Nisu dali ni oca da sahranim, a posle nedelju dana... Vlade Divac: Prepoznao sam tog čoveka, onda mi je PUKLA žuč!

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.719
Čitam ovaj tekst

Vlade Divac (55), srpska i svetska košarkaška legenda, živeo je u Srbiji nakon završetka igračke karijere, bio predsednik Olimpijskog komiteta, neuspešno pokušao da kupi nekoliko kompanija, pa se 2016. vratio u Ameriku. Iako je često prisutan u svojoj zemlji, Divac je sada sa porodicom ipak stacioniran u Los Anđelesu, gde se 1989. odselio iz Beograda i Partizana u Lejkerse, započevši tim potezom nezaboravnu karijeru.

Nažalost, na drugom rastanku sa Srbijom Divac je ušao u avion sa gorkim ukusom u ustima. Iako njegova humanitarna fondacija "Ana i Vlade Divac" godinama aktivno pomaže srpskom društvu i pojedincima, doživeo je niz neprijatnosti zbog kojih je osetio i zdravstvene probleme.

1707937835242.png


I slažem se da su mnogi ispali neljudi što se Divca tiče.
 
Emotivno je govorio o njima u intervjuu za "Nedeljnik".


"Neprihvatanje realnosti u kojoj se nalazim dovelo me je do toga da mi je prvo pukao čir, a nekoliko godina kasnije od gorčine koja se skupila u meni i žuč. Osećao sam se kao Kalimero, gde god se okrenem – nepravda. Kada je čovek slab, ljudi to osete i kao zveri krenu da kidišu na njega. Tako da sam imao situacije na svim nivoima izdaje", rekao je Divac.

"U tom periodu me je jedan radnik zamolio da mu nabavim lek za dete. Zvao je da zahvali kako sam mu detetu pomogao, a onda me je par meseci kasnije pljuvao po žutoj štampi. Kada mu nisu dali pare koje su mu obećali, poslao mi je poruku da su ga izigrali i da se kaje što je to uradio. Ali tada sam već počeo da se osvešćujem i znao sam da se jedino kajao jer mu nisu dali pare. Onda mi je pukao čir i pošto mi je, kao i svim sportistima, tolerancija na bol pomerena do krajnjih granica, danima sam krvario i trpeo bol. Lekari su se borili za moj život i dali mi nekoliko boca krvi. Dan posle, dok sam još bio u šok sobi, zvali su iz neke organizacije za davanje krvi da dok sam još u bolnici napravim reklamu. Ja sam inače jedan od najvećih davalaca krvi u Srbiji", kazao je Divac.
 
I porodična tragedija je duboko potresla čuvenog košarkaša, kada mu je početkom 2014. poginuo otac u saobraćajnoj nesreći kod Čačka. U večernjim satima tog dana, stigla je vest da je Milenko Divac stradao u prevrtanju vozila, a da je za volanom bila Divčeva majka Rada, koja je zadobila povrede. "Ipak mi je bilo najgore kada mi je otac poginuo, što ja u tom trenutku nisam znao, kada sam došao u bolnicu a doktorka mi sa vrata, čim me ugledala, kaže: 'Vaš otac je preminuo.' Nije bilo ni 'sedite'. A onda, pred sahranu, zamolim ljude u pogrebnom da mi otvore kovčeg, da se pozdravim poslednji put sa mrtvim ocem, kada ugledam ženu (ona misli da je novinarka) sa foto-aparatom koja hoće da slika. Znate da se i neprijateljima dopusti da sahrane svoje, a meni u mojoj zemlji ni to nisu dali da dostojanstveno uradim, a da ne zarade na meni".
 
"Ubrzo mi je pukla i žuč, od sve gorčine koja se bila nakupila u meni. Tada sam shvatio da služim za dve stvari – da me prikazuju kad dolaze državnici iz sveta, jer nemamo mnogo poznatih i priznatih svetskih faca, i kada im treba pomoć", dodao je Divac i zaključio: "Ja sam uvek predstavljao narod, tako da je i ovo što mi se dešavalo nešto što su mnogi ljudi u svojim životima na razne načine osetili. Što bi Duško Radović rekao: 'Jadna je to zemlja kada je njena deca vole više nego ona njih…'.
 
. A onda, pred sahranu, zamolim ljude u pogrebnom da mi otvore kovčeg, da se pozdravim poslednji put sa mrtvim ocem, kada ugledam ženu (ona misli da je novinarka) sa foto-aparatom koja hoće da slika

Zbog ovakvih stvari zabranila bih rad tabloidnim novinama i paparaco novinarima.

Cela priča Vlade Divca je tužna...Neverovatno je kako su ljudi ljubomorni, pakosni kada je reč o nekom uspešnom čoveku.
 
Čitam ovaj tekst

Vlade Divac (55), srpska i svetska košarkaška legenda, živeo je u Srbiji nakon završetka igračke karijere, bio predsednik Olimpijskog komiteta, neuspešno pokušao da kupi nekoliko kompanija, pa se 2016. vratio u Ameriku. Iako je često prisutan u svojoj zemlji, Divac je sada sa porodicom ipak stacioniran u Los Anđelesu, gde se 1989. odselio iz Beograda i Partizana u Lejkerse, započevši tim potezom nezaboravnu karijeru.

Nažalost, na drugom rastanku sa Srbijom Divac je ušao u avion sa gorkim ukusom u ustima. Iako njegova humanitarna fondacija "Ana i Vlade Divac" godinama aktivno pomaže srpskom društvu i pojedincima, doživeo je niz neprijatnosti zbog kojih je osetio i zdravstvene probleme.

Pogledajte prilog 1498732

I slažem se da su mnogi ispali neljudi što se Divca tiče.
Slazem se da su ispali neljudi prema njemu ali i oni su ispali neljudi za smrt onog momka a krivicu svalili na nekog narkomana koji uzeo pare da odrobija.
 
Slazem se da su ispali neljudi prema njemu ali i oni su ispali neljudi za smrt onog momka a krivicu svalili na nekog narkomana koji uzeo pare da odrobija.
Slučaj kantrimen brankov most?Pričalo se da je Ana Divac usmrtila onog momka Luka?Naravno da mu država pomogla i verovatno se odselio zbog toga.Ako je to istina.
 
U Srbiji smetaju patriote koje mogu i hoće da pomažu narodu, a vi me ubedite da vlada u senci koja upravlja pravosudjem misli dobro narodu. Moto "stogore to bolje" je osnova rada postavljenih državnih kadrova, zanovljenih 2004. do 2006.
Valjda je jasno i na primeru Djokovića i privatne države u opštini svaski venac i stari grad....
 

Back
Top