale na glave.
Jako ste se osili. Izgleda vam treba opet neki diktator da vam da bibera po cuturi pa da se naucite pameti i kad dobijete sansu da nesto popravite na bolje da to i uradite, a ne samo da kukate.

Drugo, anarhija.
Anarhija je najbolje drzavno uredjenje koje postoji. Ali nazalost zbog sveta u kojem zivimo to nikad nece moci da postoji. Ljudi ce uvek biti prokleti i uvek ce zeleti ono sto nije njihovo i uvek ce sebi dozvoljavati svakojake gluposti i zbog toga ce nam trebati zakoni i policija. Kad bi ljudi konacno bili ljudi, po delima a ne samo po bioloskom poreklu, onda nam zakoni nebi ni trebali.
Ti si sada u Nemackoj i moj topao savet ti je da iskoristis to vreme dok si tamo i prosiris svoje vidike i da vidis kako je to ziveti u svetu gde smes da se kreces bez problema. Malo pogledaj to. E u takvom svetu hocu da zivim. Da idem gde mi se cefne, da radim sta mi se cefne (naravno ni pod razno mi tu nespada ubijanje, silovanje ili bilo sto drugo sto se moze svrstati u tu grupu delatnosti). Necu da za svaki izlazak iz zemlje moram da idem u neku ambasadu i da trazim vizu, necu da budem covek treceg reda ili bilo kog drugog jer to nisam kao ni svi mi. Hocu da IDEM GDE MI JE VOLJA I DA RADIM STA MI JE VOLJA!!!
 
Glisicu rekoa si da slusas Exploited e pa evo ti onda jedna njihova pesma koju mozda nisi do sad cuo jer da jesi nebi pricao to sto pricas.

I Believe In Anarchy"

I Believe In Anarchy lets see you pogo!
GO!

I'm not ashamed of being a Punk
and i don't care and don't give a damn
and i don't care what you say
cause i believe in anarchy

I I I I I'm not afraid
and I I I I I'm not ashamed
cause I stil believe in anarchy

go to a pub and pick up a byrd
you take her back to the casual flock
your driving home in your old mans car
????

[Chorus]

I'm not afraid of having a Fight
and i'm not ashamed about getting drunk
and i don't care what you say cause
I believe in Anarchy


A evo ti i za Pistolse

"Anarchy In The U.K."


Right! now ha, ha

I am an anti-Christ
I am an anarchist,
don't know what I want
but I know how to get it.
I wanna destroy the passer by
'cos I wanna be anarchy,
Ho dogs body

Anarchy for the UK
It's coming sometime and maybe
I give a wrong time stop a traffic line.
Your future dream is a shopping scheme
cause I wanna be anarchy,
It's in the city

How many ways to get what you want
I use the best I use the rest
I use the enemy.
I use anarchy
'cause I wanna be anarchy,

Its the only way to be

Is this the MPLA
or is this the UDA
or is this the IRA
I thought it was the UK
or just another country
another council tenancy.

I wanna be an anarchist
(oh what a name)
And l wanna be an anarchist
(I get pissed destroy)
 
Glisic86:
Da se ovo ne bi pretvorilo u politicki forum zeleo bih da iznesem svoje misljenje o bendovima.Najvise slusam americke pank bendove.To su THE OFFSPRING,GREEN DAY(najbolji bend na svetu po mom skromnom misljenju-obavezno poslusajte album NIMROD),NOFX,PENNYWISE,BAD RELIGION,NO USE GOR A NAME(retko),GOOD CHARLOTE(nove punk nade) itd.Takodje slusam britanski pank,standardno:PISTOLS,CLASH,SHAM69,SPARRER,P.T.T.B.,ANL,RED ALERT,EXPLOITED,COCKNEY REJECTS,STRANGLERS,i tako te matorce.Skoro sam cuo za SPECIAL DUTIES koji su pistols generacija i odusevio sam se.Imaju jednu fantasticnu pesmu koja govori protiv anarhije:FIGHT CRASS NOT PUNK!!!Fenomenalno.To dokazuje koliko pank nema veza sa anarhijom i bilo kakvim ideologijama vec je striktno protiv njih.Slusam u poslednje vreme i nemacki punk:DIE ÄRZTE(mnogo su jaki),TOTEN HOSEN,DONOTS...Slusam domaci takodje dosta:PEKINSKU PATKU,KBO,KOALICIJU,GOBLINE,VOX POPULI...dosta toga.Slusam i OI,SKA,malo REGGAE a ponekad volim da cujem i malo NEW METALA(KORN,LINKIN PARK,SLIPKNOT).Od roka volim samo bendove posle novog vala.Mozda sam vas malo smorio sa svojim muzickim ukusum ali krace niam mogao jer slusam dosta toga.Sta vi ostali slusate?Pozdrav

