Prodali topove za PIVO!

Što su radili topovi pred tom ruševinom?
'de rusevina, samo joj fali malo sminke, TLC sto bi ameri rekli, ima da bude tip top kada se sredi, samo greota bez topova, mogla je kafana da se nazove i topolivnica, a da se lije pivo - iz topova napolju, bas bi bila smekerska

novi vlasnik je em antisrbin,. em seljober neki garant
 
Poslednja izmena:
Tako to ide...
Prvo se da sloboda lajanja narodu , pa onda se vidi koliko ima priglupih i bez ikakvih svesti ljudi u Srbiji i onda opada opsta vrednost bilo cega i na kraju postoje samo trenutne vrednosti tj ograda od 100 godina vredi koliko i iseceno gvozdje od te ograde i to se bukvalno i desilo na nekim mestima u Srbiji..

Dobro ovde je rec o topovima pa je tekuca vrednost i manja od vrednosti gvozdene ograde koja je sluzila kao podrska pri klizavim uslovima na nizbrdici...
 
Pa budite malo mastoviti. Tu de su bili ti topovi, stavite drvenu bacvu , snop jecma, one vase opanke sa siljcima, sajkacu i obavezno zvezdu petokraku - partizansku .
Не замерам ти, тешко је народу племена и фисова да схвати шта топови значе у државотвотвоној нацији као што је Србија. Од Карађоређевих трешњевих топова, па убрзо сопствених тополивница одиграли су огромну улогу у самосталном ослобађању Србије, једине на Балкану, додуше из два опет самостална устанка. Ту је само државотворна једино и друга српска држава - Црна Гора. Сви остали су се докопали самосталности преко тадашњих великих сила, а посебно Албанија, као аустроугарски пројекат да одвоји Србију од мора, без иједног испаљеног метка. Твој "самостални" ентитет је тек насилни пројекат отимања живог меса Србије, за који ви никада не бисте имали снаге. Писао сам ти раније, директно сам учествовао деведесетих када је МУП Србије преузео ваш МУП. Ми се нисмо мешали у ваше унутрашње односе, али смо имали потпуну контролу над територијом и одржавали јавни ред и мир, уз повремене ваше инциденте које смо промптно пацификовали. Када сте подигли оружани устанак, не први, били сте војнички поражени 1988. године, после наших почетних несналажења. Да није било ОТАН интервенције и данас би тамо било слично стање. Ви самостално регулишете ваше међусобне односе, а ми контрилишемо територију и штитимо своје становништво и светиње. И тада смо схватали да не иду и уље и вода. Вама ваше унуграшње, а нама територијални интегритет и суверенитет.
Ви вековима фунционишате на сточарству и повременом разбојништу као допуни прихода. То значи да сте одлични стрелци пешадијским оружјем из заседе, али оперисани од војних операција где топови ни данас нису изгубили улогу.
Украјински рат је на велика врата увео дронове и сателитска осматрања, али "артиљерија је и даље краљица битака".
Зато је срамотно њено ниподаштавање, али велеиздајник и удара тамо где је за Србију најболније. Криминал који то прати је за мене само секундаран. Важно је Србију учинити војно беспомоћном, уз изговор - "други су јачи". Па што нису јачи од Нигера и Хута?
 
Не замерам ти, тешко је народу племена и фисова да схвати шта топови значе у државотвотвоној нацији као што је Србија. Од Карађоређевих трешњевих топова, па убрзо сопствених тополивница одиграли су огромну улогу у самосталном ослобађању Србије, једине на Балкану, додуше из два опет самостална устанка. Ту је само државотворна једино и друга српска држава - Црна Гора. Сви остали су се докопали самосталности преко тадашњих великих сила, а посебно Албанија, као аустроугарски пројекат да одвоји Србију од мора, без иједног испаљеног метка. Твој "самостални" ентитет је тек насилни пројекат отимања живог меса Србије, за који ви никада не бисте имали снаге. Писао сам ти раније, директно сам учествовао деведесетих када је МУП Србије преузео ваш МУП. Ми се нисмо мешали у ваше унутрашње односе, али смо имали потпуну контролу над територијом и одржавали јавни ред и мир, уз повремене ваше инциденте које смо промптно пацификовали. Када сте подигли оружани устанак, не први, били сте војнички поражени 1988. године, после наших почетних несналажења. Да није било ОТАН интервенције и данас би тамо било слично стање. Ви самостално регулишете ваше међусобне односе, а ми контрилишемо територију и штитимо своје становништво и светиње. И тада смо схватали да не иду и уље и вода. Вама ваше унуграшње, а нама територијални интегритет и суверенитет.
Ви вековима фунционишате на сточарству и повременом разбојништу као допуни прихода. То значи да сте одлични стрелци пешадијским оружјем из заседе, али оперисани од војних операција где топови ни данас нису изгубили улогу.
Украјински рат је на велика врата увео дронове и сателитска осматрања, али "артиљерија је и даље краљица битака".
Зато је срамотно њено ниподаштавање, али велеиздајник и удара тамо где је за Србију најболније. Криминал који то прати је за мене само секундаран. Важно је Србију учинити војно беспомоћном, уз изговор - "други су јачи". Па што нису јачи од Нигера и Хута?
Важно је Србију учинити војно беспомоћном, уз изговор - "други су јачи". Па што нису јачи од Нигера и Хута?
Zato će oni preživeti bez obzira sve, a mi, ko zna. Imaju ljudi nagon za samoodržanje a mezimac Zapada Saudijska Arabija im ne daje baš nikakvog izbora, ljudi preduzimaju mere.
 
Па Несторовића су разапели као "ратног хукача" зато што је проценио да сада није тренутак (а дефинитивно није), али да треба да се спремамо "за тренутак". Па сваки паметан човек то ради за себе, а камоли држава.
Фукујама је одустао од "краја историје" јер све указује да ће тектонских геополитичиких промена (самим тим и ратова) тек да буде. Па само глуп и злонамеран избегава такве припреме, када год да се десе.
Навешћу један свој глуп, лични пример. После озбиљне операције пре четири године, намерно сам набацио још пет кила преко моје оптималне тежине, "за сваки случај". После Нове године, поломио сам кук, успешно сам оперисан, хвала Богу и опорављам се, али тачно пет кила сам калирао.
Сада то, уз други опоравак, полако враћам.
Као бивши пројектант, аналитичар и на крају програмер увек сам узимао у обзир "сценарио најгоре ситуације". Уколико буде боље од тога, супер.
Миленко Павлов је генијално рекао: Када сам покушао да дефинишем Србе, све сам свео на две реченице:
- Неће ваљда
- Када се то неизбежно деси у једно тренутку - Ко му је*бе матер.
 
Poslednja izmena:

Back
Top