Quantcast

Privredni rast nadmašio sva očekivanja: Misija MMF u Srbiji

Da li ste srecni rastom BDP-a 2019. godine?

• Ukupno glasova
    12

zemunski kej

Elita
Poruka
16.652
Kakav li bi tek rast bio da nesto i proizvodimo osim debilnih naslova u novinama i rijaliti hepeninga za krezubce.
Kako ljudima da objasnis da taj rast od 4,2 % u novcu iznosi oko 700 miliona evra. Amerikancima,Kinezima rast od 1% predstavlja 100milijardi evra naprimer.Krenuli smo sa niske pozicije. Al dobro bolje ista nego nista....mislim da jos nismo na nivou 1990.

pesho

Poznat
Poruka
8.222
Ja necu na kirbaju nista jer to izbegavam odavno. Ali vidim ja da ovde matore trbonje pamprche dobro u Srbiji ove sirotanke a bogme i studentkinje se saplicu dobro za kes. Ali ni to me ne zanima.

Pa pazi nije bas uzivaj ako gledas buducnost sa 30.000din penzije, losim zdravstvenim sistemom i ko zna sta jos.

A ko ima decu a zaradjuje malo, taj je tek u muci. Tako da propustiti npr. sansu da ti dete ima Norge drzavljanstvo ili nego slicno kao i njihovo obrazovanje, je poprilicno blesav potez. Ili samoziv potez - ja cu da uzivam u zivotu jer nema reprizu a on ce posle da mi **** mater zbog te odluke.

Ne kazem ja, ima ovde ljudi kojima je totalno ok - nasledili nekretninu, dve, 50 jutara zemlje itd... Ali ja nisam od tih.
najbitnije ti je ovden nasljedit drzavno jasle kakvo god ono bilo to ti je rupom bez dno

antoanko

Iskusan
Poruka
5.881
Na nivou 1979 cete biti za nekih 50 godina

Misliš neće biti kafe a uvešće se par nepar zbog nestašice benzina?Vreću cementa nećeš moći da kupiš nigde a požurićeš da se zaposliš u nekom lokalnom ''obrovcu'' :hahaha:

Izdrndanog fiću ćeš moći da kupiš posle tri godine štednje i odricanja uz pomoć roditelja i pozajmice od prijatelja i rođaka....

E fala ti ko bratu,na tom nivou ne bih ponovo želeo da budem:bye:

alfalogo

Elita
Poruka
16.409
Ovde se provlaci jedan opasan narativ, da ako nosis dux od 150 evra i patike od 200 ne smes da pljujes Vucica.. Kao sta se zalis, pa zalim se brate jer iole pristojnija, normalnija i sposobnija vlast bi imala rast ne od 2 i 4 posto nego od 8 i 10.. Trenutak je povoljan i opsti trend je uzlazna putanja, odavno nije bila nijedna ekonomska kriza niti rat, mislim na globalnom nivou i normalno da treba sve da se razvija i napreduje, ali kad imas jebenu Jorgovanku Tabakovic za guvernera i plagijatora i imbecila za ministra finansije i psihopatu i ulicara za predsednika normalo da ces imati 2 posto umesto 8..........
E samo zbog takvih kao što si ti voleo bih da se vrati onaj Đudule, pa da vidiš šta je još manje.
Ono što je se on zajmio da vam pravi idilu, to je jednostavno bila neodrživa švercerska fora koja je imala svoje trenutne svrhe.

antoanko

Iskusan
Poruka
5.881
Ja necu na kirbaju nista jer to izbegavam odavno. Ali vidim ja da ovde matore trbonje pamprche dobro u Srbiji ove sirotanke a bogme i studentkinje se saplicu dobro za kes. Ali ni to me ne zanima.

Pa pazi nije bas uzivaj ako gledas buducnost sa 30.000din penzije, losim zdravstvenim sistemom i ko zna sta jos.

A ko ima decu a zaradjuje malo, taj je tek u muci. Tako da propustiti npr. sansu da ti dete ima Norge drzavljanstvo ili nego slicno kao i njihovo obrazovanje, je poprilicno blesav potez. Ili samoziv potez - ja cu da uzivam u zivotu jer nema reprizu a on ce posle da mi **** mater zbog te odluke.

Ne kazem ja, ima ovde ljudi kojima je totalno ok - nasledili nekretninu, dve, 50 jutara zemlje itd... Ali ja nisam od tih.

Ja bogati pamprchimo mi od 70 godina samo tako :hahaha:

Ko ima decu nek ih uče da rade pa će imati,ne treba im inostranstvo...

pesho

Poznat
Poruka
8.222
Misliš neće biti kafe a uvešće se par nepar zbog nestašice benzina?Vreću cementa nećeš moći da kupiš nigde a požurićeš da se zaposliš u nekom lokalnom ''obrovcu'' :hahaha:

Izdrndanog fiću ćeš moći da kupiš posle tri godine štednje i odricanja uz pomoć roditelja i pozajmice od prijatelja i rođaka....

ti si popravljo kljove o trosak pio fonda cini mi se
e pa sad bi iso bezub ko i vecina krezubih

antoanko

Iskusan
Poruka
5.881
ti si popravljo kljove o trosak pio fonda cini mi se
e pa sad bi iso bezub ko i vecina krezubih

Nisam...
Odem kod zubara a on kaže ''nemam dobar materijal za to,bolje idi kod nekog privatnika''...U Srbiji privatnika nije bilo jer to nije bilo dozvoljeno a čudio sam se kad sam u Hr vidio ''privatna stomatološka ordinacija''...
Zube sam popravljao u DE a tamo jedan deo priznaje Kranken kasa a jedan deo platiš ti...oni su dobro znali da će propasti ako sve bude besplatno

pesho

Poznat
Poruka
8.222
Nisam...
Odem kod zubara a on kaže ''nemam dobar materijal za to,bolje idi kod nekog privatnika''...U Srbiji privatnika nije bilo jer to nije bilo dozvoljeno a čudio sam se kad sam u Hr vidio ''privatna stomatološka ordinacija''...
Zube sam popravljao u DE a tamo jedan deo priznaje Kranken kasa a jedan deo platiš ti...oni su dobro znali da će propasti ako sve bude besplatno
to u 90-te al tad vec bjese krahom zdrvstvenog sustava
no u 60-te i 70-te recimo moja baba stavila kljova u vilicu i to kvalitetnih trajase joj za zivota i to svega za badava

Mstislav

Buduća legenda
Poruka
25.209

Kafe nije bilo ni u Skandinaviji, kao i benzina. Mora da su svetsku energetsku krizu proizveli domaci crveni u cilju da satru srBstvo.

Alter_Ego_

Buduća legenda
Poruka
45.355
ММФ је наша развојна шанса нумбер 1!:eek:
Роки, ја мислим да би требао да прихватиш причу господина Радуловића о банкарском глобализму. Он једини искрено обећава избацивање ММФ из Србије.

alfalogo

Elita
Poruka
16.409
Роки, ја мислим да би требао да прихватиш причу господина Радуловића о банкарском глобализму. Он једини искрено обећава избацивање ММФ из Србије.
Možda on to i jeste obećo, al nije obećo ko će da dã pare.
Lako je mlatiti praznu slamu.

Babalj

Aktivan član
Poruka
1.009
MMF je zlo
Tamo gde vlada MMF kao u Srbiji i RS tu ne ostaje ni kamen na kamenu

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.