Da nebude da sam odmah krenuo na tebe sekirom i samo sekirom recicu sta ja slusam.
Sto se tice muzike tu se delimicno i poklapamo. Slusam sve STO MI SE SVIDJA!
Za pocetak nabrajanja napisacu da slusam Coloniu. Mlogo su mi dobri.
A sada cu nastaviti sa drugim stvarima sto slusam.
Od PUNK-a tu su najbolji mi Exploited, UK Subs, Die Toten Hosen, Misfits, Partisans, Bussines, PTTB, ANL, Los Fastidios, Iggy Pop. . . I naravno neprevazidjeni CLASH!
Od domacih tu su ZBL (di nji da neslusam :) ), Pekinska Patka, Atheist RAP, Six Pack, Korozija, DMT, UMT (samo sad mi se bas i nesvidjaju previse jer su mi se nekako prokomercijalisali), Red Union, Vrisak Generacije, Saht, Dzukele, Dza ili Bu, Gobline, KUD Idijote, Hladno Pivo i najbolje od svega Zvoncekova Biljeznica, KBO!, TRULA KOALICIJA!
Od metala Falkenbach, Korozy, Nest, Enherijer, Abyssaria, Therion, Venom, COF, Dimmu Borgir, Absu, Amon Amarth, Avenger, Haggard, Samael, Black Sabbath (samo sa Ozzy-em). . . I najbolje od svega Mercyful Fate i KING DIAMOND!
Od drugih muzika Love Hunters (najbolji su!), Lost Propelleros, AC/DC. . . I to je uglavnom to :)
 
Da se prvo nesto razumemo,hipici meni direktno nista lose nisu ucinili,ali ovom svetu dovoljno zla.Koja je njihova ideja u osnovi dobra?sex,drugs & r'n'r?flower power?To sto su otvoreno propagirali istocnjacke sekte?Sto su se drogirali i masovno umirali od iste?Sto su unistili r'n'r?Sto su smrdeli na kilometar i nista nisu radili?Jer su to dobre ideje?ma daj molim te,da su hipici bili dobri SKINHEAD pokret nikad ne bi nastao(Inace ako ne znas skinhedi nemaju nikakve veze sa nacizmom).Skinheadi su masovno tukli hipike jer nisu mogli zbog njih da nadju posao(postoji jedna prica da je hipike stvorila CIA kako bi lakse omladini prodavala drogu).Ja MRZIM hipike i sve vezano za njih(daleko od toga da sam skinhead-moj brat je,a u zivotu nikad nije bio nazi).Pistolsi su ih takodje mrzeli i sam pank pokret je totalno anti-hipi orjentisan(protiv njihovih smornih i psihodelicnih pesama).Panker(ka)koji kaze da nema nista protiv hipika nije panker.I da izgleda da se vremena menjaju,cim se na najpopularnijoj muzickoj stanici u Nemackoj vrti pank bend...ANARHIJA NAJBOLJI POREDAK???!!!Vecu glupost u zivotu nisam cuo!!!Anarhija nije nigde moguca,a ti prekini za to da krivis ljude.Anarhija je san,fantazija,nesto sto ne postoji.Mnoge stvari na ovom svetu su neostvarljive,i zato ZABORAVI NA NJIH!!!Okreni te se ljudi realnosti.Pogledaj te gde zivimo,kako zivimo,od cega.ANARHIJA=NEMOGUCE,VRATI SE U STVARNOST,PRESTANI DA SANJAS!!!Samo nesto da te pitam.Definisi mi rec sloboda.Do koje granice covek moze da bude slobodan?Ti zelis da ides svuda bez vize,da putujes,ali TO NIJE ANARHIJA!!!Sta hoces da kazes,da nasi matorci su ziveli u anarhiji jer je u ono vreme crveni pasos bio najskuplji?To je potpuno druga stvar,i nema veze sa anarhijom.Inace ja slusam EXPLOITED zbog njihovih antisistemskih pesama ali ne slazem se sa mnogim njihovim stavovima(znas da imaju pesmu JESUS IS DEAD-satanisti smrdljivi).Ti ocigledno nisi shvatio poentu pesme ANARCHY IN THE U.K.Rotten(ili Lidon) govori kako u njegovoj zemlji vlada anarhija.Pesma je sarkasticna.Procitaj je jos poneki put pa razmisli malo(to je rekao sam Rotten u jednom intervjuu koji ja imam na kaseti).Ja se slazem sa njim.Vidi kakva anarhija vlada kod nas.**** nas onaj zlotvor koji je opeljesio Srbiju izgradio sebi vile i kuce,napravio televiziju i mobtel,ima firme svuda po inostranstvu,trosi 100000evra mesecno(zvanican podatak),pritom je jedan obican tamburas koji ne moze da sastavi recenicu a sa rukava mu prasece pecenje curi.Govorim o onom olicenju satane BOGOLJUBU KARICU.Karleusu necu ni da spominjem.Necu da spominjem ni:Labusa,Tadica,Kostunicu,Rasima Ljajica,Dinkica i ostala govna.Ne brini ja se vrlo dobro secam Slobine vlasti i guranja sa babama u redu za litar mleka,secam se i bombardovanja(zivim u neposrednoj blizini najbombardovanijeg mesta u Srbiji-brdo STRAZEVICA).Ja njega ne krivim za bombardovanje.Ja njega krivim zato sto je sve ratove koje je vodio izgubio i zato sto nas je doveo u bezizlaznu situaciju.Ali kako ne vidis sta nam ovi rade.Znas li da mi je matori vec 10 meseci bez posla a kevu su mi smenili i doveli svoje ljude na njeno mesto cim su dosli na vlast(a ona je 2000 glasala za njih).Lopovi,kriminalci,ubice,izdajnici i anti-srbi su trenutno na vlasti u ovoj zemlji a AKO JE TEBI DOBRO SADA,E PA ONDA NEMAMO O CEMU DALJE DA PRICAMO.Hvala vam na svemu pa se cujemo.
 

Back
Top