Provale,biseri...sa casova,iz zivota...

nervira me to sto su profani toliko neoriginalni i dosadni i sto se sve fore i gluposti provlace iz odeljenja u odeljenje, iz generacije u generaciju... cist primer je i Miljojka... naravno nisam to dozivela i cula( jos sam prvace), ali svi prenose iste fore i istim se i odusevljavaju...!!!!!
jedva cekam dan kada budemo bili kod Miljojke na i casu kada se svi budu smejali njenim glupostima , a ja budem samo rekla: 'chrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr..............' :D :D :D osecacu se odraslo....!!! :D :D :D
 
Najgore je to shto ta ista Miljojka kaznjava djake koji misle da lupeta... Bar je u mom odeljenju kaznjavala. Djaci se uglavnom smeju da je ne iznerviraju ili da joj ne upadnu u oko. Ja i dalje smatram da je najbolji profan Dule Zarkovic, matematichar. Kod njega smo se i smejali, ali i uchili. Miljojka, Belka,... to nema pojma sa zivotom!!!
 
E_X_I_T_O_V_K_A:
SVEZE:...dakle..ma prepoznacete je,gimnazijalci:"Musliman ima pravo da ozeni i svoju rodjakinju"...i dalje ona,nezamenljiva..."Prema svinjskom telu se treba ophoditi kao prema svom"(ono...malo pedikir,manikir,mleko za telo...-pade meni na pamet,i zamalo pod klupu ne padoh koliko sam se smejala,ali hvala Bogu zvonilo,ali to kod nje ne vazi:):)..pa onda:"U ovoj skoli je razvijen obicaj ometanja casa,cak postaje obredni cin"..."Sveze vencana mlada"(znaci ima i bajata?,to verovatno dodje bajata za zlatnu svadbu...hihi)
E,nemojte da prekidate sa pisanjem bisera,samo iskulirajte sa imenima vasim...a bisere pisite,da se smejemo...POZDRAVCHICH!!!:):):):)


Prepoznao sam je cim si rekla rodjakinja(to su one njene fore : socioloskinja, vojnikinja, chovechica i tako to). I istina je ovo za zvono, jel mozes da zamislis kad smo mi imali jednog meseca spojen ustav i sociologiju,a ona predavala oba,a jos pet minuta posle zvona nas zadrza,pa to je katastrofa.
 
B.K.:
Najgore je to shto ta ista Miljojka kaznjava djake koji misle da lupeta... Bar je u mom odeljenju kaznjavala. Djaci se uglavnom smeju da je ne iznerviraju ili da joj ne upadnu u oko. Ja i dalje smatram da je najbolji profan Dule Zarkovic, matematichar. Kod njega smo se i smejali, ali i uchili. Miljojka, Belka,... to nema pojma sa zivotom!!!
Prvi put cujem da je Miljojka nekog kaznila.Mislim da lupetas.Da si rekla da te je kaznio Tocak,Milence,Hajdi pa da te razumem...
 
nikolo_paganini:
Prvi put cujem da je Miljojka nekog kaznila.Mislim da lupetas.Da si rekla da te je kaznio Tocak,Milence,Hajdi pa da te razumem...

Lupetash ti,i to kao prozorche na promaji. Miljojka, taj najveci smrad gimnazije, ta neotesana osoba je itekako kaznjavala, samo si ti ochigledno od onih koji se klanjaju svakoj njenoj rechi!!! Prvi put joj pokazi zube , ali ozbiljno, ne podstrashivo, i videcesh reakciju.
 
B.K.:
Lupetash ti,i to kao prozorche na promaji. Miljojka, taj najveci smrad gimnazije, ta neotesana osoba je itekako kaznjavala, samo si ti ochigledno od onih koji se klanjaju svakoj njenoj rechi!!! Prvi put joj pokazi zube , ali ozbiljno, ne podstrashivo, i videcesh reakciju.
Sto bih njoj pokazivao zube?Jednoj babi od sto kila!!Ne vrti se svet oko tebe.Ne znaci da ako je ti ne volis da sad svi moraju da prihvate tvoje misljenje.I neotesana je i glupa ali nije smrad Gimnazije.Ne prilici jednom buducem Gimanzijalcu i buducem intelektualcu da prica tako.Jedino ako nisi ti sve ono sto kazes da je ona!! Od trideset djaka u mom odeljenju (zavrsio sam Gimnaziju 2001) niko nije imao rec sa Miljojkom.
Preispitaj sebe pa pogledaj da slucajno u tebi nije bio problem
 
nikolo_paganini:
Sto bih njoj pokazivao zube?Jednoj babi od sto kila!!Ne vrti se svet oko tebe.Ne znaci da ako je ti ne volis da sad svi moraju da prihvate tvoje misljenje.I neotesana je i glupa ali nije smrad Gimnazije.Ne prilici jednom buducem Gimanzijalcu i buducem intelektualcu da prica tako.Jedino ako nisi ti sve ono sto kazes da je ona!! Od trideset djaka u mom odeljenju (zavrsio sam Gimnaziju 2001) niko nije imao rec sa Miljojkom.
Preispitaj sebe pa pogledaj da slucajno u tebi nije bio problem

