Kamere u SVA porodilišta! (pol.tema)

Da li ste za uvodjenje KAMERA u sva porodiliša?

  • DA

    glasova: 9 75,0%
  • NE

    glasova: 3 25,0%

  • Ukupno glasova
    12
Jeste neprikladno što ću porediti dve osobe milijarde svetlosnih godina udaljenih. Neka mi druga osoba i sam Bog oprosti.
Kad sam video tvoj avatar u prvi mah mi se učini da je to ona splačina od novinara Dejan Anastasijević. Pomislih kako bolesnog naroda ima na krsti. A onda videh potpis i setih se vesti o tome kako je preminuo naš veliki pisac i kulturni radnik Goran Petrović. Neka mu je laka zemlja i večna slava :worth: a tebi srce iz zahvalnosti.

Књижничар (библиотекар) збирке манастирских књига у манастиру у којем је крунисан први српски краљ Стефан Првовечани.

п.с. Колико сам видео на страници манастира Жича нема објаве о Драгановом упокојењу.
 
Glupo mi što moram da objašnjavam, ali se zajebavam na račun sumanutog predloga iz naslova teme.

Statistika kaže da su 4% ljudi retardirani, i nema razloga da populacija doktora bude izuzeta iz te statistike. (a i kod budućih roditelja je tako, manje-više)


nije baš tako ravnomerno raspoređeno u populaciji, pozicije koje donose moć procentualno više privlače razne antisocijalne sklopove ličnosti. vojska, policija, advokatura i neke grane medicine poput hirurgije
imaš od ovih dana vest, onkolog odugovlačio da operiše pacijentkinju koja je bila poslata za hitnu operaciju jer je mito bio 3000e, a sin pacijentkinje sakupio samo 2500 jbg. srećom umro je (onkolog), bog da mu dušu ne prosti

nešto mi teško da zamislim higijeničarku školskog wc-a da se iživljava na sličan način. profesije koje nose moć privlače ljude koju tu moć žele da koriste kao moć nad drugim bićem
privlače i sjajne ljude koji žele da je iskoriste za dobro, ali privlače i ove budale, mnogo više nego što ih privlači ribanje školskog wc-a.
 
nije baš tako ravnomerno raspoređeno u populaciji, pozicije koje donose moć procentualno više privlače razne antisocijalne sklopove ličnosti. vojska, policija, advokatura i neke grane medicine poput hirurgije
imaš od ovih dana vest, onkolog odugovlačio da operiše pacijentkinju koja je bila poslata za hitnu operaciju jer je mito bio 3000e, a sin pacijentkinje sakupio samo 2500 jbg. srećom umro je (onkolog), bog da mu dušu ne prosti

nešto mi teško da zamislim higijeničarku školskog wc-a da se iživljava na sličan način. profesije koje nose moć privlače ljude koju tu moć žele da koriste kao moć nad drugim bićem
privlače i sjajne ljude koji žele da je iskoriste za dobro, ali privlače i ove budale, mnogo više nego što ih privlači ribanje školskog wc-a.
100% se slažem.
 
Mislim da se autor prvo zalagao za postavljanje kamera u učionice i kancelarije škole, sad su na redu porodilišta . Očigledno se smatra da je jedino rešenje Veliki Brat..

Gde i kada? Voleo bi da vidim te postove, da mi skoči cena da se super mod bavi mojom ličnošću na Krsti
i nije tema ove teme AUTOR
već nesavesni LEKARI I BABICE
i da, za nesavesne lekare, KAMERE JESU JEDINI LEK
***
jel imate kamere na TEHNIČKOM PREGLEDU VOZILA?!
uostalom, snimalo bi se po ŽELJI I SLOBODNOJ VOLJI PORODILJE
dakle ako neće, nikom ništa nije obavezno

al ako hoće ima da se snima
I DA PORODICA PRISUSTVUJE PORODJAJU!
i to je u Srbiji zabranjeno, sad vidim i zašto!

KO STE VI DA BRANITE NEKOM DA SNIMA SVOJ PORODJAJ AKO ŽELI*?
šta pašće lekarima kruna sa glave!?
pa oni bi PRVI trebali ovo da traže
da se razdovji žito od kukolja!


šta šta?
ne čitaš šta rade ženama po poridilištima, živiš u SFRJ 1978?
 
SVIMA KOJI SU PROTIV SNIMANJA U PORODILIŠTU ŽELIM OD SRCA ISTO OVO ŠTO SE DESILO OVOJ ŽENI!
nema druge, ako si protiv snimanja, ONDA SI ZA OVO DOLE!
nema sredine!
SAMO VIDEO SNIMCI MOGU ZAUSTAVITI OVU GINEKOLOŠKU MAFIJU!
porodilje koje ne žele, nisu pod prisilom da se snimaju...

https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/...m_medium=web_home&utm_campaign=adria_internal

"PORODILI SU ME SKALPELOM, BABICA ME ŠAMARALA" Jeziva ispovest Novopazarke o torturi koju je preživela: Cela sam bila modra VIDEO​

Autor Vesna Sinko
DRUŠTVO - 01.02.2024. 21:07h
  • azarka koja se porodila pre četiri meseca odlučila je da progovori o akušerskim nasiljem u novopazarskom porodilištu.
"Jedve sam čekala da mi se rodi prvo dete" počinje svoju ispovest ova žena koja kaže da po dolasku u porodilište počinju problemi, i da je dva sata ležala sama u sobi za pripremu, a na pozive i molbe za pomoć niko joj se nije odazivao.

