Prijateljev neprijatelj je moj… šta?

a ne...vidish problem je shto ja nekad tako volim da se zapishem i sve...
al kao nemam neprijatelje...mislim imam ljude koji su mi ogavni...moji prijatelji i ja imamo prilichno isto mishljenje o ljudima i slichno ih tumachimo....ma ne mogu ponovo to je bio trenutak inspiracije i sve...
 
Groucho Marx:
Pa evo da ti približim situaciju. Zamisli da se letos neko od tvojih prijatelja dopisivao sa Kojotom. Prebaci to u rl (ili ostavi u vl-u, svejedno) i razumećeš pitanje.
Hmmm... Ako je tebi to ilustrativan primer, onda (iako ne želim da širim priču) moramo da počnemo od pojmova PRIJATELJ i NEPRIJATELJ.
Jer izgleda ti i ja to različito poimamo.
Kojot nije bio moj lični neprijatelj. Samo kriminalac kome sam se našla na putu. Ja tu osobu ne poznajem dobro, ali površni kontakt koji sam sa njim imala tokom 3 nedelje virtuelnog poznanstva mi govori da moji prijatelji, baš kao ni ja ne bi mogli da postanu prijatelji takvoj jednoj osobi (ovo govorim nevezano od Kojotovih aktivnosti, već samo o utisku o njemu kao ličnosti). Čovek je naprosto iz drugog filma, iz drugog miljea, sa potpuno drugačijim stilom života i sistemom vrednosti. Ali, ostavimo Kojota na miru, nije bitan za priču.

Poenta onoga što hoću da ti kažem jeste da je prijateljstvo vezano isključivo za real life, da traži vreme, gomilu soli koju zajedno pojedete, i da prijateljstvo nije slučajno niti krhko.

Druga stvar su razna instant-ortačenja, koja posle dovode do raznih španskih serija ove ili one vrste. Ali to po mom mišljenju nisu prijateljstva.

Ja u svom realnom životu nisam imala tu situaciju o kojoj ti pričaš nikada.
Postojale su osobe u okruženju mojih prijatelja koje mi lično nisu bile simpatične. Viđala sam ih o rođendanima. Uvek sam bila pristojna prema njima, pristojnija nego što bih bila inače, da sam ih upoznala mimo svojih prijatelja.
 
Groucho Marx:
Danas sam na forumu video primer baš lepog ponašanja. A pošto sam vidjao i suprotne primere, baš me zanima – da li neprijatelj vašeg prijatelja može da bude vaš prijatelj? Ili je automatski i vaš neprijatelj? Ili ste ravnodušni? I kakvi ste sa prijateljem onoga sa kojim niste u dobrim odnosima?
Od čega zavise te stvari? Od poštovanja prijatelja? Od tog prijatelja ili neprijatelja, od situacije, od vas ili od nečeg drugog?
Ne bih da postavljam anketu, ali me baš zanima da utvrdimo kako se većina ljudi ponaša i šta je uopšte 'normalno' ponašanje u takvim situacijama.


Zavisi prvenstveno da li imaš sukobe u svojoj glavi.
Koliko si utripovan i koliko vidiš sebe da si jel baš u odnosu na druge, nešto posebno.
To se zove - budala.
Ima toga ovde, nego da ćutim da me ne banuju.

Neprijatelj mog prijatelja meni nije ništa ili može da mi bude rodbina ili prijatelj.
Nije ti jasno?
E pa žena od mog prijatelja nije moja žena nego je žena mog prijatelja.
Prijatelji su oni sa kojima možeš da deliš deo nekih interesa ali ne i svoj život.
Dakle, ebe se meni ko su tebi prijatelji i neprijatelji dalje...
 
