Prva beogradska gimnazija ( I beogradska gimnazija)

Jer moze neko da mi da misljenje i razlike prirodnog i drustvenog smera?Koje knjige imate iz francuskog i engleskog u prvoj godini(naziv udzbenika)ako su iste u oba smera?:)

sledece skolske god. upisujem srednju, i dvoumim se izmedju prve i pete gimnazije, prirodni smer. svako misljenje ili savet mi je od koristi!

Dakle...
Ne znam koji se udžbenik koristi za francuski, no iz engleskog koristimo Oxford-ovu knjigu Headway (u prvoj godini se radi Pre-Intermediate, pa onda redom...).

Princip rada profesora uslovljava i razlike između smerova. Dakle, iako sam učenica društvenog smera, fiziku radim podjednako opširno i ozbiljno kao što rade oni sa prirodnog smera.

Pošto sam završila prvu godinu, mogla sam da izvučem valjane zaključke o gimnaziji i mogu vam reći da ona nije onoliko teška koliko se priča.
Opet, sve zavisi od vaše volje za radom. Vrlo je lako biti vrlo dobar, i to čak jak vrlo dobar učenik. Međutim, onaj ko želi da bude odličan ipak mora da ima dobru organizaciju sopstvenog vremena, i da radi što redovnije moguće. Ni to čak nije teško postići.

Što se Pete beogradske tiče, imam par prijatelja koji idu i na prirodni i na društveni smer, i imaju uglavnom isti stav. Gimnazija koja dosta traži, dosta i daje, ali da su zahtevi katkad suvisni i nepotrebni. Primer - prof. likovnog zahteva da se radi iz Jansona, prof. matematike Eugen dosta težak za saradnju (mada, ovo je dosta blago rečeno u odnosu na ono kako su ga oni opisali)...
 
Što se društva tiče, opet zavisi od tebe i koja ti vrsta ljudi odgovara. Jer je dijaspon širok. Zaista ih ima svakakvih. Ali, ono što je sigurno jeste da ćeš naći nekoliko njih s kojima ćeš imati pristojno druženje. Što se toga tiče, zaista ti ne mogu dati pouzdane informacije, jer nisam baš, u nedostatku boljeg izraza, najtipičnija što se odabira društva tiče (imam visoke kriterijume).

Profesori su mahom solidni. Postoji nekoliko njih koji nisu baš laki za saradnju... Jedini lek je da za njihov predmet redovno radiš i boriš se za što veću ocenu i tako ih zaobiđeš bez bilo kakvih posledica.
 
Poslednja izmena:
a koje jezike imate? i da li se tolerisu kasnjenja (znam da zavisi od toga ko mi je razredni, samo me zanima postoji li takav prof.), jer zivim na banovom brdu, a i u osnovnu redovno kasnim, iako mi je na pljucomet od stana (prestali su da me upisuju)... imam li sanse za opstanak? :)
Svaki profesor upisuje,ali razlika je u tome da li razredni hoce da opravdava.
Kod mene se ne opravdava nista,ali znam da je u ostalim odeljenjima situacija drugacija.
Sto se tice jezika,engleski uci svako,a drugi jezik je onaj koji je djak ucio u osnovnoj pored engleskog(nemacki,ruski ili francuski).
 
a koje jezike imate? i da li se tolerisu kasnjenja (znam da zavisi od toga ko mi je razredni, samo me zanima postoji li takav prof.), jer zivim na banovom brdu, a i u osnovnu redovno kasnim, iako mi je na pljucomet od stana (prestali su da me upisuju)... imam li sanse za opstanak? :)

Ne bih se kockala s time. Ako upišeš Prvu, iskreno ti savetujem da ne kasniš na časove.
 
Прваа:)
Најбоља школа у Београду. Добро, можда је Математичка мало јача, тј. бољи квалитет наставе, али је друштво неупоредиво боље.
Професораа, па има свакаквих, има и мало поремећених, али те ћеш најбоље памтити, поготову кад будеш уписивао/ла факс:)
Немој да слушаш огорчене људе који ти говоре да је овај професор овакав или онакав и да је неправедан и шта све не. Океј, сваки професор има своји моменат кад полуди и да мало гору оцену, али ако ти стварно учиш, веруј ми сваки професор ће то уважити. Ти људи који се стално жале су углавном они који ништа не раде.
Добро, нисам ја од оних савршених, имам просек 4,40-4,50 ал' ја стварно не учим толико, него само радим оне предмете који ме занимају.
Ја сам сад у Првој, па ако некога нешто занима, слободно нека пита.

поздрави
 
sledece skolske god. upisujem srednju, i dvoumim se izmedju prve i pete gimnazije, prirodni smer. svako misljenje ili savet mi je od koristi!

Ех.
Па, искрено, боља ти је Прва. И то не кажем зато што идем у Прву. И уколико ти друштво није фактор у целој причи.

Прва је тешка, али су професори праведни. И нормални:) Док у Петој.. Па и нису. Мислим, добра је то гимназија, далеко било. Доста знања ћеш добити из обе. Зависи само која те врста знања привлачи.
У обе ћеш, одмах да ти кажем, учити много непрактичних ствари и много много пута ће ти проћи кроз главу "а када ће мени ово требати". Веруј ми, у свим школама је тако. А и веруј ми, требаће ти:)
Али у Петој се за мој укус превише концентришу на небитне ствари, тако да на крају ђаци не виде шта је битно, а шта не. Што је, по мени, јако јако лоше.
У сваком случају, ја сам мало одлутала са теме. Ако имаш избор Прве и Пете, а да друштво није фактор, ја би уписала Прву.
адио
:bye:
 

Back
Top