Problemi, dileme i saveti

Zna li neko koliko dana još odokativno treba mandarini da sazri pre nego li je uberem?Čitao sam da je bolje ubrati ih pre vremena nego prezrele,prvi put ih gajim i svaki savet mi znači.

AbMiEdE.jpg

Pre vremena se beru samo kad treba da ih transportuju tj. kad ih pakuju za dalju prodaju...
Kad ih imas u kucnoj varijanti beru se kad ti se ucini da su taman za upotrebu...:D
 
Danas sam od kume dobila fikus bendžamin. Ovako izgleda u prostoru o kom sam gore pisala. Fali još koja biljka.

TER6dKJ.jpg


Juče sam bila u NS misleći da je cvetna pijaca, ali nije bila. Nisam se dobro informisala, moraću na nekom drugom mestu potražiti.

Benjamin je divan i lak za negu,on brzo raste ali mu treba svetlosti.Ja tu ne bih nista dirala sem saksije.

- - - - - - - - - -

Zamija je fantasticna,imam je u kancelariji.Mada moji favoriti su Benjamin Natasa i Dracena.
 
Ово сви можемо.
http://uspesnazena.com/korisni-saveti-zene/cudo-rastvor-za-najbeznadeznije-cvece/

Ljuska od jajeta, najjednostavnije i najpristupačnije sredstvo za poboljšanje uslova, i neutralisanje viška kiselosti zemljišta, veoma je korisna za ishranu baštenskih i sobnih biljaka.
U ljusci se nalazi mnogo kalcijuma, magnezijuma i fosfora, koji su, jednostavno, neophodni za normalan rast biljaka.
Ovaj recept je isproban, i odlično deluje.Vraća u život i najbeznadežnije sobno cveće:
Sve što je potrebno za ovaj rastvor, jeste voda i ljuske od jaja. Ljusku možete koristiti kako celu, tako i isitnjenu.
Ljuske od jaja prelivaju se vodom i ostavljaju 5-7 dana na sobnoj temperaturi. S vremena na vreme, treba promešati.
Miris nije baš prijatan, ali ovaj rastvor je izuzetno koristan za vaše biljke. Posudu možete poklopiti. Nakon toga, ovim rastvorom zalivajte cveće.
Na 1 litar vode ide ljuska od 2-3 jajeta. Možete napraviti veću količinu (3-5 litara).
Vaše biljke će vam biti zahvalne. Probajte, i bićete prijatno iznenađene.
 
Pozdrav svima :bye:

Ima li neko iskustva sa ukrasnim slezom ? Imam oko 150 crvene i tamno -tamno bordo i nešto svetlo roze boje i planiram da ih posejem uz kapiju da opkolim ceo plac.
Pročitala sam da semenu dugo treba da klija od 21-28 dana i ja sam to zamislila da posejem ovih dana ,ali da stavim teglu na svaku "kućicu" jer pretpostavljam da će još biti hladnih noći tokom februara,a nemoguće je da 150 saksijica držim u kući i čekam da izrastu.

Da li je ta moja ideja dobra ? želim da cvetaju ove godine . Ovaj cvet nisam baš dugo videla,a nekada sam ga imala u staroj kući i imao je cvetove nežno žute i nežno roze boje i sada želim ponovo da imam tu biljku.
 
не ваља...
Мислим, нисмо ми ништа силно професионални, али смо дуже у тој проблематици и пракса је показала да је боље кад су гласања анонимна...
није да се нешто много упиремо на ту анонимност, јер је редовним посетиоцима лако да препознају редовне учеснике.... али како рече, суштина је игра и забава...
а ако се ту излистају имена, или ако се постави фотографија која је већ била на форуму те је лако прижити прст на аутора, онда се већ не гласа за фотографију него аутора и ту има и пристрасности и чарки и љутње... има свачега...а најмање игре и забаве...
опет, то је пракса нас овамо научила... можда овде буде другачије...
 
не ваља...
Мислим, нисмо ми ништа силно професионални, али смо дуже у тој проблематици и пракса је показала да је боље кад су гласања анонимна...
није да се нешто много упиремо на ту анонимност, јер је редовним посетиоцима лако да препознају редовне учеснике.... али како рече, суштина је игра и забава...
а ако се ту излистају имена, или ако се постави фотографија која је већ била на форуму те је лако прижити прст на аутора, онда се већ не гласа за фотографију него аутора и ту има и пристрасности и чарки и љутње... има свачега...а најмање игре и забаве...
опет, то је пракса нас овамо научила... можда овде буде другачије...

upravo zbog toga ako smeju slike koje su vec postavljane treba potpisati sve autore....pa ce nakon 3 takmicenja shvatiti koliko takva igra na forumu nema smisla
 
Mislim da zaista nema potrebe biti i imati ostrija pravila kad je pdf svet biljaka u pitanju.
Nama je prvobitna namera i ideja vodilja za ova takmicenja bila igra jer je cinjenica da ljudi fotkaju biljcice svuda i na svakom koraku
te su nam svima telefoni puni takvih fotografija.
To, dal je neko negde okacio neku fotkicu nije, po meni, neki veliki problem, jer se igramo, ocenjujemo fotkicu ne autora
a i koga ne mrzi da googla i trazi ko je autor neke fotografije da bi dao svoj glas, nek googla...:lol:

Ako pak smatrate da treba uvesti i to pravilo, ja se slazem...mada je to po meni nepotrebno...
 

Back
Top