Prva beogradska gimnazija ( I beogradska gimnazija)

ee ljudi jel pise neko u ovoj temi? evo nekoliko pitanja od mene. kakvo je drustvo u prvoj? jel nema previse strebera? :)) kolko treba za upis na prirodni smer? Ako sam odlicna ucenica u osnovonoj(5.00 u 5-om, i 7-om razredu), imam radne navike, organizacija i to mogu da budem jak odlican ucenik u a da ne sedim nad knjigom ceo dan? nisam streberka ali zelim da zadrzim jake ocene, a ako moze da se ne ubija od ucenja...? hehe
Hvala unapred
 
ee ljudi jel pise neko u ovoj temi? evo nekoliko pitanja od mene. kakvo je drustvo u prvoj? jel nema previse strebera? :)) kolko treba za upis na prirodni smer? Ako sam odlicna ucenica u osnovonoj(5.00 u 5-om, i 7-om razredu), imam radne navike, organizacija i to mogu da budem jak odlican ucenik u a da ne sedim nad knjigom ceo dan? nisam streberka ali zelim da zadrzim jake ocene, a ako moze da se ne ubija od ucenja...? hehe
Hvala unapred
Ovako, ja sam maturant, ^^) i koliko shvatam ti se ove godine upisuješ u srednju, pa ako se upišeš u prvu mogu ti zapasti moji profesori (smena generacija ^^) ). Moram priznati da su profesori stroži nego u ostalim gimnazijama, ali ako se od početka lepo postaviš prema njima i oni će prema tebi. Najvažnije je dokazati se u početku, ali isto tako držati svoju "reputaciju" kod profesora, tj. ne možeš prvo da imaš sve petice ili da budeš odlična, pa da onda odjednom "kiksneš"-to definitivno niko od njih ne voli... Ja sam, na primer, svih prethodnih godina bila 5.00 i trebalo bi da i ove tako prođem, i pri tom nisam svakoga dana učila, vikende nisam provodila samo učeći, čak mogu reći i da sam u neku ruku "kampanjac", ali kao što rekoh dobro prolazim... Takođe prva se razlikuje VEOMA u zavisnosti od toga koji smer upišeš...lično sam prirodni smer i smatram da je on MNOGO bolji što se tiče obrazovanja i društva od društvenog... pozz! i srećno ^^)
 
citala sam sad o prvoj sta su ljudi pisali i morala sam da se registrujem samo da bih napisala svoje misljenje o istoj.
sa vecinom komentara se ne slazem.

ja nisam isla u gimnaziju... nisam ni pokusala da upisem gimnaziju... upisala sam srednju strucnu skolu... jer sam znala sta cu da studiram pa mi je bilo logicnije da zavrsim srednju koja je srodna fakultetu, koji sam planirala da studiram.
ali, kad sam saznala vise o prvoj bilo mi je veoma zao sto nisam upisala nju i mogu da kazem da su profesori u prvoj mnogo normalniji nego u mojoj srednjoj skoli.

decko s kojim sam... kad smo se smuvali je bio treci razred u Prvoj (ja sam svoju srednju vec zavrsila i bila na faxu), tako da sam imala osecaj kao da i ja idem u Prvu... donekle. ;) Upoznala sam se sa ljudima iz skole, a sa profesorima uglavnom iz price.

po mom misljenju jedino sto ne valja u skoli je izgled skole... nekako mi je sablasna... ipak je bila zatvor i dvoriste i hodnici mi nisu nesto.

istina je da je jedna smena teza od druge, on je bio prirodni smer, ali mu garnitura nastavnika nije bila losa.

Zuca matematicar mu nije predavao, predavala mu je matematicaka, radili su iz zbirke zadataka KRUG i ona da zadatke na kontrolnom koji se nalaze u zbirci... eeeeveeentuuuaaalnooo samo brojeve promeni... ali, svakako nema iznenadjenja. A, mogu na kontrolnom i manje konsultacije sa ljudima koji se nalaze u okruzenju, nikakav problem. Sto je vise nego korektno.
O.K. i predaje.

sto se tice srpkinje, trazila je citanje lektire, ako ne procitas 1(jedan), medjutim ako si elokventan mozes da prodjes i bez procitane polovine knjige...cak i vise od pola... mozes i 5 opusteno da dobijes.
5 je takodje zagarantovano i iz pismenih ako se izvali njen stil.