- Dolazim sa sve kontrakcijama, odlazim do njihove sobe tražim ih, ali nikog nema na odeljenju, na kraju dolazi sestra i nekako me pregledaju i šalju me u sobu za pripremu. Tu je nastao problem jer sam bila sama u sobi. U susednoj sobi doktorka koja me porodila, dve babice i još jedna doktorka sede i piju kafu i čuju me kako molim i dozivam ih i to je tako trajalo oko dva sata.
FOTO: PRINTSCREEN YT/SANDŽAKLIVE
Porođaj je krenuo normalno, međutim u jednom trenuitku doktorka i babica shvataju da se situacija komplikuje. Međutim iako je došlo do velikih komplikacija doktorka i babica nisu ništa preduzele.
- Bila sam modra, moje grudi, ramena, stomak cela sam bila modra i u licu. Doktorka me okretala na stranu, ništa nije pomagalo, dali su mi dve indukcije, pri tom me nizašta nisu pitale. Moje odobrenje nisu dobile ni za jednu ni za drugu indukciju. U jednom momentu sam ostala bez vazduha koliko je ona mene pritiskala, pluća mi je maltene slomila.
Pošto sam se drala zbog bolova koje su mi nanosile, jer je to bilo udaranje, bilo je jako bolno ostajala sam bez kiseonika molila sam doktorku da prestanu, u tom momentu mi je prišla babica i udarila šamar, prvi put, priča - žena plačući i nastavlja da govori o užasu i nasilju koje je pretrpela u porođajnoj sali.

FOTO: PRINTSCREEN YT/SANDŽAKLIVE
- Rekla mi je da ćutim i da se ne derem. Zatim mi doktorka govori "Guraj, guraj ubićeš svoje dete, posle ćeš da nas tužiš zato što smo ti mi ubili dete!" to je neverovatno, da neko može to vam govori u tom momentu, ne daj bože da se to dogodilo, ceo život bih sebe krivila, priča ova Novopazarka kroz suze.
- Posle toga mi je udarila još jedan šamar. Počinju da paniče jer se više od sat vremena nisam porodila i shvataju da sam trebala da idem na carski rez, i da nešto nije u redu. Problem kod mog deteta je bio što mu je pupčanik dva puta bio omoran oko stomaka i to ga je vraćalo, a to niko nije video na ultrazvuku. Tada su još jače počele da skačui da guraju, tada babica uzima skalpel.
Posle tri sata konačno se začuo bebin plač, ali majka nije odmah dobila svoje dete jer su ga kako ona kaže odmah odneli da ga vidi porodica i njen suprug kako bi dobile takozvani bakšiš i čast.

- Bila sam jako žedna, nisam mogla ni da govorim, tražila sam vodu, oni su mi sipali vodu u mali špric i bacili mi na stomak i rekla "Evo ti". Kada sam doktorki rekla da su me porodili slapelom ona je rekla da je to nemoguće, "seče se makazama, jedino ako su bile tupe".
Kako god rekla sam da su me sekli skalpelom da sam videla potez ruke i oštricu, jer je ona samo zamahnula. Ušili su mi ranu koja se kasnije inficirala. Doktorka me je optužila da sam sama kriva za infekciju, ali ja sam pratila ranu koja se kasnije otvorila, ispali su konci jer je loše ušiveno i rana je bila velika jer je sečeno skalpelom, a konci su bili debeli. Doktorka je rekla da dođem posle deset dana ako konac ne ispadne, konci nisu ispali ni posle mesec dana, i ne bi ni ispali da nisam otišla." kaže ova prvorotka.
Žena sada razmišlja da podnese tužbu zbog akušerskog nasilja koje je preživela.

FOTO: PRINTSCREEN YT/SANDŽAKLIVE
- Izbegavala sam da podnesem tužbu, jer mi je bilo mučno da se vraćam na to mesto, pričajući ponovo tu priču ponovo bi se vratila na taj sto među te žene, ta trauma je nepojmljiva i zato sam izbegavala tužbu.
Ova Novopazarka je poručila je ženama da se edukuju i upoznaju sa svojim pravima jer kako kaže na kraju ispovesti "Da postaneš majka na tako strašan i grub način to je stvarno strašno i to ne želim ni jednoj ženi."

- Bila sam jako žedna, nisam mogla ni da govorim, tražila sam vodu, oni su mi sipali vodu u mali špric i bacili mi na stomak i rekla "Evo ti".
- Bila sam jako žedna, nisam mogla ni da govorim, tražila sam vodu, oni su mi sipali vodu u mali špric i bacili mi na stomak i rekla "Evo ti".
- Bila sam jako žedna, nisam mogla ni da govorim, tražila sam vodu, oni su mi sipali vodu u mali špric i bacili mi na stomak i rekla "Evo ti".
- Bila sam jako žedna, nisam mogla ni da govorim, tražila sam vodu, oni su mi sipali vodu u mali špric i bacili mi na stomak i rekla "Evo ti".
 

Back
Top