CaLiMeRo:
Hmmm... Ako je tebi to ilustrativan primer, onda (iako ne želim da širim priču) moramo da počnemo od pojmova PRIJATELJ i NEPRIJATELJ.
Jer izgleda ti i ja to različito poimamo.
Kojot nije bio moj lični neprijatelj. Samo kriminalac kome sam se našla na putu. Ja tu osobu ne poznajem dobro, ali površni kontakt koji sam sa njim imala tokom 3 nedelje virtuelnog poznanstva mi govori da moji prijatelji, baš kao ni ja ne bi mogli da postanu prijatelji takvoj jednoj osobi (ovo govorim nevezano od Kojotovih aktivnosti, već samo o utisku o njemu kao ličnosti). Čovek je naprosto iz drugog filma, iz drugog miljea, sa potpuno drugačijim stilom života i sistemom vrednosti. Ali, ostavimo Kojota na miru, nije bitan za priču.

Poenta onoga što hoću da ti kažem jeste da je prijateljstvo vezano isključivo za real life, da traži vreme, gomilu soli koju zajedno pojedete, i da prijateljstvo nije slučajno niti krhko.

Druga stvar su razna instant-ortačenja, koja posle dovode do raznih španskih serija ove ili one vrste. Ali to po mom mišljenju nisu prijateljstva.

Ja u svom realnom životu nisam imala tu situaciju o kojoj ti pričaš nikada.
Postojale su osobe u okruženju mojih prijatelja koje mi lično nisu bile simpatične. Viđala sam ih o rođendanima. Uvek sam bila pristojna prema njima, pristojnija nego što bih bila inače, da sam ih upoznala mimo svojih prijatelja.

Vidiš da znaš na šta sam mislio, lepo si odgovorila. Samo, nigde nisam rekao da prijateljstva nisu vezana isključivo za rl, niti znam da neko veruje da na netu ima prijatelje. Priča je i bila o rl-u.
 
Dlakava_Strvina:


Zavisi prvenstveno da li imaš sukobe u svojoj glavi.
Koliko si utripovan i koliko vidiš sebe da si jel baš u odnosu na druge, nešto posebno.
To se zove - budala.
Ima toga ovde, nego da ćutim da me ne banuju.

Neprijatelj mog prijatelja meni nije ništa ili može da mi bude rodbina ili prijatelj.
Nije ti jasno?
E pa žena od mog prijatelja nije moja žena nego je žena mog prijatelja.
Prijatelji su oni sa kojima možeš da deliš deo nekih interesa ali ne i svoj život.
Dakle, ebe se meni ko su tebi prijatelji i neprijatelji dalje...

Reci slobodno, pa nek te banuju. Ne bi bio prvi put :lol:
 
Pre svega, termini 'prijatelj/neprijatelj' su uslovni, mogu da znače i 'draga osoba/osoba koja nam ne misli dobro', samo sam hteo da skratim i pojednostavim...

I loop je lepo odgovorio na temu. Bez filozofije. Ona je tu i suvišna, to su krajnje jednostavne stvari. Imaš jednog prijatelja i pojavi se osoba koja mu ne misli dobro. I šta sad ti treba da radiš? Da se zbližiš sa njim? Pa valjda su ti u prvom planu prijateljeva osećanja.
Jedini izuzetak može da bude ukoliko znaš da su obe osobe ok, onda bih sve uradio da im obojici to pojasnim. Na zadovoljstvo svih.

Ili druga pozicija, ti se s nekim ne voliš a tvoj prijatelj zna za to i opet se iza tvojih ledja domundjava sa njim? Pa jel ti to prijatelj?
I sad svako od nas može da filozofira i racionalizuje u fazonu 'svaki čovek je ostrvo', 'svako je sam za sebe' i slično iako i sam zna da bi potpuno drugačije razmišljao da se kojim slučajem nadje u toj poziciji.

Nije tema ni tako bitna, imam ih mali milion, a znam sve odgovore. Zato ih valjda i ne postavljam :) Juče sam video tu scenu na forumu, pa sam zato ovo otvorio... Nagonski...


