Quantcast

Prijateljev neprijatelj je moj… šta?

C

CaLiMeRo

Gost
batka_mija:
ako je pravi prijatelj onda te nikada nece uvlaciti u njegove 'sukobe'... tako ja nesto kao kapiram...
I ovo je tačno.
Davno sam imala sukob sa jednom drugaricom... u stvari udaljila sam se od nje, pa se ona zbog toga naljutila i napravila mi neko s ranje. Druga osoba, takođe drugarica (družile smo se sve tri međusobno) nije mogla da se načudi što ja o tome ne govorim i što sam u fazonu da mi ne smeta da npr na rođendanu budemo obe prisutne, i što sam se u toj situaciji pristojno ponašala, čak i popričala sa tom devojkom.
Navodno, ona sama to ne bi bila u stanju i zamerila bi mi što se družim sa nekim sa kim se ona više ne druži.
Meni je to sumanuto i posesivno i bezveze.

Prijatelj te ne uvlači u sukobe. Osobe
koje to rade su mi jadne i za izbegavanje.
Drugo je traziti pomoc prijatelja ako te neko tamo peti ugrozava na ovaj ili onaj
nacin...

luckastalutkica

Ističe se
Poruka
2.931
Groucho Marx:
Danas sam na forumu video primer baš lepog ponašanja. A pošto sam vidjao i suprotne primere, baš me zanima – da li neprijatelj vašeg prijatelja može da bude vaš prijatelj? Ili je automatski i vaš neprijatelj? Ili ste ravnodušni? I kakvi ste sa prijateljem onoga sa kojim niste u dobrim odnosima?
Od čega zavise te stvari? Od poštovanja prijatelja? Od tog prijatelja ili neprijatelja, od situacije, od vas ili od nečeg drugog?
Ne bih da postavljam anketu, ali me baš zanima da utvrdimo kako se većina ljudi ponaša i šta je uopšte 'normalno' ponašanje u takvim situacijama.
Vecina se ponasa kao da je to i njegov neprijatelj ali ja se prema svima ponasam onako kako je i zasluzio prema meni,bez obzira da li je on prema mom prijatelju neprijatelj ili prijatelj.