Ne, ali i sam si shvatio poentu. Ne mora da znachi da kad je svi hvale ispadne da je genije, jer nije. Od trideset djaka u odeljenju nas troje je konstantno maltretirala. Zashto? Zato shto se nismo smejali njenim nebulozama! Prosvetni radnik treba da uchi decu da budu kulturne osobe, a ne da lupeta nebuloze i kojeshtarije... Zar to nije isto? :smile: Da, u meni je problem, jer me nikada nije zanimalo njeno plitkoumno razmishljanje, shto je imala upadice primerene pubertetliji koji je tek otkrio ljubav... Pravo kazesh - baba od sto kila!!! U svakom sluchaju mislim da miljojka nije zasluzila da se o njoj vode polemike. Nje se ratosiljah i srecna sam zbod toga!!!
Budite vi meni veseli i zdravi i pustimo ovakva prepucavanja! Nikolo, mir?
 
Evo jos malo bisera Olivere i Tocka:
Na casu istorije profesorka se tako unela u temu o slojevima drustva i objasnjava nam kakav je to sloj burzoazija i kaze:"...znate deco oni su bili veoma bogati, uzivali su u kucama, kolama, zenama...."
na nekom od narednih casova objasnjavajuci napad Nemacke na Rusiju stajala je ispred karte i pokazujuci po istoj rekla:"..vidite agresija Nemacke na Rusiju bila je sirom nase zemlje"...nasta mi onako zbunjeno je pogledamo i ona pita:"sta je bilo, sto me tako gledate?" i drugar joj kaze sta je rekla, a ona ce na to:" eto lapsus mozgus, ko radi taj i gresi i idemo dalje, kao sto rekoh agresija Nemacke na Russiju bila je sirom nase zemlje" :lol: :lol: na sta mi stvarno vise nismo mogli da reagujemo.

Tocak je jednu nasu drugaricu uvek spustao, a jednom je prozvao i pitao da li je nekad videla paucinu. Naravno ona je rekal da jeste. On se samo nasmejao kako on ume i rekao: Bogamu, culi ste momci, pa sad pazite kad se zenite!
a evo i par njegovih cuvenih recenica:
- Istorija je groblje elite.
- Birokratija je karakondzula.
- Drzava je batina i prostitutka. Batina je udara po narodu porezima, prirezima, a prostitutka jer se daje na uzivanje.
Naravno ovu poslednju recenicu iskoristi nas drugar pri odgovaranju i Tocak kaze: Dobro Bogamu (inace ne veruje u Boga jer ga nikad nije ni video), a jel bi ti mogao nama da je nacrtas(misleci na prostitutku). Naravno dugrar sta ce, ode do table nacrta zgodnu zensku u mini suknjici sa visokim stiklama i torbicom i kad je zavrsio Tocak mrtav 'ladan ce na to:"A ti si video Bogamu?"
 
Predgovor za »Prilog kritici političke ekonomije«
U društvenoj proizvodnji svoga života ljudi stupaju u odredjene, nužne odnose, nezavisne od njihove volje, odnose proizvodnje, koji odgovaraju odredjenom stupnju razvitka njihovih materijalnih proizvodnih snaga. Celokupnost tih odnosa proizvodnje sačinjava ekonomsku strukturu društva, realnu osnovu, na kojoj se diže pravna i politička nadgradnja i kojoj odgovaraju odredjeni oblici društvene svesti.