A o forumu... Spominjali smo i to... To je tek posebna priča. Ljudi se toliko istripuju, toliko vežu za svoje reči da poveruju da su one sveto pismo. Pa onda kad im kažeš nešto a ne umeju da ti odgovore, onda te napadaju zbog čega stignu na nekim levim temama. Evo recimo, ovaj dlakavi, napisao sam odgovor na njegov post na politici i on je sad došao na ovu temu u pokušaju da me provocira. I sad bi ja trebalo da se primim? Ma boli me rinajku :)
 
GM: Pre svega, termini 'prijatelj/neprijatelj' su uslovni, mogu da znače i 'draga osoba/osoba koja nam ne misli dobro', samo sam hteo da skratim i pojednostavim...
Ih, sad, pa to nije isto, breeee. Draga osoba = neko jako simpatičan koga smo skoro upoznali i ne poznajemo ga dobro. To je druga priča od prijateljstva, i tu ima svakakvih mogućnosti.
Mada, i ya to mogu da ti kažem. Ako mi se neko baš baš sviđa kao osoba, nema teorije da mi ga neko drugi oblati, ili da mi se njegovi neprijatelji primaknu. Za to baš imam primere iz života. Mislim, primere neuspelih pokušaja... :lol:

GM: A o forumu... Spominjali smo i to... To je tek posebna priča. Ljudi se toliko istripuju, toliko vežu za svoje reči da poveruju da su one sveto pismo. Pa onda kad im kažeš nešto a ne umeju da ti odgovore, onda te napadaju zbog čega stignu na nekim levim temama.
Dešavalo mi se. Sa Kojotom, Divljom i Dlakavim, ostale nisam primetila ili nije bilo tih situacija.
Ali, desilo mi se i sa tobom lično, mada obrnuto.
Na jednoj temi (piramide, ili tako nekako) sam pokušala da ti ukažem na svoj stav, a ti si u startu rekao nešto u stilu "m-da, mrziš me zbog toga i toga, pa mi ovde zato tako pričaš" , što nije imalo veze sa realnošću. Mene je iritirao tvoj stav na toj temi, jer je bio posledica neobrazovanja i na to sam reagovala.
A to šta mislim (ili ne mislim) o nekom forumašu je za moju diskusiju na Forumu irelevantno.
 
Groucho Marx:
s-k-r-a-ć-e-n-o
truć truć trać
žvak žvak gric
bla bla bla žval

truć žvak bla
bla žvak truć
žvak truć bla
truć bla žvak
bla truć žvak
žvak bla truć


A o forumu... Spominjali smo i to... To je tek posebna priča. Ljudi se toliko istripuju, toliko vežu za svoje reči da poveruju da su one sveto pismo. Pa onda kad im kažeš nešto a ne umeju da ti odgovore, onda te napadaju zbog čega stignu na nekim levim temama. Evo recimo, ovaj dlakavi, napisao sam odgovor na njegov post na politici i on je sad došao na ovu temu u pokušaju da me provocira. I sad bi ja trebalo da se primim? Ma boli me rinajku :)

E to za sveto pismo si skroz na u pravu!
To si prepisao od mene, mrzi me da preturam po postovima...
To meni bila prolazna boles', mloge ne napušta ni danas mada pričaju kako su oni iznad toga.

A koji post na politici?
Meni interesantniji oni muvatori i bunardžije za dijaloZ nego li iole pametniji ljudi na ovom forumu...
I šta? Izneo si stav pa te ja sad provociram? A ne znam ni šta je u pitanju?
Kakav Grucho Marx!
Mora da datira odavno...
E da si jedini koji misli da nemam pametnije šta da radim nego da provociram slavne nickove Krstarice... :wink:


Rekao sam da ako se družim sa nekim ko ne voli nekog drugog mog prijatelja, ja ne kvarim ta dva prijateljstva. Trudim se samo da ih ne povezujem zajedno dok se ne opamete. Bilo i takvih slučajeva...
Ne vidim zašto bi ovo bila provokacija?
 
Groucho Marx:
Reci slobodno, pa nek te banuju. Ne bi bio prvi put :lol:

Ne vredi...
I mojim banovanjem pojedini neće biti ništa bolji...
Rado bih podneo žrtvu kad bih znao da će biti!
logovao bih se posle pod drugim nickom...

Eto jel se sećaš, Mirko, oči moje, onomad kad su pritegli...
Ti napisao temu, ja učestvovao - mene krk za pevalo...
A ništa nisam slagao!
Imam čak i mailove gde su potvrdili pojedini da sam na žalost u pravu...
Etika ne dozvoljava da ih šaljem tek tako...

