Privredni rast nadmašio sva očekivanja: Misija MMF u Srbiji

Da li ste srecni rastom BDP-a 2019. godine?


  • Ukupno glasova
    12

Legne mu 1100 (doduse pre 2 godine), na racun ne bruto.

To je posao na traci znaci nista fensi. 8h rad, mozes ako zelis dodatne dane ili sate, ide bonus, veca satnica. Mozes i da menjas smene itd sve uz dogovor.

Mozda mu je sada i veca nisam pitao niti cu.

Nasao je taj posao tamo u roku od nedelju dana, posle 6 meseci je dobio na neodredjeno. Tamo samo ne radi budala i narkoman.
 
Legne mu 1100 (doduse pre 2 godine), na racun ne bruto.

To je posao na traci znaci nista fensi. 8h rad, mozes ako zelis dodatne dane ili sate, ide bonus, veca satnica. Mozes i da menjas smene itd sve uz dogovor.

Mozda mu je sada i veca nisam pitao niti cu.

Nasao je taj posao tamo u roku od nedelju dana, posle 6 meseci je dobio na neodredjeno. Tamo samo ne radi budala i narkoman.


Nije baš tako,Slovačka je puna Ukrajinaca koji dampiraju cenu rada....moj zemljak bio i vratio se,neće mu veli više pasti na pamet da ode...

Znaš li ti šta je rad na traci?
 
Budale misle da će stvarno zarađivati 900 evra

Neće ni 90 centi

Ovo sto dolaze fabrike za subvencije od 10k po zaposlenom, sto je dosla do povecanja zarade i radnih mesta zbog jeftine radne snage, dogodilo bi se i da je na vlasti Baba Jula.

Takav je trend i on ce se nastaviti u siromasnim zemljama u tranziciji. To nije nikakav uspeh SNS niti bilo koga drugog. Jel uspeh nije gdp per capita na nivou Slovacke iz 2003. To je sramotno.
 
:hahaha:

Odlično...imam poslić za tebe,treba napisati jedan softver a zatim prilagoditi periferiju da ostane u okviru zadatih parametara koji se ne mogu menjati.
Pretpostavljam da radiš programiranje makar u asembleru ?

Ne bavim se programiranjem.
Privatno se bavim popravkom hardvera, instaliranjem softvera, odrzavanjem racunara i rad u par programa. Nisam programer niti cu biti.

Van privatnog radim na pisanju projekata u Srbiji tako i ucestvovanje u projektima sa EU i pristupu istoj kao i dodatnim administrativnim poslovima vezanim za poljoprivredu, ruralni razvoj i ekonomiju.
 
Ne bavim se programiranjem.
Privatno se bavim popravkom hardvera, instaliranjem softvera, odrzavanjem racunara i rad u par programa. Nisam programer niti cu biti.

Van privatnog radim na pisanju projekata u Srbiji tako i ucestvovanje u projektima sa EU i pristupu istoj kao i dodatnim administrativnim poslovima vezanim za poljoprivredu, ruralni razvoj i ekonomiju.


I od svega toga ne može da ti ostane 500 evropejaca mesečno?
Mnogo trošiš?Motocikli,devojke,vozikanje ...??Pa ni preko ako budeš tako živeo neće da ti ostane:(
 
Ovde se provlaci jedan opasan narativ, da ako nosis dux od 150 evra i patike od 200 ne smes da pljujes Vucica.. Kao sta se zalis, pa zalim se brate jer iole pristojnija, normalnija i sposobnija vlast bi imala rast ne od 2 i 4 posto nego od 8 i 10.. Trenutak je povoljan i opsti trend je uzlazna putanja, odavno nije bila nijedna ekonomska kriza niti rat, mislim na globalnom nivou i normalno da treba sve da se razvija i napreduje, ali kad imas jebenu Jorgovanku Tabakovic za guvernera i plagijatora i imbecila za ministra finansije i psihopatu i ulicara za predsednika normalo da ces imati 2 posto umesto 8..........
 
Aha, 100 posto.. Zato i idu svi tamo jer lazu



Bili videli probali...i većina rekla NIKAD VIŠE SLOVAČKA....
Neki ostali,sramota ih da priznaju ali oni posle dve godine provedene tamo nemaju banke žute u džepu.
Da su zarađivali 1100 mesečno uštedeli bi za dve godine makar po 2000 ?A oni od mene traže u zajam 50 evra da otputuju ponovo tamo??
 
Sad će te učlanimo,niš' ne brini:hahaha:

Ne bih posto planiram ove godine preko pa mi i ne znaci nista.

Jos nesto - postoje parovi koji ovde zaradjuju 1500e, ali zasto kad moze npr. u Norveskoj 8000 kao dr biohemije? Moze se ovde sa 1500e ali opet 8 je 8 bajo. Pa posle 20 godina kad nakaplje onda mozes doci ovamo da se sprdas i uzivas u carima sela i da pod satorom za kirbaj budes glavni baja.
 
Ne bih posto planiram ove godine preko pa mi i ne znaci nista.

Jos nesto - postoje parovi koji ovde zaradjuju 1500e, ali zasto kad moze npr. u Norveskoj 8000 kao dr biohemije? Moze se ovde sa 1500e ali opet 8 je 8 bajo. Pa posle 20 godina kad nakaplje onda mozes doci ovamo da se sprdas i uzivas u carima sela i da pod satorom za kirbaj budes glavni baja.


Važno je gde si srećan a ne koliko ćeš da zaradiš...(u Norveškoj ti je 8000 manje nego ovde 1500...)ne bi ti ja živeo u onoj njihovoj pustari ledenoj ni za 18.000...

I šta ćeš na kirbaju posle 20 godina kad si omatorio :(

Vozaj se i uživaj,život nema reprizu...poznajem mnogo trulo bogatih ljudi kojima sad ne treba ništa a crkli su radeći kod švabe ili švajcarca...prošao život jbg,džabe mu sad pare...meni kažu BLAGO TEBI,bar si se zezao dok smi lomili leđa...a leđa ni jedne pare ne mogu da plate...
 
Važno je gde si srećan a ne koliko ćeš da zaradiš...(u Norveškoj ti je 8000 manje nego ovde 1500...)ne bi ti ja živeo u onoj njihovoj pustari ledenoj ni za 18.000...

I šta ćeš na kirbaju posle 20 godina kad si omatorio :(

Vozaj se i uživaj,život nema reprizu...poznajem mnogo trulo bogatih ljudi kojima sad ne treba ništa a crkli su radeći kod švabe ili švajcarca...prošao život jbg,džabe mu sad pare...meni kažu BLAGO TEBI,bar si zezao dok smi lomili leđa...a leđa ni jedne pare ne mogu da plate...

Ja necu na kirbaju nista jer to izbegavam odavno. Ali vidim ja da ovde matore trbonje pamprche dobro u Srbiji ove sirotanke a bogme i studentkinje se saplicu dobro za kes. Ali ni to me ne zanima.

Pa pazi nije bas uzivaj ako gledas buducnost sa 30.000din penzije, losim zdravstvenim sistemom i ko zna sta jos.

A ko ima decu a zaradjuje malo, taj je tek u muci. Tako da propustiti npr. sansu da ti dete ima Norge drzavljanstvo ili nego slicno kao i njihovo obrazovanje, je poprilicno blesav potez. Ili samoziv potez - ja cu da uzivam u zivotu jer nema reprizu a on ce posle da mi **** mater zbog te odluke.

Ne kazem ja, ima ovde ljudi kojima je totalno ok - nasledili nekretninu, dve, 50 jutara zemlje itd... Ali ja nisam od tih.
 

Back
Top