Način proizvodnje materijalnog života uslovljava proces socijalnog, političkog i duhovnog života uopšte. Ne odredjuje svest ljudi njihovo biće, već obrnuto, njihovo društveno biće odredjuje njihovu svest. Na izvesnom stupnju svoga razvitka dolaze materijalne proizvodne snage društva u protivrečje s postojećim odnosima proizvodnje, ili, što je samo pravni izraz za to, sa odnosima svojine u čijem su se okviru dotle kretale. Iz oblika razvijanja proizvodnih snaga ti se odnosi pretvaraju u njihove okove. Tada nastupa epoha socijalne revolucije. S promenom ekonomske osnove vrši se sporije ili brže prevrat čitave ogromne nadgradnje. Pri posmatranju ovakvih prevrata mora se uvek razlikovati materijalni prevrat u ekonomskim uslovima proizvodnje, koji se dade konstatovati s tačnošću fizičkih nauka, od pravnih, političkih, religioznih, umetničkih ili filozofskih, ukratko, od ideoloških oblika u kojima ljudi postaju svesni toga sukoba i borbom ga rešavaju. Ko god što neku individuu ne ocenjujemo po onome šta ona o sebi misli da jeste, tako ni o ovakvoj prevratnoj epohi ne možemo stvarati sud iz njene svesti, već naprotiv moramo tu svest da objašnjavamo iz protivrečnosti materijalnog života, iz postojećeg sukoba medju društvenim proizvodnim snagama i odnosima proizvodnje. Nikada neka društvena formacija ne propada pre no što budu razvijene sve proizvodne snage za koje je ona dovoljno prostrana, i nikad novi, viši odnosi proizvodnje ne nastupaju pre no što se materijalni uslovi njihove egzistencije nisu već rodili u krilu samog starog društva. Stoga čovečanstvo postavlja sebi uvek samo one zadatke koje može da reši, jer kad tačnije posmatramo, uvek ćemo naći da se sam zadatak radja samo tamo gde materijalni uslovi za njegovo rešenja već postoje ili se bar nalaze u procesu svoga nastajanja. U opštim linijama mogu se azijatski, antički, feudalni i moderni buržoaski načini proizvodnje označiti kao progresivne epohe ekonomske društvene formacije. Buržoaski odnosi proizvodnje jesu poslednji antagonistički oblik društvenog procesa proizvodnje, ne antagonistički u smislu individualnog antagonizma, nego antagonizma koji potiče iz društvenih životnih uslova individua, ali u isti mah proizvodne snage koje se razvijaju u krilu buržoaskog društva stvaraju materijalne uslove za rešenje toga antagonizma. Zato se sa tom društvenom formacijom završava predistorija ljudskog društva.
 
Pocetak Gorskg venca

Nek se ovaj vijek gordi nad svijema vjekovima,
on će era biti strašna ljudskijema koljenima!
U nj se osam blizanacah u jedan mah iznjihaše
iz kolevke Belonine i na zemlji pokazaše:
Napoleon, Karlo, Bliher, knez Velinkton i Suvorov,
Karađorđe, bič tirjanah, i Švarcenberg i Kutuzov.
Arei je, strava zemna, slavom bojnom njih opio
i zemlju im za poprište, da se bore, naznačio.
Iz grmena velikoga lafu izać trudno nije:
u velikim narodima geniju se gnj'jezdo vije;
ovde mu je pogotovu materijal k slavnom djelu
i trijumfa dični v'jenac, da mu krasi glavu smjelu.
Al' heroju topolskome, Karađorđu besmrtnome,
sve prepone na put bjehu, k cilju dospje velikome:
diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
Evo tajna besmrtnika; dade Srbu stalne grudi,
od viteštva odviknuta, u njim' lafska srca budi.
Faraona istočnoga pred Đorđem se mrznu sile,
Đorđem su se srpske mišce sa viteštvom opojile!
Od Đorđa se Stambol trese, krvožedni otac kuge,
sabljom mu se Turci kunu - kletve u njih nema druge.
...............................................................
Da, viteza sustopice tragičeski konac prati:
tvojoj glavi bi suđeno za v'jenac se svoj prodati!
...............................................................
Pokoljenja djela sude, što je čije daju svjema!
Na Borise, Vukašine opšta grmi anatema,
gadno ime Pizonovo ne sm'je kaljat mjesecoslov,
za Egista uprav sliči grom nebesni, sud Orestov.
...............................................................
Nad svijetlim tvojim grobom zloba grdna bljuva tmuše,
al' nebesnu silnu zraku što ć' ugasit tvoje duše?
Plačne, grdne pomrčine - mogu l' one svjetlost kriti?
Svjetlosti se one kriju, one će je raspaliti.
...............................................................
Plam će vječno životvorni blistat Srbu tvoje zublje,
sve će sjajni i čudesni u vjekove bivat dublje.
...............................................................
Zna Dušana rodit Srpka, zna dojiti Obiliće;
al' heroje ka Požarske, divotnike i plemiće,
gle, Srpkinje sada rađu! Blagorodstvom Srpstvo diše!
Bježi, grdna kletvo, s roda - zavjet Srbi ispuniše!
 

Back
Top