2 biologicarke su mu predavale jedna je bila bas opustena, dozvoljavala je prepisivanje i ono... debil si totalni ako ne zabodes 5.
druga biologicarka je ipak trazila neko znanje, ali ne da znas knjigu od korice do korice... daleko od toga.

sto se tice ozloglasene fizicarke, koja je najzajebanija pored Zuce...
sasvim je opusteno kod nje imati 4 ili cak i 5... samo treba pameti...
za 2 i vaaaljdaaa 3 trazi samo teoriju bez izvodjenja formula, a pitanja za teoriju da unapred, pitanja nema puno i nije nikakav problem nauciti, ne moze se nauciti za 1 dan, ali moze do kraja godine...
sa dobro naucenim pitanjima mozes da dobije do trojke (sto je max ocena) i onda je fora dobiti 4ili 5 ako uradis zadatke iz zbirke na casu (ali ti zadaci mogu kod kuce da se urade, pa kad ona kaze zadatak broj 123 ti nadjes taj zadatak, odneses joj ona pogleda, stiklira da ti + nekoliko zadataka uradjenih i imas 5 bez neke muke. a, druga varijanta za vecu ocenu je izvodjenje formula sto je dosta teze).

filozofija, sociologija, psihologija... nije potrebno neko posebno ucenje, samo da se prati pazljivo na casu, da se razume i da se profesorka ubedi da znas. I to je 5.

Istoricar je CAR... to svi kazu, u startu imas zagarantovano 2, a ako si pazio na casu, zapisivao (posto kod njega nema knjige) javljas se dobijes 'plusice' imas 5, na kontrolnom ima prepisivanja.

nemica trazi i malo znanja, samo je problem sto ga ucenici uglavnom nemaju, al nije problem sa veoma polovicnim znanjem imati 3,4... dok je 5 ipak malo teze.

engleskinja je mlada i cool.

profesor fizickog je ok... devojke ne moraju nista da rade, decaci igraju fudbal, uglavnom svi imaju 5 i svi srecni i zadovoljni.

geograficar je isto caaar. Bila ja u skoli i presretne me geograficar na hodniku i pita me iz koje sam skole :/ i dalje mi nije jasno kako je izvalio da nisam iz Prve.
i kod njega je laganica imati 4,5. treba se javljati.

hemicarka je da se maze na hleb... mlada mu je predavala... ne obara na popravni, a i nije tesko izvuci visoku ocenu.


sto se tice informaticara nisam sigurna...

decko je ucio minimalno i to sa razumevanjem, NISTA napamet, vezbao zadatke pred kontrolni jedan dan pre (ne ceo dan, nekoliko sati), isto tako citao za ispitivanje gradivo i bio je odlican i na polugodistu i na kraju svakog razreda.
sad dobro gura drzavni fax, Prva BG. Gimnazija mu je dala odlicno predznanje.
kako njemu tako ljudima sa kojima je isao... u njegovom odeljenju nije bilo budala ili oni nisu stigli do treceg razreda hehehehe.
u njegovom odeljenju svake godine 5-6 je bilo odlicno i na polugodistu i na kraju, a 2-3 sa svim peticama, jedan lik je dobio samo jednu cetvorku za cetiri razreda... sve ostale je imao petice i nije bio djak generacije, bio je jedan bolji po misljenju nastavnika, a svi ti ljudi su imali i svoje privatne zivote... niko nije sedeo kod kuce i danonocno ucio.
a, isto znam i vise osoba koji nisu maltene otvorili knjigu i zavrsili su Prvu gimnaziju u roku.
na mom faxu studira lik koga poznajem od ranije u Prvoj je bio dovoljan, a sad daje godinu za godinom na faxu.
nekom Prva manje legne nekom vise :)
ali, svakako, svi ucenici koje poznajem iz te generacije iz Prve su upisali fakultete, nisu svi drzavne, ali 95% dobro gura, redovno upisuju godine.
u svakom slucaju postoje nekoliko pravila u prvoj:

1. sasvim je tacno da nastavnici uglavnom ''prepisuju'' ocene i zato je bitno da se dobro startuje na pocetku.

