Privatnik smanjuje broj dana godišnjeg odmora

Ovo još nisam napisala, rešenjem se svaki odmor pojedinačno definiše, dakle 10 dana u julu jedno rešenje, 5 dana u decembru drugo, svaki dan opet novo rešenje.
Ostalo sam sve objasnila, žalim što ne možeš da shvatiš, pokušavaj više puta, ima nade :)
Kada bi izbegla degradaciju sagovornika mozda bi se nesto i raspravljali, ali ti se ne razumes u pravo i moras da istices da si pravnik na pocetku SVOG foruma....
Resenje o godisnjem odmoru se donosi jednom i definise da li je u jednom ili dva dela i da je prvi deo minimum dve nedelje, a ne deset dana ( cak ni tu razliku ne razumes)
 
Ja znam, ali ti ne znaš, što je i očekivano jer nisi potkovan ni pravnički ni intelektualno. Zato te lera ko stigne.
Imaš u opštini besplatnu pravnu pomoć, možeš da se prijavis i dobićeš advokata, ne brini ništa. On će te uputiti u sve što treba, da te ne bi driblao ko stigne kao zadnju pačavru. Iako ne znaš ništa, ti kao i svaki građanin ove zemlje imas sva ustavom i zakonom zagarantovana prava :)
Alo bre demantuje te tvoje pisanje, a zalosno je sto bi vi nepismeni " strucnjaci" odmah u elitu, kao i ovde na forumu.
 
Problem je što ti misliš da znaš nešto time što čitaš zakon, a ne znaš da postoje i komentari zakona na 300-400 strana koji sve zakonske odredbe preciziraju.
Opet, praksa je dominantna. Zakon često mora da se " oživi" i tako se primenjuje.
Kažem ti dosta kolega se prijavilo da pruža besplatnu pravnu pomoć pa pokušaj tamo i javi šta si saznao :)
 
Problem je što ti misliš da znaš nešto time što čitaš zakon, a ne znaš da postoje i komentari zakona na 300-400 strana koji sve zakonske odredbe preciziraju.
Opet, praksa je dominantna. Zakon često mora da se " oživi" i tako se primenjuje.
Kažem ti dosta kolega se prijavilo da pruža besplatnu pravnu pomoć pa pokušaj tamo i javi šta si saznao :)
Pusti ti mene, citaj zakon i post kojim ti se covek obratio, a na koji si LU{PILA
 
Problem je što ti misliš da znaš nešto time što čitaš zakon, a ne znaš da postoje i komentari zakona na 300-400 strana koji sve zakonske odredbe preciziraju.
Opet, praksa je dominantna. Zakon često mora da se " oživi" i tako se primenjuje.
Kažem ti dosta kolega se prijavilo da pruža besplatnu pravnu pomoć pa pokušaj tamo i javi šta si saznao :)
Video sam koje kolege su se prijavile za besplatnu pravnu pomoc, a i ti radis s njima i na siteu za besplatnu pravnu pomoc....i to u smislu " sto gore po narod , bolje za vas "elitu" nepismenu, jer pismenima ne smeta ni da pomazu ljude....
 
Tih 5 dana plaćenog se daje za rođenje deteta, smrt ne daj bože. Te stvari se ne dešavaju svake godine, a on te dane dobija svake godine.
Ti dani su dani placenog odsustva i ako mu treba da ode da se besi moze da ih trazi, ali samo za smrt i rodjenje deteta je DEFINISANO da se daje pet dana za ostale slucajeve procenjuje poslodavac...ti dani nisu dani odmora, koje ti je objasnio korisnik foruma....a ti mu odgovorila da je tako zakonski, a nije tacno....
Pri cemu cu ti napisati jos samo da ti pisem i iz prakse i kako se to radi tamo gde se zakon postuje....ili blage veze nemas o tome...
 
Na pitanje šta se dešava sa preostalih 5 dana do 20 pošto se svaki mesec množi sa koeficijentom 1.66 odgovor je bio da oni služe za slobodne dane kad zposlenom zatrebaju vanredno ali samo po 1 u toku radnog meseca nikako vezano. Umesto da ispoštuju sopstvenu lakrdiju

Eto, ko je pomenuo plaćeno odsustvo. Dobijaju po 1 dan mesečno kad im zatreba. Možda se neko ženi svakog meseca ili dobija dete.


Kod vas izgleda i vikende računaju u godisnju odmor. Cccccc. Volela bih da vidim gde radiš :)
Kazi im samo se radni dani računaju u odmor.
 
Svaki mesec se mnozi koeficijentom samo u slucaju da zaposleni ima manje od jedne godine radnog staza....posle te godine radnog staza sleduje mu minimum od 20 radnih dana plus slobodni dani po potrebi i dogovoru i plus dani koje je poslodavac predvideo kao stimulans za odredjena svojstva radnika, a nije po rodjackoj liniji....i zaista zaposleni moze da posle odredjenog staza, uslova rada koje takodje definise zakon i stimulansa izadje na 34 radna dana, pod sulovom i da u firmi radi posao za koji je potrebna visoka strucna sprema....
Teakav godisnji odmor moze da koristi i ako je u firmu dosao iz druge firme gde nije koristio godisnji odmor...
 
Evo sad mi koleginica reče 1/3 tarife se plaća, bozeeee, ova država je smešna zaista. Kaže mi da se odjavljuju i oni koji su se prijavili, pa potrči što pre da se informiše:). Sve najbolje.
A da ja tebi naplacujem ovo ucenje? Da nisi lakoma ti bi svaki savet platila, jer od toga ces nekad i zaraditi....:)
ali ne, ti ces da negiras svoje neznanje, ali ces savete da prostudiras kasnije...to je inace odraz neznanja...praviti se da znas i potcenjivati onoga koji ti sugerise suprotno od tvoje greske....
 
Spisku tvojih gluposti dodajem i ovu poslednju rečenicu o tkzv prenošenju korišćenja godišnjeg odmora kod drugog poslodavca. To ne može već skoro 6 godina, već poslodavac mora da zaposlenom isplati naknadu štete ako iste nije iskoristio ili mu može dati da ih iskoristi:)
Malo kasnije ću baš okačiti diplomu i uverenja o položenom pravosudnom i advokatskom ispitu :)
 
Spisku tvojih gluposti dodajem i ovu poslednju rečenicu o tkzv prenošenju korišćenja godišnjeg odmora kod drugog poslodavca. To ne može već skoro 6 godina, već poslodavac mora da zaposlenom isplati naknadu štete ako iste nije iskoristio ili mu može dati da ih iskoristi:)
Malo kasnije ću baš okačiti diplomu i uverenja o položenom pravosudnom i advokatskom ispitu :)
Pa bez kacenja diplome nista....to sto ne znas da se i prenosenje odmora radi u praksi, da bi se izbeglo placanje stete i sudjenje sta te briga...:)
Po tebi poslodavac koji proda firmu, ne mora da plati odmor jer ga treba tuziti za ostvarenje naknade, a novi gazda moze da te tretira kao juce zaposljenog...:) Je l ti to nije smesno?
 

Back
Top