Prva beogradska gimnazija ( I beogradska gimnazija)

Ja sam bila u Ponedeljak do skole da izvadim potrdu da sam redovan djak, zbog markice za preoz Naravno ne izdaju je jos uvek :/ Spisak rasporeda po odeljenjima nije izasao jos uvek, rece neko da ce valjda biti 28. Da, izasao je i spisak knjiga za I razred, ali se engleski razlikuje u zavisnosti od odeljenja ;) P.S. Pozdrav buducim "kolegama" sa prirodnog smera :)
 
ahahah ne mogu da ne napishem poneshto o prvoj.
nashla sam svoje komentare od pre 4 god kad sam se raspitivala o profesorima i prvoj uopshte.
elem, zavrshih prvu, prodjoh kao vukovac, pitaj boga kako.
prva godina mi je bila mnogo teshka, pokajala sam se bezbroj puta shto sam upisala ovu shkolu. e, vec u drugoj, drushtvo se iskristalisalo, bilo nam je strava zezanje i nikome vishe nije bilo preterano teshko. drushtvo je strava, ima ih raznih, tako da je lako uklopiti se. svako nadje sebi nekog.
ako se pokazesh kao ok uchenik u 1.god necesh imati nikakvih problema nadalje. chak mislim da sam pola ocena u 2. i 3. god zaradila zbog 'stare slave'. 4.godina ne moze biti laksha, jer niko ne dolazi u shkolu. i nama je bilo muka od nje, a i profesorima je puko k*rac od nas.
bila sam plava(shatro laksha) smena, prirodni smer. drushtveni smer je bleja, kazu da je laganica, ali je pun zena te je drushtvo na prirodnom mnogo bolje, raznovrsnije.
shto se tiche profesora ima ih kretena,ali ima i ljudi koji stvarno znaju svoj posao i dobro ga rade. koliko god gadnu garnituru profesora dobijesh, vrlo je verovatno da ce se vec sledece godine promeniti makar neko, ako ne i svi. meni je bash malo profesora ostalo nepromenjeno od 1.god.
znachi, dajte sve od sebe u prvoj godini, posle cete moci da ladite jaja. prvi utisak mnogo znachi, i ima profesora kod kojih se losh prvi utisak ne moze popraviti nikako.
nadam se da sam bila od pomoci :))
 
Ja imam samo jedno pitanje Zavrsila si prvu godinu sa prosekom 5,00 ? Mislim moguce je to ? ( Posto mi svi pricaju o proseku 4,80 i sl. u prvoj godini :confused: ) I da, ipak imam jos jedno pitanje :$ Zaboravih jesu li bese u crvenoj smeni sva odeljenja na prirodnom smeru?

pa ******, mora da je moguce. u mom odeljenju bilo nas je 4 vukovca, a bili smo prirodnjaci.
mislim da je u crvenoj smeni mozda malo teze biti vukovac, ali znam sluchajeve da ako si u 1.god proshao sa prosekom 5,00 vece je spremno da ti u nekoj od narednih godina,ako ti zatreba, pokloni chak 2,3 ocene.
meni je vladanje bio problem zbog neopravdanih,ali i to su spremni da ti poklone(shto ne bi trebalo da moze, poshto ne mogu tek tako da izbrishu neopravdane)..
i te priche o uchenju pet sati dnevno su golo sranj*e poshto je gradivo predvidjeno za prosechnog uchenika te taj ko uchi 5 sati mora da je ispod proseka.
shkola ko shkola,malo uchish, malo prepisujesh, pobegnesh, iskombinujesh malo i prodjesh kako si planirao.
 
da se i ja ukljucim u raspravu..elem ja zavrsih prvu prosle godine,prirodan smer,crvena smena.samo da odgovorim na ono pitanje o rokerima,metalcima i emovcima u crvenoj smeni.u crvenoj su pretezno klasicno obuceni,imas naravno i fensera,dizelasa i rokera.u plavoj 90 posto nosi air max.eto tako
p.s. ako nekog novog djaka interesuje neki info,savet slobodno nek salje pm
 

Back
Top