2. treba izvaliti nastavnike ko koliko trazi i sta trazi, mislim da to zaista nije nesto nemoguce.

3. nije potrebno uciti napamet, mnogo bolje ces proci ako gradivo naucis sa razumevanjem i znas to da ispricas.

4. u prvom razredu se vrsi ''velika seca knezeva'' i dosta otpadne: padne godinu, promeni skolu.

5. bezanje sa casova je moguce, zavisi ko zapadne kao razredni.

6. treba raditi redovno, ali daaaleeekooo od toga da se treba satirati od ucenja, ako se pazi na casu, a profesori u ovoj skoli predaju, moze puno da se zapamti i bukvalno je dovoljno samo ponoviti pred ispitivanje, osim kod matematicarke treba raditi zadatke iz kruga (recimo ako zadatak u zbirci ima a,b,v,g,d,dj primera dovoljno je uraditi samo 2 primera, jer su zadaci tipski i tako se ustedi slobodno vreme) i kod fizicarke ako zapadne ona ozloglasena, treba nauciti proklete odgovore na pitanja za 2 ili 3 i ako hoces vecu ocenu treba uraditi zadatke iz knjige...


ne znam sta bih jos dodala, osim da je skola odlicna, posebno ako zapadne dobra kombinacija nastavnika.
ipak je bitno koju si skolu zavrisio, a ako ti je prva najbliza ili nemas 99.9 bodova za trecu, a neces da se smaras sa ludacima iskompleksiranim iz pete... prva je pravi izbor... a i prva je ipak prva !
 
Ja sam takodje zavrsila Prvu i kao sto su mnogi rekli, da opet biram opet bih Prvu, mada citajuci komentare Prva deluje kao laganica, a mom razredu nije bila, a koliko ovde shvatih bila sam crvena smena. Od nas 27, 26 je upisalo fax, a svi smo polozili prijemne i samo je jedan drug upisao privatni fax. Vecina mojih profesora je ili otisla iz skole ili je otisla u penziju. Da li mozda nekome predaje srpski Nadezda zaboravila sam prezime i da li je Kosta Pantic jos profesor fizike?
Pozdrav
 
Jeste teska, ima raznih profesora, ali vidis da nas ima dosta prezivelis sa diplomom, tako da...
Mora da se uci, trazi se dosta, ali koji god da ti profesori zapadnu, postoji jedno pravilo a to je: prva godina je najteza, jer tada pored toga sto profesori traze i malo se neprijateljski odnose prema SVIM djacima, ali prezivi se. Ovo mislim da nije pravilo samo za Prvu, vec za sve jace skole. Prva godina je selekciona i trude se da olaksaju sebi rad u naredne tri godine.
Ok, sad kad sam te naplasila :rumenko:, mogu da idem da spavam :confused: , sori, ali to je manje vise istina
 
Poslednja izmena:
Ja raymislajm iymedju I i Zemunske. Zemunska mi je na 15 min od kuce pa bi zato nju, ali nisam sigurna da li cu imati dovoljno bodova(87) pa zato razmisljam o prvoj (81).. videcemo sta ce biti :) nego kako iz zemuna da dodjem do prve? tramvaj dvojka? (na svakih pola sata -.-) Inace kakvo je drustvo , da li iam onih napucanih bogataskih snobova?
 
Ja raymislajm iymedju I i Zemunske. Zemunska mi je na 15 min od kuce pa bi zato nju, ali nisam sigurna da li cu imati dovoljno bodova(87) pa zato razmisljam o prvoj (81).. videcemo sta ce biti :) nego kako iz zemuna da dodjem do prve? tramvaj dvojka? (na svakih pola sata -.-) Inace kakvo je drustvo , da li iam onih napucanih bogataskih snobova?

dvojka ti ide na 2 minuta.
i to ne treba da ti bude prepreka za upis u bilo koju skolu
 

Back
Top