To bi bilo isto kao kad bih tebe (dugo se znamo za "Vas") okrivio recimo, što sam JA glup...
A samo glup kad kaže sebi da je glup može da napreduje...
 
Neprijatelj mog neprijatelja bi ovde, kao konstrukcija, trebalo da bude i moj neprijatelj.
Ali, zašto bi me prijatelj upoznavao sa svojim neprijateljima npr. ukoliko ne želi pomoć od mene? Da, dobio bi pomoć od mene, prijatelji su meni duhovni srodnici, što ne znači da bih bespogovorno zastupao neprijateljstvo... Morao bih da znam razloge neprijateljstva, dešavlo se da budem ombudsman u rešavanju neprijateljstava. Nije mi se desilo da ratujem zajedno sa prijateljem protiv njegovog neprijatelja... a. nisam nikada ni saznao b. saznao sam ali je neprijateljstvo prekinuto..
Neprijatelj je važna pojava, nemaju svi ljudi neprijatelje, najviše neprijatelja imaju važni ljudi
I još je bilo pitanje, ako se dobro sećam "Kakvi ste sa prijateljem onoga sa kojim niste u dobrim odnosima"... - Zavisi od slučaja, ali je mnogo manje važno od onog odnosa koji si prvo naveo..
 
Groucho Marx:
Samo da kažem, Groucho Marx ne prepisuje ;) Imam ja dovoljno svojih ideja, pa i suviše...

I hvala ti za ono 'slavni nickovi krstarice' :)
O sujeto, Groucho ti je ime...

Ne brini...
U muzeju voštanih figura sa Krstarice, imaš svoje mesto!

Deco, držite se za rukice i samo polako...
Molim ne dirajte eksponate!

monalisa.jpg

Ovde vidimo Grucho Marxa.
On se rodio, na radost oca i majke.
Pogotovo majke, trebalo je to nositi 9 meseci...
Ženi laknulo.
Završio osnovnu školu u rodnom kraju i gimnaziju malo dalje od osnovne škole.

Za života je pisao postove i postove na Krsti dok nije zaginuo.
Njegov talenat do dana današnjeg niko nije prvazišao.
Naucnici se žestoko svadjaju u cemu je u stvari bio njegov talenat ?
Spletke, zavere, ogovaranja, predrasude, prepisivanje iz tudjih knjiga, frustracije
Jedino je bio umeren što se žena tice.
Tu ni jedna ne može ni rec protivljenja da kaže.
A kako da kažu kad se njima nije bavio na nacin na koji se trebalo baviti?
Pokušavao je sa njima zaludan posao - da razgovara na intelektualnom nivou...
A to je zaista zaludan posao.

A sada idemo dalje...
Ovde vidimo naše andjeoske urednice sa LJ i S
angels_sm.jpg

Ne! Rekoh, ne dirajte eksponate!
Dakle ovi ANDJELI od urednica su poznate zbog...
 
Eh, ne znam gde si se dočepao ove moje slike :lol: Imao sam i nekih lepših, ali ajd dobro... To sam ja pre operacije promene pola.

Što si stariji, sve više ličiš na Kojota.
Eto, neočekivano si postao moj virtuelni ne-prijatelj, ali si barem koristan :) Sad bar imam ogledalo, pa mogu da se vidim kako izgledam.
 
Groucho Marx:
Eh, ne znam gde si se dočepao ove moje slike :lol: Imao sam i nekih lepših, ali ajd dobro... To sam ja pre operacije promene pola.

Što si stariji, sve više ličiš na Kojota.
Eto, neočekivano si postao moj virtuelni ne-prijatelj, ali si barem koristan :) Sad bar imam ogledalo, pa mogu da se vidim kako izgledam.

Ma nisam stigao da objasnim turistima da ti je to frizura dok si slušao heavy-metal...
Duga kosa, masna...
Sad kad si počeo da slušaš narodnjake skratio si kosu i prešao na filozofiju...
Kako tamo?
Ima li šta pametno?
Sve po starom?
E onda ništa...
 

Back
Top